Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Koji je model Toshiba HDD bolji ?
STRANA 1 OD 1
arogan Koji je model Toshiba HDD bolji ? 25.08.2020. 10:37 T67712

status: user
broj poruka: 524
Juče mi je na starijem kućnom računaru Windows 10 ušao u Repair, na svi sreću je bio uspešan, ne mora da se reinstalira.
Na HDD Sentinel-u hard disk Seagate Baracuda 500 GB mi pokazuje 88% Healt, a Smart Vewer 9 repariranih bed sektora. HDD Sentinel nije našao nove bed sektore.

Danas su mi `pod ruku` došla dva ispravna HDD Toshiba od 500 GB, pa se dvoumim koji da stavim, oba su za sada ispravna sva tri gornja testa ne pokazuju grešku. Odlučio sam sa da postojeći disk kloniran, jer imam programe od Windows-a 7, i tada se stalno apdejtovao dosadašnjem Windows-a, 1909. Dakle imam i stare programe i drajvere koje bih teško mogao da stavim na Ver 1909.

Sada vam postavljam (i meni glupo pitanje jer bih od ta dva HDD-a uzeo dugotrajniji ali o ovom trenutku ne znam koji je to - više bih voledo da sam dobio jedan komad pa da ne moram da biram☺, koji od ova dva ispravna HDD-a Toshiba, 500 GB, da odaberem:
- DT01ACA050 (bela nalepnica) ili
- HDWD105 (crveno-bela nalepnica).

Verovatno ovaj crveni ima bolje performanse, ali koji je u praksi trajniji, pa i ako `crkne` da to primetim na vreme kao ovaj nesterni Seagate (`par` bed sektora) a ne da `crkne` da je mrtav i da ne mogu da izvučem podatke, makar ne na amaterski način, bez plaćanja ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.08.2020. 10:46 #664680

status: user
broj poruka: 18940
Zbog loseg iskustva, ne bih ti preporucio ni jedan desktop disk Toshiba.

Radije, nadji neki polovan sa malo radnih dana preko oglasa od nekog proverenog Hitachi 1TB recimo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC HDWD105 je nesto bolji disk 25.08.2020. 11:27 #664682

status: user
broj poruka: 9380
A sto se trajnosti tice, to se u poslednjih 10 godina kod harddiskova uglavnom svodi na sam primerak diska, mnogo vise nego na seriju. Mozes uzeti najjeftiniji disk i da sluzi godinama, mozes uzeti najskuplji i da rikne brzo. Naravno, i obrnuto.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: imarkovic 25.08.2020. 11:44 #664683

status: user
broj poruka: 524
Izgleda da se nismo razumeli, ova dva diodiskasak nisu nova nego su takođe polovna ali ispravna, makar prema tri moja testa.
Sad sam zbunjen tvojim odgovorom, znači ni nova Toshiba nije preporučljiva.
Ajmo onda da malo proširimo ovu temu.
Iz svog iskustva (instaliram rođacima/prijateljima 2-3 računara mesečno), manjao sam 4-5 `belih` Tošiba od 500 GB, najčešći kvar je bio da ne može da se zavrti pri uključenju pa ga ne detektuje BIOS, ali posle nekoliko gašenja i paljenja normalno proradi. Od tih samo jedan je imao bed sektore, 56 komada i 17% Health. Jedan je samo catao po uklljučenju i nije ga detektovao BIOS, tek nakon bezbroj pali/gasi je proradio, taman toliko da ga kloniram na novi.
Crvena Tošiba sam menjao samo jednom i bio je 1 TB, ali ne znam jel to taj model koji mi je ponuđen. Oni su verovatno ređi pa otada samo jedno jedino loše iskustvo, ali je zamenjen u garantnom roku posle 1,5 godinu.
Ja imam loša iskustva sa Hitacgi-jem od 250 GB i IDE i SATA (siva nalepnica) , mislim da sam ih menjao 3-4 i da je 2-3 dobilo bed sektore posle x godina, a tada su bili bučni (i teški ako je to bitno).
WD Blue 500 GB takođe nemam dobra iskustva, WD Green još gora.
Seagate me, eto, izao juče na mom računaru (lakše mi ej da crke na mom nego kod rođaka/poznanika kojima sam je preporučio i instalirao računar)

Znači sada je Hitachi aktuelan kao najpouzdaniji polovnjak ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.08.2020. 11:45 #664684

status: user
broj poruka: 18940
Sto se tice novih diskova, vise ni jedan nije pouzdan, ne znam koji bih preporucio.

Od novijih zadnji koji sam imao je iz serije DT01ACA200, tj. od 2TB, koji vazi za dobar disk. Kao nov iz celofana je izvadjen i iskoriscen za backup 2TB muzike, nakon cega je vracen u originalnu kesicu i odlozen adekvatno u kutiju. Nakon 2god. sam ga izvadio, prikacio da vratim podatke i jesam, ali u Sentinelu vidim health opao na 80%, dobio lose sektore preko 50. Ne mogu to da objasnim. Isto mi se desilo kod Toshibe 2.5`. Djubre.

@arogan, to je iz mog iskustva, a drugi ce ti reci drugacije, jednostavno iskustva su drugacija i subjektivna, Hitachi je ono sto ti ja preporucujem, u njega najvise imam poverenja, iako je u vlasnistvu ko zna koje firme sada, trebalo bi WD-a.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan re: VMARC 25.08.2020. 11:49 #664685

status: user
broj poruka: 524
Slažem se, da sam dobio jedan jedini hrad disk, klonirao bih na nejga moj i ne bih ni postavljao temu.
Ovako od dva loša, treba da odaberem manje loše i to na pamet, jedino što znam da su trenutno oba potpuno ispravna (ali znam da sam serviserima predavao hard diskove od 500 GB sa 2600+ bed sektora, a oni mi vraćali ispravne za dva dana, ispravne bar prema moja tri testa sa Hirens Boota - sve pokažu dobro na njemu. Ali posle 3 meseca, ponovo bed sektori, pa caktanje, pa ga ne vidi BIOS i ćao sa podacima.

Ne bih ovleo da mi seto ponovi, ali svi znamo da ne možemo to da sprečimo ako te zapadne ....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pogledaj u HDD Sentinelu koji ima manji broj radnih sati 25.08.2020. 13:12 #664686

status: user
broj poruka: 9380
I to je to. Njega odaberi, pa sta ti bog da :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Skoro mi je kod drugara riknuo taj DT01ACA050 25.08.2020. 21:34 #664698

status: user
broj poruka: 7695
na Intel Asus ploci ,smart je pronasao da je los i ne pusta ga na boot u Win.Kod hard diska je bitno da mu obezbedis adekvatno hladjenje i 12 v rail sa napajanja ne sme puno da odstupa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs