Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
AndroidTV pomoc
STRANA 1 OD 1
MACHINE AndroidTV pomoc 30.10.2019. 19:22 T67148

status: user
broj poruka: 5696
Cao drustvo,

nekako sam ukapirao da ovde i u danasnje vreme SMART kao SMART nije dovoljan :( kod kuce sam imao obicah Sharp u koji sam ubo kablovsku i voila - sve na svom mestu

E sad, posto je ovde coaxial dubovan i kanali su glupi jer su svi na francuskom, nemackom, portugalskom...moracu da se oslonim na IPTV, netTV+ i Orion TV

Link koji imam je kablovski internet 100/15 Mbit/s sto bi trebalo da je dovoljno da pusti TV prikaz koji je mahom na FHD ali TV koji planiram da uzmem je oko 55` i ima UHD rezoluciju.

Pitanje najzad glasi: treba mi preporuka za 55` UHD tipa Sharp, Philips, Sony, Panasonic... iz 2018/2019 koji dobro rade, nemaju vecih falinki oko SW i ne kostaju preko 600e. Bar su ovde toliko za ne-fensi modele jer nema carina sa ostalim zemljama u EU pa bih isao preko Amazon-a.

Dajte neki savet :)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.10.2019. 20:13 #659262

status: user
broj poruka: 3346
Za firmirane televizore, a da su Android, jedino Sony, Sharp i Philips imaju modele koji su sa istim. Naravno licencirani. Gledaj modele za tu godinu na displayspecifications.com i tu imas sve. Od tipa panela, procesora, memorije.... Pa naruci od `Madjara`.
Panasonic mislim da je Firefox OS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.10.2019. 21:30 #659264

status: user
broj poruka: 4742

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=67090&forid=10&katid=4

Isto si pitao i dobio odgovore.

I gde je to `ovde`, šta `ovde`? Opet se hvalimo za put oko sveta ili šta?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: .... 30.10.2019. 21:30 #659265

status: user
broj poruka: 5696
Ili cu mozda morati na Samsung ili LG posto kao njih podrzavaju:

https://nettvplus.com/Pomoc/Smart-TV-Aplikacija


Ne znam zasto su ovi AndroidTV skuplji od obicnih za bar 200e


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Za firmirane televizore, a da su Android, jedino Sony, Sharp i Philips imaju modele koji su sa istim. Naravno licencirani. Gledaj modele za tu godinu na displayspecifications.com i tu imas sve. Od tipa panela, procesora, memorije.... Pa naruci od `Madjara`
:: Panasonic mislim da je Firefox O
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.10.2019. 21:34 #659266

status: user
broj poruka: 3346
Licencu za Android placaju, pride Philips je uvek sa Ambilight, Sony uvek nadrndana cena jer je `Sony`, za Sharp ne znam. Ovo FOX, VOX i sl. Sa Androidom nije placena licenca, jer koriste stock free Android i baziran je na Aptoide prodavnici, vuce sa Google Play jedan deo i samo se mogu azurirati na neku verziu i podrska je nikakva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 30.10.2019. 22:52 #659268

status: user
broj poruka: 819
a kakvi su LG Android televizori ? jel to full licenciran Android ili.....?



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.10.2019. 08:27 #659270

status: user
broj poruka: 3346
LG samo WebOS.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee a sto 31.10.2019. 15:06 #659276

status: user
broj poruka: 570
ne uzmes neki LG 55`` TV i kupis npr android BOX i bocnes ga preko HDMI i imas android uredjaj vezan za tv. Box kosta od 50 do 90 evra neki normalan da radi.
E sad ja ti pametujem jerbo sam tako ja uradio sebi, mada ponekad se smorim kako X96mini sa octa core i 4gb rama ume da se zaglupi..
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: 02.11.2019. 19:46 #659342

status: user
broj poruka: 5696
Nisam isto pitao, ali ajde...u prvom slucaju nisam ni znao da IPTV i netTTVplus zahtevaju samo odredjene platforme a ne bih koristio set-top-box jer se gubi ergonomija sa dodatnim daljinskim.

Ne znam ko ste cime hvali, pokusao sam samo na prost nacin da kazem da ne mogu da koristim kablovsku TV jer je sve na nemackom i francuskom. Ne znam zasto bi iko to tumacio kao `put oko sveta` jer to sa time nema veze.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

::
:: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=67090&forid=10&katid=
::
:: Isto si pitao i dobio odgovore
::
:: I gde je to `ovde`, šta `ovde`? Opet se hvalimo za put oko sveta ili šta
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.11.2019. 21:41 #659345

status: user
broj poruka: 4742

Ok, ali napisao si da si prvo KOD KUĆE imao Sharp, a potom piše `E, sad, POŠTO JE OVDE...` Dakle, definitivno zvuči da su dve lokacije a ne piše gde. Zato sam pitao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 02.11.2019. 22:38 #659346

status: user
broj poruka: 4506
sbb android daljinac ,upario sa philips daljincem i sve radi na jednom. Bilo koji da uzmes sve kontrolises. a sto se tice tv-a vec si dobio preporuke u drugoj temi.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs