Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Preporuka za kuciste
STRANA 1 OD 1
Kelt Preporuka za kuciste 16.08.2019. 20:32 T67025

status: user
broj poruka: 394
Kad ste vec u kancelariji za pomoc, da se obratim jos jednom. Treba mi kuciste da zamenim MS udovicu, malo vise se greju komponente. Znaci sa sto vise otvora, buka me uopste ne interesuje. Meni je bio favorit CM Master Box Q500L zbog manje visine i (meni) odlicnog izgleda ali su ga na vise rivjua popljuvali bas zbog toga sto meni ne treba, lose odvodi toplotu.

Voleo bih da je neko manje, sto se tice visine a da nije skuplje od 10 000 (mada uglavnom ne moze i jare i pare). ATX plocu imam, kuler LC-120-CC, graficka Gigabyte Windforce 1070, dva SSD-a i jedan HDD. Posto sam lenj samo dolaze u obzir mrezice/filteri koji se lako skidaju za ciscenje.

Takodje preporuke za najbolje 120/140mm ventilatore.

I najbitnije, kupovina samo ovde, nista od preko da mogu da iscekicam na nekoliko rata.


Blagodarim:)
___________________________________
ERIN GO BRAGH
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Fraktal Dizajn Difajn C 16.08.2019. 21:38 #658220

status: user
broj poruka: 6086
Ili Mešifaj C, što mu dođe isto kućište sa drugačijom prednjom maskom.
Što se ventova tiče, možeš i Fraktalove da uzmeš, ali ako pare nisu problem, onda idi na Noktue. Dovoljni će biti i Ridaksovi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 16.08.2019. 22:49 #658221

status: user
broj poruka: 394
Pa pre Mesh, Difajn mi je slican proslom kucistu R4, ne zelim vratanca nego da vazduh slobodno prolazi. Za kulere sam notirao preporuku.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Fokus G? 16.08.2019. 23:16 #658222

status: user
broj poruka: 4228
Ne sviđa mi se jedino što nema oklop (tunel) za napajanje, ali je prilično `porozno`. i levi bočni panel je providan zbog pleksiglasa.

Zar Udovica nema 5 otvora za ventilatore, od toga 2 za 140 mm ventilatore? Ubi ga 1070?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 16.08.2019. 23:29 #658223

status: user
broj poruka: 394
Problem je sto koji je napravljen da se ubaci kuciste i to veoma tesno. Sa obe strane ima po cm slobodno. I posto nema mrezu napred nego vratanca, slabo vazduha ulazi a to mi je jedina mogucnost da se lakse hladi. Inace cirkulise samo vreo vazduh od pozadi. Mada najverovatnije cu kuciste staviti sa strane stola,ova lokacija je sauna i za komponente i za mene.

Pogledacu taj Fokus G sutra, sad nemam nesto vremena. Ovaj Cooler Master
MASTERBOX MB511 mi izgleda zanimljivo, nesto otprilike sto trazim.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Define C deluje mnogo dobro. 17.08.2019. 00:20 #658224

status: user
broj poruka: 2998
Imam i sam nesto na slican fazon, corsair 270, bez prozora, ako ti treba airflow i gomila mesta preporucujem, takodje imas filter na napajanju i napred. Jedina mana je sto mu je vrh otvoren a nema filter, ako ti je visina ok, baci pogled, mislim da je jeftino kuciste i dalje.

A za gornji filter - razmisljam vec neko vreme da ga ili sam napravim ili da porucim neki koji bi pasovao kako treba.
Pa da pitam pametnije od mene, ako se resim da sam pravim koji matarijal je najbolji ili ako porucujem, zna li neko koji bi pasovao, ako je sa magnetima, jos bolje. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Difajn C nema vrata 17.08.2019. 09:26 #658226

status: user
broj poruka: 6086
Prednja maska je iz jednog dela. Sa unutrašnje strane ima materijal za upijanje zvuka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 17.08.2019. 13:37 #658231

status: user
broj poruka: 1060
ako BAŠ BAŠ hoćeš samo dobre temperature, onda Raven RV01, i tačka. Bio jedan... dal na benchu ili KP slagaću te, nešto smešno, 60€ ja mislim, jbg vidi pojuri

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Fractal Design Focus G 18.08.2019. 13:29 #658247

status: user
broj poruka: 2909

U zadnje vreme kada mi traže jeftino kućište sa dobrim protokom vazduha uzimam ovo:
http://www.itsvet.com/kuciste_fractal_design_focus_g_fd_ca_focus_bk_w/fd_ca_focus_bu_w/fd_ca_focus_gy_w/fd_ca_focus_rd_w/fd_ca_focus_wt_w-pdaa1-21.i?id=2729

Kućište je odlično. Temperature su dobre i sa fabričkim ventovima koji su veoma tihi. Svaka preporuka.
Jedina mana je što ventovi svetle čim se startuje i ne mogu se isključiti, ali ako je za utehu ne menjaju boju već svetle samo neutralom belom tako da je Fraktal na taj način izbegao globalno popularni RGB kič.

Ako treba još bolji protok vazduha + tišina onda uzeti i par ovih ventova:
http://www.itsvet.com/hladnjak_noctua_nf_p14s_redux_1200_pwm-pdaa1-24.i?id=1798


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 NF-P14s Redux 1200 pwm 18.08.2019. 14:57 #658248

status: user
broj poruka: 6086
Dva ovakva su bile prve Noktue koje sam pazario, a sada imam sva mesta za ventove u Difajnu popunjena Noktuama, plus NH-U12S SE AM4 za lađenje procesora. Sve me je koštalo ko svetog Petra kajgana, ali ne žalim ni kinte. Sad sam miran narednih 5-6 godina minimalno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 19.08.2019. 12:17 #658260

status: user
broj poruka: 394
Nagledah se rivjuova, trenutno najvise naginjem CM Masterbox MB511. Slicna je cena kao pomenuti FD Focus G. Vise mi se svidja sto ima 3 vent napred. Mesh je takodje napred. Gore mogu 2, ima mrezica sa magnetom. Kavez za HDD-ove je u tunelu.

Mada tesko ga je naci, zovem celo pre podne i nema ga nigde

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 22.08.2019. 00:41 #658280

status: user
broj poruka: 394
Hvala svima na preporukama, uzeo sam CM Masterbox K500L. Hteo sam MB511 ali nema sanse da se nadje u prodavnicama gde je dozvoljeno placanje sa cekovima. Izgleda da je veoma popularno, u par poznatijih radnji kazu da imaju vec 10 rezervacija a roba stize pocetkom septembra.
Meshify C mi se svideo, na rivjuovima je odlican ali ovde u rupi kosta 11-12000 i ima samo dva venta.
Jos jednom hvala svima na konstruktivnim predlozima:).
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs