Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Technics SC-HD310 CD player problem
STRANA 1 OD 1
Heisenberg Technics SC-HD310 CD player problem 11.06.2020. 00:07 T67596

status: user
broj poruka: 113
Tjuner radi perfektno, kasetas izvanredno, aux razbija, ali CD-ovi mi nikako godinama ne rade kako treba. Znaci da bi ih trenutno procitao potrebno je da su stampani originali, rezane a pogotovo na vecim brzinama i modernim diskovima ne da nece da pusti nego nece ni da vidi.

E sad, meni je u glavi nesto sto se ranije radilo sa tim matorim krsevima iako je linija par excellence i i te kako tutnji kada se odvrne do daske a to sto se radilo je varijanta da ima neki djavo tipa sraf ili sta vec koji se okrece ili sta vec sam ja cuo/nacuo/procitao negde davno i tako se pojacava jacina lasera.

Sve pokusavam samo da ne bacam pare na novi laser kod tzv. strucnjaka koji ce da mi razhebu liniju koja fenomenalno radi izuzev CD plejera. Jos u ono doba (kupljena 1999.-te) je imala CD text, mnoge diskove sam radi nje i rezao sa CD textom da bih znao sta se vrti, jos i MP3 da su sklepali dok Technics nije nestao iz te price bilo bi TOP ali jbg, mp3 kao format je i nastao `99-te koliko me secanje sluzi.

Sta raditi, sta ciniti, kakvu posluku porati?

Dodao bih da sam otvarao ``drajv`` i da sam laser brisao 70%-tnim alkoholom ali se nista nije dobilo, sta vise mislim da se i pogorsalo. A liniju planiram ili da poklonim ili da tapnem za grdnu lovu jer je bomba zaista i nema ogrebotinu plus dva daljinca... Pa gde ces vise, jos i Lepu Brenu da narezem kupcu na nekoj cetvorci, neki best of i milina, meni 2 glave da upotpunim ovu Sandorovu koju sam uveliko spucao i uzmem sebi neki Onkyo visecevni raketni bacac (pod uslovom da nadjem klipana koji ce da uzme Tehniksa za 200 eur) i uparim sa postojecim kutijama.

Offtopic pitanje - molio bih nekoga da mi objasni sustinsku razliku izmedju kompresionih i bas refleks kutija jerbo postojece pojacalo planiram da ``kaznim`` vintage kompresionim djavolima pa ne bih da mi poizlecu drajveri (ponajvise mislim na one bas drajvere) kada se ``proveselim`` uz nekog Borisa Brejchu ili pak Chrisa Liiebinga a poznati su po tome da vole da nafiluju bas liniju svojih traka do iznemoglosti. Smorise podnostojeci zvucnici vise a za vintage je vintage, ne moze na vintage da se stavlja 4-sistemac za zurke i afterparty sa pijanim splavarkama...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Technics SC-HD310 CD player problem 11.06.2020. 00:54 #663615

status: user
broj poruka: 6643
Za kratku verziju, skoči na UKRATKO:
Čuveni `šraf`, u stvari, potenciometar, ako ga ima dostupnog u toj izvedbi plejera.
To je njesra, i, nikad nije radilo duže od .... malo.
Priča je iz vremena kada su postojali cd-čitači i cd pisači.... u stvari, više samo oni prvi. Dakle, prastaro. Ti prvi modeli, bili su podešeni na osetljivost zapisa - samo na originalnim, presovanim medijima. Nisu u stanju da očitaju izuzetno nekvalitetne /u poređenju sa fabričkim/, odnosno, plitke zapise kakve prave cd-rw i dvd-rw pisači. Ti su zapisi čitljivi - ali mnogo, mnogo kraće i nepostojanije od fabričkih.... Dakle, šraf je bio poslednja nada likovima koji su tada plaćali teac-ove, LG-GODSTAR, NEC, MSI i šta ti ja znam propaliteta još pored, 150-250DM, da kada oslabi laser, potenciometrom - šrafom pojačaju struju i on volšebno proradi (par dana i onda crkne zauvek). Laserskoj diodi kojoj je došao kraj na nominalnom naponu-struji, ti dodaš jaču od nominalne, i on blesne, jel`te i zadimi zauvek.
Tvoj cd je iz vremena kada nisu postojali masovni rezači, a i kada su postojali, njihova brzina rezanja je bila 1x ili max 2x..... zbog takvih su se kupovali UPS-evi, da rezanje ne bi bilo prekinuto, a i tada je često pucalo je nije još bio razvijen algoritam za rezanje u prazno kod prekida dotoka podataka....

UKRATKO: neće da može fora sa šrafom-potenciometrom. Proizvod tog probanja će najverovantije biti konstatacija da više ne čita ni originale.

Budale računaju na sreću.

:: Tjuner radi perfektno, kasetas izvanredno, aux razbija, ali CD-ovi mi nikako godinama ne rade kako treba. Znaci da bi ih trenutno procitao potrebno je da su stampani originali, rezane a pogotovo na vecim brzinama i modernim diskovima ne da nece da pusti nego nece ni da vidi
::
:: E sad, meni je u glavi nesto sto se ranije radilo sa tim matorim krsevima iako je linija par excellence i i te kako tutnji kada se odvrne do daske a to sto se radilo je varijanta da ima neki djavo tipa sraf ili sta vec koji se okrece ili sta vec sam ja cuo/nacuo/procitao negde davno i tako se pojacava jacina lasera
::
:: Sve pokusavam samo da ne bacam pare na novi laser kod tzv. strucnjaka koji ce da mi razhebu liniju koja fenomenalno radi izuzev CD plejera. Jos u ono doba (kupljena 1999.-te) je imala CD text, mnoge diskove sam radi nje i rezao sa CD textom da bih znao sta se vrti, jos i MP3 da su sklepali dok Technics nije nestao iz te price bilo bi TOP ali jbg, mp3 kao format je i nastao `99-te koliko me secanje sluzi
::
:: Sta raditi, sta ciniti, kakvu posluku porati
::
:: Dodao bih da sam otvarao ``drajv`` i da sam laser brisao 70%-tnim alkoholom ali se nista nije dobilo, sta vise mislim da se i pogorsalo. A liniju planiram ili da poklonim ili da tapnem za grdnu lovu jer je bomba zaista i nema ogrebotinu plus dva daljinca... Pa gde ces vise, jos i Lepu Brenu da narezem kupcu na nekoj cetvorci, neki best of i milina, meni 2 glave da upotpunim ovu Sandorovu koju sam uveliko spucao i uzmem sebi neki Onkyo visecevni raketni bacac (pod uslovom da nadjem klipana koji ce da uzme Tehniksa za 200 eur) i uparim sa postojecim kutijama
::
:: Offtopic pitanje - molio bih nekoga da mi objasni sustinsku razliku izmedju kompresionih i bas refleks kutija jerbo postojece pojacalo planiram da ``kaznim`` vintage kompresionim djavolima pa ne bih da mi poizlecu drajveri (ponajvise mislim na one bas drajvere) kada se ``proveselim`` uz nekog Borisa Brejchu ili pak Chrisa Liiebinga a poznati su po tome da vole da nafiluju bas liniju svojih traka do iznemoglosti. Smorise podnostojeci zvucnici vise a za vintage je vintage, ne moze na vintage da se stavlja 4-sistemac za zurke i afterparty sa pijanim splavarkama...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: Re: Technics SC-HD310 CD player problem 11.06.2020. 01:15 #663616

status: user
broj poruka: 113
Druze Ilija Cvorovicu, sta mi je ciniti? Kako da stavim na siroku poljanu (livadu) igracku koja ne radi? Citao je on meni rezane diskove, cd-rw nikad doduse ali rezane cd-r medije i te kako jeste, jes` da se od basa zadrhti ceo pickup pa preskace te nije zgoreg odaljiti zvucnike od sistema no ovo nije taj problem, laser oslabio - cime ga menjati? I to bas taj praistorijski, prvi medju jednakima. Zapravo nejednak medju prvima u ovom slucaju... Lik istu liniju rekoh vec ili ne, livadi za stoju sa shebanim cdom i kasetom. Da kazem kupcu - znas ovo cita samo originale? Pa ima da me otera u kuPac... A zelim Onkyo sa tjunerom i cd-om, treba mi za sprdnju po vikendici a ovde u stancicu cu neke kompresione kutije za smesne pare samo mi niko ne rece hoce li ih razhebati tehnoza i psytrance.



:: Za kratku verziju, skoči na UKRATKO
:: Čuveni `šraf`, u stvari, potenciometar, ako ga ima dostupnog u toj izvedbi plejera
:: To je njesra, i, nikad nije radilo duže od .... malo
:: Priča je iz vremena kada su postojali cd-čitači i cd pisači.... u stvari, više samo oni prvi. Dakle, prastaro. Ti prvi modeli, bili su podešeni na osetljivost zapisa - samo na originalnim, presovanim medijima. Nisu u stanju da očitaju izuzetno nekvalitetne /u poređenju sa fabričkim/, odnosno, plitke zapise kakve prave cd-rw i dvd-rw pisači. Ti su zapisi čitljivi - ali mnogo, mnogo kraće i nepostojanije od fabričkih.... Dakle, šraf je bio poslednja nada likovima koji su tada plaćali teac-ove, LG-GODSTAR, NEC, MSI i šta ti ja znam propaliteta još pored, 150-250DM, da kada oslabi laser, potenciometrom - šrafom pojačaju struju i on volšebno proradi (par dana i onda crkne zauvek). Laserskoj diodi kojoj je došao kraj na nominalnom naponu-struji, ti dodaš jaču od nominalne, i on blesne, jel`te i zadimi zauvek
:: Tvoj cd je iz vremena kada nisu postojali masovni rezači, a i kada su postojali, njihova brzina rezanja je bila 1x ili max 2x..... zbog takvih su se kupovali UPS-evi, da rezanje ne bi bilo prekinuto, a i tada je često pucalo je nije još bio razvijen algoritam za rezanje u prazno kod prekida dotoka podataka...
::
:: UKRATKO: neće da može fora sa šrafom-potenciometrom. Proizvod tog probanja će najverovantije biti konstatacija da više ne čita ni originale
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Onda 11.06.2020. 09:17 #663617

status: user
broj poruka: 6643
Pošto si ga otvarao radi čišćenja, potenciometar se uvek nalazio u blizini laser diode, ili je ujedno bio i jedini. Udesno, pa šta B da.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 gatanje u pasulj 11.06.2020. 09:29 #663618

status: user
broj poruka: 1992
hardware
neki polovan plextor ili pioneer su neka srednja vrednost iz tog perioda za rezace, mozda ima negde jos uvek neki da mrda

software
kolko se secam roxio i discjuggler su bili popularni sofware-i kada si hteo da budes sigurniji da se disk nareze kako treba 4x, kasnije je imgburn sa clonecd-om/Alcohol120% zavrsavao posao i blindwrite za tvrdoglavije/bolje zasticene diskove, googlaj malo ima negde verovatno, pa eksperimetisi malo, ko zna mozda te ukenja
a verbatim je uglavnom drzao priblizan kvaliet diskova
u najgorem slucaju sprzices par diskova

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Za najbolji kvalitet CD-a 11.06.2020. 09:41 #663619

status: user
broj poruka: 7695
mora da se nareze x4 to sam cuo na vise mesta od audio gurmana ,ali ko jos slusa
to ili kasete ,meni stoji na mini liniji Samsung CD ja ga nisam slusao mozda 2 puta otkako sam kupio ,slusam sve preko usb flasha mp3 256 k ili youtube preko aux.Daljinski i udri .Mana te mini linije je sto nema usb .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg @Pisko 11.06.2020. 11:39 #663624

status: user
broj poruka: 113
Druze, gledao sam dobro sta sam radio tada, prvo sto se ti srafovi jedva odvrnu i potreban je ozbiljan alat odnosno jako kvalitetan srafciger...
Sta sam mogao osim da obrisem socivo lasera stapicem za uho i da vratim sve nazad. Nikakvog srafica ili potenciometra se ne secam da je bilo...
Imam jedan stampani CD i njega cita lepo ali masu rezanih ali doduse izgrebanih stvarno ne vidi... Osetljivo go.no u p. materinu a kako i nece kad je odavno punoletan...
Da bar vrti rezane diskove na ovim novijim dvd+-rw skalamerijama pa i da trazim dve glavice kupusa za njega, ovako ako iscupam 120-150e da se sutiram u pozadinu.
A stvarno fino gruva za svojih 2x30W RMS-a. Odrastao sam uz tu liniju ali stono Toma rece, dete poraslo, osamostalilo se, `oce haj-faja ozbiljnijega tipa...
I ko kaze da se ne slusaju kasete, ja u selu imam na tone ujakovih kaseta, znaci dusa me boli sto propadaju ako uopste mogu da propadnu jer ima stvarno top muzike, uz te kasete sam odrastao...

@Micika

Imam bre u garazi u kutiji sa starim hardverom Teac-a 40x, moze da reze i na kecu ako treba, samo ko ce to na PATA kablove da kaci na ova ludila od kompova, sve lepo upakovano, skockano, odlozeno, zasticeno sirokom trakom. Na trenutnom racunaru (desktop) ni nemam slot za CD/DVD, zovem ga gluvonemi, nedaj Boze da zatreba da se ocita neki disk to mora u laptop pa ripuj .iso pa kopiraj na usb drajv pa bodi nazad na gluvonemog i jbg, izgubis tri dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E moj Volodja, svet je na umoru, a nece tvoj plejer. 11.06.2020. 11:44 #663626

status: user
broj poruka: 10985
Pomenuti potenciometar regulise napajanje ``citackog sklopa``. Njime, dakle, vrsis ``overvoltage`` ovog sklopa, koji tako postaje osetljiviji (snizava se prag osetljivosti, pa dioda cita i ono sto joj je ranije bilo mutno i nejasno). Ne radi se tu o ``plitki vs duboki zapisi`` - rec je o tome da ``stancovani`` (``originali``) imaju pravilniju ``stazu`` od ``przenoga``, to jest zapis pravi manje odstupanja u odnosu na matricu (originalni snimak/kalup). Osim toga, vremenom se ovaj ``przeni`` kvari utoliko sto se zapis ``rasplinjava`` usled hemijskih procesa u fotoosetljivom sloju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: E moj Volodja, svet je na umoru, a nece tvoj plejer. 11.06.2020. 12:01 #663627

status: user
broj poruka: 113
Pa tortice nisi za dzabe doktor nad doktorima, sve sam ja to negde znao ali sam potisnuo iz secanja.
Ma zapravo sve se svelo na komercijalizam, naprzi muziku na masni HDD ili budi lud pa trosi kapacitet SSD-a, ako si burzoazija nabavi risiver sa optickim kablom tj. ulazom i voala - koj ce ti moj 44100 Hz sempl rejt ili kako ono braca po materi vele - uzorkovanja... Kad imas FLAC-ove na 192 kHz. I kad imas kutije od po par ljadi jeura. Osh haj faj - plati bajo, a ovaj sirotinjski Lepa Brena haj faj moze danas da kupi i moja blazenopocivsa baba.

A to da je svet na umoru, vascele mi Rusije i njoj pripadajuce kineske kolonije, bome nije. To ti je mozda na umoru USA ali ne da Tramp Donald Duck da ode Amerika pod voz. Zaustavice taj i Transsibirsku zeleznicu samo da raja amerikanska ne oskudeva ni u cemu kao sto i ne oskudeva nego nas prekookeance loze da je tamo nekakav haos, vamte namte, a oduvek i zauvek ce biti blagostanje. Barem u mojoj viziji.

Elem, kad mi ovaj komsija mentol vrati liniju otvoricu ``cd drajv`` opet pa ako nadjem neki srafcic ja cu malo u desno, pa ako ne cita i dalje ja cu jos malo, pa ako kako Ilija Cvorovic kaze to lepo zvekne - zveknuce i meni par desetaka evara sa cene za liniju ili cu je dati mladjem bratu.

Gratis pitanje - jel smem WD-40-ticom po dugmicima na njoj da povrati kontakt jerbo mi je kontakt sprej svojevremeno po`ebao prekidace za podizace prozora u vozilu. WD mi je sredio Marantza, no njega slabo palim otkad me jednom zatekao sa ugasenim svetlom iza VU metara pa sam analognom metodom cvrge-kokavca nekako povratio to prijatno toplo zuto svetlo koje podseca na ona vremena kada nije bilo LED go.ana da spaljuju roznjace i mreznjace...

EDIT: A da ja vama drugovi lepo opalim jednu fotku ili vise njih tog famoznog pikapa i laserskog sociva kad mi jelte doPicni vrati liniju u subotu, pa vi gledajte i eventualno ako neko od vas zna gde moze povoljno da se zameni novim/ispravnim polovnim to sto zeza da se zameni a ja da se docepam Onkyo-a na kraju a usput uzmem dve vintage bookshelf kompresione kutije da Marantz bude potpun i ... onda cu morati da slusam bluz. Video sam davno kod drugara kako je pocepao vesanja kompresionih kutija. Bio sam dete tada, urezu se te traume u secanje a mene Bog shebo fotografskim pamcenjem pa me evo sad malo i mucnina uhvatila... :D

:: Pomenuti potenciometar regulise napajanje ``citackog sklopa``. Njime, dakle, vrsis ``overvoltage`` ovog sklopa, koji tako postaje osetljiviji (snizava se prag osetljivosti, pa dioda cita i ono sto joj je ranije bilo mutno i nejasno). Ne radi se tu o ``plitki vs duboki zapisi`` - rec je o tome da ``stancovani`` (``originali``) imaju pravilniju ``stazu`` od ``przenoga``, to jest zapis pravi manje odstupanja u odnosu na matricu (originalni snimak/kalup). Osim toga, vremenom se ovaj ``prezeni`` kvari utoliko sto se zapis ``rasplinjava`` usled hemijskih procesa u fotoosetljivom sloju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.06.2020. 13:30 #663629

status: user
broj poruka: 1992
vidi ti da nam bacis ovako neke fotke:

https://www.youtube.com/watch?v=PFNdIup9kS0

ne znam koliko je ovako nesto izvodjivo u Srbistanu, ali neka ukopana kucica/vikendica u padinu/brdo od prirodnih materijala gde god je to moguce i savremenog enterijera mozda i nije tako nemoguca misija, ona sa snimka nije losa preko leta, zimi ima da se lozi i lozi

p.s.
http://tinyurl.com/ybneuvh2
i nisu bas jeftine, a ovo tek
http://tinyurl.com/ybzz5fef

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed WD40, moze SAMO po dugmicima... 11.06.2020. 14:57 #663630

status: user
broj poruka: 10985
NE po osovinama potenciometara, zato sto otapa/rastapa ulja i lake masti, pa bi tu mogao vise da steti nego da koristi (pocistice i ono sto treba da pocisti i ono sto ne treba da pocisti). Probaj tkz. video sprej, ako treba odstraniti prasinu i kojesta. Za veca ostecenja ``staze`` potenciometara koristi se grafitni sprej (tecni grafit) koji koliko-toliko popuni (zapravo ``maskira``) ostecenja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: ... 11.06.2020. 21:55 #663634

status: user
broj poruka: 113
@Micika

https://imgur.com/a/SLLw29Y

Heaven exists! So far, far away from this ugly stinky crappy schizophrenic psychotic place...
Just mine, just for me, a stanove bih sutra prodao da prosirim plac i dignem jos 3-4 kucice...

@Torta

Ma da nisam po osovinama Marantza drndao WD-40, doduse naravno umereno i okrecuci glupave zaglupele input selektore itd. itd., desni kanal bi mi prsao kao sto je prsao svojevremeno na Clatronic djubretu koje je zavrsilo u kontejneru.

Magnati bas ne mogu da tek tako zveknu, ipak je to malo jaca klasa, ali pazi bilo mi je interesantno za vreme lock-down-a, sad mi je glupo da odvrcem do daske tj. do snage koju Marantz moze da preda a to mu dodje 80W na 4 Oma iliti 40W na 8 Oma a ovi su u rasponu kao sto sam pisao od 4-8 Oma...

Bem li ga, ovaj se ne javlja, ucutao se ko kur.a, ali ocekujem u subotu Technics-a pa saljem lepo fotke svega sto se tice teme i stelovanja pickupa i lasera pa ako ima nade bez da se bacaju neke masne pare ok, ako ne jbg, oboricu cenu i cao, cilj mi je Onkyo za moj raj dole na planini sa sve tjunerom i cd plejerom i naravno ove podnostojece gromade koje jedva zaobilazim...

Dosta su neke vintage 60W snazne kutije kompresionog tipa. Pa lagano s tim, ne mora da se dodaskira, dosta je vala, i ja sam usao u godine, nisam klinac a i slabo pijem. Zapravo i ne pijem vise, nemam cemu da se veselim. Ali se ipak nadam dobrom ishodu SARS-Cov-2 situacije i da ce sve da bude ok od nove godine... Samo treba izdrzati...



:: vidi ti da nam bacis ovako neke fotke
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=PFNdIup9kS
::
:: ne znam koliko je ovako nesto izvodjivo u Srbistanu, ali neka ukopana kucica/vikendica u padinu/brdo od prirodnih materijala gde god je to moguce i savremenog enterijera mozda i nije tako nemoguca misija, ona sa snimka nije losa preko leta, zimi ima da se lozi i loz
::
:: p.s
:: http://tinyurl.com/ybneuvh
:: i nisu bas jeftine, a ovo te
:: http://tinyurl.com/ybzz5fe
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Laser? 12.06.2020. 00:11 #663636

status: user
broj poruka: 1234
Lože te Piško i Torta.

Ključno pitanje je da li je sočivo lasera stakleno ili je ipak plastika?

Ako je plastika, a tuširao si je sa alkoholom, onda ide sve u kantu što se tiče čitanja CD-a.
Sam si skenjao sve. Po uputstvu.

Ako nisi skenjao, prepusti to nekom stručnijem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nismo ga ``lozili`` ni Pisko, ni ja, niti je alkoholisao po nasim uputstvima. 12.06.2020. 12:02 #663640

status: user
broj poruka: 10985
Lepo smo mu objasnili sta se moze preduzeti, pa nek` je sa srecom. Naravno, u slucaju da je sljustio/izgrebao socivo, nece mu pomoci ni tvoji ``neki stručniji``, ne zato sto ne znaju, nego zato sto bi dara bila skuplja nego mera.
======================
@offtopic@
krajnje pojednostavljeno/prakticno: kompresione kutije se lakse smestaju u prostoru (dobro zvuce i onda kada se nalaze blizu zida, pa i u coskovima, dok sa bas reflexima to nije slucaj, cak i ako im je ``port`` na prednjem panelu). Osim toga, u proseku, bas r. dizajn odlikuje nesto veca efikasnost (glasnoca) ali i mutniji zvuk, narocito u nizim frekvencijama. Kompresione kutije su, generalno uzev za bookshelf varijantu pogodnije od bas r.. Krajnje pojednostavljeno.
Detaljnije, ovde:
https://is.gd/yWYUwg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs