Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10, zaboravljena lozinka?
STRANA 1 OD 1
rasha44 Windows 10, zaboravljena lozinka? 18.09.2019. 16:00 T67076

status: user
broj poruka: 1492
Zdravo svima.

Dečko ćerke mog prijatelja stavio joj je lozinku na kompjuter za Windows-om 10 i posle ju je zaboravio. Sada ne može da podigne sistem bez lozinke. Ja sam i dalje na Sedmici i nisam se igrao sa 10-kom. Podrazumeva se da nije original, tako da ne mogu legalnim putem da dođem do lozinke.

Šta raditi? Može li se preko mini Windows 7 sa Hirens diska doći do registry-ja u Win 10 i tu izbrisati lozinka i gde se to tačno nalazi u registry-ju? Ili preko cmd ili netplwiz?

Unapred hvala. Ako postiju neki načen to će me spasti reinstalacije 10-ke ili 7-ce na dotičnom kompjuteru.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Ima neka fora sigurno, ... 18.09.2019. 17:06 #658709

status: user
broj poruka: 148
... sta vise probaj jbt da izguglas. Nije to MacOS. Elem, ako je nesto teze od probijanja lozinke to je da joj je opalio bitlocker na svim drajvovima + da je to laptop sa citacem otiska + sifra na BIOS.
Tako rade ozbiljne firme npr. Ovo ti je lako, udjes kao administrator, nov nalog otvoris njen stari obrises i zabole te visuljak. Garantujem da google, Quora i ostali znaju i da je prosto k`o pasulj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.09.2019. 19:29 #658710

status: user
broj poruka: 9460
Ja sam na XP skoro uspeo, laganica.
Ne znam za novije OS kakva je situacija, ali verujem da nije bas jednostavo.

Probaj na YT, ako tamo nema resenja, nema nigde. To je klanje za googlanje i ko ce prvi tako neki klip da napravi i postavi.
Caka je valjda da se iz login skrina udje u comand prompt i onda pokrene u safe mode win i u kontrol panelu obrise user...tako nekako, ali sada na win 10, hmm


Lakse ti je, Raso, da lepo uz kaficu odradis reinstalaciju i cao. Sat vremena ni tamo ni vamo :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac Ako nisi obrisao win... 18.09.2019. 20:04 #658712

status: user
broj poruka: 106


Probaj ovo https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Windows+10%2C+Forgotten+Password
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot moje iskustvo 18.09.2019. 22:01 #658714

status: user
broj poruka: 978

je da sam sa nekim alatcicem sa hirens boot cd-a jedno 15-20 puta do sada na raznim kompovima skroz obrisao lozinke za windows,tipa bilo je nesto 5 klikova i kraj,reset kompa lozinke nema,digne se win bez lozinke.... davno bilo zadnji put kad sam to uradio,zaboravio ime programa...ima neko zvucno ime tipa password removal ili nesto slicno,cim procitas ime programa znaces za sta je namenjen... na hirens ga ima 100%

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moze bez problema 18.09.2019. 22:28 #658716

status: user
broj poruka: 9369
Sa Hirens boot podignes Windows X i u okviru njega imas windows pasword reset tool (ne secam se tacno naziva). Radi sa svim Windowsima 7 do X.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Offline Password Changer 19.09.2019. 02:08 #658717

status: user
broj poruka: 10984
je ime programa na Hiren`s boot-u. Takodje, WinPassKey...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Offline Password Changer 19.09.2019. 12:10 #658719

status: user
broj poruka: 18930
Jeste dobar taj program (Linux), ali ne verujem da ce Rasa da se snadje.
Mozda je bolji ovaj, rescatux, download:
https://sourceforge.net/projects/rescatux/files/rescatux-0.71-beta7/rescatux-0.71-beta7.iso/download

Postavis ga na USB preko Rufus-a, butujes, ostalo je sve user-friendly, reset password-a na Windows-u, ili Linuxu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: je ime programa na Hiren`s boot-u. Takodje, WinPassKey..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Hvala, hvala! 19.09.2019. 14:13 #658722

status: user
broj poruka: 1492
Hvala svima na pomoći i dobroj volji.
Skinuo sam Lazesoft Recovery Suite Home 4.3.1 i PCUnlocker WinPE 4.6.0 Enterprise Edition.
Za ovaj drugi mnogi kažu da je najbolji. U svakom slučaju oba idu na USB, tako da može da se radi na bilo kom kompjuteru.
Ako drugar ne nađe nekog drugog da mu to sredi (što bi bilo lepo) jedan od ova dva će završiti posao. Sem toga, leba ne jede da mi budu pri ruci za zlu ne trebalo.

Pozdrav,
penzos sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Hvala, hvala! 19.09.2019. 14:14 #658723

status: user
broj poruka: 1492
Hvala svima na pomoći i dobroj volji.
Skinuo sam Lazesoft Recovery Suite Home 4.3.1 i PCUnlocker WinPE 4.6.0 Enterprise Edition.
Za ovaj drugi mnogi kažu da je najbolji. U svakom slučaju oba idu na USB, tako da može da se radi na bilo kom kompjuteru.
Ako drugar ne nađe nekog drugog da mu to sredi (što bi bilo lepo) jedan od ova dva će završiti posao. Sem toga, leba ne jede da mi budu pri ruci za zlu ne trebalo.

Pozdrav,
penzos sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.09.2019. 15:26 #658724

status: user
broj poruka: 9460
Cika Raso, usput im lepo napravis sa Acronisom jedan image sistema pa ako se nekad nesto zezne u toj meri da mora reinstalacija, vratis sve za 5 min. :)
Toliko je lako vratiti image da mozes obaviti to i preko telefona, mislim dati upute.
Podrazumeva se da prave bekap vaznih fajlova sto cesce na drugu particiju ili disk i nema problema.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.09.2019. 17:52 #658726

status: user
broj poruka: 18930
Deluje bas jednostavno ovaj PCUnlocker, nisam znao za njega.

@gile, to je posao za nekog ko poznaje stvari, a neko ko uzme prvi put u ruke Acronis, ili bilo sta slicno, moze da pregazi bez problema ceo hard disk, zajedno sa svim particijama i podacima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.09.2019. 18:34 #658728

status: user
broj poruka: 9460
Ono jeste tako, mora se ipak koliko toliko biti pazljiv i znati sta se radi inace ode sve u majcinu.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Eh, da je to tako lako 19.09.2019. 19:24 #658731

status: user
broj poruka: 1492
Moj prijatelj je bivši prodekan BU za medjunarodne odnose. Jedan od onih koji misle da kompjuter može da radi sve što oni zamisle a oni ne moraju ništa ozbiljno da nauče o kompjuterima. Sto puta sam mu svašta sredjivao a i dalje neće da ukapira da sa tom spravom treba pažljivo rukovati. Njegova ćerka je još gori `slučaj`.

Inače, ja koristim Acronis već niz godina i pravim backup sistemske particije pre svakog instaliranja nekog ozbiljnog a meni nepoznatog softvera. U principu pravim backup jednom mesečno. Leba ne jede a ja mirnije spavam.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Eh, da je to tako lako 19.09.2019. 19:44 #658732

status: user
broj poruka: 1492
Moj prijatelj je bivši prodekan BU za medjunarodne odnose. Jedan od onih koji misle da kompjuter može da radi sve što oni zamisle a oni ne moraju ništa ozbiljno da nauče o kompjuterima. Sto puta sam mu svašta sredjivao a i dalje neće da ukapira da sa tom spravom treba pažljivo rukovati. Njegova ćerka je još gori `slučaj`.

Inače, ja koristim Acronis već niz godina i pravim backup sistemske particije pre svakog instaliranja nekog ozbiljnog a meni nepoznatog softvera. U principu pravim backup jednom mesečno. Leba ne jede a ja mirnije spavam.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.09.2019. 09:22 #658737

status: user
broj poruka: 18930
Koristio sam jako malo Acronis, ne svidjaju mi se njegovi koraci prilikom pravljenja image-a, previse su ga napucali bespotrebno.

Do sada sam koristio Norton Ghost, koji i dalje odlicno radi i na UEFI sistemima, ali najbolji je Miray HD Clone, ima ga kao FREE, radi van sistema i u Windows-u, i to kao portable varijanta. Perfektno klonira. Clonezilla je najbolje nesto za firme sa puno PC-eva.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Rale 22.09.2019. 20:02 #658773

status: user
broj poruka: 148
Sta bi na kraju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Rale 22.09.2019. 21:52 #658777

status: user
broj poruka: 1492
Moj drugar mi se nije javio, a ja se pravim lud:)) Poslao sam mu link na Guglu sa gomilom
tutoriala kako to rešiti uz savet da mu njegovi kompjuteraši na faksu to srede.
Spremio sam PCUnlocker na USB-u, za slučaj da nije sredio stvar.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Sta bi na kraju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Rale 22.09.2019. 21:53 #658778

status: user
broj poruka: 1492
Moj drugar mi se nije javio, a ja se pravim lud:)) Poslao sam mu link na Guglu sa gomilom
tutoriala kako to rešiti uz savet da mu njegovi kompjuteraši na faksu to srede.
Spremio sam PCUnlocker na USB-u, za slučaj da nije sredio stvar.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Sta bi na kraju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nisam ja bas siguran u te price oko oporavka lozinke raznim bukuris boot CD-ovima... 24.09.2019. 08:24 #658796

status: user
broj poruka: 7761
Da je to tako lako onda bi svi malo vispreniji otkljucavali racunare po firmama i instalirali nelegalni SW...

Bice da je to cupanje sifre ipak mnogo teze nego sto neki ovde olako preporucuju...

Evo u firmi u kojoj radim svi mozemo da sednemo za bilo koji racunar i ulogujemo se sa nasim nalogom... pojavice se isti desktop kao na radnoj stanici na kojoj licno radim samo sto programi koji nisu instalirani na taj racunar sasvim logicno nece raditi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.09.2019. 08:50 #658797

status: user
broj poruka: 18930
Kolega Abneru, da li si cuo za aktivni direktorijum? E, pa firma gde radis ima to i ti si jedan od usera, a ne administrator, i preko polise koja vam je napravljena, omoguceno ti je ovo sto si napisao i ti kao obican user ne mozes nikad sebi da resetujes sifru, sem ako ti admin to dozvoli.

Ovde je rec o obicnom lokalnom nalogu, naravno da se on lako resetuje, isto jos lakse se to radi na Linuxu recimo. Imas alata i alata, jedni od njih su Trinity, Rescatux, i sl.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs