Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
potrebna pomoc oko sklapanja novog racunara
STRANA 1 OD 1
AaAa potrebna pomoc oko sklapanja novog racunara 29.08.2020. 19:13 T67722

status: user
broj poruka: 657
Pozdrav svima

Burazer hoce novi komp za gaming pa bi valjalo sastaviti nesto kako valja :),
a posto ja nisam bas toliki strucnjak za neke komponente,a i nisam pratio it neko vreme najbolje da ovde pitam za savete

Delove bi gledao da kupi na jednom mestu u jednoj radnji ako je moguce i da mu oni to sklope sve i instaliraju win.Ja nisam u mogucnosti da mu to odradim posto sam na terenu

Ja sam nesto ovako gledao,ali nisam siguran da je to bang for the buck :) posto je jako tesko naci da jedna radnja ima sve komponente pa nisam gledao sve ponude ali ako treba narucivace u vise njih...


Cooler Master MasterBox NR400 8000din
COOLER MASTER MWE Gold 750W 15000din
Patriot DDR4 32GB 2X16GB 3200MHZ Viper Steel Serie 16000din
Samsung SSD M.2 1TB 970 EVO PLUS V-NAND 29000din
AMD Ryzen 7 3700X 42000din
ASUS ROG Strix Radeon RX 5700 XT OC 8GB GDDR6 70000din
Gigabyte B550 AORUS ELITE 22000din

Budzet za komp je do 2000e bez monitora

Ako sam nesto zaboravio da napomenem raspalite .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Neće to da može 29.08.2020. 19:53 #664749

status: user
broj poruka: 6086
Kao prvo, ta ploča neće da može u to kućište, jer je ono mikro ATX, a ploča ful ATX. Treba ići na NR600, ako već mora CM.
Kao drugo, ASUS je usrao sve modele kad su u pitanju RX 5700/5700XT. Moja ti je preporuka da idete na Safirovog Nitra ili Gigabajtovog Aorusa, eventualno Pavr Kolorovog `Crvenog Đavola`.
Treće, RAM bi mogao da bude barem na 3600 (da li je 32GB neophodno?)
Četvrto, napajanje ne znam kakvo je, ali mi prvi izbor sigurno ne bi bio CM.
Peto, gde vam je tu kuler u priči?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Ja sam nesto slicno 29.08.2020. 19:58 #664750

status: user
broj poruka: 842
Ja sam slicno razmisljao i uzeo sam konfu iz potpisa

Uzeo sam u aprilu u *maze sve pohvale za njih, cak sam stigao i grafu da promenim u garanciji

Racunaj da ce ti trebati kuler za proc i malo ozbiljnije kuciste


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.08.2020. 21:17 #664751

status: user
broj poruka: 4225
Procesor ryzen5 3600 bez X
https://viphouse.rs/p/amd-100-100000031box/130416
(za dvije ili tri godine neka kupi taj ryzen 7 3700x, ako bude imao smisla za gaming)

Umjesto SSD Samsunga uzmi ADATA 8200 Pro 1 TB(em bolji em brži)
https://www.exceed.rs/artikal/a-data-1tb-m-2-as40g-1tt-c-ssd
Neka te ne buni oznaka za SSD, jer je to isti ADATA 8200 Pro, samo sa 5 godina garancije

Ta memorija se slabo klokuje. Mnogo bolji izbor je čak i Kingston obični Crni Fury, obični moduli na 3200 Mhz(svaki radi na 3600 Mhz)
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ram-memorije/kingston-ram-memorija-hx432c16fb3-16.html

Kao što si ti rekli za grafičku, idi na safirovog nitra ili gigashit RUS-a ili Asrock Challenger
https://pcpractic.rs/graficka-karta-asrock-radeon-rx-5700-xt-challenger-d-8g-oc-amd-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-256bit.html
http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=0922089830
Proveri samo da li je Saphire Nitro+ ili Saphire Pulse, jer je pulse dosta lošija tj, više se grije, čak do 10 stepeni. Ako je Pulse, Asrock je bolji izbor i jeftiniji

Gigashit b550 nemoj uzimati, jer su iskustva dosta oprečna.
Za matičnu bih ti predložio Asrock B450 Steel Legend
https://viphouse.rs/p/asrock-b450m-steel-legend/134690
ili MSI B450 Gaming Plus. To su jeftine ploče, a rade kako treba posao i sa 3600 i sa 3700.
Te dvije ploče sam ti predložio iz razloga što se memorija odlično klokuje na njima.
Neki KIngston Fury moduli idu i do 4200 Mhz pri 1T,25-25-25-38-572, mada bolje rade na 3733 Mhz na 1T,22-24-24-38-572
Za napajanje bih ti ipak preporučio skroz modularno da ti ne smetaju kablovi u kučištu
COOLER MASTER V750 Gold (MPY-7501-AFAAGV)
https://www.atom.rs/?sid=25814
KUčište odaberi sam.
Nadam se da sam ti pomogao više nego što si mislio da neko hoće.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 29.08.2020. 22:47 #664753

status: user
broj poruka: 18940
Operatore, i nije ti neki izbor, izvini sto ti rusim sneska, ali... Obicno ne volim da odgovaram u ovakvim temama, ali moram da se umesam.

- ADATA 8200 1TB ne moze nikako da bude brzi od Samsung 970, pocev od drljavog software-a koji ADATA ima i koji se pali 100 godina, pa do stabilnosti, skaliranja... Jeste mnogo povoljniji, ali s razlogom. Vidim da bas volis ADATA, ali budi malo realan.

- Kingston i ASRock ploce sa AMD-om se bas i ne slazu najbolje. Znam, sklopio si 350 konfiguracija(za vreme korone) sa ASRock+Kingston kombinacijom i sve je radilo i klokovalo se do 5Ghz na stock-u
Plus, tu je i novi 550 chipset od ASRocka, koji bi mogao da se razmotri.

Za graficku, mozda je ova stvarno ok, ali ASRock je poslednje za sta bih se opredelio po pitanju graficke, radije bih Sapphire preporucio, to je uvek proverena varijanta. Pulse uopste nije losija toliko, i bas do 10c da se vise greje...

ASRock nije sigurno bolji po pitanju hladjenja.

Napajanje ovo je lose ocenjeno sa cak 6 tacaka od strane TechPowerup:
High price (because of tariffs) and limited availability in the US (ovo zanemarimo)
The PSU doesn`t use an MOV and an NTC thermistor relay combo, for surge and inrush current protection (measured inrush currents were still low)
Overall performance is high enough but not up to the competition`s levels (Corsair, EVGA, and Seasonic)
Transient response at 3.3V should be better
Not all that quiet (Cybenetics LAMBDA-S++)
Small distance between peripheral connectors

Nista vise od ovog mu ne treba: https://www.monitor.rs/napajanja/600W-Antec-NE600G
Ili ovo, povoljnije je dosta: https://www.monitor.rs/napajanja/650W-Seasonic-SSR-650GB3

Sto se tice kucista, preporucujem neko od Fractal Design.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 30.08.2020. 05:38 #664754

status: user
broj poruka: 4225
Nisam našao još da je Samsung brži, osim u prebacivanju gomile velikih fajlova(cca 4.2 GB pa na više), plus jako brzo obara brzinu, ne zbog toplote, već zbog kontrolera.
I ne postoji razlog da se ne preporuči ADATA za te pare, a Samsung u zaborav.

NIsam još naišao na problme, osim sa Kingston Predator modulima.
Novija b550 ima druge probleme, koji će se riješiti u novijoj verziji ploče, a do tada ne mogu preporučiti Asrock b550.
Prije bih preporučio MSI X570 za 70 eura manju cijenu.
Pulse JESTE toliko lošija što se tiče temperatura, zato sam preporučio grafičku karticu koja stabilno radi na više mašina i manje se grije od debilnih ASUS kartica, a ok je što se tiče cijene. Nije namjenjena OC-u, kao Saphire, ali za razliku od 10k dinara ipak bih Asrock preporučio prije Saphire Pulse, zbog ventilatora i manje temperature grafičkih.
Sastavljao sam za 3 igraonice na Saphire, Giga RUS i Asrock. Ni jedna nije pravila problema, dok ASUS jeste. Pulse je uzelo par ortaka, ali imaju problema sa zavojnicama koje se čuju i sa ventilatorima koji počnu da krče nakon 4,5 mjeseci bez razloga i to sve i jedna u razlici par dana na različitim lokacijama(BiH, Hrvatska, Austrija, Švabija i Srbija)
Ma kakp loše ocijenjeno, ali radi na konfiguracijama sa 2 grafičke bez prestanka preko godinu dana i ne pravci probleme, dok sa EVGA g2 i Corsair napajanjima je bilo dosta problema u zadnjih par mjeseci. Stanje kako se mjenja, tako i preporučujem.
Ako se sjećaš kancelarijskih napajanja LC Power 600H-12, ma koliko je loše ocijenjeno, kod većne ljudi i dan danas radi i ne crkavaju komponente na tom jeftinom napajanju toliko, koliko na CM, Corsair i Chieftec.
Mene je uvijek zanimalo dugotrajnost i stabilnost u odnosu na maksimalnu brzinu i inovacije.
Što se tiče ssd-a preporuka bi bila tek za https://www.eteknix.com/patriot-viper-vp4100-1tb-gen-4-nvme-ssd-review/
Ne na osnovu testova na internetu, već na osnovu iskustva, koje me baš rijetko iznevjeri. Sve što sam naveo sam prodavao i gledam koliko ima reklamacija, ne samo kod mene, nego i u Gigatronu, Winwin-Tehnomanija-Emmi, Atom, VipHouse i LimIT za sve komponente kod nas. I vodim statistiku prigovora klijenata, koji su dosta iznad prosjeka mušterija u Srbiji.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 30.08.2020. 09:57 #664756

status: user
broj poruka: 18940
Nisi nasao, ali to ne znaci da nije...
Kod SSD-ova je najbitniji sequental read, a tu je Samsung neprevazidjen, ima bolji kontroler, kakva god uverenja ti imao. Druga stvar je to, sto ako hoces da ustedis, zrtvujes neke stvari i uzmes ADATA jer je povoljniji.

A sto se tice ADATA, evo napravio sam mali snimak, pa pogledaj:
https://mega.nz/file/5Dh3kSyA#jN7p-XxFB59UpYTbUg9UrC6ESNFG2bwyVJ6lMgPEuAc
Skoro 2.5min. mu treba da otvori software, ovo ne bih nikom preporucio.

Evo ti SShot od mog Samsung 970 EVO NVMe od 500, 1TB je jos brzi: https://mega.nz/file/gDoxhSAb#czyqXEpDi2lZ5e7qhPAuxSTN2pUpvTuPj186GgqtP-Q
Da ne pominjem da su ove brzine prisutne uvek, kad ga kupis i za godinu dana, bolja optimizovanost, firmware itd.

Nisi naisao na probleme, osim sa Predator modulima?! Zanimljiva izjava, upravo je Predator jedini sa Samsung B Die chipovima, a to je 100% kompatibilno sa AMD plocama
Mozes pogledati i sam na sledecem linku: https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

Koje probleme ima B550, konkretno? Ajde da vidim sta ces da izmislis . Nije ni bitno, nemoj se trudis.

Za graficku kartu, evo ti sa KitGuru-a review karte Sapphire Pulse RX5700, kao sto vidis, temperature su prihvatljive i vise od toga: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-5700-pulse-8gb-review/14/
Napisao si totalno suprotno. Nitro je svakako bolja, to se slazem.

Na osnovu napisanog: `Što se tiče ssd-a preporuka bi bila tek za https://www.eteknix.com/patriot-viper-vp4100-1tb-gen-4-nvme-ssd-review/
Ne na osnovu testova na internetu, već na osnovu iskustva, koje me baš rijetko iznevjeri.`

Zar nije tvoja miljenica ADATA, koja te nikad ne `iznevjeri`, sta se desilo sa njom? Nije vise, sad je Viper? Opa

Ova izjava je pobedila:
Ako se sjećaš kancelarijskih napajanja LC Power 600H-12, ma koliko je loše ocijenjeno, kod većne ljudi i dan danas radi i ne crkavaju komponente na tom jeftinom napajanju toliko, koliko na CM, Corsair i Chieftec.
Mene je uvijek zanimalo dugotrajnost i stabilnost u odnosu na maksimalnu brzinu i inovacije.


LC power 600H-12 nema veze s vezom i ovim napajanjima koja se pominju u gornjim postovima, jer se koriste u drugacijim konfiguracijama, bez prevelikog opterecenja itd., samim tim dugo i traju. Uzmimo primer ZITO, Rhino, Frontier od 50g/500W koji traju godinama na integrisanim konfiguracijama.

Svakog zanima dugotrajnost i stabilnost kod napajanja, jer tu brzina ionako nije od krucijalnog znacaja

Corsair ne proizvodi napajanja, vec ih samo dizajnira, Seasonic je jedan od platformi, stvarno nije za poredjenje u odnosu na LC600H-12.
CM i Chieftec imaju korektna napajanja, malo su visa liga od LC-a, mada i LC ima dobra napajanja.

Operatore, drzi se prodaje, bolje ti ide...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Samo opusteno 30.08.2020. 12:57 #664757

status: user
broj poruka: 657
Hvala na predlozima i detaljima,to sam jel da i trazio od vas..Ali nisam da dodje do prepucavanja.
Ok svako prica iz nekog licnog iskustva i ja postujem svaciji stav

@Dmaster obratio sam paznju na ono sto si rekao i nije pod moranje ovo ili ono,nego jednostavno da bude funkcionalno za sada..tako da sam ga promenio.Sto se tice grafe i rama i to je promenjeno,nadam se na bolje..ram na 16Gb a grafa na rtx .Sto se tice napajanja tu je stvar komplikovana ali jbg kao sve iz jedne radnje pa daj sta ima..A kuler..sad ce zima :)

@shkomi Bas sam gleado cene kod njih i ok su a i imaju sve sto treba..kuler ce naknadno

@operator napisacu dole sta sam isplanirao pa cu da korigujem ako je neophono
Mislio sam ipak sa X da bude nek mu bode oci a razlika je 2k. Ne bi dovodio tvoje iskustvo u pitanje sto se tice kompova ali sam mu ipak stavio Samsung,posto je to njegov predlog sta cu mu ja . Sto se tice memorije bas je ocajan izbor nekako,tako da sam mu uzeo ovu na 3600 samo se nadam da ce se slagati sa maticnom kako treba?
Grafa je promenjena i msm da ce mu ova biti extra za ono sto on hoce,ako imate bolji predlog raspalite
Sto se tice maticne ,razmisljao sam o B450 kao sto si rekao ali posto se uklapa u ovu varijantu stavio sam B550 jer je novija gen. Napajanje mu nece biti problem sto se tice kucista(ako ne gresim..) posto ne pati od skrivenih kablova i sl. a bice to lepo upakovano.
Naravno :)

@imarkovic Ok je sto si se umesao i izneo i svoje misljenje,korisne info si izneo takodje
napravljene su izmene pa se nadam da su ok za ovu svotu novca..inace Fractal Design nisam nasao


Inace,doslo je do manjih promena sto se budzeta tice i on je sada do 1500e,posto hoce monitor i periferiju da mnja komplet,tako da...
Ja sam procitao sta ste pisali i sumirao utiske,pa sam zbog promene cene nesto ovako gledao..

AMD Ryzen 5 3600X 26.492din

MSI MAG B550 TOMAHAWK 24.120din

Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3600MHz C19 Kit - Black CMK16GX4M2K3600C19 11.770din

Samsung M.2 MZ-V7S1T0BW/1TB 970 EVO PLUS Series 23.890din

MSI RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC 59.400din.

Cooler Master MWE White 700W MPE-7001-ACABW-EU 9.490din

Thermaltake Versa H26 CA-1J5-00M1WN-00 6.335din

Kada bude uzeo monitor,stolicu i periferiju videce za kuler

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Druga konfiguracija je veoma lose izbalansirana 30.08.2020. 13:24 #664758

status: user
broj poruka: 9380
Dajes 84000 din za plocu na koju ide Ryzen 5 i grafika 2060 super a za te pare mozes da uzmes odlicnu B450 plocu i 2070 super.

Koj ce ti djavo ploca od 24000 din...?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 30.08.2020. 13:35 #664759

status: user
broj poruka: 18940
Da, pre bih gledao X470 za te pare.

Imas fractal u viphouse, oni su uvoznici i prodavci: https://tinyurl.com/yxzcprux

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: >> 30.08.2020. 13:46 #664760

status: user
broj poruka: 9380
Jos bolje...
Poenta je da dajes 1500€ za gaming kompjuter koji ima 2060 super karticu. Jos ako uzme 2K monitor 144Hz (sto se negde za cca 2000€ podrazumeva, ili uopsteno kada se sklapa pravi gaming kompjuter), tu 2060 super nema sta da trazi, pogotovo za neki duzi period.
Odlaganje (neuzimanje) kulera je tek posebna prica. Ponasate se kao da vam je budzet 1000€ a ne 2000...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Da, pre bih gledao X470 za te pare
::
:: Imas fractal u viphouse, oni su uvoznici i prodavci: https://tinyurl.com/yxzcpru
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa .. 30.08.2020. 14:18 #664761

status: user
broj poruka: 657
@vmarc evo upravo pricamo i razmatramo koji bi monitor uzeo..i dodjemo do zakljucka da cemo da menjamo graficku pod obavezno,a moguce i maticnu posto vec kazes kao i Operator i Imarkovic
Ma jasno je meni sta kazes,ali posto sam ja na terenu,a on flegma..tako je kako je.Ali i te kako znace kritike :)

@imarkovic bas sam pogledao link i vidim da ima dobrih kucista,samo da vidim sa njim da li hoce da se cima oko toga..
a sto se tice ploce sad cu da vidim koje opcije se nude

Sta mislite o ovome

MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC i MSI X470 GAMING PRO MAX(ovu jedinu imaju u radnji)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: .. 30.08.2020. 15:19 #664764

status: user
broj poruka: 9380
Odlicno.
Za kuler ne morate da se razbacujete, uzmite nesto tipa LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 i to je to.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

::
:: Sta mislite o ovome
::
:: MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC i MSI X470 GAMING PRO MAX(ovu jedinu imaju u radnji
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: .. 30.08.2020. 19:37 #664765

status: user
broj poruka: 3345
Ne mora da se razbacuje, ali bolje neka uzme Noctua neki U12, bice dovoljno, za dalje i u buduce. Mnooogo je kvalitetniji ventilator.


:: Odlicno.
:: Za kuler ne morate da se razbacujete, uzmite nesto tipa LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 i to je to
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
:: ::
:: :: Sta mislite o ovome
:: ::
:: :: MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC i MSI X470 GAMING PRO MAX(ovu jedinu imaju u radnji
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: .. 30.08.2020. 21:26 #664766

status: user
broj poruka: 9380
U pravu si, zato sam mu i napisao “nesto tipa...”. Sve su to isti kinezi sto kulera tice, razlika je samo u ventiltorima. Noctua, CM, LC, bukvalno su isti...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Ne mora da se razbacuje, ali bolje neka uzme Noctua neki U12, bice dovoljno, za dalje i u buduce. Mnooogo je kvalitetniji ventilator
::
::
:: :: Odlicno.
:: :: Za kuler ne morate da se razbacujete, uzmite nesto tipa LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 i to je to
:: ::
:: :: MBP Retina 13` Late 201
:: :: macOS Catalin
:: ::
:: :: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Sta mislite o ovome
:: :: ::
:: :: :: MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC i MSI X470 GAMING PRO MAX(ovu jedinu imaju u radnji
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: Re: Re: .. 31.08.2020. 21:27 #664777

status: user
broj poruka: 3345
Pazi, dok sam imao jedan stari komp, tada sam uzeo CM Hyper 212 EVO. I stvarno je bio dobar. Ne nesto super, ali dobar. Mada mu je vent prodrndao, pa sam zamenio. Taj komp je sada kod buraza. Kada sam mu dao tada sam sklopio sadasnji komp i uzeh isti taj. To je bio uzas od hladnjaka. Kao da je neko izgrebao donji deo zicanom cetkom, limovi kao flis-papir, ventilator - katastrofa. I naravno vratio i uzeh sebi lepo NH-U12S, koji dan danas sljaka kao blesav i stvarno lepo uradjen, tezak, gabaritan...ipak Noctua.

Imas kinez-kinez, imas i kinez-boli glava dobar. Kao i sve sto se manje vise pravi na planeti. Cak i Levi`s...mislim da je Levi`s i oni prave razne klase teksasa. To su sami rekli. Lone iste, ali razlicit kvalitet.


:: U pravu si, zato sam mu i napisao “nesto tipa...”. Sve su to isti kinezi sto kulera tice, razlika je samo u ventiltorima. Noctua, CM, LC, bukvalno su isti..
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
:: :: Ne mora da se razbacuje, ali bolje neka uzme Noctua neki U12, bice dovoljno, za dalje i u buduce. Mnooogo je kvalitetniji ventilator
:: ::
:: ::
:: :: :: Odlicno.
:: :: :: Za kuler ne morate da se razbacujete, uzmite nesto tipa LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 i to je to
:: :: ::
:: :: :: MBP Retina 13` Late 201
:: :: :: macOS Catalin
:: :: ::
:: :: :: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Sta mislite o ovome
:: :: :: ::
:: :: :: :: MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC i MSI X470 GAMING PRO MAX(ovu jedinu imaju u radnji
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @AaAa 01.09.2020. 20:42 #664785

status: user
broj poruka: 17084
16 gb rama sasvim dovljno.
Ne bacaj 20 000 za plocu...
3600 ryzen vise nego dovoljan za gaming
gpu 3070 samo sto nije...

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs