Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
povezivanje projektora sa racunarom
STRANA 1 OD 1
lazartb89 povezivanje projektora sa racunarom 14.10.2019. 17:12 T67122

status: user
broj poruka: 4
Pozdrav,

kako naslov teme i kaze , potrebno mi je da povezem projektor sa racunarom, ali mi je cilj da mi radi i monitor i projektor .

E sada monitor povezujem putem HDMI kabla , dok projektor na sebi ima izlaz za VGA i mora da ide VGA kabal, dok na grafickoj imam HDMI i DVI izlaze m, i u jedan HDMi je povezan racunar dok sam u drugi DVI povezao projektor putem konektora sa vga u dvi , i tu mi se javlja problem , jer nikako ne mogu da dobijem istu sliku i na projektoru i na monitoru, pa jel ima neko neko rjesenje da nesto moda podesim sta li ?

znaci uglavnom na grafickoj imam dva izlaza jedan je HDMI a drugi DVI.

Hvala vam unaprijed , nadam se da sam ob jasnio razumljivo koliko je to moguce
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 14.10.2019. 18:38 #659072

status: user
broj poruka: 1620
Koji projektor (proizvođač i model)?
Koji OS (Windows, Linux, Mac? Verzija?)?
Koja grafička karta (proizvođač i model)?

Da li uopšte u bilo kojoj kombinaciji dobijaš sliku projektoru?
Ako ne dobijaš, možda postoji problem u DVI->VGA adapteru, odnosno mogućnosti DVI izlaza da izbaci analogni signal.

Ukoliko ima slika, ali nije duplikat, onda na tastaturi pritisni `Windows` i `P` tastere i izaberi `duplicate` opciju. Ako ni na taj način ne dobiješ sliku na oba ekrana, proveri koja je maksimalna rezolucija koju projektor može da prihvati na VGA ulazu (što nemoj da pomešaš sa `native` rezolucijom projektora, koja može biti znatno manja), pa istu podesi i na glavnom monitoru pa pokušaj ponovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazartb89 Re: RE: 14.10.2019. 19:20 #659073

status: user
broj poruka: 4
projektor je benq mp 515 , windows 10 os , a grafa je gtx 970.

e sada dobijam ja sliku i na projektoru i na monitoru , al razlicitu, tj na monitoru samo vidim sliku windowsa i startni meni bez ikonica ili ista , dok na projektoru vidim normalnu sliku , vjerovatno samo treba nesto sinhronizovati sta li , cim imaju obje slike al razlicite.
a probacu to sa windows + p , sjutra jer mi je to na poslu , pa nisam prije u mogucnosti, nadam se da ce uspjet , ako ima ko jos kakav prijedlog bio bih zahvalan.


:: Koji projektor (proizvođač i model)
:: Koji OS (Windows, Linux, Mac? Verzija?)
:: Koja grafička karta (proizvođač i model)?
::
:: Da li uopšte u bilo kojoj kombinaciji dobijaš sliku projektoru
:: Ako ne dobijaš, možda postoji problem u DVI->VGA adapteru, odnosno mogućnosti DVI izlaza da izbaci analogni signal.
::
:: Ukoliko ima slika, ali nije duplikat, onda na tastaturi pritisni `Windows` i `P` tastere i izaberi `duplicate` opciju. Ako ni na taj način ne dobiješ sliku na oba ekrana, proveri koja je maksimalna rezolucija koju projektor može da prihvati na VGA ulazu (što nemoj da pomešaš sa `native` rezolucijom projektora, koja može biti znatno manja), pa istu podesi i na glavnom monitoru pa pokušaj ponovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Tebi je prikazana produžena radna površina (extended desktop) 14.10.2019. 19:31 #659074

status: user
broj poruka: 4228
Uradi ovo što @luja-88 napisao i dobićeš odgovor na postavljeno pitanje.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: povezivanje projektora sa racunarom 15.10.2019. 09:34 #659076

status: user
broj poruka: 1066
Idi na podesvanje za displej stavljeno ti je na extendet promeni na duplicate. Da ti i monitor i projektor daju istu sliku.

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 2x4 gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Pozdrav
::
:: kako naslov teme i kaze , potrebno mi je da povezem projektor sa racunarom, ali mi je cilj da mi radi i monitor i projektor
::
:: E sada monitor povezujem putem HDMI kabla , dok projektor na sebi ima izlaz za VGA i mora da ide VGA kabal, dok na grafickoj imam HDMI i DVI izlaze m, i u jedan HDMi je povezan racunar dok sam u drugi DVI povezao projektor putem konektora sa vga u dvi , i tu mi se javlja problem , jer nikako ne mogu da dobijem istu sliku i na projektoru i na monitoru, pa jel ima neko neko rjesenje da nesto moda podesim sta li
::
:: znaci uglavnom na grafickoj imam dva izlaza jedan je HDMI a drugi DVI
::
:: Hvala vam unaprijed , nadam se da sam ob jasnio razumljivo koliko je to moguce
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs