Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
SBB - nebulozan otkazni rok
STRANA 1 OD 2  
phoboskv SBB - nebulozan otkazni rok 17.01.2020. 15:03 T67278

status: user
broj poruka: 939
Da mi je neko pre danasnjeg dana rekao da bih ikad mogao da stavim ovakav naslov, ne bih mu verovao!

Naime, iz moje prethodne teme ste mogli da vidite da sam posle 20 god koriscenja SBB usluga, presao kod MTS-a, optika 400/160, max tv paket. Niko iz SBBa me nije udostojio da ponudi bolje uslove, iako mi je ugovor istekao jos u oktobru 2019. Iz mts-a ponudili 10 meseci za 1 din. mnogo bolji palet i to je to. Uveli mi optilu pre 3-4 dana i to za sada radi savrseno.

Elem, danas sam otisao do poslovnice SBBa da raskinem ugovor i da vratim opremu. Teta mi lagano kaze da je OTKAZNI ROK MESEC DANA!!! OTKAZNI ROK??!! PA NISAM JA ZAPOSLEN KOD VAS MAMU *******!!!

Bio sam spreman da platim ovih 17 dana u januaru (oko 2000din), koliko sam koristio njihovu opremu i to je to. Tako je bilo ranijih godina kada sam menjao adresu i potpisivao nove ugovore. Sada moram da platim ceo januar i pola februara. Dakle, bacam oko 4000 din. lopovima SBB-ovskim!!! A od pre 3 dana i nekoristim njihovu opremu vise.
I da, kaze teta da to pise u ugovoru i da su to poceli da primenjuju pre 2 godine (mislim na lopovski otkazni rok).

Prosto ne verujem i tek sad mi je milo sto sam ih otkacio! I jos kaze da za tih mesec dana mogu da se predomislim i da ce me zvati iz SBB-a da mi ponude bolje uslove! Jedva cekam da im se opet na*ebem mile ***** kad me budu pozvali i da im skrstim po spisku za ovih mesec dana otkaznog roka!!!



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 .... 17.01.2020. 15:13 #660566

status: user
broj poruka: 402



...pa dobro ako piše u ugovoru ALI tebi je ugovor istekao tako da ti nemaš tu obavezu...

...i još nešto, probaj da odeš u drugu smenu kad neko drugi radi ili drugu poslovnicu...ima razlike...!!! Probaj...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: .... 17.01.2020. 15:35 #660567

status: user
broj poruka: 939
Pa ne znam bas da li je tako. Jeste istekla ugovorna obaveza od 24 meseca, ali sam ja i dalje koristio opremu bez UO. Verovatno i za to postoji neki ugovor. Moram da potrazim ugovor koji sam potpisao pre skoro tri god.

Sustina je u tome da ranije nije postojao otkazni rok. 2017. sam raskinuo ugovor po isteku uo, platio deset dana u mesecu u koji sam “zagazio”,i kasnije potpisao novi ugovor na drugoj adresi.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
::
::
:: ...pa dobro ako piše u ugovoru ALI tebi je ugovor istekao tako da ti nemaš tu obavezu..
::
:: ...i još nešto, probaj da odeš u drugu smenu kad neko drugi radi ili drugu poslovnicu...ima razlike...!!! Probaj...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Manje vise svi ti kablovski operateri su na istu foru. 17.01.2020. 16:02 #660568

status: user
broj poruka: 7695
Drugo ne istice tebi obaveza placanja kad ti istekne ugovor ,nego kad odes kod njih i kazes im da si kod drugog operatera i da ne produzujes ugovor koji ti je istekao ,jer kako da znaju kada da iskljuce signal.
To sto ti nisu ponudili nista novo ,to je njihov propust ,meni su dosli odmah po isteku ugovora ,sa novim ponudama i brzim internetom po istoj ceni ,ali nije SBB u pitanju.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 17.01.2020. 16:49 #660569

status: user
broj poruka: 4506
Sama sustina je da si sam zajebao situaciju. Totalna nebuloza je da si potpisao i uzeo novi ugovor bez da si uopste podigao telefon i nazvao sbb korisnicki servis da vidis kakvi su uslovi vracanja opreme i svega, prilikom cega bi saznao za mesec dana otkazni rok.

Nisi na pijaci, bacis im kesu sa opremom na sto i kazes e jebote ja dosao. Evo vam i zdravo.

Plus da si to uradio kako treba, zvali bi te iz sbb i dobio bi iste uslove placanja 10 meseci po dinar kao i u mts. 99.9% jer su i meni isto tako u istoj situaciji to uradili.Takodje ne bi morali da ti dolaze novi majstori, buse stan i provlace nove kablove za optiku.

Znaci nemoj da pizdis na sbb, glava je za razmisljanje a ne za cesljanje samo.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tako ti je to, fobose... 17.01.2020. 18:28 #660572

status: user
broj poruka: 10985
Evo, ja sam, tokom poslednjih dvadeset godina, klijent firme mts/telekonj serbistanishe. Dva ili tri puta, do sada, nisam odmah produzavao ugovor (poslednjem je rok istekao letos - iz nekih, samo meni poznatih razloga, oklevam da potpisem novi). Ugovorerene vrednosti protoka bile su 50/4 mbit/s. U medjuvremenu, vrednost upload-a (u okviru konkretnog ``box-a``) je porasla na 8 mbit/s. Meni je, iako je ugovoru rok bio istekao, ova vrednost takodje povecana, bas kao da sam obnovio ugovor. Sustina je dakle:
1. istekao je rok ugovora: nastavljas sa primitkom usluge po prethodnoj ceni na mesecnom nivou
2. odlucujes da otkazes dalje koriscenje usluge: obavestavas isporucioca (provajdera) o tome, vracas mu opremu, a on, u odredjenom roku, postupa u skladu sa tvojim zahtevom.

Drugim recima, jedna je stvar istek roka ugovora, druga je otkazivanje usluge (mimo i nakon isteka ugovorenog roka).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: ... 17.01.2020. 21:31 #660578

status: user
broj poruka: 939
Posto se pravis pametan, ajde da pojasnim!

U oktobru istekla ugovorna obaveza. Posle 7-8 dana odem u poslovnicu da pitam sta mi nude i saznajem da ne nude starim korisnicima apsolutno nista! Inace koristim SBB usluge duze od tebe sigurno. Od kraja 2000 god.!!!
Posto sam kupio stan u medjuvremenu i krenuo sa renoviranjem, odlucujem da ne obnavljam ugovornu obavezu dok se ne uselim i promenim adresu. Po prijavi nove adrese, monteri dolaze drugi dan i prebacuju me na novu adresu. Njih takodje pitam za neke pogodnosti i oni kazu da nema nista za stare korisnike. Posle par dana okrecem 19900 i ista prica. Kazu nema nista za stare korisnike, kada ih ja lazem da su iz mts-a nudili bolje uslove. Posle 10ak dana stvarno dolazi decko da promovise mts optiku, ja mu kazem da mi ne pada na pamet da menjam SBB (zadovoljan sam bio uslugom na 3 razlicite adrese, sve pohvale za montere, servisere, kako god. Uvek su brzo resavali probleme). On mi tu nudi 10 meseci za 1 dinar, ako se odlucim z njih, paket 400/160, HBO premium ukljucen u cenu (3899 din), BOX 3. Rekoh, cucemo se, a u sebi mislim, nema sanse da predjem na mts.
Posle mesec i po dana, zavrseno renoviranje stana, majstori ostetili kabl i zovem SBB, reklamiram i za dan dva dolaze, menjaju sve i sve dobro sljaka. Opet ih pitam za neku promociju Kazu NISTA i da je najbolje da sacekam da me oni iz Sbba pozovu i daju ponudu, jer ako ja navaljujem, nece dati nista preko redovne ponude. EON full 4000 din internet DO 150 mbps, HBO premium samo godinu dana besplatno!!! Tj. NE MOZE DA PRISMRDI MTS OPTICI (a ti trtomudas da sbb moze da mi ponudi iste uslove po istoj ceni)!

Zovem oko 10. decembra decka iz MTSa i prijavljujem se. Pri tom se nadam da ce zvati iz Sbba, jer imam pravo 15 dana probe kod mtsa i da raskinem ugovor ako sam nezadovoljan. Smradova nema!
Dakle, pre nego pocnes da pises nebuloze, a da pri tom moj postupak proglasavas nebulozom, shvati da je proslo 2 i po meseca od isteka UO i da sam ih 3-4 puta kontaktirao i NISTA. Pored toga, dva puta sam raskidao ugovor posle isteka UO u poslednjih 6 godina i nikada NIJE POSTOJAO otkazni rok!!! Zato nisam ni ovog puta pitao za tu nebulozu.

Na kraju, jedva cekam da me pozovu i da me pocesu po mu*ima!

Btw, nista novo nisu busili po stanu, jer sam imao sve spremno, kanalice postavljene i sve su odradili kako sam ih zamolio. Mala rupa iznad vrata, pored kabla Sbb-a, je probusena i tu je uslo opticko vlakno i nastavilo kanalicom kuda ide koaksijalni kabl Sbb-a.

Ne sekiraj se ti za to, vec uzivaj u sporijem, nestabilnijem netu SBB-a po vecim cenama. To je trenutna cinjenica! A za otkazni rok im se opet naje*em mile majke, jer toga nije bilo pre 2 god, a ni pre 5 godina!!! To je cinjenica! Istekne UO, vratim opremu, platim za poslednji mesec, tj broj dana u novom mesecu i to je to! E toga vise nema, jer su resili da budu lopovcine!

Ne mislim ni da je i MTS bolji po pitanju morala, ali trenutno nudi mnogo vise za manje para od SBB-a. Ko voli da bude ovca za sisanje, nek nastavi sa SBB-om!
(To se naravno ne odnosi na one koji nemaju uslove za optiku)


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Sama sustina je da si sam zajebao situaciju. Totalna nebuloza je da si potpisao i uzeo novi ugovor bez da si uopste podigao telefon i nazvao sbb korisnicki servis da vidis kakvi su uslovi vracanja opreme i svega, prilikom cega bi saznao za mesec dana otkazni rok
::
:: Nisi na pijaci, bacis im kesu sa opremom na sto i kazes e jebote ja dosao. Evo vam i zdravo
::
:: Plus da si to uradio kako treba, zvali bi te iz sbb i dobio bi iste uslove placanja 10 meseci po dinar kao i u mts. 99.9% jer su i meni isto tako u istoj situaciji to uradili.Takodje ne bi morali da ti dolaze novi majstori, buse stan i provlace nove kablove za optiku
::
:: Znaci nemoj da pizdis na sbb, glava je za razmisljanje a ne za cesljanje samo
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 18.01.2020. 15:43 #660586

status: user
broj poruka: 1038
@phoboskv: Sto nisi kontaktirao onog SS B agenta sa Benchmarka, mislim da mu je nick Bilbo49? On bi ti zavrsio nesto 100%.

S`druge strane mozda i bolje sto si presao na MTS mada su i oni isti Q ali trenutno dalju bolje uslove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 18.01.2020. 16:08 #660587

status: user
broj poruka: 4506
Haos i naopako

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.01.2020. 16:36 #660588

status: user
broj poruka: 3974
Ja reko tema vezana za novost iz Supernove i to sto su nam ukinuti SK kanali, N1 i ostala sranje bez ikakvog obavestenja.. :D Bice pokolj u ponedeljak u poslovnicama.. Ali kad sam cuo da od februara gubimo i Discovery, Animal Planet, Eurosport i ostale da kazemo basic kanale koji postoji od samog pocetka kablovske, idi bre, sere mi se vise od svega u ovoj glupoj drzavi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.01.2020. 16:49 #660589

status: user
broj poruka: 4741

phoboskv, ne kapiram. Šta bi bilo kad bi svako zvao kad mu se učini da mu nešto sleduje i ucenjuje prelaskom kod nekog drugog? Da čine ustupke svima? Pa mogli bi da oglase bankrot. Ovo je kao da si ušao u pekaru i rekao da nećeš da kupuješ hleb ako ne spuste cenu jer `ima kod drugog jeftinije`. A ako neće onda tog pekara zoveš smradom.

Generalno, ne znam kada su terenski radnici postali direktori i vlasnici. Kako tebi može neko da da 10 meseci kad je maksimum na sajtu mts-a 6? A meni dolazi bitanga od radnika na vrata da laže kako ta promocija traje samo do 1. januara, dakle po tome je već gotova. Ja pozovem mts i žena kaže do kraja februara kako i piše, a verovatno se produžava i dalje.

@ZooLoo
Zašto si se vezivao za nekakvu Supernovu? Nisi imao izbora ili šta?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.01.2020. 17:12 #660590

status: user
broj poruka: 3974
Pa bio sam na Kopernikusu pa ih je Supernova (Telekom) kupio, zajedno sa jos par firmi, a alternativa mi je takodje MTS telekom, tako da sam osudjen... :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: 18.01.2020. 17:33 #660592

status: user
broj poruka: 1372
Znam slučajeve da su ljudi pregovarali sa ovima koji dođu da nude pa dobiju više, ali ne obični serviseri.
Ja sam im poslao mejl (mts-u) pre potpisivanja novog ugovora, jer novim korisnicima odobravaju 6 meseci po 1din. za box, a starim samo 3. Odgovorili su me da će me neko pozvati, i ponudili su mi više od 3 meseca, mada ne 6 koliko sam tražio (iako sam prilično dugo kod njih i nikada niti jedan uređaj nisam uzeo i sl.). Znači poenta je da može, samo mislim da je bolje na fin način.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:
::
Kako tebi može neko da da 10 meseci kad je maksimum na sajtu mts-a 6?
:
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: 18.01.2020. 18:02 #660593

status: user
broj poruka: 939
Smra**** ih zovem zbog lopovskog otkaznog roka! Toga ranije nije bilo i to je jedna banditska odluka! Sto se tice ne davanja pogodnosti starim korisnicima, to nazalost radi i mts, te se sve promocije odnose prvenstveno na nove korisnike, sto u najmanju ruku nije fer prema dugogodisnjim korisnicima.

A sto ih ne bih zvao? Treba da budem ovca i da prihvatim sve sto mi ponude? Ne mora svako da ih zove. Ja imam trio gold paket i valjda su im bitni takvi korisnici. Normalno da za svoje pare hocu da izvucem sto vise, a poucen iskustvom drugih ljudi. Cim pomenes da ces preci kod drugog (odnosi se i na mobilne operatere), odmah te zovu i nude nesto sto je do tada bila misaona imenica.

Ne znam zasto neki od vas imaju potrebu da ih brane. Jednostvano su ispali pilicari zbog otkaznog roka i to je to.

Razumete da taj otkazni rok postoji samo da bi te u toku istog zvali i nudili nesto sto do tada nisu hteli i da bi ti ukrali jos jednu mesecnu pretplatu, iako ti ne zelis njihovu uslugu. Sad su kao dobri i sada ce da ponude nesto bolje. I da probaju, opet nece moci da izjednace ponudu mts-a.

Inace i sbb terenski radnici mogu da ponude 8 meseci za dinar, iako na sbb sajtu stoji max 6 meseci za dinar.

Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
:: phoboskv, ne kapiram. Šta bi bilo kad bi svako zvao kad mu se učini da mu nešto sleduje i ucenjuje prelaskom kod nekog drugog? Da čine ustupke svima? Pa mogli bi da oglase bankrot. Ovo je kao da si ušao u pekaru i rekao da nećeš da kupuješ hleb ako ne spuste cenu jer `ima kod drugog jeftinije`. A ako neće onda tog pekara zoveš smradom.
::
:: Generalno, ne znam kada su terenski radnici postali direktori i vlasnici. Kako tebi može neko da da 10 meseci kad je maksimum na sajtu mts-a 6? A meni dolazi bitanga od radnika na vrata da laže kako ta promocija traje samo do 1. januara, dakle po tome je već gotova. Ja pozovem mts i žena kaže do kraja februara kako i piše, a verovatno se produžava i dalje
::
:: @ZooLo
:: Zašto si se vezivao za nekakvu Supernovu? Nisi imao izbora ili šta
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.01.2020. 18:41 #660595

status: user
broj poruka: 4741

Meni nije jasno jel tebi u ugovoru piše to oko otkaznog roka ili ne? Ako ne piše nemoj da platiš i ćao, ne mogu ti ništa. Ako piše, jbg, treba čitati sve a posebno mala slova.

Ne branim ih.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krunoslav Ugovor? WTF is ugovor? 18.01.2020. 19:59 #660598

status: user
broj poruka: 6

Mislim da u ovom slučaju nema nikakvih nedoumica. Postoji ugovor i u njemu lepo piše šta i kako.

Mene više brine to što se daju neki promotivni i besplatni meseci korišćenja, raskopavaju se trotoari i vraćaju u prvobitno stanje (prošetati gradom i videti kako izgleda to `prvobitno stanje`), ukidaju se informativni kanali ovom i onako neobaveštenom narodu, sklonom iluzijama i kratkom pamćenju.
Elem, suština je da se velike pare (pare svih nas), troše ne bi li se od loše firme napravila još gora. SBB posluje po tržišnom principu i niti jedan dinar iz budžeta se ne baca u ovu firmu, za razliku od nekih koje znamo.
Lepo je što se poklanjaju meseci za jedan dinar, lepo je što se protok povećava. Jedino nije lepo što se to radi od naših para. Imali smo struju skoro za džabe kod onog što sada spava u Požarevcu pod lipom u dvorištu , ali smo imali i restrikcije. Imali smo dial-up internet koji je u celini i celosti bio pod šapom države i bili smo poslednji u Evropi po brzini interneta i infrastrukturi istog.
Phoboskv, uživaj u većim brzinama u mesecima koji slede i ne moraš da se zahvaljuješ - vrlo rado se odričem nekih stvari ne bi li državno-javno preduzeće bilo konkurentno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: 18.01.2020. 20:03 #660599

status: user
broj poruka: 4228
Tako je!

Pozdrav!

Vlada

::
:: Meni nije jasno jel tebi u ugovoru piše to oko otkaznog roka ili ne? Ako ne piše nemoj da platiš i ćao, ne mogu ti ništa. Ako piše, jbg, treba čitati sve a posebno mala slova
::
:: Ne branim ih
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Ugovor? WTF is ugovor? 18.01.2020. 20:35 #660600

status: user
broj poruka: 939
Napravio si nalog samo da bi ovo napisao. Pisi sa svojim pravim nalogom. Nema potrebe da se skrivas. Slazem se sa tobom i ko me zna, a moze da proceslja moje postove u vezi politickih tema, zna da ovu vlast ne mogu da smislim. U tom smislu ne podrzavam ni politiku mts-a, pocevsi od kupovine kopernikusa za nenormalnih 200 miliona nasih para, kako bi vlast kupila sve preostale televizije, pa i sve ostalo. Dovoljno sam prosvecen, da mi ne trebaju vise informacije nezavisnih medija da bih znao u kakvoj drzavi zivim. Na internetu moze sve da se nadje. Jedino zbog N1 (mada ni oni nisu nezavisni, ali su najpriblizniji stvarnosti) mi je zao sto napustam sbb, ali izmisljanjem otkaznog roka su pokazali da nisu nista bolji od mts-a.

Ljudi, je l vi shvatate da oni to ranije nisu radili i da je to uvedeno od skoro? To pise u opstim odredbama ugovora koje se mogu procitati online, a ne u ugovoru koji sam potpisao. Ipak, u poslovnici kazu da se podrazumeva da sam to morao da procitam i da je validno. Ma lopovi bre. Ko je od vas to citao? Da li bi zbog toga odustali od uvodjenja kablovske? Ne verujem. Otkad je usvojen novi zakon da ugovor mozes raskinuti i pre isteka ugovorne obaveze, a bez placanja penala i preostalih mesecnih rata, ovo im je nacin da ukradu bar jos jednu mesecnu pretplatu.
Kao i pilicarske fore sbb-a koji malo, malo pa poveca pretplatu za 100-150 din. bez potpisivanja novih ugovora (a znate sta mozete da uradite u tom slucaju? Imate mesec dana rok da bez penala raskinete ugovor sa sbb-om, jer su povecali cene. I? Je l biste to uradili? Ja ne bih i nsam sve ove godine, iako je to u srzi bezobrazan potez sbb-a. Oni znaju da su jaki, da nemas puno izbora i onda deri korisnike. E pa nece vise. Prosto je. Da daju iste uslove ili neznatno losije od mts-a, uvek bih se odlucio za sbb iz principa. Ali posto razne principe taj isti sbb vise ne postuje, izgubili su jednog vernog korisnika i to je to).

Posluje sbb po trzisnim principima, je l? Pa je zato zavalio ove cene? Nemaju jadni dovoljno para jel? Pa nek spuste malo cene, neka postuju dugogodisnje korisnike i ostace i oni kod njih. Nema vise mesta za emocije u ovoj raspaloj zemlji. Gledam svoj dzep, ustedecu 39000 din za 10 meseci, imacu bolju uslugu i to je to. Nisu samo tvoje pare u mtsu, vec i moje... pa sto onda da ne iskoristim to?

Otisla je ova tema predaleko. Sustina svega je neshvatljiv, nebulozan otkazni rok!!! Neka je i u ugovoru. To je samo jos jedan razlog zasto ih treba napustiti! Ja i dalje ne verujem da su to uveli. Da je mts to uveo, ne bi me iznenadilo. Ali SBB... more mars!!!



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
:: Mislim da u ovom slučaju nema nikakvih nedoumica. Postoji ugovor i u njemu lepo piše šta i kako.
::
:: Mene više brine to što se daju neki promotivni i besplatni meseci korišćenja, raskopavaju se trotoari i vraćaju u prvobitno stanje (prošetati gradom i videti kako izgleda to `prvobitno stanje`), ukidaju se informativni kanali ovom i onako neobaveštenom narodu, sklonom iluzijama i kratkom pamćenju
:: Elem, suština je da se velike pare (pare svih nas), troše ne bi li se od loše firme napravila još gora. SBB posluje po tržišnom principu i niti jedan dinar iz budžeta se ne baca u ovu firmu, za razliku od nekih koje znamo
:: Lepo je što se poklanjaju meseci za jedan dinar, lepo je što se protok povećava. Jedino nije lepo što se to radi od naših para. Imali smo struju skoro za džabe kod onog što sada spava u Požarevcu pod lipom u dvorištu , ali smo imali i restrikcije. Imali smo dial-up internet koji je u celini i celosti bio pod šapom države i bili smo poslednji u Evropi po brzini interneta i infrastrukturi istog
:: Phoboskv, uživaj u većim brzinama u mesecima koji slede i ne moraš da se zahvaljuješ - vrlo rado se odričem nekih stvari ne bi li državno-javno preduzeće bilo konkurentno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Trzisni princip 18.01.2020. 20:49 #660603

status: user
broj poruka: 939
Posle dve godine nisu mogli da ponude bolji paket od trio golda koji sam imao, vec ga preimenovali u eon full, digli cenu za 200 din i to hoce da mi uvale. Ma mrs bre...

@alrad
Ma jbg brate. Prosto mi je neshvatljivo da ljudi ovde ne shvataju sustinu ove moje teme (pisalo, nepisalo u ugovoru, nenormalno, nemoralno i bezobrazno je uvesti otkazni rok), nego traze neka opravdanja za sbb.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krunoslav Re: 18.01.2020. 21:03 #660604

status: user
broj poruka: 6
A zašto bi bilo ko bio uklonjen? Alrade, mnogo napredno razmišljaš. To što ti se nečije mišljenje ne sviđa nije razlog da se bilo ko skloni. Ovaj nalog sam otvorio da bih odgovorio Phoboskv-u, a to što tebi rastu zubići pa si nervozan mene baš i ne potresa mnogo.

Preskupo, bezobrazno, pilićarski? U odnosu na šta? Pomenuo sam jeftinu struju i šta se događa kada država umeša prste u poslovanje bilo koje firme. SBB je sada skup u odnosu na ono što državno-javna kompanija nudi uz pomoć Vlade i Bajke. Na kratak rok super, na duži... Pa, sve košta, čak i predizborna pašteta, ulje i šećer. Sve to neko plati a taj neko je građanin pokorni.

Ti do sada nisi imao otkazni rok jer si menjao stanove i potpisivao ugovore sa istom kompanijom. Trenutno dobijaš bolje uslove od druge i stara svakako neće da te isprati sa trubačima već će da ti naplati ono na šta si se obavezao u ugovoru.


::
:: phoboskv, nećeš valjda da nasedaš na trolovske provokacije? Molim admina ako još postoji ovde tako nešto da otkloni ovog Krunoslava Kiću Slabinca kao takvog a i klona ako je to u pitanju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znam zašto onda tolika dževa? 18.01.2020. 21:04 #660605

status: user
broj poruka: 4228
Ako kažeš da ti ne piše u ugovoru da postoji otkazni rok, iskopiraš ugovor i poneseš im, ako ga oni nemaju. Nemaju prava da od tebe traže nešto na šta ti nisi bio saglasan u trenutku potpisivanja ugovora.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ... 18.01.2020. 21:14 #660606

status: user
broj poruka: 7695
Kad se ovi Vucicevi zaebavaju sa SBB -om meni su ukinuli N1 prosle godine ,ne daju SBB-u Arenu i naravno da sada SBB koji je vecinski strana kompanija poseze za ovakvim merama ,tako da Supernova moze lako da postane alternativa za DVB-T2 risivere :) .


:: Ja reko tema vezana za novost iz Supernove i to sto su nam ukinuti SK kanali, N1 i ostala sranje bez ikakvog obavestenja.. :D Bice pokolj u ponedeljak u poslovnicama.. Ali kad sam cuo da od februara gubimo i Discovery, Animal Planet, Eurosport i ostale da kazemo basic kanale koji postoji od samog pocetka kablovske, idi bre, sere mi se vise od svega u ovoj glupoj drzavi..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: 18.01.2020. 21:34 #660611

status: user
broj poruka: 939
Momce, ja sam raskidao ugovor sa SBB-om bez obrazlozenja, razumes. Imam pravo da ne kazem zasto raskidam posle isteka UO. Oni nisu znali ni pre 2, ni pre 5 god, a ni sada nisu znali da prelazim kod drugog operatera, dok im na kraju nisam rekao. A pre toga su pomenuli otkazni rok. Razumes?





Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: A zašto bi bilo ko bio uklonjen? Alrade, mnogo napredno razmišljaš. To što ti se nečije mišljenje ne sviđa nije razlog da se bilo ko skloni. Ovaj nalog sam otvorio da bih odgovorio Phoboskv-u, a to što tebi rastu zubići pa si nervozan mene baš i ne potresa mnogo
::
:: Preskupo, bezobrazno, pilićarski? U odnosu na šta? Pomenuo sam jeftinu struju i šta se događa kada država umeša prste u poslovanje bilo koje firme. SBB je sada skup u odnosu na ono što državno-javna kompanija nudi uz pomoć Vlade i Bajke. Na kratak rok super, na duži... Pa, sve košta, čak i predizborna pašteta, ulje i šećer. Sve to neko plati a taj neko je građanin pokorni
::
:: Ti do sada nisi imao otkazni rok jer si menjao stanove i potpisivao ugovore sa istom kompanijom. Trenutno dobijaš bolje uslove od druge i stara svakako neće da te isprati sa trubačima već će da ti naplati ono na šta si se obavezao u ugovoru.
::
::
:: ::
:: :: phoboskv, nećeš valjda da nasedaš na trolovske provokacije? Molim admina ako još postoji ovde tako nešto da otkloni ovog Krunoslava Kiću Slabinca kao takvog a i klona ako je to u pitanju
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krunoslav Re: Re: Re: 18.01.2020. 21:51 #660612

status: user
broj poruka: 6
Momče Phoboskv, to je nebitno u celoj priči - da li si ili nisi, da li su ili nisu. Imaš obavezu iz ugovora, ne potrebu da se hvataš za svaku moju napisanu reč. Meni jedino nije jasno zašto ovde praviš frku i tražiš empatiju? Ako ti se ne plaća obaveza iz ugovora, ti nemoj da platiš. Mislim da te niko neće tužiti za tako mizernu sumu. Najgore što može da ti se desi je da sadašnji provajder neslavno propadne, a hoće, te da za dve, najkasnije dve ipo godine poželiš da se vratiš u SBB, a hoćeš... Onda te čeka uplata duga sa kamatom i ko zna šta još, a hoće...



:: Momce, ja sam raskidao ugovor sa SBB-om bez obrazlozenja, razumes. Imam pravo da ne kazem zasto raskidam posle isteka UO. Oni nisu znali ni pre 2, ni pre 5 god, a ni sada nisu znali da prelazim kod drugog operatera, dok im na kraju nisam rekao. A pre toga su pomenuli otkazni rok. Razumes
::
::
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:: :: A zašto bi bilo ko bio uklonjen? Alrade, mnogo napredno razmišljaš. To što ti se nečije mišljenje ne sviđa nije razlog da se bilo ko skloni. Ovaj nalog sam otvorio da bih odgovorio Phoboskv-u, a to što tebi rastu zubići pa si nervozan mene baš i ne potresa mnogo
:: ::
:: :: Preskupo, bezobrazno, pilićarski? U odnosu na šta? Pomenuo sam jeftinu struju i šta se događa kada država umeša prste u poslovanje bilo koje firme. SBB je sada skup u odnosu na ono što državno-javna kompanija nudi uz pomoć Vlade i Bajke. Na kratak rok super, na duži... Pa, sve košta, čak i predizborna pašteta, ulje i šećer. Sve to neko plati a taj neko je građanin pokorni
:: ::
:: :: Ti do sada nisi imao otkazni rok jer si menjao stanove i potpisivao ugovore sa istom kompanijom. Trenutno dobijaš bolje uslove od druge i stara svakako neće da te isprati sa trubačima već će da ti naplati ono na šta si se obavezao u ugovoru.
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: phoboskv, nećeš valjda da nasedaš na trolovske provokacije? Molim admina ako još postoji ovde tako nešto da otkloni ovog Krunoslava Kiću Slabinca kao takvog a i klona ako je to u pitanju
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: Re: Re: 18.01.2020. 22:04 #660613

status: user
broj poruka: 939
Gluvom pricati i slepom pokazivati defintivno nema smisla!
Aj zdravo!


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Momče Phoboskv, to je nebitno u celoj priči - da li si ili nisi, da li su ili nisu. Imaš obavezu iz ugovora, ne potrebu da se hvataš za svaku moju napisanu reč. Meni jedino nije jasno zašto ovde praviš frku i tražiš empatiju? Ako ti se ne plaća obaveza iz ugovora, ti nemoj da platiš. Mislim da te niko neće tužiti za tako mizernu sumu. Najgore što može da ti se desi je da sadašnji provajder neslavno propadne, a hoće, te da za dve, najkasnije dve ipo godine poželiš da se vratiš u SBB, a hoćeš... Onda te čeka uplata duga sa kamatom i ko zna šta još, a hoće..
::
::
::
:: :: Momce, ja sam raskidao ugovor sa SBB-om bez obrazlozenja, razumes. Imam pravo da ne kazem zasto raskidam posle isteka UO. Oni nisu znali ni pre 2, ni pre 5 god, a ni sada nisu znali da prelazim kod drugog operatera, dok im na kraju nisam rekao. A pre toga su pomenuli otkazni rok. Razumes
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Tell the Spartans, stranger passing by
:: :: that here obedient to their laws we li
:: ::
:: :: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
:: ::
:: ::
:: :: :: A zašto bi bilo ko bio uklonjen? Alrade, mnogo napredno razmišljaš. To što ti se nečije mišljenje ne sviđa nije razlog da se bilo ko skloni. Ovaj nalog sam otvorio da bih odgovorio Phoboskv-u, a to što tebi rastu zubići pa si nervozan mene baš i ne potresa mnogo
:: :: ::
:: :: :: Preskupo, bezobrazno, pilićarski? U odnosu na šta? Pomenuo sam jeftinu struju i šta se događa kada država umeša prste u poslovanje bilo koje firme. SBB je sada skup u odnosu na ono što državno-javna kompanija nudi uz pomoć Vlade i Bajke. Na kratak rok super, na duži... Pa, sve košta, čak i predizborna pašteta, ulje i šećer. Sve to neko plati a taj neko je građanin pokorni
:: :: ::
:: :: :: Ti do sada nisi imao otkazni rok jer si menjao stanove i potpisivao ugovore sa istom kompanijom. Trenutno dobijaš bolje uslove od druge i stara svakako neće da te isprati sa trubačima već će da ti naplati ono na šta si se obavezao u ugovoru.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: phoboskv, nećeš valjda da nasedaš na trolovske provokacije? Molim admina ako još postoji ovde tako nešto da otkloni ovog Krunoslava Kiću Slabinca kao takvog a i klona ako je to u pitanju
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Banda SBB-ovska 20.01.2020. 09:17 #660634

status: user
broj poruka: 304
Imam SBB na tri lokacije. Duo gold. Imao sam situaciju da mi istekne ugovor na sve tri lokacije i zovu me da nude besplatni telefon 12 meseci ako potpisem novi ugovor!? Nista drugo kao dugogodisnji korisnik. Nemaju oni za stare korisnike nista(ne znam za ove druge, i to je pitanje).
Onda ja lepo iskljucim svu opremu, stavim u kesu i odnesem u poslovnicu da raskinemo :) E, onda su ponudili nesto za jednu lokaciju. NA drugoj sam se vec bio odjavio(ali mi je ostala oprema) i prijavio se novi korisnik na istoj adresi(sa promocijom za nove korisnike naravno), a na trecoj ostade tako...
SAd mi opet isteklo i mislim se...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs