Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
B, X ili X?
STRANA 1 OD 1
DmasteRNo1 B, X ili X? 28.08.2020. 10:04 T67721

status: user
broj poruka: 6086
Odličio sam da se počastim novom matičnom pločom, ali sam u dilemi koju da izaberem, tačnije na koji čipset da idem.
Trenutno imam MSI B350M PRO-VDH, koja mi u suštini radi posao, ali bih ipak nešto naprednije, sa čipsetom koji ima kakvu takvu budućnost za eventualni apgrejd na Rajzene 3. ili 4. generacije.
Pre svega, išao bih na ful ATX ploču. Voleo bih da M.2 slot ne bude ispod grafičke, da imam više (čitaj 5-6) PWM konektora za ventilatore, USB 3.0 front panel priključak sa strane, a ne na donjem delu ploče, i najmanje bitno, što više RGB konektora, ako se kasnije povampirim i ubacim neku LED traku.
Izbor sam sveo na sledeće ploče:
ASRock B450 STEEL LEGEND
MSI X470 GAMING PRO MAX
ASRock X570 PHANTOM GAMING 4
S finansijske strane, najviše vučem na MSI X470, sa strane izgleda na Steel Legend, a što se tiče sigurne budućnosti Fantom je bez konkurencije, ali i košta najviše. Za neku skuplju i kvalitetniju X570 ploču, u ovom momentu ne bih mogao da se ispružim, a nema nema neke naročite svrhe ni da čekam, jer ću narednih meseci imati poprilične troškove. Tako da se čekanje ne isplati.
Da nepomenem na kraju, imam Ryzen 5 2600X, 2×8GB DDR4 3000 Patriot Viper, ADATA SX8200 PRO 512GB i Sapphire Pulse 5700. Sve je spakovano u TT S500 Snow Edition kućište, sa Noctua Chromax i Redux ventilatorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ti si vec izabrao 28.08.2020. 11:25 #664734

status: user
broj poruka: 7695
MSI X470 GAMING PRO MAX oni su se bas puno popravili ,ja imam m2 ispod graficke ,skoro da ne utice ,ako budes uzimao m2 uzmi 3d nand ,jer ima automatsku regulaciju temperature .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Ti si vec izabrao 28.08.2020. 11:47 #664735

status: user
broj poruka: 6086
Iskreno, najviše i naginjem tom MSI-u. Osim naprednijeg čipseta ne nudi mnogo više od recimo superpopularnog Tomahavka, a taman toliko je i skuplja od nje.
Što se SSD-a tiče, već imam ADATU koja ima 3D nand, ali nekako ne volim kad vidim temperature preko 40 stepeni, iako je operativna za taj SSD do 70 stepeni. Mirniji sam kad vidim da mi diskovi rade na 30 i kusur.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Ti si vec izabrao 28.08.2020. 19:31 #664739

status: user
broj poruka: 1327
Ko hoće punu brzinu drugug M.2 slota, mora x570 chipset. Prvi donija PCIe lanes is šrpcessora and rugi iz chipseta.


:: Iskreno, najviše i naginjem tom MSI-u. Osim naprednijeg čipseta ne nudi mnogo više od recimo superpopularnog Tomahavka, a taman toliko je i skuplja od nje
:: Što se SSD-a tiče, već imam ADATU koja ima 3D nand, ali nekako ne volim kad vidim temperature preko 40 stepeni, iako je operativna za taj SSD do 70 stepeni. Mirniji sam kad vidim da mi diskovi rade na 30 i kusur
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Re: Ti si vec izabrao 28.08.2020. 19:47 #664741

status: user
broj poruka: 6086
Znam to. A to je i jedan od razloga zašto uopšte i razmišljam od X570 ploči. X570 je `najkompletniji` čipset.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs