Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Najbolja Banka za primanje plate
STRANA 1 OD 1
ZooLoo Najbolja Banka za primanje plate 23.10.2019. 20:50 T67135

status: user
broj poruka: 3974
Sve se vrtim oko Intese ili MTS banke. Iskustva, sugestije?

Orocena stednja na godinu dana u dinarima da li se isplati?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.10.2019. 21:35 #659156

status: user
broj poruka: 18940
Intesa, a mozda i Telenor.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja sam dugo bio u intezi 23.10.2019. 23:00 #659163

status: user
broj poruka: 3737
Pa posao na soge...sad ih kupila otp banka pa počeli da naplaćuju proviziju 19 dinara za online placanje...slepci
Telenor banka više ne postoji...sada je Moby...mogu da pitam kolegu sutra kakvi su prvi utisci...čini mi se da ih je nešto prozivao.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Mobi 24.10.2019. 07:57 #659164

status: user
broj poruka: 170
Za sada se ne razlikuje od Telenor banke. Isto funkcionise ali videcu jos da li se nesto promenilo.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mislim da je tu Intesa najjaca 24.10.2019. 08:34 #659165

status: user
broj poruka: 7695
cak za placanja preko interneta ,otvore poseban devizni racun za koji ne treba
da stoji bilo kakav depozit .Nezavistan je od drugih racuna.Ne znam za Unicredit
cuo sam da su dobri .Globalno gledajuci to su dve najjace banke i u svetskim okvirima koje su na nasem trzistu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Mislim da je tu Intesa najjaca 24.10.2019. 09:21 #659166

status: user
broj poruka: 7761
@ZooLoo, kad biras banku gledaj sta ce te i koliko od transakcija kostati i koliko banka naplacuje odrzavanje paketa racuna... koliko kosta placanje racuna putem mbanking ili ebanking-a... nekad je to 15-20rsd a nekad besplatno ali onda placas vise odrzavanje paketa racuna... pa onda neke banke odobravaju kupovinu EVARA na dan plate po srednjem kursu NBS i to putem mbanking-a sto prilicno stedi vreme a i novac...

Iskreno ja i doktora i banku biram tako sto vidim gde je manja guzva i koliko je prosecno vreme cekanja na salteru i koliko mi je blizu mesta stanovanja te radno vreme iste da li ima ekspoziture koja radi subotom zato sto sve banke imaju neka suluda radna vremena koja ne odgovaraju onima koji privredjuju tj. rade...

I jos nesto proveri dostupnost bankomata i koliko banka naplacuje kad podizes novac na bankomatu neke druge banke...

@obradmi, najjaci su oni sto cimaju trupce...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: cak za placanja preko interneta ,otvore poseban devizni racun za koji ne treba
:: da stoji bilo kakav depozit .Nezavistan je od drugih racuna.Ne znam za Unicredit
:: cuo sam da su dobri .Globalno gledajuci to su dve najjace banke i u svetskim okvirima koje su na nasem trzistu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.10.2019. 10:19 #659168

status: user
broj poruka: 18940
@pajs, mislim da si pogresio, OTP je kupio Societe Generale, a uskoro ce se spojiti i sa Vojvodjanskom.

Telenor mi je intersantan jer sve se zavrsava online, nema filijala, nego ti salju sve na adresu. Nema provizija kada podizes novac po svim automatima, nema provizije u transakcijama sa racuna na racun (Telenor), mozes da kupujes i devize i podizes sa automata po jeftinijem kursu nego na menjacnicama, ima jos dosta toga dobrog i ne deru, sto je najbitnije.

Ja sam u Intesi i zadovoljan sam, najmanje sam bio zadovoljan Raiffeissen bankom, nju nikom ne bih preporucio, takodje nije bas nesto ni Sber. Ali, ja nemam kredit, niti idem u banku da podizem pare, sve sa automata, placanje elektronski im je isto ok.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Intesa ili OTP 24.10.2019. 10:22 #659169

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam bio u obe, Intesa je bas rasprostranjena u Srbiji. OTP je bio profesionalan i napredniji sa e-uslugama od ostalih (pre nekih 7god)

Trenutno sam u ING.lu i mogu vam recim da su e-usluge kod nas cak i na boljem nivou. Jedino sto te ovde nista ne pitaju ako imas ugovor, dobijes kredit ako hoces u visini plate bez ikakvih dodatnih papira

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.10.2019. 10:23 #659170

status: user
broj poruka: 3974
INTESA

Odrzavanje 195 din. obican racun, 300 din HIT racun, mene vise zanima ovaj obican.
Online placanje besplatno, kartice besplatne, uplata na racun isto, uzimanje iz bankomata isto. Lokacija i guzva, lokacija super, guzva kako kad, do sad nisam cekao nesto dugo, usluga za sad veoma pozitivna. Jedina mana je kurs, e sad ne znam da li postoje neke povlastice itd. Za stednju u dinarima kamata je dobra na godinu dana.

MTS me je privukao iz razloga sto:

Odrzavanje 6 meseci besplatno, posle po 100 din. Ako nema aktivnosti nikakvih na racunu, ne uzimaju nista. Online besplatan, kartice MC se placa 500din za izdavanje, dinarski i devizni (4 valute) na jednom racunu. Podizanje novca na svakom bankomatu, bez provizije, uplata na racun u posti bez provizije. Kurs jedan od najboljih. Mana je sto nema banke u mom gradu, najbliza Kragujevac ili Jagodina. Za stednju malo slabija kamata na godinu dana u odnosu na Intesu, ali jaca za 13 meseci.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 24.10.2019. 10:33 #659171

status: user
broj poruka: 5696
Ako hoces u drzavnu onda bolje Posta/Stedionica.

Ne bih ostavljao pare bas kod bilo koga, pogotovo ne MTS. Zato sam uvek vece sume deponovao kod proverenih institucija tipa Intesa, OTP, Sberbank...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: INTES
::
:: Odrzavanje 195 din. obican racun, 300 din HIT racun, mene vise zanima ovaj obican
:: Online placanje besplatno, kartice besplatne, uplata na racun isto, uzimanje iz bankomata isto. Lokacija i guzva, lokacija super, guzva kako kad, do sad nisam cekao nesto dugo, usluga za sad veoma pozitivna. Jedina mana je kurs, e sad ne znam da li postoje neke povlastice itd. Za stednju u dinarima kamata je dobra na godinu dana
::
:: MTS me je privukao iz razloga sto
::
:: Odrzavanje 6 meseci besplatno, posle po 100 din. Ako nema aktivnosti nikakvih na racunu, ne uzimaju nista. Online besplatan, kartice MC se placa 500din za izdavanje, dinarski i devizni (4 valute) na jednom racunu. Podizanje novca na svakom bankomatu, bez provizije, uplata na racun u posti bez provizije. Kurs jedan od najboljih. Mana je sto nema banke u mom gradu, najbliza Kragujevac ili Jagodina. Za stednju malo slabija kamata na godinu dana u odnosu na Intesu, ali jaca za 13 meseci
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: >> 24.10.2019. 10:33 #659172

status: user
broj poruka: 3737
To sam i napisao...Soge je kupila OTP...tj nepismeno sam se izrazio. Odnosno OTP je preuzela Soge banku. Ono što mi se svidelo kod SOge(a kolega je gore pomenuo), a sada OTP-a je da imaju online menjačnicu gde možeš da kupiš eure po kursu sličnom ili boljen nego na menjačnicama. Jedino je problem što pri kupovini eure nemaš u ruci nego na računu.



Telernor odnosno sada Moby ima i opciju deponovanja novca na njihovim bankomatima kako u dinarima tako i u eurima...što je stvarno super fora.

Takođe...mislim da mi je neko u prolazu rekao da još jedna banka vrši isplatu u eurima ali ne mogu da se setim imena banke.





support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: @pajs, mislim da si pogresio, OTP je kupio Societe Generale, a uskoro ce se spojiti i sa Vojvodjanskom.
::
:: Telenor mi je intersantan jer sve se zavrsava online, nema filijala, nego ti salju sve na adresu. Nema provizija kada podizes novac po svim automatima, nema provizije u transakcijama sa racuna na racun (Telenor), mozes da kupujes i devize i podizes sa automata po jeftinijem kursu nego na menjacnicama, ima jos dosta toga dobrog i ne deru, sto je najbitnije
::
:: Ja sam u Intesi i zadovoljan sam, najmanje sam bio zadovoljan Raiffeissen bankom, nju nikom ne bih preporucio, takodje nije bas nesto ni Sber. Ali, ja nemam kredit, niti idem u banku da podizem pare, sve sa automata, placanje elektronski im je isto ok
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.10.2019. 10:47 #659173

status: user
broj poruka: 3974
Machine - Pa to je i meni palo na pamet, rekoh gde sve nece da zavuku prste..

Postanska nzm, guzve su nenormalne zbog penzionera, pre bih onda u Intesu.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: ... 24.10.2019. 11:47 #659174

status: user
broj poruka: 3737
Poštanska štedionica...ako nemaš metar dana uplatu blokiraju ti račun pa ti vidi.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: Machine - Pa to je i meni palo na pamet, rekoh gde sve nece da zavuku prste.
::
:: Postanska nzm, guzve su nenormalne zbog penzionera, pre bih onda u Intesu
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 24.10.2019. 17:54 #659176

status: user
broj poruka: 4225
Za podizanje kredita Inteza, za online placanje u Srbiji MTS i bez provizije na svim bankomatima, za placanje online u inostranstvu Telenor(jos uvijek).
Za podizanje plate mislim da ti je najbitnije da ti je banka blizu prebivalista tj. bankomat.
Sta ti vrijedi bilo koja banka koja ti nije dostupna.
Ja sam presao u Postansku Stedionicu, jer mi je bukvalno na 2 min od kuce.
Kda hoces da primas platu, izaberi nenamjenski racun.
Provizija jeste 1%, ali razni domorodci ne gledaju taj vid racuna, posebno, ako te jebu iz informatike ili SS jedinice tj. izvrsitelji.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan @ZooLoo 24.10.2019. 20:54 #659178

status: user
broj poruka: 776
Za koje namene ces koristiti racun? Osim priliva plate.

MTS
Ako koristis samo za platu i podizanje na bankomatu/POS terminalu, preporuka ti je MTS banka. Placanje racuna je vec godinu dana u IPS sistemu bez ikakve naknade, kurs za menjacnicu je gotovo kao kod NBS. Najpovoljniji krediti sa fiksnom NKS i EKS.
Mana MTS banke je jako losa podrska oko bilo kog `problema`. Imaju mali broj ekspozitura sa jako ogranicenim radnim vremenom. Placas izradu MC 500 RSD

Mobi banka
Imas dva paketa Progresiv (300 RSD) i Starter (150 RSD + 500 RSD jednokratno za MC). Progresiv ti daje benefite kao sto su: prvih 5 podizanja dzabe na bilo kom ATMu, besplatni RSD transferi putem e/m bankinga, besplatne transakcije na POSu u inostranstvu. Starter ti sve ovo naplacuje. Dosta stvarimozes zavrsiti online i da ne ides u ekspozituru. Na ATMu mozes da radis uplate/isplate i u EUR valuti.

Unicredit
Ovde ne postoje multivalutni racuni kao u predhodne dve vec svaka valuta ima svoju partiju. To je jako dobra prednost ako hoces npr da VISA karticu koristis za online placanja pa je vezujes samo za EUR, a MC vezes samo za RSD racun i podizes platu, ili obrnutim redosledom. dobro se mozes zastiti od frauda karticom.. Odrzavanje osnovnog racuna je 150 RSD i svaka usluga se dodatno placa (SMS servis, SMS card alarm, mbanking, uvek imas proviziju za placanje e/m bankingom itd). Imas jako dobru podrsku operatera, dosta uputstava ti mogu dati preko telefona.

Erste
Osnovni racun ne placas prvih godinu dana, posle toga placas, obuhvata samo RSD racun. Imaju iskljucivo multivalutne racune. Podrska je solidna.

Svim bankama je obracunska valuta EUR za upite van Srbije.


Ovo govorim iz licnog iskustva kao korisnik svih banaka i profesionalno kao bankar.
Ako imas neko pitanje, pisi.

PS: Nemoj dozvoliti da te deru banke na provizije, ako si u mogucnosti istu da biras!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 24.10.2019. 20:55 #659179

status: user
broj poruka: 946

https://www.youtube.com/watch?v=LsBdvRsZ5mw
:-)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.10.2019. 21:28 #659180

status: user
broj poruka: 3974
Pa namene su pored primanja plate, online kupovina i stednja u dinarima.

Posedujem vec dugo Intesinu Visa Electron za kupovinu preko neta. Sada je to Visa Classic Debt kartica.

Naveo sam gore razloge zasto me je MTS privukao, a zasto Intesa. Ako biramo izmedju njih dve, vise tezim ka Intesi.

Malo sam se raspitao, ako bih se odlucio za Intesu, imao bih vise racuna/kartica..
Inspire za dinarski racun, Classic Debt za devizni, treci za stednju i eventualno potreba za cetvrtim da mi bude za online, da budem zasticen i da mi sva deviza ne bude na jednom, a da mogu bez provizije da prebacujem kad pozelim izmedju ta dva. E sad mozda za taj za online kupovinu treba da izvadim Visu Internet karticu, a mozda i ne, da ide preko Classic Debt, samo da budu odvojeni racuni, nisam siguran u ovo, to planiram da svratim do banke pa da vidim.

MTS banku nemam u blizini, 40km je udaljena od mene, Intesa mi je blizu. Podizanje bih vrsio na Intesinom bankomatu, uplate ili preko bankomata ako moze, ili na salteru, mislim da tako nema provizije. Online placanje racuna ne radim, to je dodatan plus ponekad, ali za sad sam navikao da mi ostanu delovi racuna, i da to uredno pakujem i drzim za evidenciju. Tu mozda placam nesto sitno posti proviziju, nisam siguran na sta sve uzimaju i da li uzimaju na struju, telefon, kablovsku..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs