Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Spor ssd
STRANA 1 OD 1
nisavici Spor ssd 12.11.2019. 19:01 T67181

status: user
broj poruka: 908
Uzeo sam nov kingston a400 240 gb ssd za sestrin komp da ga malo ubrzam i7 860 cpu,ploca ga p55 ud5 koja ima sata 3 portove preko marvelovog kontrolera ali mi nikako ne prebacuje 180 mb/s brzinu.stavljen je sata 3 kabl,ukljucen ahci sve odradjeno kako treba

Nisam probao preko intelovih kontrolera pa da makar radi na 300 mb/s ali mi ovo nije jasno da je ovako sporo.dignut je najnoviji win 10 svi drajveri itd

Da li zna neko resenje za ovaj problem?na google nisam nista nasao

Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SlasherZ za pocetak 12.11.2019. 19:34 #659585

status: user
broj poruka: 261
proveri da li je u dobar sata 3 port nakacen ssd, mada cak i da je sata 2 oni idu do 300.
skini ovo i vidi dal imas neki firmware update
https://media.kingston.com/support/downloads/KSM_setup_1.1.2.3.exe

update Bios, drivere za chipset, sata interfejs itd...

Tom tvom modelu su zvanicne najvece brzine:
240GB — up to 500MB/s Read and 350MB/s Write

I negde sam procitao da kingston na jeftinije ssdove ubacuje jeftinije cipove drugih proizvodjaca koji daju generalno losije performanse.

Javi sta si uradio.

Intel i5-8600K @ 4.8 Ghz @1.280v + Cryorig H7 Quad Lumi
MSI Z370 Gaming Plus
GeForce® RTX 2060 Zotac Gaming Twin Fan 6G
2x8GB 3000MHz CL16 DDR4 G.SKILL Aegis
Creative Sound Blaster X-Fi Titanium
Silicon Power P34A80 NVMe 1TB
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 12.11.2019. 20:36 #659587

status: user
broj poruka: 908

Najnoviji fw za ssd i bios za plocu,u sata III je port drugacije su boje od sata II

Drajveri su oni iz win 10 posto je matora ploca kao biblija nema na sajtu nista za win 10

Probacu veceras u sata II pa nek ide do 300 mb/s jbg verovatno brljavi taj marvellov cip

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 12.11.2019. 21:06 #659588

status: user
broj poruka: 1670
Te prve generacije Marvell SATA III kontrolera su očajno radile s SSD-ovima.
Čak i da središ sekvencialne brzine, random će biti užas a to je ono što ti je bitno za OS.

Prebaci SSD na Intelov kontroler, realno sekvencijalno bi trebalo da imaš 260-280MB/s, ali će makar random brzine biti OK i SSD će se normalno ponašati.

Provereno, imao sam nekada davno sličnu konfiguraciju.
Takođe, ako me sećanje služi, TRIM ne radi na marvellovom kontroleru, tako da bi ti na njemu SSD bio sve sporiji i sporiji vremenom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 12.11.2019. 22:56 #659589

status: user
broj poruka: 583

Eneble write caching.... za taj ssd u device manage pa properties
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 13.11.2019. 02:12 #659593

status: user
broj poruka: 1130
Do SSDa je, evo pogledaj ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=qP_nJupM4pY&t=172s

Taj A400 je za zaobici ne uzimati nikako.

JBG zajebao si se...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 13.11.2019. 08:30 #659594

status: user
broj poruka: 1319
Imam 2 komada već godinu dana, ništa im ne fali (za tu cenu),samo su malo sporiji od skupih.


:: Do SSDa je, evo pogledaj ovo:
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=qP_nJupM4pY&t=172
::
:: Taj A400 je za zaobici ne uzimati nikako.
::
:: JBG zajebao si se..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.11.2019. 08:31 #659595

status: user
broj poruka: 9460
Bas imam taj, samo 120GB model. Placen 19eur i radi ko zmaj. Vec par meseci akan do maksimuma na glavnom racunaru i brzine i odziv odlicni. Za te pare i godinu dana da me sluzi, meni ok.

Na Sata 2 je izvlacio oko 280mb, a na Sata 3 evo i slike.
Sve zavisi sta komp radi u tom trenutku, jer za test mora SSD da IDLE-uje obavezno, jer ce test upravo takve nebuloze da pokazuje.
Sudeci po HDtune, life time write trenutno je 2218GB sto nije malo za tako kratko vreme 103 dana.
Ne mazim ga ni ne pazim, niti me interesuju sve ove brojke. Akam ga kao i svaki HDD/SSD pa dokle sluzi.

https://imgur.com/a/EtE8MW1

Ugradjivao sam nekim poznanicima bas ove jeftine SSD u laptopove koji su imali 500GB WD HDD krseve i laptopovi su prodisali. Neuporediva razlika.

Boli te uvo za testove, ako komp osetno brze radi, ne brigaj nista. Najbitnija stavka je tu sama brzina pristupa fajlovima, a i ne sama brzina read/write.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici prebacen na intel sata II 13.11.2019. 09:27 #659596

status: user
broj poruka: 908

Brzina oko 270,280 mb/s r/w sto je ok za sata II brzi je odziv sistema primeti se bilo je dosta sporije

Dodje mi da odlemim onaj marvell sata III kontroler sa ploce da ne vuce struju dzabe

@Gile ne opterecujem se brzinama,ne benchmarkujem ssd i slicno nego je dizao sistem sporo kao sa hdd-a
sad da proverim da li je trim ukljucen i to mu je to...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 13.11.2019. 10:00 #659597

status: user
broj poruka: 9460
To su ok brzine za Sata2.
Pokusaj jos jednom da vratis u SATA3 ali u drugi port i odradi par testova u vremenskom intervalu od pola sata i javi.
Ako te mrzi, ostavi tako.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: prebacen na intel sata II 13.11.2019. 10:59 #659599

status: user
broj poruka: 1670
::
:: Dodje mi da odlemim onaj marvell sata III kontroler sa ploce da ne vuce struju dzabe
::

Taj marvell su gurali proizvođači ploča samo da bi pisalo da imaju SATA III.

Ostavi ga Intel kontroleru i uživaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac brzine, kablovi 13.11.2019. 13:50 #659604

status: user
broj poruka: 106
https://www.youtube.com/watch?v=poabyocB-gw


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.11.2019. 14:39 #659606

status: user
broj poruka: 9460
Ma nema razlike.
Kabel ko kabel TX/RX po dve parice i 3 mase. Samo sto je bajagi na sata 3 kablu to jedan milimetar odvojeno. Upravo testirao, rezultat identican izmedju ta dva kabla.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spec h3h3 13.11.2019. 15:01 #659607

status: user
broj poruka: 199
Ugradio sam preko 30 komada ovih SSD-ova, sto 120gb sto 240, i do sada ni sa jednim racunarom nikakav problem.

E sad ovako da li ljudi koji su pogledali taj klip sa ovim Vladimirom Pejićem znaju da razmisle malo svojom glavom ?

Znate li vi ko je kompanija Kingston a ko je Vladimir Pejić ?

Mislite da bi se bilo koja veca kompanija tek tako zezala i proizvodila nesto i jos davala garanciju od 3 godina na svoj proizvod tek tako radi sprdnje?

Ne kazem da su idealni, ali za taj novac i garanciju koju imaju su odlicna kupovina.

Verujem da ce pre da crkne neki klasican hard disk nego ovaj ssd.

Licno sam proverio kod drugara u Em*i-ju koliko su reklamacija imali od pocetka godine, dakle ni jedna reklamacija kod mene u gradu i svega 5-6 prijavljenih reklamacija koje ne znamo da li su opravdane, ali neka bude da jesu.

Zna ovaj ssd kao i mnogi drugi da prijavi nekad u Sentinelu da je na 0 posto Helta, ali znamo da Sentinel i nije bas za testiranje SSD-ova.

Dakle ne bih slusao koje kakve budaletine po yt, nego bi se malo vise raspitao kako stvari stoje.

Javicu se ako crkne neki od ovih sto sam ja ugradjivao cisto da znate.

Za sad mi je samo jedan ssd pravio problem i to je bio 240gb silicon power koji je restartovao racunar po nekad.

Juce uzeo 240gb Kingstona za 3.000, krca ! :D

A za tvoj slucaj bolje stavi na intelov kontroler, imao sam ja 1156 soket sa sata 6 kontrolerom Marvel, i ja isto tako mislio ovaj je sata 6 a ovaj sata 3 reko mora da radi bolje cim ga ima na ploci kad ono corak. Tad sam jos imao Corsair force F60 kad je ssd bio pojam i kostao mnogo, :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.11.2019. 16:42 #659609

status: user
broj poruka: 9460
Upravo to.
Mnogo bre mudosera po tom ubogom YT.
Ne znaju ljudi sta ce, nemaju dve daske u glavi i onda se bace na racunarske koponente i kao nesto testiraju jer tako im je najlakse da ispadnu pametni.
Ne mislim na ovu dvojicu sa klipa, naravno.
Kompanija sa visedecenijskim iskustvom i sada ce neki balvan tamo da kaze kako ne valja i da crkava, a mozda video da jednom komsiji crko ili procitao negde od jos veceg balvana...Takvi ne znaju ni kako tranzistor funkcionise, a dali sebi za pravo da kritikuju tako kompleksnu napravu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.11.2019. 19:12 #659614

status: user
broj poruka: 18930
Mozda ranije, ali sada Sentinel je takodje dobar za SSD-ove, ima dobru listu podrzanih SSD-ova:
https://www.hdsentinel.com/compatibility_ssd.php

Kingston nije bas za pohvalu sto se tice SSD-ova, ali ima i on po neki dobar model. Kolega je uporan da ubaci u Marvell SATA port, iako mu sugerisu da je bolje Intel. Ima i bolje resenje da kupi zaseban SATA3 kontroler za PCIe.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Spor ssd 13.11.2019. 20:35 #659620

status: user
broj poruka: 1261
Kolega mighty sve objasnio. Marvell je krš teški i ne služi ničemu osim da imaš više SATA konektora na ploči i da u specifikaciji piše SATA3. Na mojoj ploči postoji neko slično smeće i zove se G-Sata i navodno je po sata3 standardu. Nikada nije moglo brže od nekih 180-200 MB/s preko njega tako da ga koristim samo za optiku. Takođe tom Kingston SSD-u ne fali ništa, skroz korektan budžet SSD uređaj. Ne slušaj ove što ga pljuju na osnovu video klipa a nikad ga nisu ni probali. Samo ga ostavi na Intel kontroleru i nema zime. Ionako SSD u najmanjem procentu vremena barata sa sekvencijalnim brzinama, pogotovo što se radi o sistemskom disku. Pretežno je zaposlen random čitanjem i upisom gde su brzine ionako dosta niže tako da te SATA2 kontroler ni u čemu ne ograničava. SSD svu svoju moć pokazuje upravo u tim niskim brzinama gde odziv kontrolera igra možda i veću ulogu nego sama brzina.

U jednom od računara imam identičan SSD pa sam ti uslikao screenshot radi reference. AMD mašina je u pitanju ali je isto SATA2 kontroler pa uporedi. Meni taj komp radi savršeno.
https://tinyurl.com/r425nl4

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs