Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Bluetooth zvucnik i mini linija
STRANA 1 OD 1
mkukic Bluetooth zvucnik i mini linija 21.12.2019. 10:19 T67243

status: user
broj poruka: 2588
Kupio sam bluetooth zvucnik JBL i zadovoljan sam kako sve funkcionise. Devojka se odusevila kada je videla kako izgleda zvucnik i kako dobro zvuci i pozelela da i sebi uzme takav, ali mi je postavila pitanje na koje nisam mogao da joj odgovorim jer nisam nesto upucen u elektroniku...

Naime, kako ovaj zvucnik ima USB port na koji moze da se prikaci flesh, njena ideja je da na flesh stavi svu muziku koju zeli i da joj zvucnik posluzi zapravo primarno kao mini linija, da ne mora da pali lap top ili da pusta muziku sa telefona, a da ga poveze sa lap top-om ili telefonom kada zeli, a isto tako da ga ponese sa sobom kada ide negde.

Lepa zamisao, ali ono na sta ja nisam mogao da joj odgovorim jeste: da li taj bluetooth zvucnik sme da bude fakticki stalno prikljucen u struju jer bi primarno radio kao mini linija koja pusta muziku sa flesha. Da li je to zdravo i za sam zvucnik i za adapter. A kad smo kod adaptera, kolika amperaza adaptera treba da bude jer je dosao samo USB kabl sa zvucnikom, adapter nije.

Hvala puno unapred na odgovorima!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 21.12.2019. 18:15 #660181

status: user
broj poruka: 3345
Koji model?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.12.2019. 21:09 #660184

status: user
broj poruka: 9460
Moze da bude stalno ukljucen, nikakav problem. Kada ne svira, on ne trosi mnogo pa neka bude na baterije.
Tek kada je u prisustvu onda ukljuci na adapter da se ujedno i puni.
Zavisi kakvo je kolo ugradjeno za kontrolu liion punjenja i da li ima zastitu, ali ako je neko pristojno kolo, nema problema, iskljucuje napon kada dostigne 4.2V i nema bojazni da nesto krene po zlu.
Adapter ti treba 5V, jasno, zato sto se napaja sa USB porta.
Dakle 5V, moze 1A.

AKo je namena za kucno koriscenje, moze lako da se zbudzi, izbaci baterija i da se konstantno napaja sa 5V i to je onda sigurica. Cisto da se izbaci liion iznutra, jer mu nikad nije za verovati i pored svih zastita.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Proveri 22.12.2019. 23:16 #660205

status: user
broj poruka: 452
Proveri samo na svom primerku kako to funkcioniše. Imam potpuno drugi model (Xiaomi Mi Bluetooth Speaker), tako da ne znam za tvoj, ali ovde, ako se sluša muzika dok se uređaj puni, zvuk nije ni za šta (stvarno ne moraš biti audiofil da bi čuo, i, uostalom, to ponašanje je čak i zvanično dokumentovano). Verovatno je u pitanju specifika modela koji imam, ali bih svakako proverio.

Drugo je opšti savet za korišćenje uređaja sa baterijom: pošto bi, koliko sam shvatio, pretežno koristila zvučnik po kući, a tek s vremena na vreme i u pokretu, bilo bi dobro da ga i kod kuće povremeno koristi bez punjača. Neka preporuka je da jednom nedeljno baterija ima normalan ciklus pražnjenja i punjenja. Inače kapacitet baterije može da ode za jako kratko vreme. Npr znam za slučajeve laptopa koji su stalno držani na punjaču i, posle određenog vremena (koje se meri mescima), baterija koja bi trebala da bude nova nije više držala ni sat.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 23.12.2019. 13:41 #660212

status: user
broj poruka: 2588
Hvala puno svima na odgovorima! :)

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs