Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
ryzen vs windows 7
STRANA 1 OD 1
nbkom ryzen vs windows 7 15.12.2019. 11:34 T67229

status: user
broj poruka: 321
Pise da amd ne podrzava zvanicno windows 7.Da li je neko sa viskom vremena probao da zonglira - natera nove amd procesore i ploce da rade sa windows 7.Kazu da ne rade usb portovi i da win 7 ne moze bas da prepozna tacno sve proc.finkcije.Jel neko nesto isprobavao cisto iz znatizelje na tu temu(na amd sajtovima postoji drajevri za win 7-64 ???).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.12.2019. 15:52 #660079

status: user
broj poruka: 18940
Isprobao sam ja i moze. Ima malo cimanja, ali moze.
Ima na netu Windows7 x64 SP1 ZEN v.1, koji ima integrisane drajvere, ali svakako je potrebno da se jos nesto integrise (pomocu nLite programa) i onda ce raditi.
Postoji druga varijanta ako imas ASUS ili ASrock, oni imaju patch za Windows7, sa kojim mozes da ga instaliras sa USB-a.

Svakako, u bilo kojoj varijanti moras da imas PS2 tastaturu, nije problem u toku instalacije, radi USB, ali kada se ucita Windows, posto nema drajvere za USB3.0/3.1, ne radi USB, vec PS/2.

Po meni, u krajnjoj nuzdi vredi cimanja, ali ovako ne. Windows 10 ce ti ionako bolje raditi kada se sredi, pogotovo ako imas NVMe. Ne moram da pominjem sigurnost i zavrsetak podrske za Windows7.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom podpitanje 15.12.2019. 18:07 #660080

status: user
broj poruka: 321
Znaci moze da se prepakuje normalna instalacija uz nlite sa svim drajverima.Da li onda instalacija
ima funkcionalne usb portove makar 2.0 i sta je sa procesorom da li ga sistem pravilno prepoznaje sa svim funkcijama ili osakaceno i treba zabraniti win 7 da se apdejtuje jer ce poremetiti instalaciju.Kako sam shvatio to je namerno uradjeno zbog win 10,koji je ipak neminovnost .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.12.2019. 19:39 #660081

status: user
broj poruka: 18940
Ja imam x370/ 1700 Ryzen, na ploci imam samo 3.0, 3.1 portove, nema USB 2.0, onog trenutka kada sam instalirao drajvere, dobio sam funkcionalnost na Windows-u 7. Sistem mi radi preko godinu dana savrseno, uz obavezan redovan update.
Morao sam da imam spremne drajvere pre instalacije, jer nemas mogucnost preko flash-a i sl.
Kada sve proradi, radi perfektno sa punom funkcionalnoscu, nema govora oko toga.
Pise zvanicno da Ryzen ne podrzava Win7, ali ipak podrzava, medjutim potrebno je malo da se iscimas, recimo ASrock ima na sajtu patch koji ti omogucava da instaliras Windows7, takodje to ima i ASUS, za ostale nisam siguran.
Ja sam dodavao sve drajvere preko nLite-a i jedino tako sam uspesno instalirao.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ryzen vs windows 7 16.12.2019. 07:32 #660083

status: user
broj poruka: 1327
Prva generacija Ryzena nema problema sa 7micom, druga i treća malo teže. Nije toliko do Ryzen-a nego do chipseta i ploča. Ako ubaciš drajvere pre instalacije onda može da prođe. Kada sam pršao sa FX 6350 na Ryzen 1600x, samo sam prebacio SSD sa W7 na Ryzen i posle par safe mode butovanja proradiola 7mica dovoljno da se ubace ostali drajveri. Kada sam ubacio 1700x, sve je radilo odmah. Sa 2700x na istoj ploči je dizao system do desktopa i onda sa gasio komp, Bilo previše gimnastike da se namesti da radi a već sam imao W10 na drugom disku pa nisam višeinsistirao na 7mici, W10 ionako bolje radi na novim systemima.


:: Pise da amd ne podrzava zvanicno windows 7.Da li je neko sa viskom vremena probao da zonglira - natera nove amd procesore i ploce da rade sa windows 7.Kazu da ne rade usb portovi i da win 7 ne moze bas da prepozna tacno sve proc.finkcije.Jel neko nesto isprobavao cisto iz znatizelje na tu temu(na amd sajtovima postoji drajevri za win 7-64 ???)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.12.2019. 10:03 #660084

status: user
broj poruka: 18940
Na AMD-ovom sajtu poslednji drajveri za Windows7 su za X470 chipset, vec posle toga nema. Na X470, ako se integrisu drajveri, sve ce raditi.

Ali, kao sto napisa, glupo je, jer W10 je sada ispeglan, zadnja verzija 1909, NVMe i sve ce da leti i bude sigurno. Jedina opasnost moze da bude randsomware ako se neko zeza sa portovima, onda od toga nema zastite.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 16.12.2019. 15:55 #660087

status: user
broj poruka: 17084
Sto se bakces sa win7 uopste?

Cpu: Ryzen 1600x 4ghz + CM v8 GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte OC
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.12.2019. 19:01 #660091

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam recimo hteo Win7 zbog bagova, rupa koje je imao Win10, nisam hteo nedovrsen proizvod, dosta mi je bilo problema na poslu s njim, a i generalno hteo sam Win7 zbog njegovog izgleda i stabilnosti. Po meni, stabilniji je od Win10, ali jeste sporiji dosta i npr. major update traje celu vecnost. Ali naravno, nije realno da se neko smara da ga instalira.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom probacu 18.12.2019. 19:22 #660122

status: user
broj poruka: 321
Hvala na pomoci,probacu kad omam vremena


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs