Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Zvucna karta
STRANA 1 OD 1
Gare87 Zvucna karta 29.08.2019. 15:48 T67048

status: user
broj poruka: 4659
E ovako, smucilo mi se ovo govno od VIA integrisane zvucne karte koja na 50% pojacanje daje 20% jacinu zvuka, pa resih da opet uzmem neku malo bolju Zvucnu kartu, imao sam Asus DG cini mi se zvucnu, pa naginjem opet nju da uzmem ali na oglasima za do oko 2000 dinara, samo da vidim ovih dana kako cu da stojim sa kintom.

Poenta teme je ako ima neko jos neki predlog za zvucnu bolja, slicna, jeftinija pa da mi napise sta da pogledam, ova Asus DG mi je odgovarala jer je imala i pojacavac zvuka, pa se cula odlicno. Hvala





Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Zvucna karta 29.08.2019. 18:17 #658434

status: user
broj poruka: 148
Neces se zajebati. Ja sam prosle godine jurio DX-a novog i nasao novog DGX-a doduse za bezobraznih 5300 ali kad to odvrnem na 2.0 Genius drvenim ne znam koji su model... bude silovito, glasovito... toliko da me je strah sta radim dok gruva mjetal, psihodelija, tehNJoza i ostalo... npr. zvJezdine pJesme

Obavezno DG. DGX je samo PCIe x1 izvedba iste.

P. S. Duza je od graficke jbt a kondenzatora vise nego maticna ploca ima.


:: E ovako, smucilo mi se ovo govno od VIA integrisane zvucne karte koja na 50% pojacanje daje 20% jacinu zvuka, pa resih da opet uzmem neku malo bolju Zvucnu kartu, imao sam Asus DG cini mi se zvucnu, pa naginjem opet nju da uzmem ali na oglasima za do oko 2000 dinara, samo da vidim ovih dana kako cu da stojim sa kintom
::
:: Poenta teme je ako ima neko jos neki predlog za zvucnu bolja, slicna, jeftinija pa da mi napise sta da pogledam, ova Asus DG mi je odgovarala jer je imala i pojacavac zvuka, pa se cula odlicno. Hval
::
::
::
::
::
:: Intel i7 3770 3.6Gh
:: Ga-H77-D3
:: Kingston 2x4GB DDR3 1600Mh
:: Patriot 2x4GB DDR3 1600Mh
:: WD10EARS 1T
:: WD1003FZEX 1T
:: XFX RX 580 GTS 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 1809 64-bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Zvucna karta 29.08.2019. 20:20 #658435

status: user
broj poruka: 4659
Ok, pogledacu ako naidje nesto jeftinije, malo ga preteruju sa cenama na oglasima, a takodje je malo zajebano da naglavim na PCI-e x1 neku karticu zbog ove masovne RX580 karte




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: Neces se zajebati. Ja sam prosle godine jurio DX-a novog i nasao novog DGX-a doduse za bezobraznih 5300 ali kad to odvrnem na 2.0 Genius drvenim ne znam koji su model... bude silovito, glasovito... toliko da me je strah sta radim dok gruva mjetal, psihodelija, tehNJoza i ostalo... npr. zvJezdine pJesm
::
:: Obavezno DG. DGX je samo PCIe x1 izvedba iste
::
:: P. S. Duza je od graficke jbt a kondenzatora vise nego maticna ploca ima
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 30.08.2019. 05:57 #658439

status: user
broj poruka: 4866
Rado bih ti preporucio zvucnu, ali za 2k zaista ne znam sta ima a da valja necemu, mozda neka polovna DGX ako ima.

Imao sam DX i imam U7 MKII, ali to prevazilazi tvoj budzet.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 30.08.2019. 16:00 #658444

status: user
broj poruka: 4659
gledao sam na oglasima, ali i nema neki izbor posebno za oko 2000, najjeftinije sto sam nasao da valja je bas ona koju sam imao Asus DG za 2500, sve ostale su skuplje.

Vido sam i D1 ali je ona 3500din.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: Rado bih ti preporucio zvucnu, ali za 2k zaista ne znam sta ima a da valja necemu, mozda neka polovna DGX ako ima
::
:: Imao sam DX i imam U7 MKII, ali to prevazilazi tvoj budzet
::
:: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 30.08.2019. 23:29 #658445

status: user
broj poruka: 1586
U vecini slucajeva, kompjuterskoj zvucnoj karti pre zatreba jedno dobro predpojacalo nego sto treba nova zvucna, odavno su integrisane zvucne karte jako korektnog zvuka i odlicnog signal-to-noise odnosa.

USB varijante su odlicne, ali opet, sve je od modela do modela.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 31.08.2019. 01:48 #658449

status: user
broj poruka: 4659
prosla Realtek i ova sada VIA(najgora integrisana zvucna ikada) su djubre u odnosu na onaj Asus Xonar, zvuk je cistiji, ostriji, a i jace se cuje, sada koristim trenutno Letasoft Sound Booster, jer ovo djubre od VIA kao sto napisah na 50% pojacanog zvuka daje maltene 20 30% jacinu, pojacavam preko 50%(bez boostera) da bi se culo koliko toliko normalno.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: U vecini slucajeva, kompjuterskoj zvucnoj karti pre zatreba jedno dobro predpojacalo nego sto treba nova zvucna, odavno su integrisane zvucne karte jako korektnog zvuka i odlicnog signal-to-noise odnosa.
::
:: USB varijante su odlicne, ali opet, sve je od modela do modela.
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.08.2019. 09:46 #658450

status: user
broj poruka: 9460
Kao sto Milos rece, sve su one sada skroz ok. Razlike samo na papiru. A to milion kondenzatora i sl. gluposti mogu samo maloj deci da prodaju, ukljucujuci ofarbane maticne ploce sa fensi hladnjacima i LE diodama...
Bolje uzeti predpojacalo, jer kartice namerno imaju slabiji output zbog prihvatljivog suma, sto je i najveci problem kod svakog cipa, pa se sa tom forom izvade. Svaku kada gurnes kroz predpojacalo, cuces njen sum, ma koliko kvalitetna bila. No sum - no music :)
Al sve je to za 99% nas koji slusamo muziku, a ne zavirujemo u karakteristike skroz prihvatljivo.

Uhvatice vas staracka nagluhost dok nadjete sta vam odgovara, a onda vam nece pomoci ni kartica od 1000eur :D :D
Brkni taj 3.5mm dzek u zelenu rupicu koje god i uzivaj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.08.2019. 13:44 #658453

status: user
broj poruka: 4740

Ogromna je razlika izmedju integruše i prave karte u kvalitetu zvuka ako se sluša na pravom uređaju. Ako su neki šugavi PC zvučnici, onda isti dick. Ali jeftino i dobro u istoj rečenici...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.08.2019. 17:05 #658456

status: user
broj poruka: 9460
Ma koji pravi uredjaj. Klinci koji kupuju te kartice uglavnom cepaju neku nedefinisanu muziku na nekim 2.1/5.1 PC krsevima. Bije nedefinisan bas i kreste sateliti i to je to.
Kd im pokazes neki matori Hi-Fi i 3sys hi-fi zvucnike, beze od toga kao ludi, jer im je demode, Bitno da krljaju basovi i da blinkaju nekakvi LED-ovi na zvucnicima i u kucistu :D :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.08.2019. 17:48 #658457

status: user
broj poruka: 4740

Nikad neće upoznati pravi zvuk. Tužno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 31.08.2019. 20:20 #658459

status: user
broj poruka: 18940
@gile, koji god sistem da pustis na bilo kojoj iole dobroj zvucnoj, ako je to dobar sistem, zvucace uvek zadovoljavajuce, naravno moze bolje.

Klinci ko klinci, svi smo bili nezreli, bez ukusa za muziku, kad-tad se sazri i u pravcu muzike, onda se slusa u pravom smislu. Onaj ko nikad ne sazri, zadovoljice se bilo cim, ili nece ni da slusa.

Pre neki dan sam bio kod poznanika u stanu, snimio Primare i Dali podnostojece, izgoreh od zelje da cujem sistem, na kraju ostade za drugi put iz odredjenih razloga :). Zanima me kako Primare vozi Dali, nisam slusao tu kombinaciju. Izvor je Primare CD, meni je to recimo bez veze, ja bih umro da moram tako da slusam, ali njemu recimo ne treba ni DAC, ni PC.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.09.2019. 01:03 #658460

status: user
broj poruka: 1586
Sve je to stvar subjektivnog osecaja, a vecina audiofila uopste ne slusa muziku sa kompa, vec ploce,cd, a sretao sam antuzijaste i sa magnetofonima.

Sta je glavna poenta sa zvukom, kao i sa vidom - NIKADA ti se uvo ne moze fokusirati na ceo spektar zvuka :) Nikada :)

Zvuk moze da bude cistiji, ali se on daje ocistiti i sa najobicnije integruse. Evo recimo, dobio sam hrpu pohvala na racun kvaliteta nekih snimaka koje sam radio, price za decu, snimano u sobi, bez ikakvih akusticnih pomagala. Ja samo klimnuo glavom i zahvalio se, a u sebi sam se pitao - kada bi znali da je to snimano sa Universum dinamickim steero mikrofon, starim preko 30 godina + dve male bubice, elektret mikrofoni sa predpojacalima koje sam sam pravio (najbazicnija moguca, imaju celih deset komponenti), da bih poboljsao dinamiku glasa, sve sjedinjeno na oko 25-30 godina staroj H&H MX455 mikseti (nadjite na google, cirkus od miksete) i snimljeno preko USB kartice koju sam dobio jednom prilikom od VMARC-a, koja kosta citavih 300 dinara.... pitao sam se da li bih dobio komplimente, obzirom da su dosli od ljudi koji rade sa opremom tipa Shure, Neumann, Adam Audio, i ostali a jedan od njih radi za miks-pultom PGP RTS-a.

Kvalite opreme nikada nece nadmasiti i nadomestiti vestinu onoga ko je koristi, to sam davno naucio od mnogo iskusnijih od mene.

Ovo je majstor :)
https://www.youtube.com/watch?v=cZbfLPrnesE

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.09.2019. 08:23 #658461

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam upoznao samo jednog coveka sa magnetofonom, pravog entuzijastu, a zvuk je poseban. A uvo slusaoca muzike uvek treba da se fokusira samo na muziku.

Sto se tice DJ-eva, oni su stvarno posveceni svom poslu i na bini 200% skoncentrisani, a dosta njih se i lepo provodi kao i slusaoci, dok mixuju kao od sale. Jedan od najpoznatijih svetskih techno DJ-eva kome se divim, Monika Kruse, kraljica Techno muzike koja je aktivna od `91-e godine, relativno skoro se vratila sa porodiljskog. Ne slusam vise tu muziku jos od srednje skole, ali rado bih prisustvovao ovakvom dogadjaju, ne znam samo koliko bih izdrzao:
https://www.youtube.com/watch?v=oCan9-LGHos

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 01.09.2019. 10:38 #658462

status: user
broj poruka: 4866

Ja znam da kada bih ovo doziveo https://www.youtube.com/watch?v=FBlA7L8bUBg

mogao bih komotno d`umrem posle i da ne zalim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs