Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
kakva je trenutno situacija sa apn motorima
STRANA 1 OD 1
time82 kakva je trenutno situacija sa apn motorima 28.09.2019. 11:12 T67089

status: user
broj poruka: 138
kakva je trenutno situacija sa apn4/6 motoricima i registracijom? sta moze sa B da se vozi a sta ne moze? da li jos uvek vazi da preko 50 kubika i 45km/h mora da se vozi sda A?
pitam zato sto sam cuo da su odlozili taj zakon do 2021 pa me interesuje sta je tacno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 28.09.2019. 20:51 #658834

status: user
broj poruka: 1620
Nije ništa odloženo, taj zakon odavno postoji, ali se nije adekvatno primenjivao.

Inače, AM kategorija je manje od 50cc, manje od 4KW, i manje od 45km/h.

Problem sa većinom Tomosa je nastao u tome što je većina od strane proizvođača deklarisana na 50km/h, stoga isti spadaju pod A1 kategoriju motorcikala, a ne pod mopede.
Ako na neki način uspeš da nabaviš potvrdu da motor ne može da pređe 45km/h, možeš da ga registruješ kao moped (a da ta potvrda pritom ne košta kao 2 Tomosa ) - u suprotnom... prc...

Ja sam ti samo isteoretisao, a ko ima adekvatan primer iz prakse, nek priča...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 RE: 29.09.2019. 09:04 #658835

status: user
broj poruka: 138
jel moze neka preporuka sta uzeti a da se sigurno moze voziti sa B.
znaci tomos mladji od 2009 i sta jos moze?

a za odlaganje video sam na https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/6914/odlaganje-obaveze-za-mopede-moze-registracija-bez-potvrde-o-maksimalnoj-brzini
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: RE: 29.09.2019. 09:55 #658836

status: user
broj poruka: 985
Sa B (AM) kategorijom pored Tomosa mladjih od 2009-og godista mozes da vozis automatic,ali samo stari tip,trazi tacnu oznaku modela,na primer A35sl,i na tomosovom sajtu ces naci maksimalnu brzinu za taj motoric,na nekima pise lepo 45km/h,na nekima pise 48kmh,,e sve sto pise preko 45 km/h ne mozes da vozis,onda mozes da vozis Puch Pony Expres maximalna brzina 42 kmh,i stari kaisar isto 42kmh,oba na pedale... to je sigurica sta moze,mozda postoji jos nesto,ko zna neka dopuni.... mada,realno,video sam skutere sveze registrovane na zutu tablu,vlasnik ih vozi sa AM ili B kategorijom,a pouzdano znam da ti skuteri idu 75-80 km/h (recimo Piaggio Free)...Kako pitao sam se, i dobio odgovor,sto je ``mutniji `` tehnicki pregled i agencija za registraciju,ma mozes dobiti sta ti dusa hoce....


:: jel moze neka preporuka sta uzeti a da se sigurno moze voziti sa B
:: znaci tomos mladji od 2009 i sta jos moze
::
:: a za odlaganje video sam na https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/6914/odlaganje-obaveze-za-mopede-moze-registracija-bez-potvrde-o-maksimalnoj-brzini
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs