Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem laptop ekran
STRANA 1 OD 1
Hyper Problem laptop ekran 01.09.2019. 18:21 T67051

status: user
broj poruka: 563
Zanima me sta vi mislite da je ova tackica,isto se se vidi i kada je ekran ugasen....povrsinskog ostecenja ekrana nema ?

https://imgur.com/a/10ARdEj

p.s - stoji tako vec dugo,pokusano ciscenje sredstvima za ciscenje ekrana ali nema uspeha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Problem laptop ekran 01.09.2019. 21:05 #658465

status: user
broj poruka: 148
Ovo gadjano pikado strelicom? Mrtvi pikseli uglavnom, mozda je povrsinsko ostecenje nekom vatrom. Pusis dok radis za laptopom? Deluje kao da je usijana komadina fosfora od sibica odletela u pravcu ekrana.


:: Zanima me sta vi mislite da je ova tackica,isto se se vidi i kada je ekran ugasen....povrsinskog ostecenja ekrana nema
::
:: https://imgur.com/a/10ARdE
::
:: p.s - stoji tako vec dugo,pokusano ciscenje sredstvima za ciscenje ekrana ali nema uspeha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.09.2019. 21:12 #658467

status: user
broj poruka: 9460
Nekoliko mrtvih piksela. Nije moguce resiti.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 01.09.2019. 21:15 #658468

status: user
broj poruka: 563
Influencer:

Nema povrsinskog ostecenja

Gilopile:

Da, ali to se vidi i kada je laptop ugasen?

:: Nekoliko mrtvih piksela. Nije moguce resiti
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 02.09.2019. 00:39 #658470

status: user
broj poruka: 2998



Mislim da nisu mrtvi pikseli jer se vidi da pola svakog zahvacenog piksela radi ali nesto ih samo blokira kada se slika skroz zumira. Rekao bih da je neka musica ili neki sitan insekt usao unutra i resio da tu umre. Nisam siguran da bi se neko prihvatio posla da skine zastitnu foliju, ocisti ekran i onda je vrati.

Vidjao sam tutorijale po netu za ljude koji skidaju zastitni sloj za ekranu, ali ono, deluje pipavo, plus mislim da bi vracanje bilo isto tako zeznuto. Jedino da pazaris novi ekran za lap.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.09.2019. 00:47 #658472

status: user
broj poruka: 4740

Aj slikaj kako izgleda kad je ugašen.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: 02.09.2019. 04:17 #658476

status: user
broj poruka: 148
+1

Ali kladim se da izgleda isto kao kad nije ni upaljen : )
Cuj sitan insekt, da da tako se i meni u Samsung 32ojku UE32K5502 (domaci, istekla garancija, kupljen u Subotickoj Tehnodepresiji) uvukao mali zli trol (ispario iz moje duse na Beogradskih 40+°C) i zato kad ga nakacim HDMIjem na komp vidim isto tako grupisane mrtve piksele kao i ti, nema sta nisam probao a da ga bacam zbog toga sto televiziju vidim isto kao i pre (jer je ni ne gledam) ne pada mi na pamet.

::
:: Aj slikaj kako izgleda kad je ugašen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 02.09.2019. 11:46 #658482

status: user
broj poruka: 563

JovanZ:

Da izgleda kao da se vidi ispod da svetle,rastavljanje ekrana ne dolazi u obzir,jel ako to uradim i otklonim ovo,nema sanse da mi ne upadne prasina i bude jos gore...

Alrad:

Evo slika:

https://imgur.com/a/WaRX8R7



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 02.09.2019. 17:30 #658491

status: user
broj poruka: 563

Samo da dodam da je resen problem,rastavljan panel i odmah izmedju samog ekrana i sledeceg sloja nalazila se mrvica prasine,na tom drugom sloju je stajala....hvala svima :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Za manje od 6 sati: od nema šanse do rešen problem! 02.09.2019. 20:13 #658494

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 03.09.2019. 01:03 #658495

status: user
broj poruka: 2998
Drago mi je da si popravio, i jos draze da nista nije poslo naopako tokom popravke.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer I meni je drago... 05.09.2019. 01:21 #658538

status: user
broj poruka: 148
...sto je reseno. Ostaje zal sto ja na svom TV-u ne mogu da izvedem takav hirurski zahvat. No tu su oglasi pa ce neka Tesla 32`` da ga odmeni... Ali malo juce, ne bi uzeo Kineza da me hebes posred prkna junackoga!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 05.09.2019. 10:11 #658541

status: user
broj poruka: 95
Tebe hebu u mozak, zato si tako zdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: re 06.09.2019. 22:30 #658577

status: user
broj poruka: 148
Ja razumem da taj tumor na mozgu koji imas raste i da jedva cekas gama noz u Klinickom, ali aj do tada odabij majke ti od mene, nadji novu zrtvu, zao mi te je, evo upalicu ti svecu u crkvi samo mi daj svoje ime da znam kome palim, glupo mi prizmi da palim svecu, to je geometrijsko telo.


:: Tebe hebu u mozak, zato si tako zdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.09.2019. 22:35 #658578

status: user
broj poruka: 9460
Bez svadje.
Upali svecu i iznad stavi prizmu. Do jaja. Popovi ce oma da pomisle da im se nesto napokon ukazalo. A ono opet trt milojka

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: ... 07.09.2019. 02:32 #658584

status: user
broj poruka: 148
Podrzavam. Svadja ne vodi nikud a i dobro se zna da sam dbqp i admin i gazda znaju pa cim me ne diraju znaci da sam koliko toliko uljudan a ne kao ludi Wlada sa kokainima i lian li gownima i 600 tema dnevno kako je kupio nove gace, japanke, esesde, smrkao elesde i ostale suBstance.
A popovi ima da se istripuju samo tako kad stavim malu staklenu prizmu u svecnjak gore za zive, ima odma u Mormone i Jehovine svedoke da me posalju, transfer ima da kosta par miliona kao da sam fudbaler :D
Ili ce biti samo ish sotono mada ako izvadim 100 eur da neki od glavnih natoci pun rezervoar u Q7 ima da me proglase za ktitora.
Bem ti pravoslavlje, sve se oko para i prizmi vrti... Jos ce da kazu da sam maznuo delic mozaika nekog pa ce da dobijem lopatom u Crnoj Reci po masnom dupetu xD


:: Bez svadje
:: Upali svecu i iznad stavi prizmu. Do jaja. Popovi ce oma da pomisle da im se nesto napokon ukazalo. A ono opet trt milojk
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 07.09.2019. 09:14 #658586

status: user
broj poruka: 95
Ti si dosadniji od wlade, od deset odgovorenih tema osam je tvoje, i sve su nevidjene gluposti, nepovezano blebetanje i psovke. To sto te ovi `ne diraju` govori o njima i ovom mestu. Razumem da ima raznih, ali da se to yolerise i prihvata kao opsti obrazac, to ima samo ovde. Za sve sto se radi neko ce jednom da odgovara.

A svecu stavi sebi, znas gde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: re 07.09.2019. 09:50 #658587

status: user
broj poruka: 148
Nedaj Boze da je moje ponasanje opsti obrazac zato ne lupaj. A ni tvoje nije nista benignije. Sve u svemu glupo je da se prepucavamo pored Coffee Dream-a i sedimo, cutimo, drndamo telefone i u miru se razidjemo.

A sto se sveca tice najvise volim mirisljave.


:: Ti si dosadniji od wlade, od deset odgovorenih tema osam je tvoje, i sve su nevidjene gluposti, nepovezano blebetanje i psovke. To sto te ovi `ne diraju` govori o njima i ovom mestu. Razumem da ima raznih, ali da se to yolerise i prihvata kao opsti obrazac, to ima samo ovde. Za sve sto se radi neko ce jednom da odgovara
::
:: A svecu stavi sebi, znas gde
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 07.09.2019. 10:37 #658588

status: user
broj poruka: 9460
Ma to odmah u kuriru izlazi. `Ukazala se bogorodica, al to nije sve, ono sto cete videti ostavice vas bez daha, jezik ce vam ispasti iz usta pola metra, a gowno ce vam se zalediti` A kako su popovi reagovalii mozete procitati u stampanom izdanju :D U narednom broju Pop Aksentije otvorio dusu i progovorio o nemilom dogadjaju - cutao je vekovima.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs