Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Kako pustiti film,koji je u x265 hevc kodeku enkriptovan?
STRANA 1 OD 2  
maxpayne Kako pustiti film,koji je u x265 hevc kodeku enkriptovan? 15.04.2020. 09:47 T67468

status: user
broj poruka: 220
Svi filmovi koje skinem u x264 kodeku,mi rade najnormalnije,ali probao sam da pustim ove u x265,oni neće da mi rade (Na kompu)
Koristim bs player,a instalirao sam i najnoviji k-light codec pack,i opet neće-
Kompjuter koji koristim je:Intel i5 4460,16gb ddr3,i grafička je Radeon 7850 2gb ddr5,ssd 256 gb.
Na tv-u mi rade isto samo x264,tv mi je Samsung UE40J5002AKXXH,(LED TV FUL HD (1920X1080).
Pitanje je:kako pustiti filmove u x265 hebc codecu,i koji pleyer koristiti?
bitno mi je naravno da player može prevod da pusti,i bs player mi se jako dopada,jer može automatski da skida i prevode sa neta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.04.2020. 10:30 #662348

status: user
broj poruka: 18930
VLC player: https://www.videolan.org/developers/x265.html
download: https://www.videolan.org/vlc/download-windows.sr.html

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 15.04.2020. 10:34 #662349

status: user
broj poruka: 1372
Gom, mpc-hc, ova dva lično koristim, mada skoro svaki ima podršku, kod mene i BS pušta.
Šta podrazumevaš pod tim da ne rade, neće uopšte da se otvori ili secka?
Za tv moraš da nađeš da li je podržan 265/hevc.

To je inače jako kompresovan kodek i kao takav je dosta zahtevniji za otvaranje, pa proveri i power management da ti nije podešeno na štedljivo.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 15.04.2020. 12:12 #662353

status: user
broj poruka: 300
+1 za VLC, ja do sada jos uvek nisam naisao na fajl koji nije mogao da pusti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne Re:zdebeli 15.04.2020. 12:23 #662354

status: user
broj poruka: 220
Meni neće uopšte da otvori....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 15.04.2020. 12:32 #662355

status: user
broj poruka: 1372
Probaj neki od gore navedenih pa vidi situaciju.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.04.2020. 13:06 #662356

status: user
broj poruka: 4222
I kod mene pušta BS Player, čak i matoroj drtini od laptopa i5 3230M.
x265 najnormalnije.
Koju verziju BS koristiš i da nisi slučajno instalirao njegove kodeke, koji su u koliziji sa svim ostalim kodecima
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.04.2020. 13:16 #662357

status: user
broj poruka: 18930
Ne moze da ne pusta VLC i MPC, nesto s tim fajlom nije kako treba.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Kako pustiti film,koji je u x265 hevc kodeku enkriptovan? 15.04.2020. 13:34 #662358

status: user
broj poruka: 304
Encrypted ili encoded?
Ako je stvarno kriptovan fajl mozda je to problem


:: Svi filmovi koje skinem u x264 kodeku,mi rade najnormalnije,ali probao sam da pustim ove u x265,oni neće da mi rade (Na kompu
:: Koristim bs player,a instalirao sam i najnoviji k-light codec pack,i opet neće
:: Kompjuter koji koristim je:Intel i5 4460,16gb ddr3,i grafička je Radeon 7850 2gb ddr5,ssd 256 gb
:: Na tv-u mi rade isto samo x264,tv mi je Samsung UE40J5002AKXXH,(LED TV FUL HD (1920X1080)
:: Pitanje je:kako pustiti filmove u x265 hebc codecu,i koji pleyer koristiti
:: bitno mi je naravno da player može prevod da pusti,i bs player mi se jako dopada,jer može automatski da skida i prevode sa neta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.04.2020. 13:39 #662359

status: user
broj poruka: 4222
Ma ko je blesav da dodatno kriptira video zapise, osim ako nisu ostavljeni u nekoj kriptografskoj zaštiti i traže šifru prije upotrebe.
On kaže da je skinuo sa neta.
Moguće da su lažnjaci od filmova.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.04.2020. 13:42 #662360

status: user
broj poruka: 9460
I ja mislim da je laznjak. POgotovo ako je skinuo Terminator 7 :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.04.2020. 15:00 #662365

status: user
broj poruka: 4222

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 15.04.2020. 18:06 #662377

status: user
broj poruka: 1372
Pa valjda se isproba više snimaka pre nego što se postavi tema, ima uzoraka na netu za tu namenu.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne re:tosas 15.04.2020. 18:08 #662378

status: user
broj poruka: 220
Ma najnormalniji film,skinut sa torrenta u x265 zapisu....encodovan!
Ko kani pobjedit,ne sme izgubit!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 re 15.04.2020. 18:24 #662379

status: user
broj poruka: 2413
Jel moguce pustiti mkv iliti x265 na lg tv nekako, jel ima neki jailbreak, jer kad prebacim na hard i probam da pustim uopste ga tv ne prepoznaje?

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne Re:Operator 16.04.2020. 09:51 #662400

status: user
broj poruka: 220
Jesam instalirao kodeke,koje mi je automatski BS Player ponudio da instaliram.Znači to je otprilike problem?
E sad,kako samo te kodeke izbrisati?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed BS Player=BullShit player 16.04.2020. 10:22 #662401

status: user
broj poruka: 10984
Dva plejera koji ce ti sigurno otvoriti sve, i to u roku od odmah, su POT Daum i VLC. Sto oni ne otvore, nece otvoriti ni otvarac za konzerve...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.04.2020. 12:03 #662409

status: user
broj poruka: 4222
obriši bs player i instaliraj zadnju verziju, ali nemoj dozvoliti instalaciju njegovih kodeka.
https://www.upload.ee/files/11180307/bsplayer_pro275.1088.rar.html
Serijski broj će ti ostati.
Obriši Klite i instaliraj Klite Mega codec pack
https://www.majorgeeks.com/files/details/k_lite_mega_codec_pack.html
Kada instaliraš kodeke, u određenom momentu ne treba da ne instaliraš par stvari.
MPC HC nikako i idi na opciju ispod everything, pa NEMOJ VFW kodeke, pa na sljedećem prozoru
NEMOJ skroz na dnu da instaliraš pod Tools Codec tweak tool, MediaInfo Lite,GraphStudioNext,
pa na slijedećem ugasi nadogradnju automatsku kodeka,
pa na slijedećem prozoru odaberi soft decoding, ako imaš grafičku bar 2 GB, jer drugačije ti neće raditi, a pošto si naveo da imaš 7850 završava posao, jer imaš i5 4460. Odaberi third party player BS, a ne windows player, pa na slijedećem prozoru video file extension označi sSVE FORMATE, a audio sve pogasi i na zadnjem odaberi koliko imaš zvučnika, ali pazi ako imaš kvazi 5. preko dvd playera stacionarnog, onda 4.1 quadro, a ne 5.1 surrround i oništa ne diraj sa desne strane tj. ostavi na disable. Sad će pustiti svaki x265. To radim svaki dan sa BS playerom i više mi odgovara od Daum Pot Playera,jer neke formate kada pustiš, Daum ubije mašinu, kada spustiš player na liniju sa zadacima, pa kompjuter je kao mrtav u AutoCAD ili bilo kojoj zahtjevnijoj CAD CAM aplikaciji u 3D. Dešavalo mi se i kod Photoshopa x64, ali samo u verziji 2020. U starijim sve radi.



Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 12:09 #662411

status: user
broj poruka: 18930
Operatore, nema potrebe da komplikuje, ne valja mu fajl.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.04.2020. 12:12 #662412

status: user
broj poruka: 4222
Napisao sam to ranije, ali za ubuduće da zna.
Sve mu je postavljeno kako treba da sa BS može da uživa.
Daum Potplayer treba 10 stranica šta i kako sve ispodešavati da dobiješ vrhunski prikaz, a i mrzi me da pišem sve u zadnje vrijeme.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 12:42 #662415

status: user
broj poruka: 18930
Slazem se za Pot, BS koristim i ja samo za skidanje prevoda, ali MPC i VLC su mi top plejeri. MPC mi je omiljeni i drago mi je sto su nastavili da ga razvijaju, ubacili su mu dark theme, rade na fix-evima redovno, radi bez greske, imas ogromnu bazu za prevode i F1 i F2 kao - i + za podesavanje vremena prevoda, to je jako korisno, na VLC-u isto to ima ali je sporije, medjutim za zvuk je malo bolji VLC. BS je stvarno bullshitt za pustanje, jedino za online prevode je dobar.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.04.2020. 12:49 #662416

status: user
broj poruka: 3342
Postoji mogucnost da dolazi do konflikta eksternih kodeka (tipa k-light) i internih kod video plejera.

Idi ovako, deinstaliraj sve plejere i sve kodeke koje si instalirao.

Instaliraj samo VLC i pusti film/ove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.04.2020. 13:02 #662418

status: user
broj poruka: 18930
Mogao bi to da uradi pomocu Geek uninistaller-a, da obrise repove.
VLC moze odmah da instalira i proba, on ima svoje interne kodeke. MPC takodje od novih verzija ima svoje interne kodeke u svom folderu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Postoji mogucnost da dolazi do konflikta eksternih kodeka (tipa k-light) i internih kod video plejera
::
:: Idi ovako, deinstaliraj sve plejere i sve kodeke koje si instalirao
::
:: Instaliraj samo VLC i pusti film/ove
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne Re:imarkovic 16.04.2020. 13:46 #662423

status: user
broj poruka: 220
Kako znaš da mi ne valja fajl?
Ili kako znaš,da možda nisam probao više fajlova,koje sam skinuo na torrent sajtovima,koje vidim da i svi drugi skidaju,jer imaju dosta seedova i pirova.....
Ko kani pobjedit,ne sme izgubit!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne re:operator 16.04.2020. 13:53 #662425

status: user
broj poruka: 220
Sada sam instalirao Vlc player,radi mi film koji sam skinuo u X265 zapisu (Bloodshot.2020.1080p.WEBRip.6CH.x265.HEVC-PSA.mkv)samo što mi je zbog prevoda lakši Bs Player,jer automatski može titlove da skida.
Probaću sve ovo gore što ste napisali....hvala vam na ovako opširnom objašnjenju i upustvu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 20:30 #662435

status: user
broj poruka: 18930
Izvini, nisam znao, samo sam pretpostavio, jer nisi napisao da si probao vise fajlova... Zapravo, napisao sam da VLC i MPC pustaju apsolutno SVE, ako se desi da nesto ne puste, znaci da je taj fajl ili ostecen, ili fake ili nesto trece.

Ima VLC opciju za skidanje titlova, ides na View - VLsub.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs