Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Problem oko drajvera
STRANA 1 OD 1
millanche Problem oko drajvera 10.11.2019. 10:04 T67177

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav, imam problem sa laptopom HP 255 G4, gde izričito mora da bude Windows 7, i gde imam problem da pronađem drajver za `Universal Serial Bus (USB) Controller`, odnosno dva USB-a sa leve strane. Rade prilikom butovanja, ali ne i u Windows-u. Više ne znam šta sve nisam probao, jednostavno ne mogu da nađem odgovarajuć drajver.

Ideje dobrodošle.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.11.2019. 10:17 #659530

status: user
broj poruka: 9460
Daj ti lepo nama copy/paste Hwids od tog HUB-a iz device managera. Mozda se po tome moze naci drajver kada se vidi koji je cip.

Ako ne znas, ovako ces doci do tog HW ID:

https://m.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Ako ni tako ne uspemo, batali, nema sanse da nateras taj USB 3 da proradi na verzijama ispod win10.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 10.11.2019. 11:12 #659531

status: user
broj poruka: 312
Evo fotke:

https://imgur.com/a/I3Odfdw?fbclid=IwAR16C-ND1E8OGY4fiPPIbGD7pSaZao-Nk01qX2oKw-JtCK1HLtWYEPyIgTo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 10.11.2019. 11:19 #659532

status: user
broj poruka: 312
Našao sam drajver uz tvoju asistenciju - HVALA PUNO! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 10.11.2019. 11:55 #659533

status: user
broj poruka: 9460
Nema na cemu!
Super.
Ubuduce ako imas neki nepoznat HW i ne znas koji drajver pase, trazi na ovaj nacin.
I jos jedna stvar, kad ti neko trazi taj HW ID, ne postavljas sliku, vec copy/paste u tekstualnom formatu, jer ko ce tipka te nebuloze, a mora tacno da se unese u google. :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 10.11.2019. 17:27 #659539

status: user
broj poruka: 503
Probaj https://www.iobit.com/en/driver-booster.php Automatski nadje novije i nepoznate drivere.Besplatan je,

jedino sto malo sporije skida ako nije registrovan,ali to ne smeta jer su drijveri vecinom mali sem za zvuk i

graficku.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 10.11.2019. 18:41 #659540

status: user
broj poruka: 1130
Koristio vise puta zadovoljan sam

https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Mnogo toga nalazi i instalira
P.S normalno je da kada kliknes da instalira da ti trepteri ekran i da stoji 1% ali na kraju sve instalira samo treba da se strpi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.11.2019. 05:57 #659574

status: user
broj poruka: 9460
Svi ti programi i rade na onnovu HW ID koda.
Sigurnije je sam pronaci drajver nego instalirati taj krs od softwera pun raznog djubreta. Pa se posle cude sto im iskacu razne reklame iz taskbara i sto imaju 20 programa vise instalirano, ukljucucjuci i jedno 10 AV-a i slicnih programa za skeniranje stetocina.

Ubacis kod u google i vidis o cemu se radi, potrazis drajver na zvanicnom sajtu i to je potpuno ok i sigurica.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: ... 13.11.2019. 01:04 #659592

status: user
broj poruka: 1130
Ako nikada nisi imao kontakata sa kompom i ovakvim softverima onda je `giopile` sasvim upravu, zakacices 100000 kuraca i viruscina, ali veruj mi na rec, ako pazis gde klikces i nedozvolis da ti instalira te gluposti, nece i neces imati problema..
A svako ko malo bolje zna sa kompovima i ko je koristio ovaj program, zna da je super, i zna da izbegne zamke koje ovaj program ima sto je gipile opisao.

Tako da veruj mi na rec, neces ni na zvanicnom sajtu naci sve sto ti treba, toliko puta sam proverio i razocarao se, pre je verovatnoca kada nalazis sve sto ti treba da nadjes izvan zvanicnog sajta pa par klikova i zavrsis u giopiletovoj prici, tako da ovaj program pazljivo rukovanje i sve ces resiti.
Pozz :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 13.11.2019. 18:10 #659611

status: user
broj poruka: 1301


Aj da ne otvaram novu temu...

I ja trazim drajver za integrisanu zvucnu katru za Win 10,ploca je Gigabyte H61 S2 B3

Ako neko zna gde bih to mogao da iskopam-bio bih mu veoma zahvalan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous re 13.11.2019. 21:19 #659621

status: user
broj poruka: 340

VIA driver zvucna https://download1.gigabyte.com/Files/Driver/mb_driver_audio_via_w8.1.exe

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs