Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
cene SSD odletese u nebo
STRANA 1 OD 2  
djbranko cene SSD odletese u nebo 07.03.2020. 23:00 T67397

status: user
broj poruka: 108

sta se to desava s cenom SSDa u novembru kupim kingston 240 za 2900 sad vidim isti takav 5400 u istoj radnji

da nije korona ,sars ili poplava u tajlandu



166 Mhz Intel.16 MBedo rama,GK 4MB int,HDD 1,6 Gb WD,Goldstar CDR 8x,FDD NEC Philips 14`

______________________________________________________________________

Dodao autor teme (07-03-2020 22:12:23):

 monopol:
Ili su to mozda povoljnosti za potrosace kao sto je pisalo u novembru

*Техноманија преузима Вин Вин, а интеграција ова два дива на српском тржишту рачунара, опреме и беле технике свакако ће донети повољности за потрошаче, пише Српски телеграф*



166 Mhz Intel.16 MBedo rama,GK 4MB int,HDD 1,6 Gb WD,Goldstar CDR 8x,FDD NEC Philips 14`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Svi SSDovi idu gore 07.03.2020. 23:43 #661546

status: user
broj poruka: 9369
I ici ce jos. Koliko sam cuo, nesto su zeznuli u proizvodnji NAND cipova i trenutna proizvodnja SSDova zavisi iskljucivo od trenutnih zaliha cipova.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed korona ,sars ili poplava u tajlandu... 07.03.2020. 23:56 #661547

status: user
broj poruka: 10984
ili tsunami u Indoneziji...

A Shortage in NAND Flash Memory Could Raise SSD Prices
https://wp.me/pab9JK-wMU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 08.03.2020. 02:36 #661553

status: user
broj poruka: 2996
Posledice korona virusa se ce tek odraziti na ekonomiju. I na cene hardvera, naravno. Proizvodnja je usporena, najblaze receno, a potraznja ide na gore. Naravno da ce da cene skacu. Moj savet je da ako se neko dvoumi oko kupovine nekih komponenti, da bolje uzme pre nego kasnije. Za ocekivati je i da polovnim stvarima skoci cena.

Ceka nas period slican mining-u samo sto ce se osetiti na svim komponentama. A i kada se proizvidnja pokrene kako treba, trebace vremena dok se cene ne stabilizuju. I naravno jos par meseci dok nize cenu stignu do nas.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.03.2020. 08:07 #661555

status: user
broj poruka: 4222
Nebuloze. Monopol cijena kao i 2010 godine. Niko ništa nije usrao, nego vještačko navlačenje cijena bez realne potražnje, pa su izazivanjem straha napumpali cijene. Zato je zbog monopola cijena Samsung platio do sada 7,9 milijardi dolara na papiru a realno 2,6 milijardi, jer je kupio i odbor i sudije koje su glasali za sankcije Samsungu zbog monopola.
Intel je platio 5,4 milijarde dolara, dok je AMD platio 2,1 milijardu dolara. Kako god, ali ljudi nisu shvatili da kako se ponaša Amerika prema Huaveiju i Honoru, tako i ljudi tj. kupci treba prema IT sektoru. I da vidiš kako bi odmah se cijene vratile na normalu. SSD od 240 GB Biostar S100 u poznatoj radnji na E, a sada pod Tehnomanijakom bila je 1990 din, dok je sada 3690 din kao AKCIJA. More marš prevaranti. U petak samu Ipon.ro kupio iste po 1690 din na akciji. Pa ko je blesav da povjeruje u sve ove nebuloze !?

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.03.2020. 12:32 #661558

status: user
broj poruka: 18930
Ja ne znam sta se zalite, Samsung 500Gb 860 sa garancijom je oko 70eu, a od 1TB oko 100eu. Koga briga za te male diskove.
Adata je bio od 240 3.500din, sada je 5.000din. Velika stvar, dodas jos 1500 i kupis, kad se vec nije kupilo do sad, ko vam je kriv :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.03.2020. 12:35 #661559

status: user
broj poruka: 18930
Poskupeo je stari model, ali zato evo jeftinijeg novog modela:
https://www.monitor.rs/ssd-diskovi/240-GB-A-DATA-ASU700SS-240GT-C

Dakle, ima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv re 08.03.2020. 13:48 #661560

status: user
broj poruka: 330


Nema. Zovi monitor i pitaj ako ne veruješ.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.03.2020. 14:03 #661561

status: user
broj poruka: 18930
Da, pise rasprodato, sad vidim. Ma bice toga, ne brini se.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest zz 08.03.2020. 14:09 #661562

status: user
broj poruka: 583


Zbog Corona virusa.. zarazeni nand
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Rade od kuce svi sada 08.03.2020. 17:30 #661564

status: user
broj poruka: 7694
ne mogu toliko da postignu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack Дефинитивно ће бити занимљиво... 08.03.2020. 21:30 #661565

status: user
broj poruka: 497
Увозници имају све мање робе на стању, не стиже ништа из кине од половине Јануара и не зна се кад ће...меморије, дискови, тонери...немају инфо ни кад ће кренути пошиљке из ПРЦ...бојим се само да нам цена не постане најмањи проблем, него само да ли нечег има или нема...а онда малопродаје, наравно дижу цене...јер су тако у могућности...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 08.03.2020. 21:51 #661566

status: user
broj poruka: 4222
Ovo što kaže jamperjack je djelimično tačno. Kinezi se žale da Ameri im stopiraju pošiljke, kako u Americi, tako i u Evropi. Npr. meni pošiljke stigle u Srbiju prije 2 nedelje i Kinezi me odmah obavjestili. Status svih pošiljki je nepoznat. Namoju sreću, pošto godinama kupujem preko AE i carinski službenici me poznaju, sve će biti riješeno u petak prijepodne. Kažu da niko od carinika neće da pregleda robu, jer se boje korona, izmišljenog virusa kao da je opasan, a opasan je samo derivat iz laboratorijskih postrojenja mi6 kuhinje, koji cilja određenu populaciju. Da ne poznajem nikoga, mogao bih sanjati da pregledaju sve pakete, što im je posao za koji su debelo plaćeni 2 do 5 puta više od prosječne plate. More. Marš.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.03.2020. 21:56 #661567

status: user
broj poruka: 4739

Kad će da zatvore ovog ludaka više jbt...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t Re: 09.03.2020. 01:43 #661568

status: user
broj poruka: 430
Zasto bre? Covek nekad samo tako izdominira...

Intel core i7 2600 @4.2GHz Gigabyte ga-z77-DS3H / 16GB DDR3 Excelram 1600MHz / Manli GTX 1060 6GB Gallardo - PowerColor AMD r9 280x TurboDuo BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Razer Destructor II

::
:: Kad će da zatvore ovog ludaka više jbt..
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 09.03.2020. 02:28 #661569

status: user
broj poruka: 2996
Citiram:
`Kažu da niko od carinika neće da pregleda robu, jer se boje korona, izmišljenog virusa kao da je opasan , a opasan je samo derivat iz laboratorijskih postrojenja mi6 kuhinje, koji cilja određenu populaciju.`

Znam da trolujes jer nemas pametnijeg posla, ali brate...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 09.03.2020. 02:48 #661570

status: user
broj poruka: 4739

Zasto bre samo nekad? Dominira uvek kad gradi piramide bioničkim kranom i četvrtim okom žmuri preko ivice marice ravne Zemlje dok mu vanzemaljci spuštaju tehnologiju preko velikog ledenog zida, a derivat koji cilja samo trolove ulazi u carinsku zonu petkom, dok Drina brbolji iznad satelita koji ne postoje svaki dan sedam bitkoina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.03.2020. 04:29 #661571

status: user
broj poruka: 9460
:)
Show
Bionic Dominator

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 09.03.2020. 05:13 #661572

status: user
broj poruka: 4222
Al rade, mora to puno bolje
Boston Dynamics, Umbrella, Cygen, Neutronix, Neutrogenix...
Izaberi.
Usput, raspitaj se o ginko regenee.
Biće ti vrlo uzbudljivo u životu.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic operator 09.03.2020. 10:06 #661575

status: user
broj poruka: 18930
daj da napravimo neki dil, za komponente preko grane, kad vec poznajes mocnike, vidis da je kriza...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Komentar kolege Al` Raden-a je vrh! 09.03.2020. 18:10 #661579

status: user
broj poruka: 10984
Taman sam bio otvorio nutelu od 400 grama - zamalo da je iz ruke ispustim ...


::
:: Zasto bre samo nekad? Dominira uvek kad gradi piramide bioničkim kranom i četvrtim okom žmuri preko ivice marice ravne Zemlje dok mu vanzemaljci spuštaju tehnologiju preko velikog ledenog zida, a derivat koji cilja samo trolove ulazi u carinsku zonu petkom, dok Drina brbolji iznad satelita koji ne postoje svaki dan sedam bitkoina
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Re 10.03.2020. 14:46 #661595

status: user
broj poruka: 1261
Baki, godinama unazad gajim nadu da si samo neviđena trolčina i prosto ne mogu da provalim gde crpiš inspiraciju, ali se svaki put uverim da si ti ustvari samo, i jedino, debelo bolestan. Tebi već jeste uzbudljivo u životu. Jadni tvoji roditelji. :(

:: Al rade, mora to puno bolj
:: Boston Dynamics, Umbrella, Cygen, Neutronix, Neutrogenix..
:: Izaberi
:: Usput, raspitaj se o ginko regenee
:: Biće ti vrlo uzbudljivo u životu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: 10.03.2020. 14:49 #661596

status: user
broj poruka: 1261
PA JBT SVAKA ČAST!!! Jaučem od smeha!! AHAHAHHAHAHAHAHAAAA

::
:: Zasto bre samo nekad? Dominira uvek kad gradi piramide bioničkim kranom i četvrtim okom žmuri preko ivice marice ravne Zemlje dok mu vanzemaljci spuštaju tehnologiju preko velikog ledenog zida, a derivat koji cilja samo trolove ulazi u carinsku zonu petkom, dok Drina brbolji iznad satelita koji ne postoje svaki dan sedam bitkoina
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.03.2020. 03:38 #661605

status: user
broj poruka: 4222
Izbor tvoje devijantne slike samo govori o tebi. Pogledaj se u ogledalo i nemoj se roknuti kad se vidiš.
Sve ostalo je već poznato.
@torta
Neeeee. Samo to neee. Nutela da ispadneeeeee.
@imarkovic
Imam sve što mi treba trenutno.
I samo neka cijene lete u nebo.
Meni odgovara.
Progledao sam.
Dok je ovaca, biće i vune.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dragi operatore, od srca sam se... 11.03.2020. 06:54 #661606

status: user
broj poruka: 10984
nasmejao pročitavši alrad-ov komentar... Posle sam smazao nutelu.
Medjutim, tvoji postovi i komentari neprestano plene moju pažnju jer, ja sam, pre i iznad svega ljubitelj književnosti, muzike i filma (tim redosledom), to znači i - fikcije, fantastike... Dakle, potpuno se slažem sa našim idiotom: izdominiraj čoveče, samo tako, barem ponekad!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djbranko ssd 14.04.2020. 11:50 #662316

status: user
broj poruka: 108


Videh danas ,moram da pomenem koji bezobrazluk
kao na akciji ssd kingston isti onaj od 2900 din sada kosta 6656 din-sreca pa je na akciji

u emiju naravno- iliti tehnomaniji ko vise kako voli

emi nema potrrebe vise da posecujem lepo se vidi kuda to vodi


166 Mhz Intel.16 MBedo rama,GK 4MB int,HDD 1,6 Gb WD,Goldstar CDR 8x,FDD NEC Philips 14`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs