Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Trimeri za travu
STRANA 1 OD 1
Hyper Trimeri za travu 26.05.2020. 18:50 T67565

status: user
broj poruka: 563
Znam da je stihl jedan od boljih i cena mu je takva i vidim da imaju jacine 0,7ks,1.1ks ,3 ks itd ,e sada vidim na primer neki Demon sa 5.2KS i 3.6kw upola jeftiniji......sta je bolje,logicki ovaj sa vecom snagom je bolji?

Mozda nije IT ali je pomoc hitno potrebna posto o ovom nemam pojma....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Firmirano i nefirmirano 26.05.2020. 20:13 #663354

status: user
broj poruka: 6643
Zavisi za šta ti treba, odnosno, pošto si laik, ne treba ti profesionalni Stihl ili Husqvarna, pogotovo ne ona veće kubikaže - snage. Baš je bitno za šta ti treba. Mišljenja su ovde izuzetno podeljena (na spec forumima) gde se brani plaćanje skupih stihlova i husqi, čija je popravka skupa kao novi villageri i svi ti ostali no-name kinezi iz iste fabrike. Namerno pominjem Villager jer je on neko ime od svih tih kineza, ima ga duže i ima delova. Za dva-tri villagera kupiš jedan stihl. Stihl bez popravki nema šanse da nadživi ta dva ili tri villagera.... tako da je to....
Dakle, za šta ti treba? Ako je to SAMO manja trava (nepodivljalo zatravljeno-zažbunjeno) parče zemljišta, uzmi `najslabiji` villager ili, ako pare nisu problem, najslabije stihl ili husquarne. Ako se seče visoka trava i žbunje, onda srednji villager ili stihl-husq uz koji se prodaje `mač` - `nož` iliti `zvezda`.....
Bez obzira da li se vodiš uštedom i kupiš jeftiniji villager, ili skuplje je bolje - stihl ili husqvarnu, ne padni u iskušenje da kupiš najveće i najjače. To su stvari za autoputeve i profesionalne firme, skoro se nikako ne isplate pojedincu, a pogotovo, zato što slome leđa i kičmu, troše mnogo više (bespotrebno) i, teško da imaš opravdanje za njihovu kupovinu.
Ove `male` mašinice kao i svi mililitražni motorčići, napravljene su tako da odrade rezervoar, pa se malo ohlade, odmore, pa ponovo - kod mene godinama. Samo ih ne treba silovati i pregrevati. Villager jeste jeftiniji, ali i TEŽI od slične snage stilla ili husqvarne što je po meni njihova jedina prednost.
Moja je računica bila da čim počne nešto da se kvari, da ne pali kako treba i slično, bacim ga i uzmen drugi. I još imam prvi.
I, da.... ovi slabiji imaju sajlu a jači kardan. Na sajlu ne ide mač-zvezda, ali, može da se nabudži i sjebe mašinica. Dakle, za mač-zvezdu uzmi odgovarajuće jači trimer (i time teži celo vreme, trebao ti mač ili ne). Idealno je uzeti najslabiji stihl-husqu i srednji villager - prva dva za normalnu travu i lagano košenje, a potonji za akanje sa mladicama, žbunjem i kamenjem.....

Malolitražni (izuzetno malolitražni) stihl i husqvarna se ne isplate
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper RE 26.05.2020. 20:25 #663356

status: user
broj poruka: 563

Hvala ti na iscrpnom objasnjenju,treba mi nesto jace posto ovo nije klasicna manja travica,mislim da cu uzeti nekog osrdnjeg jaceg viladzera ili neki slican pa koliko traje...sa jace stihl-ove stvarno mi se ne daju pare....hvala jos jednom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Skoro 27.05.2020. 21:56 #663370

status: user
broj poruka: 908

Sam uzeo demon za 100 eurica I prijatno me iznenadio. Kosi sve živo ima snage malo troši. Wilager je isti kao i taj samo druga plastika na kineza
Veoma je bitna pravilna razrada ima da ti traje godinama za kućnu upotrebu naravno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.05.2020. 09:53 #663374

status: user
broj poruka: 9460
I ja se nesto razmisljam oko tih trimera. Bas bi mi trebao jedan, al isto ne znam koji uzeti.
Isto bi se povremeno koristio oko kuce gde ne mogu sa kosilicom...

Nisavici, koji je model tog tvog? Cena bi mi odgovarala, ne bih sada uzimao nesto 300+eur...Sigurno da su stihl i husq ok, al i kostaju brate.
vilager sam nesto gledao...znam da su im i motorne testere ok, bar u tom nekom cenovnom rangu. Bolje su 3x od onih kineskih najgorih bar....

Valjaju li nesto one na aku jeftinije za te neke sitnije poslove? Ili kakve su one na struju?
Neka neko napise koju ima i kako je zadovoljan.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 28.05.2020. 11:04 #663375

status: user
broj poruka: 908
Ima ih na prvoj strani na KP kosilice i trimer oni iz mađarske sto uvoze da ih ne reklamiram
Fora je sto kao ima 5,2 hp a ustvari je 1,4 kw ali bas lepo radi.
Vilagera od 900 w sam imao do skoro ali je radio 7 godina i pokosio boga oca pa je otišao u penziju. Uporedjivao sam im motore sve isto do detalja samo drugi brend i poneka plastika


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: 28.05.2020. 17:09 #663385

status: user
broj poruka: 6643
... da, to je jedna jedina OEM kineska fabrika za motor, druga za drugo itd. tako da su u mnogo čemu isti q, jel`te malo dizajn i sklapanje periferija koje mogu razlikovati stvar, IPAK, - ima to u mom gornjem tekstu -u nekima (najjeftinijima) je sajla a ne kardan. Ima značaja ako ti zatreba mač-zvezda. Ja bez njega nemam šta da tražim jer ne idem često na imanje, i gotovo uvek me sačeka trava do pazuha, polegla trava, a u ranu jesen mladice deblje od prsta. (A dobro je i za kresanje na 2-3m koliko može da se dohvati sa zemlje :-) )
... i sa sajlom će da radi na nit, ako se ne preopterećuje, godinama. Ima neka razlika.
.... npr. za Villagera imate orignal delove i falš zamene. jeftinije. :-) Ja sam vam prva ruka za tu informaciju.
Slažem se da je `razrada` izuzetno bitna za dugovečnost motora, drugi savet je ne pregrevati motor (skrcaš najviše rezvoar, i ondak sedneš, pijucneš - gricneš, odmoriš i ti i mašina, pa tek onda ponovo, najranije za pola sata...., + ČISTIŠ REBRA ZA HLAĐENJE od lepljive smese trave i prašine koja se zapati neminovno), i, možda jednako važno za sve takve mililitražne motore na mešavinu: mešavinu praviš neposredno pre upotrebe, onoliko koliko ti treba, NIKAKO je ne čuvaš u sudovima za posle, a nedaj bože za sledeću godinu... gorivo u flašama-kantama, ne bi trebalo da je starije od 3 meseca.... sve ima svoje. Zato za mešavinu kupi špric, koristi husqvarnin ili still-ov dvotaktol a ako baš nema, villagerov i lepo sa kupljenom flašom na meru, špricom, praviš smesu već od pola litra, tačnu u picino oko. To je ono vreme između punjenja rezervoara, dok SVAKI PUTA napraviš smešu, svežu, naspeš itd. prođe pola sata i trimer je danuo dušom. I ti, ako imaš kičmu.

Budale računaju na sreću.

:: Ima ih na prvoj strani na KP kosilice i trimer oni iz mađarske sto uvoze da ih ne reklamira
:: Fora je sto kao ima 5,2 hp a ustvari je 1,4 kw ali bas lepo radi.
:: Vilagera od 900 w sam imao do skoro ali je radio 7 godina i pokosio boga oca pa je otišao u penziju. Uporedjivao sam im motore sve isto do detalja samo drugi brend i poneka plastik
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 slicna prica 30.05.2020. 09:56 #663409

status: user
broj poruka: 1992
mene treba za simsir, elektricne makaze, strujni kabel, gledao sam nekog bosh-a od 25k, secivo 700mm, snaga 500w, ali rekao bih da mu je cena naduvana, moza gresim, a i neka makita mi deluje ok, ali opet joj je cena naduvana +30k, ima da se sisa dosta, a produzni nije problem, e sad sta uzeti, kod nas Einhell jedino daje neke normalne cene oko 10k ima pristojnih modela 650mm secivo ili tako nekako, ako neko ima iskustva neka javi, ne bih se sa Madjarima igrao, samo lokalno


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 30.05.2020. 17:10 #663416

status: user
broj poruka: 2413
Uzmi stihl fs450 :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs