Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
AMD Audi A6-9225 C6 5.2T biturbo budzenje laptopa
STRANA 1 OD 1
Heisenberg AMD Audi A6-9225 C6 5.2T biturbo budzenje laptopa 27.08.2020. 11:25 T67718

status: user
broj poruka: 113
Stigo neki Lenovo ludacki lep laptop sa ovim simpaticnim procesorom. Nesto Lenovo AST15 ili kako li ide ne znam punu oznaku, lep srebrni, tastatura znaci leva traka i cao hp zauvek, hp izgleda kao plinski reso pored indukcionog resoa u odnosu na Lenovo, nadrkali su pricu da sam prezadovoljan.

E sad makina dosla sa 128 GB Samsung SSDom u SATA izvedbi, dize 10tku dok kazes keks, 4 GB rama, itd., ima slot za NVMe do 256 GB pa gledam reko u neko dogledno vreme, posto se i AMD popravio u tom lowlife segmentu, da gurnem 4 ili 8 GB rama jos da dobijem 8 ili 12 i da turim neki jeftini NVMe od 256 GB nego dal ce to procesorcic iz naslova da pogura kako valja, kasljuca sada bem mu mamicu ali lepo vrti EON recimo, mada kasljuca ponekad, jbg nije to intel da se razumemo ali nije ni mnogo gori a kostao je tepsiju ribe sto kazu iz Sveta kompjutera, dzabe dakle a u odnosu na hp je CALE, tastatura milina da kuckas, sve nesto lepo srebrnkasto sivkasto, itd., bas su se kinezi potrudili pa reko dal da i ja da ispostujem masinu pa da je uzmem sebi a mojima uvalim ovaj, ma uvalim im ku.ac ali aj ako mora neki lap nek ide raspali hp sa tastaturom ko u govornicama iz 70tih...

Znaci A6-9225 cpu, baca bre i do 30 fps @720p na GTA V sto naravno necu da mu radim, ali eto da se zna, samo fali rama, ima klipova po YT koliko necete sa tim cpuom, kida kako vozi, jeste to 1 MB cache, 2c 2t ali je za nesto od jedva 250 eura i te kako zahvalan procesor sa sve ambalazom.

Ne nije na prodaju, to ti je kad znas mafiju i ljude iz Pinsofta. :D Kaze mi drugar razgrabili ih ko blesavi a hp u tom rangu ... 40000 min.

Dakle dal da odabijem u skokovima ili da bacim pare i napravim sebi jedan solidan lagani laptop...???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv re 27.08.2020. 15:32 #664714

status: user
broj poruka: 330
Ne diraj ništa, ne ulaži novca u taj laptop. Nije to Ryzen, pa da je od novih-boljih procesora. Taj procesor i kad je izašao, nije bio ništa posebno. Rang onih Intelovih srednje-ubogih Celerona. Tipa N4000 i slično.

Šta god mu uradiš, neće biti brži jer već ima ssd i dovoljno ram-a za surf, office i slično. Inače, 250e za takav laptop je mnogo. Za 250e se mogu naći `uvozni` Thinkpad-ovi, Probook-ovi i slično sa i3/i5 procesorima koji su 2 do 3x jači od tog (isto dolaze sa ssd-ovima i 4/8gb rama).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: re 27.08.2020. 16:42 #664718

status: user
broj poruka: 113
A sta znam, doduse za ovu krvavu 2020.tu mislim da je dzabe kostao u odnosu sta nudi. Lepo YU tastatura, solidan SSD, dobar odziv, jeste cpu mator i u 14nm, krklja malo ali poslusacu te, al opet cu da te pitam jel makar da se stavi jos 4GB rama, hoce li imati efekta? NVMe ce samo da se pregreva i da izazove havariju.


:: Ne diraj ništa, ne ulaži novca u taj laptop. Nije to Ryzen, pa da je od novih-boljih procesora. Taj procesor i kad je izašao, nije bio ništa posebno. Rang onih Intelovih srednje-ubogih Celerona. Tipa N4000 i slično
::
:: Šta god mu uradiš, neće biti brži jer već ima ssd i dovoljno ram-a za surf, office i slično. Inače, 250e za takav laptop je mnogo. Za 250e se mogu naći `uvozni` Thinkpad-ovi, Probook-ovi i slično sa i3/i5 procesorima koji su 2 do 3x jači od tog (isto dolaze sa ssd-ovima i 4/8gb rama).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da je to moj računar i da imam vremena 27.08.2020. 19:09 #664724

status: user
broj poruka: 4228
Prvo bih mu prodao ssd i memoriju (tim redom), a zatim kupio 8 GB i 2.5` 256 GB.

Da imam i para, radio bih obrnutim redosledom: prvo kupio, a zatim prodavao.

Čak i da ima nvme slot, mislim da neće raditi sa tim procesorom. Da li laptop ima m.2 nvme? Da nije m.2 sata?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: Da je to moj računar i da imam vremena 27.08.2020. 22:19 #664728

status: user
broj poruka: 113
https://www.youtube.com/watch?v=436ccSnHWPM

Evo ga izleteo :)

Ima NVMe, pise u BIOS-u, gledao sam kako ga otvaraju, moze da se ubudzi, nasao sam neki Gigabyte-ov kod firme na Giga takodje, tu je oko 6K, memara 4GB 2666 MHz DDR4 je 3K pa kontam taj SSD napolje a unutra neki HDD od 500 GB koji mi je u rack-u, a SSD u rack pa dobijem i gratis flash drive samo malko poveci ali nikako spor :D To je bio plan u stvari.

M.2 SATA imam u starom laptopu, to je ubogo sporo, drasticno sporije od klasicnog SATA 3 SSD-a :`(


:: Prvo bih mu prodao ssd i memoriju (tim redom), a zatim kupio 8 GB i 2.5` 256 GB.
::
:: Da imam i para, radio bih obrnutim redosledom: prvo kupio, a zatim prodavao
::
:: Čak i da ima nvme slot, mislim da neće raditi sa tim procesorom. Da li laptop ima m.2 nvme? Da nije m.2 sata
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko To sa eksternim kućištem je uvek dobro rešenje. 27.08.2020. 23:23 #664731

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Prevazidjeno je to 28.08.2020. 06:27 #664733

status: user
broj poruka: 7695
To je zadnja buldozer arhiktetura ako se ne varam ,taj nvme radi samo u sata modu ,to ne ide preko pciexpres ,znaci brzina je ista kao i preko sata kablica.
Samo Ryzen cpu radi u m2 pciexpres modu ,jer ima rezervisanu linije za to ,to ti je ono boot win10 za 1 sekund,win10 zove to nvm express kontroler,a brzina od 2000 mb do 3000 mb u sekundi na pcie 3 ,pa do 5000 mb u sekundi na pcie 4 (tu je sijebo Intel Optanu biznis),zavisno od brzine m2 ,skuplji m2 vece brzine.
Win7 ne vidi nvme ,a za to se potrudio Microsoft ,jer prisiljavaju korisnike na win10 ,medjutim ima update i za to .


Po meni ne treba u to ulagati.Kao i u polovne platforme ,jer je napravljen pomak u tehnologiji ,a to vise nije skupo.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.08.2020. 21:29 #664752

status: user
broj poruka: 4225
Ne kupuj ništa.
Ne isplati se.
Ako neko ima na stanju, negdje one 3700U za 355 do 400 eura, samo to kupuj od laptopa. Hladni, stabilni i jeftini(nemoj samo Acer jer su im ploče škart za te procesore)
Ovi smradovi iz ***nomanije su ih kupovali po istoj cijeni kao i ja, a prodavali po 100000 do 140000 din.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg >> 30.08.2020. 21:55 #664767

status: user
broj poruka: 113
Razumem ljudi, vecina vas je protiv budzenja, ovo lepo radi i ovako, mislim na Office, surf, Youtube, itd., ja sam malo euforicno nazvao temu ne znajuci kakav i koliko star procesor je u pitanju, dakle neka laptop ovako kako je sklepan neka radi pa neka sluzi svrsi, a svrha je definitivno bila ovo sto sam naveo.

Hvala svima na javljanju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs