Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Asus X99 - E
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Asus X99 - E 06.07.2020. 22:14 T67631

status: user
broj poruka: 1130
U pitanju je ploca sa naslova

Vlasnik kaze da mu se kompljuter gasi i da bi to hteo da resi.

Ja sam uzeo novo kuciste, zamenio kuler na procesoru, izbacio sve HDD ove i ugradio u plocu M2 SSD

I sada uradio sam stres test na staroj konfi
CPU je isao 75 C max
Ploca je isla 68 C max , budala gledao sam na Speccy programu i kazem ok
Testirao sam 2 sata pod opterecenjem i nista komp sve ok, rekao ovo je ok, uzecu kuciste nov hladnjak posto ocu sve to da resim da bude kako treba.
Neko kuciste bilo koje nije podrzavalo E-atx ploce pa to nije bilo dobro a i neki hladnjak koji se uvijao ka procesoru sto mi se nije svidelo nimalo, a usto stegnut kao da ovaj sto je radio nikada vise nije hteo da se on odvrne jedva sam to odvrnu rastavisi celo kuciste na delice.

Medjuti uzmem sve to i naravno kada sam sve zavrsio instaliram Hw info 64 i ajde da pogledam imam sta i da vidm, CPU super do 60 max to je super

Na senzoru kod ploce 2 i 4 prijavljuje temperature od 83 do 87 C

Dok na svim ostalim senzorima 1,3,5 temperrature normalne do 39 C max

Ali ovde na ova dva senzora konstatno isto na jednom 82 do 84 a na drugom do 86 ali neidu vise kada stresiram sistem .
Neznam gde mogu da se nalaze ova dva senzora na ploci...

Sistem
i7 5820K
Asus X99 - E
32GB DDR4 3200 Mhz
Antec NX800
Artic Sport 34 sa jednim kulerom
Asus OC 2GB 950

Evo slike:
https://ibb.co/F0T8wfj

Da li je ovo ok i ako ne sta da radim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Smatraj da je sve OK... 06.07.2020. 22:50 #663996

status: user
broj poruka: 10984
AKO se komp NE GASI (``nicim izazvan``), i ako sve radi kako treba. AKO je tako, yebesh senzore i cenzore...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Smatraj da je sve OK... 07.07.2020. 00:31 #663997

status: user
broj poruka: 1130
Voleo bi da je to tako jednostavno ali necu kada vec nesto radim ocu da bude kako treba :)
Naravno ako je u mojim mogucnostima

Primetio samd a se gornji deo ploce greje bas mnogo a i gornji levi deo ploce kada sam krenuo da ugasim win, celo kuciste gore levo je ugrejano bas

evo nasta mislim.

https://ibb.co/8Y7GbWr

Cak sam krenuo da mislm sledece :

Da gledamo ovo: https://www.youtube.com/watch?v=12riz44divE

I da na kucistu dodam jos 2 Nocte od 140mm

Ovde definitivno nesto nije uredu da li je ovaj Artic Sport mali pa ne pokriva procesor mada ne bi trebalo jer je on u temperaturi 36 C

Igrao sam World of Warships oko 30 min pre nego sto sam primetio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed greje bas mnogo...celo kuciste gore levo je ugrejano bas 07.07.2020. 01:14 #663999

status: user
broj poruka: 10984
Sve ovo što si naveo je veoma ``odokativno`. Ti, kao majstor i kao ``cool``, morao bi da imaš nekakav (beskontaktni?) termometar, pa da IZMERIŠ te temperature. Ovaj video koji si nam linknuo je go kur - priča o lošem uticaju ``termalnih podloski`` (thermal pads) na hladjenje komponenti (ha, ha, ha, treba neki Tamil, u pauzi izmedju dve muže svojih mršavih krava da nam objašnjava kako se topla voda dobija...zagrevanjem hladne).
Ovo u ruke, pa se javljaj sas rezultati:
https://is.gd/YXespZ
https://akcijashop.rs/?p=14161
https://akcijashop.rs/?p=25822


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Asus X99 - E 07.07.2020. 08:45 #664000

status: user
broj poruka: 1319
Greje ti se VRM ali oni su dobri i za preko 100c, glavno je da se CPU i čipset ne pregrejavaju.


:: U pitanju je ploca sa naslova
::
:: Vlasnik kaze da mu se kompljuter gasi i da bi to hteo da resi.
::
:: Ja sam uzeo novo kuciste, zamenio kuler na procesoru, izbacio sve HDD ove i ugradio u plocu M2 SSD
::
:: I sada uradio sam stres test na staroj konfi
:: CPU je isao 75 C ma
:: Ploca je isla 68 C max , budala gledao sam na Speccy programu i kazem ok
:: Testirao sam 2 sata pod opterecenjem i nista komp sve ok, rekao ovo je ok, uzecu kuciste nov hladnjak posto ocu sve to da resim da bude kako treba.
:: Neko kuciste bilo koje nije podrzavalo E-atx ploce pa to nije bilo dobro a i neki hladnjak koji se uvijao ka procesoru sto mi se nije svidelo nimalo, a usto stegnut kao da ovaj sto je radio nikada vise nije hteo da se on odvrne jedva sam to odvrnu rastavisi celo kuciste na delice
::
:: Medjuti uzmem sve to i naravno kada sam sve zavrsio instaliram Hw info 64 i ajde da pogledam imam sta i da vidm, CPU super do 60 max to je super
::
:: Na senzoru kod ploce 2 i 4 prijavljuje temperature od 83 do 87 C
::
:: Dok na svim ostalim senzorima 1,3,5 temperrature normalne do 39 C ma
::
:: Ali ovde na ova dva senzora konstatno isto na jednom 82 do 84 a na drugom do 86 ali neidu vise kada stresiram sistem .
:: Neznam gde mogu da se nalaze ova dva senzora na ploci..
::
:: Sistem
:: i7 5820K
:: Asus X99 -
:: 32GB DDR4 3200 Mh
:: Antec NX800
:: Artic Sport 34 sa jednim kulero
:: Asus OC 2GB 950
::
:: Evo slike:
:: https://ibb.co/F0T8wf
::
:: Da li je ovo ok i ako ne sta da radim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zerokul provreo. Sad se zove ZeroBoiled. 10.07.2020. 01:02 #664047

status: user
broj poruka: 10984
Sta uradi nesrecna plocetina... `Ajd sto spali chipset, al` odnese nam clana Foruma, bre!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.07.2020. 02:27 #664048

status: user
broj poruka: 9460
Sve je to ok.
Spakuj to i nosi coveku.
Pobrisi sve benchmark programe i temp. hw. Samo ima da se zaludjuje sa tim glupostima.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Aa, ne vredi. Covek je stradao od temperature. 10.07.2020. 02:38 #664049

status: user
broj poruka: 10984
Ne moze da se javi. Ne znam sta bi rekao Dr. Konj (odaziva se na ime Predrag). Mozda medjunarodni cirkus Korona ukljucuje i maticne ploce? Simptomi su tu: povisena temperatura, neobjasnjiva otkazivanja sistema... Ako Zero nije imao masku i rukavice i nije od ploce bio udaljen barem dva metra dok je sklapao i ispitivao makinu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...evo i ja malo da se umesam... 13.07.2020. 09:18 #664088

status: user
broj poruka: 440
Vidi da li ima bios update, oce to po nekad da vrati temp u normalu, posto mozda senzori ne ocitavaju dobro.

I pipaj metodu probaj, pa vidi na toj temp bi trebao da se ispeces malkice, oce senzori ponekad da lazu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs