Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
PayPal - DinaPal?
STRANA 1 OD 2  
strela75 PayPal - DinaPal? 07.07.2020. 20:16 T67632

status: user
broj poruka: 1588
Izgubih Paypal zbog samovolje banke...

Ljudi da li je neko uspeo da se oslobodi Dina kartice, koju nam banke svesno uvaljuju. Nisu mi produzili Visa karticu (izdavanjem nove sa produzenim datumom vazenja), prvi put posle desetak godina, jer `nije zahtevano produzenje`. Pitam gusku na salteru sto to nisam zahtevao prethodnih 3 puta kad mi je produzavana automatski? Cuti.
Usput onako me obavestava da mi je spremna Dina kartica. Kazem joj da mi ne treba Dina, vec Visa. Pitam je ko u inostranstvu prepoznaje Dina karticu? Niko. Paypal mi je vezan za Visa karticu, a ne Dina karticu. Koliko znam ne postoji DinaPal. Pitam je da mi pokaze moj zahtev potpisan mojom rukom, da mi izdaju Dina karticu. Muci.
Znaci `drugari` su sami u moje ime odlucili da ne produze moju Visa karticu i da me prebace na Dina karticu (koristili su sve moje podatke iz svoje baze za to). Niti su me pitali, niti konstatovali. U isto vreme, da bih podneo zahtev za Visa karticu, rucno sam morao da popunjavam sve podatke, koje oni vec imaju u svojoj bazi, od prethodnih desetak godina.

Posto isticanjem stare kartice izgubih pristup sopstvenom racunu, morao sam na kraju da uzmem Dinu. Ipak, popunio sam formular za Visa karticu, koju zeljno iscekujem. A kad je dobijem, treba mi savet kako se osloboditi Dine, posto salterusa izricito tvrdi da se kartica moze vratiti samo gasenjem racuna (sto ce se na kraju najverovatnije i desiti).
Kako kulturno slepcima objasniti da ne zelim nesto, sto nisam trazio, niti mi treba? Ima li neka druga banka koja ne uvaljuje Dinu, ko nece?

Unapred hvala.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 07.07.2020. 20:44 #664007

status: user
broj poruka: 302
U intezi po automatizmu mi obnovljena visa kartica pre mesec dana, bez problema. Dinu nikada nisam ni imao, a imam 10tak god kod njih racun. Naravno, najosnovniji, najjefiniji racun, mislim da je 195 din mesecno odrzavanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni su automacki u Intesi produzili Visu 07.07.2020. 21:17 #664010

status: user
broj poruka: 9381
Uz obavestenje SMSom da je spremna i da je podignem. Pri podizanju Vise, cekala me je i Dina. Na moje pitanje st ce mi Dina, odgovoriki su mi da je donesena neka uredba da svako lice koje ima tekuci racun u banci mora da ima i Dinu. Uzeo sam, bas me briga, nisam hteo da se zamarm glupostoma i besplatna je. Ne znam ni gde mi je, mozda sam je i isekao i bacio, ali... ko ima racun u banci MORA da ima Dinu! Toliko o postovanju Ustava Republike Srbije.
Inace, Brnabičkin bata ima neke direktne veze sa Dinom (mislim da izraduje kartice, ili tako nesto, proverite na netu). Mislim da znog toga MORA da se ima Dina.

Za strelu...
I ako ugasis racun, kada budes otvarao novi, uvalice ti novu Dinu, koja zaista ne sluzi nicemu, osim placanju u Srbiji, sto u potpunosti pokriva i svaka druga kartica. Banka ti po neustavnoj uredbi mora dati Dinu a za druge kartice ako se odlucis.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 07.07.2020. 22:52 #664013

status: user
broj poruka: 2155



DINA mora, to je uvela Narodna banka, isto sam i ja trazio VISA i rekli mi u Komercijalnoj da mora i jedna i druga. DINA karticu mozes da stavis da ti vuce prasinu negde jer nema nikakve svrhe. Ja je koristim za bankomate pa ako zaboravim pin ili mi proguta nije neka steta, a i mislim da nema provizije kad koristis DINA.

Prvi put kad mi je istekla VISA morao sam novu da izvadim zajedno sa DINA. Posle mi automatski stize SMS da je katica na isteku ( i za jednu i za drugu ) i da se javim banci ako zelim da se izda nova kartica. Na zalost kod nas ne moze da se produzi vec se dobija nova kartica sa novim brojem. Tu novu karticu moras da vezes ponovo za Pay Pall racun.

Kada vadis novu VISA obavezno im navedi u koje svrhe ces da je koristis da bi ti izdali full verziju a ne neku nasu osakacenu koja lici na DINA, naravno full kartice vuku drugacije mesecno odrzavanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Skotovi! 07.07.2020. 23:20 #664014

status: user
broj poruka: 4228
Uvalili su mi dve dina kartice, jednu za privatni, drugu za poslovni račun.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Bas je u pitanju komercijalna banda 08.07.2020. 18:55 #664025

status: user
broj poruka: 1588
Pretpostavio sam. Cim kod nas kazu mora - znaci da neki politikant=prevarant sprovodi svoje interese. To pokazuje kakva je šupa u kojoj zivimo. Secam se 2011, dobijam dete i doktorka prepisuje AD kapi. I prica kako su prethodnih godina bile zabranjene i nisu pravljene, jer je neki diletant uvezao A kapi i doneo uredbu da se za malu decu koriste iskljucivo A kapi (dok kolicina nije rasprodata). Kad je ponovo dozvoljeno, sve ozbiljne farmacije (Hemofarm, Galenika,...) su vec raskantale opremu za pravljenje AD kapi, pa smo kupovali neke pravljene u garazi (ne secam se firmice koja je jedina u Srbiji u to vreme pravila AD kapi). Znaci ne menjamo se ič.

Ako su resili da uvale novu karticu, sto ne pitase treba li mi i stara? A ne po sistemu jaci kvaci - evo ti nova, a je*i se za staru. Pritom su pre toga nekoliko puta Visu produzavali bez ikakvog pitanja i potpitanja (na po 2-3 godine vaznosti).

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.07.2020. 19:37 #664027

status: user
broj poruka: 18940
U intesi sam imao obicnu visu za tekuci racun, i to je jedino sto sam oduvek imao, a kada sam trazio karticu za placanje online da imam za ebay i sl., dobio sam jos jednu visa debit karticu, sa kojom pride mogu da placam i ovako, plus da dizem novac sa automata. Nikakvu dina karticu mi nisu nudili, niti sam znao za to. Nista mi dodatno nije ni stizalo od kada sam podigao. Neko vreme me je kolega nagovarao na Mobi, medjutim sve usluge ima i intesa i nisam bio zainteresovan, tako da sam veoma zadovoljan njihovim uslugama, a i ima ih na dosta mesta u gradu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 08.07.2020. 19:53 #664028

status: user
broj poruka: 1588
Nisam ni ja znao za ovo do juce. Prethodna Visa mi je vazila od 2017 do jula 2020. Nalazim po netu da su negde 2018. ovaj samar nabacili raji. Pitanje je kad tebi isticu kartice...

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.07.2020. 20:30 #664029

status: user
broj poruka: 18940
Pa pre godinu i po dana sam preuzeo novu visa karticu za tekuci racun, a ovu drugu debit sam izvadio neposredno pre vanrednog stanja.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous re 08.07.2020. 21:16 #664030

status: user
broj poruka: 340
Ja u Erste dobih Visu na 5 godina mada mi nudili i MasterCard, imam i posebnu Erste za online placanje, Dina obavezna koja u fioci skuplja prasinu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hebala vas VISA... 08.07.2020. 21:53 #664031

status: user
broj poruka: 7761
Kao da je to jedina kartica koja postoji...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Erste... 08.07.2020. 22:11 #664032

status: user
broj poruka: 1588
Anonymus, kako si zadovoljan erste bankom? Gledah malo sta ko nudi i oni mi upadose u vidokrug. Kakve su guzve kad moras na salter?

@MaliAbner
Najzadovoljniji sam bio Masterkardom Volksbanke (dok je postojala)...

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous re 08.07.2020. 23:30 #664033

status: user
broj poruka: 340
mesecno odrzavanje 250 din, svo placanje racuna preko mobilne aplikacije sa scan qr kodom u sekundi, provizija 15 din, telenor i sbb platim direktno iz njihovih aplikacija bez provizije, kod mene u poslovnici bude guzve jer je jedina u kraju, mada retko imam potrebu da resavam nesto na salteru, nisam jos koristio karticu u inostrastvu zbog situacije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Vatreno krstenje... 09.07.2020. 21:55 #664043

status: user
broj poruka: 1588
Kad sam cuo za Dina card, setio sam se natpisa po novinama, kako kartica nece funkcionisati u nekim radnjama. E pa danas svratim na shell-ovu pumpu, natankam pun i mosa. Kartica 10x ne prolazi. Srecom imah pare u novcaniku, pa platih da kuci ne bih nosio dzak slip kodova koji nisu prosli. Zato mi govno ne treba. Ne radi ni u Srbiji, a kamoli u inostranstvu.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: >> 09.07.2020. 23:36 #664044

status: user
broj poruka: 2155
E uvalice ti cim ti istekne ta za tekuci racun i nece biti visa vec dina, ostace ti samo debitna, tako je i samnom bilo.


:: Pa pre godinu i po dana sam preuzeo novu visa karticu za tekuci racun, a ovu drugu debit sam izvadio neposredno pre vanrednog stanja
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.07.2020. 08:40 #664052

status: user
broj poruka: 18940
To sto si napisao je dezinformacija.
Upravo sam pozvao kontakt centar da se raspitam, po isteku VISE, dobija se nova VISA kartica, a pored nje dina, koju nisi uopste u obavezi da koristis, niti se za nju placaju ikakvi troskovi. Znaci, VISA+dina.

Prema tome, ne znam zasto ste digli toliku famu oko toga.

@abner, nije jedina, ali je najbolja.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: >>Ala kakite 10.07.2020. 13:31 #664053

status: user
broj poruka: 6643
...na osnovu ničega ste izmislili zaveru kako se neko grebe u dina karticama, za koje sami priznajete da su džabana...u isto vreme, kod istih banaka, poslušno i ponizno do imbecilnosti, plaćate naknade za mal`ne isti q. ali, to je VISA, strano... Dakle, kome treba visa, taj neka je traži i plati. A kako ide produženje, politika je banke koja je vaš izbor. Upravo je suprotno od onoga što tvrdite, da je za vas dobro što vam neko produžuje uslugu koja se naplaćuje a da vas ne pita iako većini ovde baš to odgovara... zbog poslovične srpske servilnosti ka stranom, to takzne vidite. Ali, kada bi vam na taj način uvaljivali Dinu, bilo bi reka i reka suza. A zašto je uvedena DINA? Zato što je srpska. Ne može platni promet (a to bi nas zasvrbelo) da nam prekine neko spolja, kao recimo sankcijama ili jer mu se srušio sistem...(nekoliko puta ove godine kao rezultat cyber napada lli grešaka) dalje, imate odloženo plaćanje - tamo gde je dogovoreno za Dinu, bez revolving šamaranja kamatama, gde razlika u ceni ako je ima, ide domaćim pilićarima kako ovde zovemo prodaju, a ne mahom stranim bankama. Na broj meseci koje odaberete. Ali, u hejterskoj atmosferi, oči su izbuljene kao da vam je uterao 18 cm i to naplaćuje... Slobodno je ne koristite ako već plaćate Visu, ali je ne bacajte, ako Visa zakaže bap kad zatreba, kao dodatnu karticu deci, ženi, a koja se ne naplaćuje, kao revolving kod tmanije, njinjnjinja i dr ...
Budale računaju na sreću.

:: To sto si napisao je dezinformacija.
:: Upravo sam pozvao kontakt centar da se raspitam, po isteku VISE, dobija se nova VISA kartica, a pored nje dina, koju nisi uopste u obavezi da koristis, niti se za nju placaju ikakvi troskovi. Znaci, VISA+dina.
::
:: Prema tome, ne znam zasto ste digli toliku famu oko toga.
::
:: @abner, nije jedina, ali je najbolja
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @pisko 10.07.2020. 14:20 #664054

status: user
broj poruka: 9381
Razumem ja tebe, ali ja sam pricao o drugim stvarima kada sam pomenuo baticu burn a bitch.
Naime, kartica je besplatna ali izrada nije. Izradu placa drzava, novcem poreskih obveznika, dakle ipak za nas gradjanje nije besplatna. Da bi se proizveo sto veci broj karitica, uvodi se protivpravna i pre svega protivustavna obaveza imanja Dine.
Mucnes glavom malo i dobijes pozadinu svega... Kombinacija.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ja sam zakon ja sam ustav 10.07.2020. 16:29 #664056

status: user
broj poruka: 6643
Protivpravno, protivustavno, obaveza posedovanja...svo troje si izlupao. Ustav se ne bavi platnim prometom. Propis kojim je regulisano da se iste izdaju, zasnovan je na zakonski i podzakonski zasnovanim ulogama, pravima i obavezama. Osim ako se ne smatraš zakonom i ustavom, ili, pravne službe SVIH banaka idiotima koji to ne bi izbegli da mogu. I, na kraju, NE MORAŠ da je poseduješ. Baci je ili uništi odmah i sve na ovom svetu zabole q. za tobom i tvojom besplatnom DINA karticom. Ima još...ne plaća se ni iz budžeta? Obaveza banke.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ja sam zakon ja sam ustav 10.07.2020. 18:19 #664057

status: user
broj poruka: 9381
Onda uredu :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Protivpravno, protivustavno, obaveza posedovanja...svo troje si izlupao. Ustav se ne bavi platnim prometom. Propis kojim je regulisano da se iste izdaju, zasnovan je na zakonski i podzakonski zasnovanim ulogama, pravima i obavezama. Osim ako se ne smatraš zakonom i ustavom, ili, pravne službe SVIH banaka idiotima koji to ne bi izbegli da mogu. I, na kraju, NE MORAŠ da je poseduješ. Baci je ili uništi odmah i sve na ovom svetu zabole q. za tobom i tvojom besplatnom DINA karticom. Ima još...ne plaća se ni iz budžeta? Obaveza banke
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Ku*ac je u redu... 10.07.2020. 18:30 #664058

status: user
broj poruka: 1588
Ako mi ukinu paypal nalog a da me ni ne pitaju treba li mi usrana kartica, koju imam desetak godina kod njih, onda to nije u redu. Moja je stvar hocu li je placati ili necu i koliko. Moja je stvar hocu li je ili necu. Ako su je produzavali bez pitanja X puta i ako je u ostalim bankama i dalje produzavaju (jer je korisnik tako trazio prvi put), koji su oni klinac u mom zivotu da mi odredjuju treba li meni trazena kartica ili ne? Sta me boli ona stvar za besplatnu karticu, koju nisam trazio, a kojom ne mogu da platim gorivo na pumpi u Srbiji? Sta da ocekujem u inostranstvu? Kome treba, neka je nosi u dzepu kosulje, dva prsta da viri iznad ivice dzepa. Meni ne treba ni za k. A ono sto mi treba, to mi ukidaju bez pitanja. Bagra.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa to ti i pričam 10.07.2020. 18:35 #664059

status: user
broj poruka: 6643
To je do banke. Dinu ignoriši u bilo kojoj, a izaberi banku koja ti automatski produžuje Visu. Ti biraš banku, a ona kako se odnosi prema klijentima. Otkači je. Dina sa svim tim veze nema.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 To i uradih... 10.07.2020. 18:40 #664060

status: user
broj poruka: 1588
Danas sam nasao drugu, a ovi neka se cesu. Povlacim sve racune iako sam kod njih bio jer su nekad bili nasa banka.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gojko25 Isto danas uzeh nove kartice i vidim dve.... 08.05.2021. 21:20 #670438

status: user
broj poruka: 10



Sadd mi je jasno sta je u pitanju :D Pc berza enlajting pipl :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 08.05.2021. 23:35 #670439

status: user
broj poruka: 1470
Ja koliko znam u većini banki, dina bude samo dodatna kartica, a osnovna je obično visa ili master card, ako sam te dobro razumeo, tebi daju samo isključivo Dinu?
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.05.2021. 14:30 #670691

status: user
broj poruka: 18940
Pokupio sam juce nove kartice zbog isteka starih. Dobio sam i ovu dina karticu, kratko mi objasnili, tipa evo ti ova kartica, NBS je tako propisala i to ti je to. Ali zaboravih da pitam, zna li neko koja je razlika kada se placa ovako preko aparata ima li neke razlik3 u odnosu na visu sto se tice provizija?
Ono sto sam procitao, jedino kod uplata u Trezoru nema provizije, sto je super, jer tamo nikad i ne idem :).
Nije problem, jedino sto malo smara sto nema senzor za prislanjanje na aprat...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs