Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
5.1 problem, nece na side zvucnicima
STRANA 1 OD 1
lucidni 5.1 problem, nece na side zvucnicima 14.12.2019. 03:02 T67225

status: user
broj poruka: 19

Imam BIOSTAR H310MHC2 plocu (znam da ja trash) koja podrzava 7.1 zvuk, s time sto se prednji jack za sluske racuna kao rear zvucnici. Na 5.1 testu mi odradjuje sve zvucnike, ali kada pustim neki video nikako mi ne rade side zvucnici. Neko resenje? Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 1. Objasni detaljnije stavku ``neki video`` - 14.12.2019. 06:21 #660052

status: user
broj poruka: 10985
- video sam 100000001 VIDEO, do sada i nijedan nije nosio naziv ``neki``.
2. Kako si podesio sound engine programa koji ti emituje Nekog videa?
3. Ako jos nisi nabavio Neki media player, nemoj ni da ga trazis, nego nabaci VLC-a i/ili Pot Daum-a. Ako ti ovaj iz mesta ne reprodukuje nekog videa sa sve nastranim izlazima, probaj da ispodesavas sound engine u okviru toga plejera (Daum=settings/audio/output speakers/pro logic II...a probaj i druge ponudjene mogucnosti, pa uporedi).
4. Ako ni to ne radi radnju, instalishi kodeke (K-Lite, na primer) za tvoj op sistem.
4. Javi se i obavesti o rezultatima, ako prezivis svu tu torturu, pa idemo na cheesecake i viva vodu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 14.12.2019. 13:20 #660055

status: user
broj poruka: 2155


Probaj prvo u Realtek HD Audio manager-u da ukljucis speaker fill:

https://www.dodaj.rs/images/pcb.jpg

Ako ne proradi, onda u programu za reprodukciju videa da podesis kanale na 5.1 ( negde imas i rucno da podesis koje kanale imas front, center, rear ili side, sub. )

Neki browser-i ne pustaju video ili zvuk u 5.1, probaj sa drugim ili win default ( internet explorer ).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ovo prvo sto predlaze Ajs: 14.12.2019. 16:49 #660064

status: user
broj poruka: 10985
Evo i slike koja prikazuje kako se to radi iz window$ovog control panel-a (realtek povremeno jede gowna, to jest, ne isporucuje panel sa nekim verzijama drajvera).
https://imgur.com/5b9SfQj


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lucidni pojasnjenje 14.12.2019. 17:39 #660065

status: user
broj poruka: 19



Kada sam rekao neki mislio sam bilo koji iz bilo kog playera pa cak i sa YT. Da, podesio sam speaker fill ali je ista prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque ista prica 14.12.2019. 18:07 #660066

status: user
broj poruka: 1060
i ja dok sam na integrusi pokusavao sto i ti, nije imalo pojma da proradi sta god da sam radio. na kraju odustao. eventualno ako imas na 5.1 sistemu da podesis nesto na foru speaker fill-a, od softvera nema vajde (mada mi je ultra matora creative 5.1 live! slala zvuk svuda bez problema... pre 15 godina)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed A predlozeni plejeri? Jesi li probao? 14.12.2019. 18:47 #660070

status: user
broj poruka: 10985
Sa podesavanjem (sound na `ProLogic` itd.)?
Sta se dogadja kada pustis audio fajl (mp3, flac itd.)? Ako i tu zeza, pokusaj sa AC3 kodekom (ili K-Lite paketom).

Na fotki koju sam ti pokazao, obrati paznju na stavku ``enhancements (setting)``, u donjem delu - neka ne bude ``none`` nego nesto drugo, najbolje ``room``. Isto je to i u realtekovom panelu.

sdit: sad mi zapade za oko da si napisao ``5.1`` (sto podrazumeva 2 sa strane, ali bez 2 zadnja). A kada stavis ``7.1`` (u control panel-u)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lucidni provalio 15.12.2019. 02:15 #660073

status: user
broj poruka: 19
Greska je u tome sto sam ja konstantno u podesavanjima gurao 5.1 a u stvari treba podesiti 7.1 a samo otcekirati rear zvucnike i sljaka bez problema. Hvala puno na pomoci


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: provalio 15.12.2019. 14:46 #660078

status: user
broj poruka: 1470
A zašto furaš 5.1 sa side, koliko ja znam u 5.1 konfiguraciji se koriste rear zvučnici?

Black Wolf

:: Greska je u tome sto sam ja konstantno u podesavanjima gurao 5.1 a u stvari treba podesiti 7.1 a samo otcekirati rear zvucnike i sljaka bez problema. Hvala puno na pomoc
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: provalio 18.12.2019. 12:12 #660118

status: user
broj poruka: 2155

Zato sto Realtek i win u nekim verzijama drajvera detektuju rear kao side. Do odredjenje verzije drajvera sve bilo ok dok to nisu promenili.
Sad je problem sto nemas zadnje nego samo sa strane i u nekim pucacinama ne cujes da ti neko dolazi sa ledja.

Postoje alternativni drajveri za realtek integrisane zvucne koji otkljucavaju controla panele. Pa tako moze da se koristi creative contrloni panel sa njihovim filterima/podesavanjima.

:: A zašto furaš 5.1 sa side, koliko ja znam u 5.1 konfiguraciji se koriste rear zvučnici
::
:: Black Wolf
::
:: :: Greska je u tome sto sam ja konstantno u podesavanjima gurao 5.1 a u stvari treba podesiti 7.1 a samo otcekirati rear zvucnike i sljaka bez problema. Hvala puno na pomoc
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs