Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Punjac akumulatora
STRANA 1 OD 1
damirkic Punjac akumulatora 10.06.2020. 16:12 T67595

status: user
broj poruka: 342
Koliko vas ovde ima punjac akumulatora i kablove za paljenje?

Ako vas ima sta je po vama bolji izbor za imati zlu ne trebalo a kostaju oko 50 eur:


https://www.amazon.de/dp/B085F46LGJ/?coliid=IU8XM4T2F7U09&colid=2WXHEM8YZXJUO&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it

https://www.amazon.de/dp/B07WRLJNN2/?coliid=I1IIG9TAXYTZRU&colid=2WXHEM8YZXJUO&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Oduvek 10.06.2020. 19:00 #663607

status: user
broj poruka: 978

otkad znam za sebe imam i punjac i kablove,i treba imati i jedno i drugo. Dosta puta sam pomogao drugim ljudima,komsijama,prijateljima cak i potpunim strancima da upale auto preko kablova,meni je dva puta trebalo da mi neko pomogne da upalim auto preko kablova,a punjac pod obavezno treba imati jer akumulator je veoma korisno zakaciti na punjac povremeno,jednom i mesec-dva,time se znatno produzava vek trajanja akumulatoru...Bilo koji punjac ce raditi posao, a kablovi trebaju biti malo kvalitetniji,deblji, da sa sigurnoscu rade svoj posao jer nikad ne znas kakvog potrosaca sta ces paliti pa je bolje da kablovi mogu da izdrze sve...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC I jedno i drugo 10.06.2020. 19:23 #663608

status: user
broj poruka: 9369
Pogotovo ako je automobil sa automatskim menjacem, onda kablove ne vadis iz auta.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud To za automatske je tačno... 10.06.2020. 21:25 #663610

status: user
broj poruka: 3737
Punjač su tu da pomognu kada je zima, a mora da se krene na put...
Ja sam imao punjač...i koristio sam ga na akumulator starom šest godina. Dakle...ima smisla koristiti to ako imaš baš mator akumulator. Sada koristim energizer akumulator i za tri godine nije mi trebao punjač. Mana je da moraš da skidaš punjač, osim ako nemaš produžni do kola(veruj neki u centru bg-a koriste ovu varijantu zimi...na kolima od 20k€+).
support normality

Po meni besmisleno ulaganje osim ako ne živiš u nekoj guduri a imaš struje.

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Oduvek 10.06.2020. 23:20 #663611

status: user
broj poruka: 4227
+100

Pozdrav!

Vlada

::
:: a kablovi trebaju biti malo kvalitetniji,deblji, da sa sigurnoscu rade svoj posao jer nikad ne znas kakvog potrosaca sta ces paliti pa je bolje da kablovi mogu da izdrze sve..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Ha 11.06.2020. 09:51 #663620

status: user
broj poruka: 342
Ja sam mislio da sam medju retkima koji bi ovo pitali. OK, pocecu za pocetak sa punjacem jer mi je auto u garazi a utucnica blizu.

Recite mi, da li uzeti ovaj AEG 8A ili Einhell Expert 10A? Akumulator je od oko 80Ah ali mislim da i ovaj od 8A moze da puni one preko 100Ah

Ili imate neki 3 predlog za nesto firmirano?

Hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ha 11.06.2020. 10:30 #663621

status: user
broj poruka: 978
asolutno bilo koji da uzmes punice svaki automobilski akumulator,preporuka je samo da punjac bude ``pametni`` punjac,ukljucis uvece i nemas ni jednu brigu sveta do ujutro kad dodjes u garazu i iskljucis punjac...on kad napuni sam prekine punjenje... i nije uvek jaci=bolji?? u zavisnosti od vrste akumulatora,neki uopste ne vole brzo punjenje,zato kazem i najjeftiniji ``pametni`` punjac ce da ti radi posao garantovano... Pogotovo sto imas uslove,garazu,struju blizu,sta ces vise za pozeleti...


:: Ja sam mislio da sam medju retkima koji bi ovo pitali. OK, pocecu za pocetak sa punjacem jer mi je auto u garazi a utucnica blizu
::
:: Recite mi, da li uzeti ovaj AEG 8A ili Einhell Expert 10A? Akumulator je od oko 80Ah ali mislim da i ovaj od 8A moze da puni one preko 100A
::
:: Ili imate neki 3 predlog za nesto firmirano
::
:: Hval
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs