Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Dron do 200$?
STRANA 1 OD 1
Rammulino Dron do 200$? 28.07.2019. 23:37 T67000

status: user
broj poruka: 384
Pozz svima

Planiram da pazarim svoj prvi dron. Gledam vec mesecima razne recenzije i uporedjujem cene.
Za oko mi je zapao sjrc f11 pro verzija, kod kineza preko. Kosta 165$
Sta mislite o ovom modelu? Meni bi dron koristio za zabavu, da napravim neku fotku ili snimak za uspomenu i to je to.
Posto sam trenutno van zemlje, imam pitanje za one koji su upuceni u kupovinu sa Alija.
Da li je moguce da neko od mojih ukucana preuzme paket i plati carinu na kucnoj adresi ili u posti, bez mog licnog prisustva, a da ne bude nekih problema?
Uzgrad koliko bi okvirno trebala da izadje carina i pdv za paket ove vrednosti?

Tnx

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 29.07.2019. 08:31 #658019

status: user
broj poruka: 1620
Neko sa te adrese može da preuzme paket samo ako poštar donese - u suprotnom moraš lično (što jednostavno ne poručiš na ime tog kosigurno može preuzeti paket).

Iznos carine i PDV-a je kao i za sve drugo:
165+16,5(10% carina)+36,3(20% PDV)=217,8 - ALI ovo je samo pod uslovom da ti careine vrednost koju si stvarno platio! Ako slučajno urade drugačije - po čuvenom `katalogu` (čitaj, proizvoljno), onda to može biti manje ili (najčešće) više.

Lično nisam imao loše iskustvo sa naplatom carine i PDV-a, čak i za skuplje stvari (300-400$), ali znam da dosta njih jeste pa ne znam šta da ti kažem na tu temu... Ako ima kod nas da se kupi za npr. sigurnih 230-250$, ja ne bih preuzimao taj rizik kupovine iz inostranstva. Prosto nije isplativo zato što bilo kakvu žalbu na osnovicu po kojoj je nešto carinjeno plaćaš 2000 RSD (nepovratno!).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla Slicno pitanje 20.10.2019. 23:13 #659115

status: user
broj poruka: 756
@Rammulino
sta se desilo sa kupovinom

@svi
ima li neko preporuku za dron sa kamerom do 200e? kod nas ili od kineza?
hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs