Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
GF 710
STRANA 1 OD 1
gilopile GF 710 23.08.2019. 14:24 T67035

status: user
broj poruka: 9460
Dobar dan

Uzeo ovu kartu i ne baca sliku na nekim AM/AM2 plocama uopste. Na jednoj 775 baca i na nekim HP racunarima 775 radi, sve ok, ali GPU-z prijavljuje da radi na x1 umesto na x8 i bas primetno kocka, vidi se pri dizanju i spustanju prozora, YT 1080p secka...Matori hp racunar cak i u BIOS postu prijavljuje da kartica radi na x1...

E sad, posto sam jedva nasao spec za ovu kartu, pise da radi na PCI-e 2.0, a sve ploce koje trenutno imam su 1.0, matorije...
Da li ce normalno raditi na novijim plocama sa 2.0 Pci-e i na X8, jer je kartica X8?
Ne kupuje mi se druga, jer mi ne treba nista jace.


https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gt-710-oem.c2711
Evo i slika iz GPU-z:
https://imgur.com/ygGf8qd



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To bi trebalo da radi bez problema na svakoj ploci 23.08.2019. 20:29 #658313

status: user
broj poruka: 9369
Gotovo sigurno je kartica felericna. Moras je probati na nekoj drugoj, novijoj masini.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.08.2019. 09:24 #658319

status: user
broj poruka: 9460
Hm, al bas cudno da na nekim plocama radi bez problema, drajveri i sve sljaka, dok na nekima ne baca uopste sliku. Probao sam sa raznim BIOS-ima, ali ne nadjoh bas za ovaj model 32bit x8 1GB DDR3, neka jbmlga kartica ni na google je nema :D
Sa drugim BIOS-ima ( probao par modela 710 i ne baca sliku uopste, pa sam vratio original koji sam skinuo sa cipa i jedino sa njim radi. BIOS-i se ne slazu ni po kb, ni po sadrzaju koliko sam uspeo da vidim u hex Kartica ko nova, ali izgleda da ima neku falinku, kao sto kazes. Poodavno je kupih polovnu, ali sada tek probao, pa nema ni smisla da sad nesto trazim zamenu i sl...ko je beje :D

Probacu je na novijoj ploci i sta joj bog da. Koristice se i ovak na jednoj na kojoj radi i to je to.

Hvala!

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs