Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Preporuka za grejno telo do 5000 din
STRANA 1 OD 1
lakiwot Preporuka za grejno telo do 5000 din 16.01.2020. 02:26 T67274

status: user
broj poruka: 1118

Da li ima neko predlog. Prostorija oko 20-30kw. Par sati dnevno treba da radi. Do 5000 din
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Najveći 16.01.2020. 15:24 #660540

status: user
broj poruka: 6643
...`norveški-finski-francuski` radijator koji može za te pare. ALI ne one od 500w već 1000w i više, pa ma koliko viš koštali. Sve ostalo na struju je ili štetno i opasno i lošije, ili nešto od toga.
Budale računaju na srećue.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.01.2020. 15:30 #660541

status: user
broj poruka: 9460
2000W
Odlicno greju.
https://www.kliklak.rs/grejna-tela/vivax/vivax-home-konvektorska-grejalica-ch-2007-02356937
Ne treba ti nikakava bolja fensi slicna i skuplja.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 16.01.2020. 16:31 #660543

status: user
broj poruka: 1060
bilo šta, što duva... treba nešto da meša vazduh, ovo ako uzimaš radijatore itd, ili da sediš bliže tome, ili da ga ostaviš da malo radi, treba mu više vremena da zagreje prostoriju

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re: 16.01.2020. 17:00 #660544

status: user
broj poruka: 6643
... apsolutni promašaj, Čovek nikada nije koristio ni video u radu konvektorsku grejalicu (norveški tip). Upravo obrnuto, NE uzimaj ništa što ima ventilator, zato što diže prašinu i sagoreva ju - što je upravo ono kancerogeno zbog čega se sad diže (plaćena kampanja) frka na vlast zbog zagađenja, kao da je sada nastala - ventilatorom to unosiš direktno u prostoriju i svoja pluća.., zato što taj ventilator najčešće veoma brzo počinje da pravi buku, Konvektorske mnogo brže izmešaju vazduh i utople prostoriju od klasičnih kalorifera.


Budale računaju na sreću.

:: bilo šta, što duva... treba nešto da meša vazduh, ovo ako uzimaš radijatore itd, ili da sediš bliže tome, ili da ga ostaviš da malo radi, treba mu više vremena da zagreje prostorij
::
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.01.2020. 17:30 #660545

status: user
broj poruka: 9460
Konvert. je zakon.
Koristim tu najjeftiniju vec 10 godina. Jednom samo riknuo prekidac, 100 din zamena i teraj dalje.
Sobica jeste mala, ali meni dovoljno 700W na ovo vreme kad napolju nije -50. Kad upalim sva 3 tj. 2000W ne moze sedis u sobi. Doduse, greju malo jaca metal halogen svetla, monitori, komp...ali opet odradi posao. Nije za u kratke rukave i u gacama, ali obicna kucna varijanta, dugi rukavi i trenerka i milina.
Zato kazem najjednostavniju i najjeftiniju jer je sve isti djoka. Neka imaju ugradjen ventilator, ali kao sto Pisko rece, uopste nema potrebe za tim, dovoljno ona prirosnim putem isijava toplotu, dole vuce, gore izlazi i dovoljno je s obzirom na jacinu grejaca, ne treba dodatno duvalo, a i posle kratkog vremena prozuje.
Garantujem da na sva 3 grejaca ( 2000W ) ima da zagreje vise nego odlicno. Probas i na 1250W...

- -

Nikad vise te duvaljke od grejalica. Pogotovo sto danas ljudi uglavnom na patosu imaju samo laminat, parket i sl. I sitna prasina ima samo da kruzi i zavrsava, umesto na tepihu ili nekoj tkanini koja ce ih skupljati, u plucima jer ce kruziti neprestano u vazduhu.
Ista varijanta, kada otvoris neciji komp, a u sobi nema tepih, uvek unutra haos od prasine, dok tamo gde ima tepiha, minimalno.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Ovako nesto 16.01.2020. 17:51 #660546

status: user
broj poruka: 1118



https://www.emmi.rs/radijatori-konvektorska-grejalica-sa-ventilatorom-prosto-fk-y.11.html?productId=78048
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 16.01.2020. 17:55 #660547

status: user
broj poruka: 9460
Yes.
Ima ventilator, ali mozes i ne moras da ga palis.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Procitaj 16.01.2020. 17:57 #660548

status: user
broj poruka: 808
Pisko-ov post!
U istoj radnjin imas slican proizvod bez ventilatora.
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.01.2020. 18:23 #660549

status: user
broj poruka: 4741

A što ne uljni radijator? Greje pola sata sam od sebe...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Imam 16.01.2020. 19:43 #660552

status: user
broj poruka: 808
Uljani 2000 W i
Panelni radijator Noirot Spot E II 1500W
Ovaj drugi je dosta bolji...
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: re: re: 16.01.2020. 21:04 #660554

status: user
broj poruka: 1060
jeste Piško, ja živim u zanzibaru pa ne znam ništa :D
ako grejalica i radijator nisu isto, onda priznajem, ali radijator radijator, norveški, imao pre 10 i kusur godina. za potrebe povremenog grejanja. tako da polako, nema potrebe da se srdiš. ne znam kako vam konv. klime ne dižu prašinu?

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kako... 17.01.2020. 01:03 #660559

status: user
broj poruka: 6643
Pa konvektorske, bez ventilatora, ne dižu dodatnu prašnu. Muljaju onu koja je već u vazduhu, ali tu bez filtracije nema pomoći, to se ionako već nalazi u vazduhu. Prisilno ventiliranje podiže prašinu koja se bez toga ne bi našla u vazduhu.
Uljani greje pola sata posle isključenja, i to greje sam sebe. Pri tome, prvih pola sata ne greje ni sebe, jel` tako? Treba mu neko vreme da bi se zagrejao, pa tek onda odaje toplotu, tu imaš toplotni gubitak, i onda isto to pri hlađenju računaš kao da si nešto `dobio` - isto ono što si izgubio dok se nije zagrejao, i manje. Jedina prednost uljanog radijatora nad konvektorima je taj što na njega mogu da se stave mokre gaće i čarape... i hladno dupe da se zagreje.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.01.2020. 02:10 #660561

status: user
broj poruka: 4741

Ali manje mu treba da zagreje nego da se ohladi. Počne da greje prostoriju za 5-10 min, dok nakon isključenja greje još oko pola sata. Ne možeš negirati toplotnu energiju ulja, ili vode u običnom radijatoru, ili toplotu koju drži recimo mermerni. S druge strane konvertorski (kakva fensi reč za prirodno strujanje vazduha) zagrevaju brže ali je i gubljenje toplote brzo jer nemaju medijum koji je zadržava. Neka prednost konvertora je veća usmerenost vazduha od poda ka prozoru tj. ravnomernije zagrevanje.

Naravno, u odabiru grejnog tela postoji stotinu finesa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs