Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
I9 9900K UHD 630 vs Athlon 3000G VEGA 3 IGPU Test
STRANA 1 OD 1
obradmi I9 9900K UHD 630 vs Athlon 3000G VEGA 3 IGPU Test 06.08.2020. 14:02 T67688

status: user
broj poruka: 7694
Test u igricama moze biti korisno za casual gamere

I9 9900K 8c-16 t tdp 95 w ~ 500 $
Athlon 3000G VEGA 3 2c-4t tdp 35 W ~ 50 $


https://www.youtube.com/watch?v=mFT7w7QnCpQ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 06.08.2020. 14:29 #664415

status: user
broj poruka: 2996
Babe i zabe.

Procesori iz razlicitog segmenta za sasvim drugu ciljnu grupu ljudi.

Ne kazem da AMD ima los integrisan GPU, stavise, odlican je. Imam i ja jedan njihov u lap-u i ne mogu biti zadovoljniji. Imao sam konfu sa athlonom za office poslove, radi savrseno sto se toga tice.

Ali ovaj klip koji si postavio bas nema smisla. Ima 9900k svoju publiku a to bas i nisu gameri.

A prica bang for the buck iziskuje jos neke parametre.

PS. Licno vise volim AMD. Ali koristim oba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: re 06.08.2020. 14:40 #664416

status: user
broj poruka: 7694
Stvarno sam postavio bez zadnje namere ,rekoh za casual gaming i ja imam jedan
racunar na AMD-u drugi na Intel-u .Licno mislim da je AMD ispao bezobrazan sto ne stavlja na ploce GPU kao ranije ,a sve da bi se kupovali skuplji modeli .CPU jedinica jednog i drugog nisu za poredjenje.

:: Babe i zabe
::
:: Procesori iz razlicitog segmenta za sasvim drugu ciljnu grupu ljudi
::
:: Ne kazem da AMD ima los integrisan GPU, stavise, odlican je. Imam i ja jedan njihov u lap-u i ne mogu biti zadovoljniji. Imao sam konfu sa athlonom za office poslove, radi savrseno sto se toga tice
::
:: Ali ovaj klip koji si postavio bas nema smisla. Ima 9900k svoju publiku a to bas i nisu gameri
::
:: A prica bang for the buck iziskuje jos neke parametre
::
:: PS. Licno vise volim AMD. Ali koristim oba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: I9 9900K UHD 630 vs Athlon 3000G VEGA 3 IGPU Test 06.08.2020. 19:17 #664417

status: user
broj poruka: 1219
Glupost.


:: Test u igricama moze biti korisno za casual gamer
::
:: I9 9900K 8c-16 t tdp 95 w ~ 500
:: Athlon 3000G VEGA 3 2c-4t tdp 35 W ~ 50
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=mFT7w7QnCp
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 06.08.2020. 21:57 #664421

status: user
broj poruka: 2996
Kapiram, naravno, ali opet. Ovo mu bas dodju do babe i zabe, da ne kazem razliciti segmenti. Licno, mnogo mi je zanimljivije poredjenje istog cenovnog ranga i tu se bas vidi bang for the buck. Mislim da je i high end segmentu intel i dalje najjaci, kao i u per core performansama, ali opet, koliko je to bitno kada amd pakuje vise jezgara za isti segment i tako dalje. Ali sam i dalje fasciniran time da intel ne spusta cene.

Ne znam koliko bi takvo razdvajanje uticalo na performanse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re 06.08.2020. 22:51 #664422

status: user
broj poruka: 7694
Po svim zakonima trzista Intel treba da spusti cene ,jer vec gubi dobar deo trzista ,medjutim izgeda te njihove cene nisu elasticne ,kada bi spustili izgubili bi profitabilnost i sve sto ide sa time,u medjuvremenu je AMD trzisna cena skocila na 100 milijardi dolara kao nikad u istoriji.

Moguce da Rocket lake donese neke promene ,jer tu idu na siguricu ,nece puno jezgara max 8 i tu ce biti ok sa jos nekim novinama.

Mislim da je broj jezgara upravo problem za Intel ,jer recimo I9 10980 xe 18c -36t ,slabiji od R 9 3950 x 16 c -32 t u Cinebench R15 i R20.Znaci protiv AMD -a za sada ne mogu da se takmice sa brojem jezgara i da imaju manji proces ,jedino da redizajniraju arhikteturu.

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i9_10980xe_processor_review,7.html

:: Kapiram, naravno, ali opet. Ovo mu bas dodju do babe i zabe, da ne kazem razliciti segmenti. Licno, mnogo mi je zanimljivije poredjenje istog cenovnog ranga i tu se bas vidi bang for the buck. Mislim da je i high end segmentu intel i dalje najjaci, kao i u per core performansama, ali opet, koliko je to bitno kada amd pakuje vise jezgara za isti segment i tako dalje. Ali sam i dalje fasciniran time da intel ne spusta cene
::
:: Ne znam koliko bi takvo razdvajanje uticalo na performanse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t @obradami 07.08.2020. 01:16 #664423

status: user
broj poruka: 430
Da, ali poredis HEDT naspram regularne desktop platforme.
Intel trenutno nema sta da ponudi u HEDT segmentu i to je to.

R5 3600 / Asrock b450 Steel Legend / G.Skill TridentZ RGB 16GB / GTX 1060 6GB

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re Spuštanje cena 07.08.2020. 09:52 #664426

status: user
broj poruka: 6643
.... baš, svaka im čast kako ne spuštaju cene (više), nije da nisu spustili. Nekad je 4c bilo pojam sa još 4 HT... a 6 jezgara bi se smatralo kao HEDT, naročito po intel cenovniku. Danas nije tako, ali.... inače, razlika o kojoj pričaš (aka, prednost) se odnosi na količinu struje koju intel čipovi (najodabraniji naravno) mogu da podnesu - a to se onda vidi na frekvenciji. Radi se o cca 500Mhz razlike.... ne izgleda da će AMD to stići, ali i ne mora, treba mu oko 150-250Mhz skoka da bi pokupio brzinsku krunu na osnovu naprednijeg IPC-a. Mislim na krunu u svemu ili, skoro svemu.
Ja sam svojevremeno kad se pojavio prvi ryzen, maštao na ovom forumu kako će sada (u budućnosti, koja je uveliko došla) biti pravo vreme, ili nikad bolje vreme, da se pazari Intel, misleći kako će pasti cene i tako dalje i tako dalje. A ono korekcije. Gomila `jezera` ali rasprodaje nigde. Dva proizvođača, nisu tržište već kartel-monopol.

Budale računaju na sreću.

:: Kapiram, naravno, ali opet. Ovo mu bas dodju do babe i zabe, da ne kazem razliciti segmenti. Licno, mnogo mi je zanimljivije poredjenje istog cenovnog ranga i tu se bas vidi bang for the buck. Mislim da je i high end segmentu intel i dalje najjaci, kao i u per core performansama, ali opet, koliko je to bitno kada amd pakuje vise jezgara za isti segment i tako dalje. Ali sam i dalje fasciniran time da intel ne spusta cene
::
:: Ne znam koliko bi takvo razdvajanje uticalo na performanse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dobro je kod Intela sto na svaki CPU stavlja grafiku 07.08.2020. 21:05 #664434

status: user
broj poruka: 7694
nije lose za prvu pomoc ,iako to nije neka grafika velikih mogucnosti ,ali kad ti rikne odvojena grafika znaci to kao privremeno resenje ,AMD stavlja na low end CPU grafiku ,a na jace ne stavlja da bi prodao svoje odvojene grafike pretpostavljam ,e sad ce biti neka izmena sa 4xxx serijom ,stavljace grafike i na jace CPU .Pretpostavljam da Intel zbog
te integrisane grafike i drzi vece cene CPU -a ,ne vidim drugo objasnjenje,koje su opet preterane negde i duplo za iste perfomanse CPU -a kada se poredi sa AMD-om.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Dobro je kod Intela sto na svaki CPU stavlja grafiku 08.08.2020. 05:47 #664443

status: user
broj poruka: 6643
... ima jedno objašnjenje, i ono uveliko drži vodu: AMD nije u stanju da preplavi tržište ryzenima čak se govori o nestašicama...i to cenovno koristi intel. Nažalost, inače bi mogli da pazarimo jeftinije i jedne i druge.
Budale računaju na sreću.

:: nije lose za prvu pomoc ,iako to nije neka grafika velikih mogucnosti ,ali kad ti rikne odvojena grafika znaci to kao privremeno resenje ,AMD stavlja na low end CPU grafiku ,a na jace ne stavlja da bi prodao svoje odvojene grafike pretpostavljam ,e sad ce biti neka izmena sa 4xxx serijom ,stavljace grafike i na jace CPU .Pretpostavljam da Intel zbog
:: te integrisane grafike i drzi vece cene CPU -a ,ne vidim drugo objasnjenje,koje su opet preterane negde i duplo za iste perfomanse CPU -a kada se poredi sa AMD-om
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Dobro je kod Intela sto na svaki CPU stavlja grafiku 08.08.2020. 19:21 #664456

status: user
broj poruka: 7694
To si u pravu Intel ima vece proizvodne kapacitete.


:: ... ima jedno objašnjenje, i ono uveliko drži vodu: AMD nije u stanju da preplavi tržište ryzenima čak se govori o nestašicama...i to cenovno koristi intel. Nažalost, inače bi mogli da pazarimo jeftinije i jedne i druge
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: nije lose za prvu pomoc ,iako to nije neka grafika velikih mogucnosti ,ali kad ti rikne odvojena grafika znaci to kao privremeno resenje ,AMD stavlja na low end CPU grafiku ,a na jace ne stavlja da bi prodao svoje odvojene grafike pretpostavljam ,e sad ce biti neka izmena sa 4xxx serijom ,stavljace grafike i na jace CPU .Pretpostavljam da Intel zbog
:: :: te integrisane grafike i drzi vece cene CPU -a ,ne vidim drugo objasnjenje,koje su opet preterane negde i duplo za iste perfomanse CPU -a kada se poredi sa AMD-om
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs