Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Bolesne cene polovnih `buldožera`
STRANA 1 OD 1
krkub Bolesne cene polovnih `buldožera` 20.04.2020. 17:20 T67486

status: user
broj poruka: 1006
Sklapam klincu polovnu konfu (AM3+ platforma, napabirčio masu stvari za dž), ostao mi CPU - to moram da kupim. Kliknem na oglase, i smorim se opako:

https://bit.ly/2RUVnJv

FX-ovi, serije 8, idu i do 120e!

Jasna mi je `for-next` petlja za ovce i šišanje, ali ovi ga baš preteraše. Ne pratim baš tržište polovnjaka, kapirao sam da su cene FX cpu-ova popadale zbog ryzen-a, ali cvrc.

Planirao sam 4-5k dina maksimalno da dam. Šta da uzmem? Za seriju 8 (očigledno) nemam love.
Konfa je za pikanje (RX 470 4GB, 10GB RAM-a)

Hvala drugari, avansno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 20.04.2020. 17:39 #662547

status: user
broj poruka: 908
Imaš jedan za 6k dinara na oglasima do skoro su novi fx 8xxx bili 50 eura na oglasima od madjara verovatno je skočila nabavna cena
Uzmi fx 6300 mala je razlika u odnosu na fx 8xxx
Ti sto prodaju za 100 eura polovne već su im 2 godine na oglasima ima da zastare

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Tržište u Srbiji a polovno 21.04.2020. 06:57 #662583

status: user
broj poruka: 6643
Barton 2500+ je još skuplji.
Baš ne pratiš, AMD je vazda bio budget smart kupovina kod nove konfe i moron friendly kod polovne. Uopšteno. Kupovan je sa ciljem da se izvuče maksimum a onda se tako i prodaje kod preprodavaca. Tu smo te čekali, upgrade stare konfe... zlatni dani su izgleda bili do ryzena prve dve generacije, sad je opet neko polovno ludilo.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @krkub 21.04.2020. 09:28 #662585

status: user
broj poruka: 3737
...gde to...ja nudio mb, cpu, ram i kuler(iz potpisa) za 150 niko nije hteo ni da se javi pre dva meseca na kupujem prodajem. Ja se smorio žestoko. Odustao od prodaje. Realno ostavio sam ga da odigram poneku igru kad mi dune. Naravno...ne sa ovom grafikom.
support normality


EDIT: bacio sam pogled na oglase...da jesu cene jače, a ovaj od 120€ je nov koliko vidim.
Ne mogu da tvrdim sa sigurnošću ali imam osećaj da će fx8xxx još dugo biti dobar za igrice za ljude koji ne jure sulud broj frejmova.



GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs