Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Samsung monitor usb hub i driveri problem
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud Samsung monitor usb hub i driveri problem 03.06.2020. 22:30 T67583

status: user
broj poruka: 3737
Pozdrav svima, imam mnitor Samsung S27D850T. Na njemu imam hub sa .etiri usb 3.0 ulaza.

I na intel i na AMD konfiguraciji imam isti problem. Hub se lepo vidi i detektuje uredjaje ubacene u njega sve dok se ne instalraju potrebni drajveri.

Od tog momenta hub je mrtav. Probao brisanje drajvera...za usb iz device manager ali ne pomaze.

Da li se neko susretao sa slicnim problemom i da li neko ima resenje za isti?

Google mi bas i nije bio do pomoci

Hvala unapred na odgovorima.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Na brzinu sam procesljao forume... 04.06.2020. 02:38 #663504

status: user
broj poruka: 10984
i zakljucio da bi ovo moglo da bude uzrok (nema veze sto se radi o razlicitim monitorima i op sistemima):

``Power issue. I had a similar issue with a monitor like this. I added a powered hub in the mix to correct the issue.``

https://is.gd/icCpq4

Ipak, neke vazne elemenate nisi naveo. Jesu li uredjaji kablovski ili BT/WiFi (pa primopredajnik kacis na hub)? Da li se radi o uredjajima sa USB2 interfejsom (mis, monitor i druge periferije)?

Razradi konstataciju ``Od tog momenta hub je mrtav`` - da li si probao da nesto NAPAJAS preko njega, recimo mob phone? Ako to ide, onda je ipak nesto do drajverske nekompatibilnosti (USB3/USB2)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Hub koristim samo za.. 04.06.2020. 09:56 #663507

status: user
broj poruka: 3737
wifi tplinkov i ponekad fleš..čisto da se ne saginjem iza računara da ubadam pošto su front usb na kućištu klinci upropastili gurajući olovke i svašta nešto.

Kada ubodem miša ili tastaturu zasvetli na trenutak i posle toga ništa.

Na intelu sam uspeo da nekako nateram da radim, ali prilikom gašenja napajanja iz struje i ponovnog paljenja hub opet nestane. Onda opet brišem drajvere iz dvmgt pa restart i nekako nateram da radim do ponovnog gašenja napajanja.

Tj da pojasnim...iskopao sam intel usb3.0 drajvere koji su matori...i kada njih instaliram hub radi.
Računar ostane bez struje...verovatno (ovo samo pretpostavljam) pokrene update drajvera i pregazi stare novim i hub više ne radi.

Sad na AMD konfi slična situacija. Svež win...vidi hub...posle instaliranja drajvera ne radi.
Za AMD nemam starije drajvere.

Ne kažem da su drajveri ali sam primetio da je to momenat kada hub prestane da radi.

Nisam probao da bodem u usb 2.0 i drugi kabl ali ću probati to na preporuku VMARC-a pa javljam popodne.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.06.2020. 14:31 #663511

status: user
broj poruka: 4222
Koju ploču imaš i da li si namjestio da je sistem u powersafe modu, umjesto balanced ili high performance? Kada usb nema dovoljno struje, dešava se da nema ni identifikacije usb 3.0. Minimalno je 1A da bi radio.
I ukini u sistemu da ti se drajveri automatski nadograđuju. Obavezno win update ugasi.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @operator... 04.06.2020. 21:45 #663521

status: user
broj poruka: 3737
hoćeš da kažeš da kada je računa u power safe modu nema dovoljno struje u usb priključcima???
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 05.06.2020. 20:12 #663537

status: user
broj poruka: 4222
Dešava se. Zato sam napomenuo.
Imao problem sa ASUS x470 ploča.Prebacio na high performance i sve radi kako treba, osim kada uđe u hibernaciju, nekada display ne daje signal, pa smo prebacili u sleep mod i rade usb priključci.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ok..evo ovako... 05.06.2020. 22:31 #663542

status: user
broj poruka: 3737
nisam stigao juče da pišem. Dodjem kući s posla i sve radi...posle kolega kaže da su išli update-i do MS-a...moguće da su oni nešto zeznuli...dakle problem rešen. Hvala svima na trudi i predlozima.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs