Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
KEF podnostojece kutije & zvucna karta za Marantz PM200
STRANA 1 OD 1
Cyberdyne KEF podnostojece kutije & zvucna karta za Marantz PM200 01.04.2020. 07:18 T67437

status: user
broj poruka: 43
Kakav glas bije ovu firmu sto se zvucnika tice?

Risiverom sam prezadovoljan ali bih da ga ispostujem nekom pristojnom zvucnom kartom u buducnosti iako se izuzetno lepo cuje i sa integruse sa desktopa a i laptopa.

Gde se proizvodi ovaj danasnji Marantz, videh neke dve linije na Player.rs tu oko 96K din, doduse uz CD plejer i neke smesne kutije.

Ove sadasnje koje imam su zadovoljavajuce podnostojece ali planiram da kad prodje ovaj haos to bacim na livadu i nesto sitno doplatim za KEF-ove.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Kef 01.04.2020. 09:28 #662012

status: user
broj poruka: 2076
Kef je izuzetna firma, ali nisi naveo koji model je u pitanju.




Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cyberdyne Re: Kef 01.04.2020. 09:49 #662013

status: user
broj poruka: 43
Hvala, to mi je dovoljno. Ne znam koji ce biti model ali znam da ce biti vrhunski. Sto se zvucne tice razmislio sam i - nista mi ne znaci, integrusa na ploci je korektna, cak i vise nego korektna a laptop me narocito pozitivno iznenadio tako da mislim da ne treba da bacam pare da ne bih osetio drasticni pomak. Danima slusam i desktop i laptop povezan na risiver starim dobrim kablom sa pozlacenim konektorima i svanulo mi je. Za moje uvo predobar zvuk.
Sa KEF-ovima ne smem da mislim kakvu ce dimenziju da dobije cela prica. Polako, nek prodje prvo ovaj haos pa otom potom.


:: Kef je izuzetna firma, ali nisi naveo koji model je u pitanju
::
::
::
::
:: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.04.2020. 13:40 #662014

status: user
broj poruka: 18930
Ne moze niko nista lose da kaze za KEF, sem mozda za zvucnike koji poreklom nisu UK, ne znaci da su losi, ali eto, malo bode oci kada je bas zvucnik u pitanju.

Sto se tice zvucne, uvek je pozeljno da se ima sto bolja zvucna, ali ako te to ne bude bockalo, nemoj ni da kupujes, bitno je da ti budes zadovoljan.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.04.2020. 14:06 #662015

status: user
broj poruka: 9460
Kef pravi vrhunske kutije.
Mozda za to pojacalce daq ides na matori, sada dosta jeftin, Kef c20. Bilo bi potaman. Zvuk kvalitetan.
Za malo para pristojno ozvucenje.
Nije za tuc-tuc muziku da izbija bubrege, al za neku normalnu muziku vise nego odlicno ce raditi.
Ja jurim vec dosta dugo Kef c40. Tesko se nadju i jos uvek drze relatvno visoku cenu iako su proizvedene pre 100 godina. To dosta govori kakve su to kutije :) Naravno, ni c20 nije nista losiji u svom segmentu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sto se Maranca tice, vazi sve kao i za ostale: 01.04.2020. 14:52 #662018

status: user
broj poruka: 10984
danasnji nemaju mnogo veze sa ondasnjima. KEFove zvucnjake (kao i druge `fiimirane`) ima smisla kupiti samo ako se radi o vintage modelima koji su dobro ocuvani i, eventualno, malo renovirani (kozmetika + strucna zamena kondenzatora na skretnicama). Tesko ces ih naci po prihvatljivoj ceni (dok, medjutim, bukshelfova ima onoliko, a upravo bi ta kategorija bila odlican partner tvom Marantz-u + kada zvucnike postavis na stalke, dobijes podnostojece :-)).
Al`, `ajd` da pazarimo, pa evo dvaju predloga za BOOKSHELF kategoriju (KEF):
https://is.gd/dJIF4U
https://is.gd/kA7dzh

...i jednog predloga u kategoriji podnostojecih (Dzej Bi El):
https://is.gd/yIf7w1

Ti ponjal minja?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs