Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Savet oko komponenti
STRANA 1 OD 1
dradisic Savet oko komponenti 09.11.2019. 10:35 T67175

status: user
broj poruka: 271
Pozdrav svima,
Nisam baš u toku pa mi je potrebna mala pomoć u vezi odabira računarskih komponenti.
Nekim čudom otkazala je ploča Asus M5A97 Pro i grafička R280X, pa mi je potrebna zamena.
Obzirom da menjamo ploču, zamenićemo i procesor pa može da bude i Intel varijanta ali sa DDR3 memorijom.
Dajte mi neke predloge u Intel i AMD varijanti sa grafičkom.
Računar služi za igranje i trebalo bi da služi neko vreme, budžet nije ograničen ali bih išao na neku višu srednju klasu, nismo bahati.
Hvala unapred na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 09.11.2019. 15:21 #659515

status: user
broj poruka: 1130
Znci
Monitor, Kuciste, HDD imas
Ja bi licno batalio DDR3 i otisao na DDR4 jer nema smisla, osim samo ako bas nemas para.
Polovne, nove komponente?
Koje je napajanje?

Ja da sam na tvom mestu maticna, procesor i ram nova, a polovna grafa ako je napajanje dovoljno recmo 600 W je minimum neki.

AMD bez razmisljanja, Intel nema tu sta da trazi, osim ako si ti privazen za intel onda ok moze i to :)
Ako je za igrice a budzet nije bas mnogo ogranicen onda barem treba oko 500 do 600 eura da bi bio zadovoljan jos par godina...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb ..... 11.11.2019. 11:51 #659562

status: user
broj poruka: 6875
Ryzen 5 2600
MSI B450 Bazooka ili Asrock B450 Pro4
16GB ram 3000mhz
LC Power Cosmo CC 120mm
GTX 1660 Super

Ako imas napajanje to ti je ovo gore oko 550e.




Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs