Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Graficka ili.......
STRANA 1 OD 1
markoin Graficka ili....... 15.08.2019. 23:19 T67023

status: user
broj poruka: 272
Pozdrav forumaši,
Bio sam skoro kod sinovca ima problem sa kompom. Ima amd 860 grafika xtx, 8 gb rama i ploča neka asus. Prilikom rada računara slika se zamrzava i onda mora da ga restartuje. Radi ponovo par minuta i opet. Skidan je procesor stavljena druga pasta, očišćeno napajanje, grafiča i svi ventilatori od prašine. Radio 2 dana i opet isto. Odneli smo ga u servis i tamo su ustanovili da je do grafičke, brljavi senzor temperature na njoj. Danas je kupio novu grafičku Asus 1050 ti 4 gb. Ja sam je montirao. Upalio komp podigao u safe modu izbrisao drajvere od stare grafičke, i posle podigao ponovo windows normalno sa učitavanjem drajvera nove grafičke. Opet se to isto desilo sa novom grafičkom tako da neverujem da je bilo u opšte do grafičke. Da li ima neko ideju šta bi moglo biti. Meni je palo na pamet da ploča brljavi sa senzorima temperature pa možda detektuje veću temperaturu nego uobičajno pa zbog toga se zamrzava slika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes Proveri 16.08.2019. 09:21 #658214

status: user
broj poruka: 492
RAM, a sledeće što bih ja proverio da nije pokupljen neki sjeban update za sam windows ako ima uključen automatic updates i ne pazi sta mu i kad dolazi na komp od windowsa. Probaj i nešto od ovih koraka nije na odmet: https://www.drivereasy.com/knowledge/solved-windows-10-freezes-locks-up-randomly-easily/
Naravno to sve pod uslovom da fura Windows 10 :D


Ryzen R9 3900x
Noctua NH-D14
Asrock Taichi X570
HyperX Predator 16GB @ 3600 MHz
CoolerMaster M2 Silent Pro 620W
CoolerMaster H500P Mesh White
WD Caviar Blue 640GB + 1TB
Intel 520 Series 120 GB
Gigabyte GTX980Ti G1 Gaming


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Proveri 16.08.2019. 10:56 #658215

status: user
broj poruka: 9380
Ocitavanja za tempertaturu CPU i napone u BIOSu
Proveri HDD Sentinelom hard disk
Probaj sa drugim napajanjem

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Pomoc 17.08.2019. 17:17 #658234

status: user
broj poruka: 1130
Promeni HDD, ili SSD u to 90% sam siguran da je problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs