Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Koji browser trosi najmanje memorije
STRANA 1 OD 1
carandra Koji browser trosi najmanje memorije 20.04.2020. 11:39 T67484

status: user
broj poruka: 160

masina ima 2 gb rama.
pozdrav
Hristos Vaskrse!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 20.04.2020. 11:57 #662528

status: user
broj poruka: 1198
Neki hvale ovaj SlimJet.
Ja ga imam na poslu na nekom slabom racunaru i radi ok.
https://www.slimjet.com/

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF 12nm
2 x 8gb DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.04.2020. 12:25 #662529

status: user
broj poruka: 18940
Mogu sa zadovoljstvom da preporucim Slimjet, veoma dobar browser baziran na Chromiumu, ali opet, 2Gb rama se popuni cim ga otvoris. Jedino mozda Palemoon trosi manje, ali odzivnost mu bas i nije jaca strana, probaj ta 2 pa vidi koji bolje radi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 12:34 #662530

status: user
broj poruka: 4740

Slimjet je super.

Au bre imarkovicu, što si se prolepšo... Šta ti bi?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Brave 20.04.2020. 13:45 #662534

status: user
broj poruka: 4659
Kod mene koristi oko 1gb sa trenutno 12 taba otvorenih. Radi odlicno



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Browser 20.04.2020. 14:50 #662535

status: user
broj poruka: 1196
Preporučujem PaleMoon, ako hoćeš baš malu upotrebu ram-a, a da ti svi sajtovi rade bez problema. PaleMoon podržava ekstenzije i skinove. Preporuka za uBlock Origin i Dark Moon skin, koji izgleda odlično.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 20.04.2020. 15:29 #662537

status: user
broj poruka: 200
SlimJet je odličan ali se kod njega sve završi instaliranjem dodatnih ekstenzija koje su bolje od onih koje su integrisane u sam browser... Probaj CentBrowseri ili suvi Chromium...

https://www.centbrowser.com/
https://chromium.woolyss.com/
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Slimjet 20.04.2020. 15:59 #662540

status: user
broj poruka: 18940
Znam samo da ima odlican bloker u sebi i dobar turbo downloader, za ostalo me nije ni interesovalo.
Zapravo, citao sam da i nije neki blocker, ali onda sam primetio da i blokira nesto drugacije, nevezano za adblocker. Ima odlican turbo downloader.
Cent vidim da ima dosta vise opcija, po meni za nijansu fluidnije radi Slimjet, a Cent s druge strane ima neke zgodne dodatke i malkice me nervira isto kao kod Palemoon-a, sto kada se koristi precica za zatvaranje poslednjeg taba, ostane jedan prazan, pa mora jos jednom da se pritisne CTRL-W za exit, ali to je sitnica.

Inace, Palemoon optimizacija sa pcberzom na nivou:
https://mega.nz/file/YWI0UQhL#8TsMVj6k2pZ-hVeDHC04vHISFKyKCWhiJGk59F7e7T0

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon zadnji tab 21.04.2020. 09:01 #662584

status: user
broj poruka: 200
`...malkice me nervira isto kao kod Palemoon-a, sto kada se koristi precica za zatvaranje poslednjeg taba, ostane jedan prazan...`

Mene je upravo nerviralo to kad slučajno zatvoriš zadnji tab izletiš na desktop i ne znaš šta te je snašlo! Ali to je stvar navike i lične preferencije, svako neka namesti kako njemu odgovara...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Koristi koji god browser, mozes cak i ozloglaseni chrome 22.04.2020. 15:05 #662636

status: user
broj poruka: 17084
Ali otvaraj jedan tab i cao.
Kao da radis aktivno u 15 tabova u isto vreme...

Cpu:Ryzen1600x 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Raniyah Koji browser trosi najmanje memorije 10.12.2020. 07:16 #666731

status: user
broj poruka: 10


Isprobajte pretraživač Opera. Opera koristi najmanje PC memorije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja 3 godine na operi 10.12.2020. 08:40 #666733

status: user
broj poruka: 3466

Na telefonu chrome zbog nekih lozinki i sranja mada i tu otvorim opera touch i preko onog flow posaljem na racunar sta mi treba.

Probao brave i slim i pale, stvarno lepo rade ali meni se browsong svodi samo na to da otvorim yt, pustim neku seriju i to je to. Pa i nisam merodavan da komentarisem mada. Nikad nemam ispod 50 tabova otvoreno na racunaru haha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.12.2020. 10:38 #666735

status: user
broj poruka: 18940
Meni se na androidu Edge veoma dobro pokazao, a imam naviku da ostavljam brdo tabova, tako da veoma je stabilan.

Za PC primarno Slimjet, pored njega Edge, ubedljivo brzi i fluidniji od firefox-a.
Sto se tice zahtevnosti, nema tu vise price oko zahtevnosti, sada je brzina primarna, a zahtevnost nije vise bitna. Ako nesto znaci, Slimjet je manje zahtevan, a jos manje je Palemoon.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: >> 10.12.2020. 11:26 #666738

status: user
broj poruka: 113
Meni se svidja onaj tvoj Firefox Focus sto si davno predlagao ovdje, steta sto ima verzija iskljucivo za mobitel, prosto zelio bih ga i na Windows 10 pogonjenom racunalu, greota sta napravise za Android a nema za Windows.

Ovako dok Firefox ispodijesavam tri sata da ne pamti nista zaboli me mozak.

Koji nemam.

Prosto.


:: Meni se na androidu Edge veoma dobro pokazao, a imam naviku da ostavljam brdo tabova, tako da veoma je stabilan
::
:: Za PC primarno Slimjet, pored njega Edge, ubedljivo brzi i fluidniji od firefox-a.
:: Sto se tice zahtevnosti, nema tu vise price oko zahtevnosti, sada je brzina primarna, a zahtevnost nije vise bitna. Ako nesto znaci, Slimjet je manje zahtevan, a jos manje je Palemoon
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.12.2020. 12:58 #666739

status: user
broj poruka: 18940
Zasto ga podesavas 3 sata, to ti je jedna opcija, samo pri gasenju da izbrise sve.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs