Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Zen 2 refresh: Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT i Ryzen 5 3600XT
STRANA 1 OD 1
Morow Zen 2 refresh: Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT i Ryzen 5 3600XT 26.05.2020. 22:12 T67566

status: user
broj poruka: 1038
https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-9-3900XT-and-Ryzen-5-3600XT-benchmarks-leak-Comet-Lake-S-Core-i9-10900K-and-Core-i7-10700K-take-a-single-core-beating-despite-500-MHz-higher-clockspeed.466823.0.html

Ryzen 9 3900XT 4.1-4.8GHz
Ryzen 7 3800XT 4.2-4.7GHz
Ryzen 5 3600XT 4.0-4.7GHz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi i9 10900X vs Ryzen 9 3900X Test in 9 Games 26.05.2020. 22:44 #663359

status: user
broj poruka: 7695
https://www.youtube.com/watch?v=qJZK_j-mh84&t=77s
i9 10900X 0 Ryzen 9 3900X 0
Ljudsko oko vidi samo 250 $ manje za Ryzen 9 3900X .

Obezobrazio se AMD ne pusta Intel ni malo .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sa mešavinom tuge i osvetničkog zadovoljstva tipa 27.05.2020. 06:59 #663360

status: user
broj poruka: 10985
``tako vam i treba``, pratim ova dešavanja. Počev sa Ivy Bridge-om i famoznim prelaskom na ``internu termalnu pastu`` (a.k.a. žvaka, umesto ``fluxless solder between the die and integrated heat spreader``), Intel sve više pokazuje simptome ``imperije na umoru`` - oholost, samozadovoljstvo, oslanjanje na ``verne klijente`` (življenje od stare slave), ``nezarezivanje`` iste te klijentele i njenih zahteva i očekivanja itd. itd.. Ja lično, imao sam sreću da u vreme prošlog generalnog apgrejda (a davno je to bilo), nabacim Sendikicu 2600K (u vreme kada se već pričalo o skorom izlasku Ajvike) i neki tamo su me savetovali da pričekam, da preskočim seriju 2xxx. Nisam ih poslušao, srećom. E, sad ćemo, baš kao Radovan Treći, menjati celu ženu, kada joj budemo menjali ime. Verovatno (to jest, ako ne dođe do drastičnih promena u smislu cenovne politike itd.).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Eh.... 27.05.2020. 16:55 #663364

status: user
broj poruka: 6643
Šta je babi milo to joj se i snilo. Ovo nisu pravi testovi. Bar ne takvi koje neko skorije može da proveri i potvrdi. Čak i takvi, pa razlika je pičkin dim. Kako je `prednost` intel-a u igrama trenutno smejurija, tako je i ovaj `zaostatak` u odnosu na AMD u jednakom iznosu.
Kakve propasti, kakvi bakrači.... razlika je premala.
Prava razlika je, a to nikome izgleda nije interesantno, u temperaturama i potrošnji. Mada, skidam kapu i intelu koliko je prenasvirao i nategao cpu ne bi li nekako ostao u trci. Pravi smrad intela je trenutno, vreme trajanja autoverkloka, boosta k-palac, i muvanje sa načinom računanja potrošnje,.... al da su izvukli crno ispod nokta iz 0,14nm, jesu.
Na kraju će sve biti u ceni. I nameni. Za neke pristojne novce (kad se i ako se srede cene) nije ni intel loša kupovina, Nerado, ali i kod intela se pojavljuje i druga generacija cpu na prošlogeneracijski čipset, popuštanje sa overklokom, neke korekcije cena, smanjeno kurvanje sa malim brojem jezgara ili isključivanjem HT-a i tako dalje. Samo paritet cena. A tu su zadrti jer imaju klošarske ugovore na veliko pa im se može.

... i eto odmah nešto na tu vodu:
https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-3000-xt-refresh-may-bring-small-boost-gains

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zato sam i naglasio, poentirao sa: 27.05.2020. 18:00 #663365

status: user
broj poruka: 10985
``to jest, ako ne dođe do drastičnih promena u smislu cenovne politike itd.``
Postovani inteligenti, zapakujte mi jedan Core- i9 10900K i prosecnu odgovarajucu plocu, po ceni Ryzen-a 9 3900XT sa prosecnom odgovarajucom plocom. Stavite tu i jednu malu kutiju Ferrero rocher-a (da me bas, bas odobrovoljite). Moze? Ne? E, onda, evo vam ga koor moy, i to na jednokratnu upotrebu (vracate mi ga cim sa njega polizete i poslednju kap bele, termalne paste).




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Zato sam i naglasio, poentirao sa: 27.05.2020. 20:00 #663367

status: user
broj poruka: 7695
Jeste to je poenta R7 3950 x koji je za 50 % brzi od Core- i9 10900K u Cinbench 20 mozes da stavis na Gigabyte plocu AM4 B450m h koja kosta 8100 din (za primer uzimam posto je najeftinija ploca gde moze ovaj CPU) ,a za ovaj Intelov CPU ploce nema ni u prodaji jos kod nas ,a kad se pojavi cena ce biti cifra udara u glavu .Novi soket, to je bas zadnji stepen ludila ko da pare za to .



:: ``to jest, ako ne dođe do drastičnih promena u smislu cenovne politike itd.`
:: Postovani inteligenti, zapakujte mi jedan Core- i9 10900K i prosecnu odgovarajucu plocu, po ceni Ryzen-a 9 3900XT sa prosecnom odgovarajucom plocom. Stavite tu i jednu malu kutiju Ferrero rocher-a (da me bas, bas odobrovoljite). Moze? Ne? E, onda, evo vam ga koor moy, i to na jednokratnu upotrebu (vracate mi ga cim sa njega polizete i poslednju kap bele, termalne paste)
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 27.05.2020. 23:07 #663371

status: user
broj poruka: 3974
Ja kad sam pricao da je Bomba bila bacena, smejali ste se i nekima je tesko padalo, ali dobro, prasina nikako da slegne, ne vidi se Intel i dalje.. :D

Torto ako me ne mrzi da cekam seriju 4, 3600x ili ovaj xt ce da bude fin sa jednom torpedo 550 plocom i 3200 corsair LPX ramom. :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Naravno da ce da bude fin. 28.05.2020. 00:20 #663373

status: user
broj poruka: 10985
I ja sam, sa pojavom Rajzena, prvi put nakon 15+ godina osetio da bh Deki mogao opet da pruzim sansu (sto se tice CPU-a). Graficka karta - to je vec sasvim druga prica, ali, da ne podizemo tenzije i ne miniramo temu, molim...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: ... 28.05.2020. 12:40 #663376

status: user
broj poruka: 1038
:: Torto ako me ne mrzi da cekam seriju 4, 3600x ili ovaj xt ce da bude fin sa jednom torpedo 550 plocom i 3200 corsair LPX ramom. :

Sto ne bi uzeo Patriot Viper Steel memaru na 3600?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Zato sam i naglasio, poentirao sa: 29.05.2020. 23:19 #663404

status: user
broj poruka: 7761
Hajde sad malo ozbiljnosti... bez te vrste argumenta...

Kupis CPU od 100K RSD i onda ga ubacis na plocu od 8.5K RSD...

Ovo je za rubriku verovali ili ne i bez ikakvog premisljanja bi slicnu kupovinu stavio u istu ravan sa debilizmom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Jeste to je poenta R7 3950 x koji je za 50 % brzi od Core- i9 10900K u Cinbench 20 mozes da stavis na Gigabyte plocu AM4 B450m h koja kosta 8100 din (za primer uzimam posto je najeftinija ploca gde moze ovaj CPU) ,a za ovaj Intelov CPU ploce nema ni u prodaji jos kod nas ,a kad se pojavi cena ce biti cifra udara u glavu .Novi soket, to je bas zadnji stepen ludila ko da pare za to
::
::
::
:: :: ``to jest, ako ne dođe do drastičnih promena u smislu cenovne politike itd.`
:: :: Postovani inteligenti, zapakujte mi jedan Core- i9 10900K i prosecnu odgovarajucu plocu, po ceni Ryzen-a 9 3900XT sa prosecnom odgovarajucom plocom. Stavite tu i jednu malu kutiju Ferrero rocher-a (da me bas, bas odobrovoljite). Moze? Ne? E, onda, evo vam ga koor moy, i to na jednokratnu upotrebu (vracate mi ga cim sa njega polizete i poslednju kap bele, termalne paste)
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Zato sam i naglasio, poentirao sa: 30.05.2020. 00:01 #663406

status: user
broj poruka: 7695
Abner je si ti svestan da i9 10900X ili sufiks K trosi 200 W ,ploca za njih trazi
dosta kvalitetnih mosfetova zato su skupe ploce,za AMD ti to ne treba.
Drugo ja sam naglasio za primer ,a zasto ne bi stavio ako ti chipset b450 dozvoljava to
pa cak dozvoljava i Zen 3 ,ocigledno je tebi bilo dosadno .Shvati to su manji proizvodni
procesi ,ne trebaju ti neke ekstra ploce,ocigledno tako misli i Gigabyte.Poenta
je u chipsetu ne u ceni ploce.


:: Hajde sad malo ozbiljnosti... bez te vrste argumenta..
::
:: Kupis CPU od 100K RSD i onda ga ubacis na plocu od 8.5K RSD..
::
:: Ovo je za rubriku verovali ili ne i bez ikakvog premisljanja bi slicnu kupovinu stavio u istu ravan sa debilizmom..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Jeste to je poenta R7 3950 x koji je za 50 % brzi od Core- i9 10900K u Cinbench 20 mozes da stavis na Gigabyte plocu AM4 B450m h koja kosta 8100 din (za primer uzimam posto je najeftinija ploca gde moze ovaj CPU) ,a za ovaj Intelov CPU ploce nema ni u prodaji jos kod nas ,a kad se pojavi cena ce biti cifra udara u glavu .Novi soket, to je bas zadnji stepen ludila ko da pare za to
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: ``to jest, ako ne dođe do drastičnih promena u smislu cenovne politike itd.`
:: :: :: Postovani inteligenti, zapakujte mi jedan Core- i9 10900K i prosecnu odgovarajucu plocu, po ceni Ryzen-a 9 3900XT sa prosecnom odgovarajucom plocom. Stavite tu i jednu malu kutiju Ferrero rocher-a (da me bas, bas odobrovoljite). Moze? Ne? E, onda, evo vam ga koor moy, i to na jednokratnu upotrebu (vracate mi ga cim sa njega polizete i poslednju kap bele, termalne paste)
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs