Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
iGO softver i mape - da li negde grešim?
STRANA 1 OD 1
millanche iGO softver i mape - da li negde grešim? 24.01.2020. 19:23 T67300

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav svima... Već neko vreme radim instalaciju softvera i mapa na navigacijama, konkretno iGO Primo. Ne svi, ali često, ljudi mi se vraćaju sa sličnim primedbama na moj rad. Mislim da nije moja greška, ali posle određenog broja počnem da sumnjam u sebe... Možda negde grešim. Ako grešim, hoću da naučim iz svoje greške i da ispravim.

Primedbe su tipa:
-Vodi me van glavnog puta, na loš put, pa me posle vrati na isti
-Vodi me na put gde neću da idem
-Vodi me u jednosmernu ulicu
-Izgubi signal sa satelitima, pa joj dugo treba da se ponovo poveže
-Izračunava rutu u toku vožnje

Mislim, da ovo ima veze sa neadekvatnim korišćenjem navigacije, odnosno kao jedino a ne pomoćno sredstvo, bez pregledavanja rute pre polaska. Takođe, navigacije (mape) su trenutne, realni život izmenjiv - dvosmerna ulica lako može od pravljenja verzije mape da postane jednosmerna, itd

Ispravite me ako grešim? Da li ima nekih podešavanja?

Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.01.2020. 20:10 #660727

status: user
broj poruka: 18940
Mislim da su u pitanju samo mape, treba uvek da bude najazurnija verzija iGO i poslednje mape, to je to. Plus, malo ima mozda udela i sto je krekovana verzija.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 24.01.2020. 20:13 #660728

status: user
broj poruka: 312
Mape su uvek najnovije koje postoje. Here mape. WinCE operativni sistem. Verzija iGO Primo 9.6.13.267029.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2020. 18:25 #660766

status: user
broj poruka: 4225
Nemoj da se nerviras. Ja sam na primjer krenuo predloženim putem, umjesto poznatim za 45 km. krenuo da prođem ljetos kroz njivu i zaglavio se, mada je to bio ljetnji put predložen od igo navigacije. Umjesto na sastanak, 2 dana sam spavao u automobilu da nađem 2 traktora da izvuku džip iz blata. Greška je u mapama, a ne do tebe.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.01.2020. 19:08 #660768

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam jednog leta pre nekoliko godina Caddy-em prolazio kroz njivu i izasao sam tacno gde treba, put je bio izuzetno los, ali nije se zaglavio. Sporedni put van koloseka, ali ispade tacno. Tada sam imao Motorola XT615 igrackicu, tako da nema pravila, ali moja greska sto sam stiklirao opciju van glavnih puteva.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 25.01.2020. 20:05 #660769

status: user
broj poruka: 312
Hvala na odgovorima ljudi. Iskreno, logično objašnjenje mi je jedino da je ne koriste na pravi način i naravno, da mape mogu da budu blago netačne - jer one mogu da budu danas iscrtane, a sutra da se naprave promene i da to ne bude evidentirano u tim mapama, već u sledećim. Primera radi, kada sam vozio za Grčku (Polihrono), na telefonu sam koristio iste mape koje radim i drugima, samo iGO Nextgen za Andorid... Nedavno napravljeni grdelički put nije na primer bio iscrtan u mapama, jer je skoro napravljen. Kako je navigacija samo pomoćno sredstvo da dovede do odredišta, a ja sam vozač, ja sam nastavio da pratim put po znacima dok se opet na navigaciji nije prikazala mapa. Pre nego što sam krenuo na put, pregledao sam rutu kojom ću ići, označio da idem glavim putevima i da me ne vodi na sporedne i da idem autoputem. Dakle, napravio sam svoju rutu kojom želim da idem, a ne da mi sama navigacija izračuna njenom logikom. I došao sam bukvalno do parkinga apartmana, a nikad nisam izašao van zemlje do tad kao vozač. Prvo porodično vangranično putovanje.

Svakome dam uputstvo kako da koristi navigaciju, najjednostavnije koje mogu da bi me ljudi razumeli, i primećujem da se uglavnom mlađi ljudi ne žale - tačnije da me očigledno bolje razumeju, ali stariji da. I uvek su iste žalbe, kako se logika navigacije ne poklapa sa njihovom. Svako moje objašnjenje kako navigacija radi izgleda kao da se pravdam...

Shodno svemu tome počeo sam iskreno da sumnjam i u svoj rad, iako znam na ličnom primeru da meni navigacija koju sam samom sebi radio radi perfektno i da jesam imao par situacija sa navigacijom da me je vodila kako nisam želeo, ali je to uglavnom bilo kada nisam pregledao rutu i nisam podešavao opcije rute. Inače, kada je koristim kako treba, mene moja ne zeza.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Svi ti problemai koje si naveo 25.01.2020. 21:24 #660770

status: user
broj poruka: 9381
Su standardni za iGo navigaciju. Nema veze sa tobom, niti sa korisnikom iste. Kao sto si rekao, navigacij je samo pomocno sredstvo.
Dok sam intenzivno koristio iGo (a koristio sam je dugi niz godina),, te sam probleme imao konstantno. Jednom sam napravio 50ak km krug bez potrebe (20ak km u jednom pravcu do Pozarevca i 20ak km nazad, da bih izasao na isto mesto). Da nisam bio toliki debil, mogao sam to da primetim u prvih par km, ali jednostavno, pustio sam mozak na pasu i uzivao u voznji. I pored svega, bila mi je daleko najbolja od svih navigacija. Sada sam na gugl mapsu i mogu ti reci da bolje radi gugl, ali kreiranje ruta na iGo je milina, u tome su nenadmasni.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Google mape su ok navigacija je kerin qrac... 25.01.2020. 22:01 #660773

status: user
broj poruka: 7761
Google mape su ok navigacija je kerin qrac...

Letos ja odlucim da vidim sta to covek u okolini Divcibara nudi za 230K evrova te krenem bez moje drage L640XL DS na kojoj navigacija radi savrseno...

Oslonim se ja na Google navigaciju koja je kao sto rekoh kerin qurac od navigacije i zaglavim u neko vocnjaku i to na putevima koji su goreg kvaliteta od zemljanih...
Naravno izgubim zelju da obidjem taj ranc sa kucom i 23ha zemljista sa pripadajucim vestackim jezerom i ergelom konja...

Eto to su Google mape dobre za centar grada i naci neku adresu ali ne za navigaciju... zato sto rutiranje rade na nivou povlacenja linije na karti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2020. 22:19 #660774

status: user
broj poruka: 4225
Za Niš, Novi Sad, Beograd i Suboticu nenadjebiva je Maps.ME na telefonu.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Here na androidu. 28.01.2020. 11:17 #660835

status: user
broj poruka: 1198
Ja koristim HERE na telefonu i nikad problema. Uvek me dovede tacno u milimetar gde treba, a bogami cesto putujem.
iGo mene isto vodio preko pizdica ranije tako da, nikad vise.
Doduse, ugasiti van glavnih puteva i bude bolje.
To je pod default-u upaljeno.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF 12nm
2 x 8gb DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs