Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
USB 128GB
STRANA 1 OD 1
zerocool55 USB 128GB 24.09.2020. 18:38 T67759

status: user
broj poruka: 1130
Da li je kraj ili moze nesto da se uradi?

Kingston DT50 kada se stavi u bilo koji racunar zablokira bilo koji program koji ima ima veze sa gledanjem kapaciteta i formatiranjem, bukvalno nemoze nista da se uradi zablokira i to je to, tako je na svim kompljuterima koje sam prikljucio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj da ga formatiras na meku ili linuxu 24.09.2020. 19:30 #665092

status: user
broj poruka: 9380
Ako mozes.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 24.09.2020. 21:31 #665096

status: user
broj poruka: 609
A ono kroz command prompt ..DISK APART..tako nesto

jesi probao?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.09.2020. 09:39 #665104

status: user
broj poruka: 18940
99% je riknuo, a mozes da probas ovo sto vlajkic predlaze, Win+RUN kucaj diskpart, kada otvori, list disk, pa select disk 0 ili 1 (koji je flash, ovo je jako bitno, obrati paznju koji disk selektujes) i clean.
Ako uopste dodje do ovog koraka i ako prodje clean i posle radi, onda radi, ako nece da otvori diskpart i selektuje, onda je 100% neispravan.

Inace, Kingston je u poslednje vreme jako los po pitanju flash memorija, imao je i neke jako lose serije SSD-ova. Nikad nisam imao problema sa npr. Transcend, Apacer.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 25.09.2020. 15:10 #665108

status: user
broj poruka: 1130
VMARC: Nemam nikoga ko ima mak ili linuks

Vlajkovic i imrakovic

Probao, nevidi nista, a nista ni nemogu da seleiktujem, kada ga izvadim sve radi kako treba jbg bice da je neispravan 100%

A i znam zasto jer se to desilo jer se nije radilo safe remove pre vadjenja i zato je tako jbg.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Podigni neki live ubuntu 25.09.2020. 15:55 #665109

status: user
broj poruka: 9380

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.09.2020. 17:23 #665110

status: user
broj poruka: 18940
Jedino da probas Ubuntu sto kaze VMARK, ili mozda bolje PartedMagic, jer tamo ima alata za proveru, mada skoro sam siguran da je neispravan, jer hardverski se cudno ponasa, hoce to da se desi zbog nepravilnog vadjenja bez prethodnog odjavljivanja.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 25.09.2020. 19:01 #665112

status: user
broj poruka: 609
Ja obicno kazem, kako si radio safe remove u XP ?
Ne verujem da je zbog toga...
ja to ne radim nikad....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Slazem se sa imarkovicem da je verovatno crkao 25.09.2020. 19:08 #665113

status: user
broj poruka: 9380
Medjutim, kod mene se cesto desava da mi ljudi donose raznorazne skrljane fleseve i u dosta slucajeva mi brisanje particije i formatiranje na meku resi problem. Potom ga u windowsu najnormalnije obrisem ponovo i preformatiram. Proradi kao nov.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.09.2020. 19:31 #665114

status: user
broj poruka: 18940
Da, imao sam i ja takvih slucajeva, ono sto sam koristio za oporavak:
Diskpart
Bootice
Linux CLI (fdisk, cfdisk)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 25.09.2020. 21:40 #665116

status: user
broj poruka: 1130
Ma nisam hteo da se zajebavam sa tim uradio sam sve sto je u mojoj moci

Problem je sto neumem da dignem Linux a jos manje da njime upravljam.
A i programe koje ste pobrojali moram da trazim krek a kakve sam srece nacic cu 25 virusa pre nego sto pronadjem jedan koji mozda radi sjebacu moj kmp, tako da sam ga vratio drugaru i rekao da ga nosi u servis da vide, podaci koje je imao mu nisu bitni tako da ako bude nesto smesno tipa 1000 din da mu to nameste neka plati ako traze vise nego sto to kosta onda lepo kupi nov i cao zdravo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.09.2020. 22:03 #665117

status: user
broj poruka: 18940
Ovo sve sto smo ti napisali je FREE.
Za Live Linux nije ti potrebno 2% znanja u istom da bi ovo uradio... Trazio si pomoc, a mrzi te da se potrudis :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nekako sam utiska da si kupio FAKE usb... 25.09.2020. 22:57 #665118

status: user
broj poruka: 7761
To su oni sto na njima pise 128GB zato sto kontroler prijavljuje toliko...

Stvarni kapacitet je manjoi od deklarisanog i kad se on popuni usb prestane da radi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 26.09.2020. 11:20 #665120

status: user
broj poruka: 1130
Imrakovic
Evo da nebude da se nisam potrudio :)

Probao preko TW i taj Bootice isto zamrzne se cim ubaci USB kada izbaci program radi.

PartedMagic nije free cim udjem na sajt i kliknem da skinem odmah pita koliko hocu da platim i nece dalje dok neizaberem paket, tako da tu nista

vlajkic: Nema sta drugo jer mi je rekao da nije to radio i da zadnji put je izvadio i da vise nije hteo da radi posle.

VMARC Izgleda da ovde nece biti takav slucaj
MaliAbner Znam da je 128 jer sam ja pozajmio par puta i punio ga skoro do kraja da prebacim neke podatke tipa ostavio sam 5 GB free prostora.

Eto jedinio ostaje Linux ali to nema smisla da radim kada se nerazumem jos dovoljno.

Ali hvala na pomoci svima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 26.09.2020. 11:30 #665121

status: user
broj poruka: 18940
Kanta.
Da, PartedMagic nije free, u pravu si. Nema smisla pokusavati dalje.
*imarkovic

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba pmagic 26.09.2020. 12:24 #665122

status: user
broj poruka: 1196
Ima pmagic 2018 na torrentima. Tad je još bio besplatan. Mislim da ima i novijih verzija, ali nisam probao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac recovery 26.09.2020. 20:37 #665127

status: user
broj poruka: 106

Probaj sa ovim pa javi sta si uradio

https://bit.ly/335CbhZ

https://bit.ly/341p68L

Srecno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Mac i Linux 26.09.2020. 21:12 #665128

status: user
broj poruka: 1234
To su urbane legende. Ako smrzava Win, onda kanta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.09.2020. 22:02 #665129

status: user
broj poruka: 1991
neke zanimacije:

https://www.easeus.com/partition-master/unable-to-format-kingston-pen-drive.html
http://www.flashdrive-repair.com/2013/04/Repair-Kingston-8GB-DT-101-G2-SSS6677-chip-usb-flash-drive.html

https://ardamis.com/2009/07/02/usb-drive-unusable-unformattable-and-reporting-0-bytes-capacity/
(ima u komentarima gomla nekih resenja koja se mogu dalje guglati)

zvuci zanimljivo:

Ultimate Solution
27 October 2011 at 8:27 am
Well , another Method can be used if flash provider dont offer repair tool- 1st you need to determine flash chip provider:
1- download chipgui 3 to detect ur chip provider,vid and pid https://sites.google.com/site/future81/ChipGenius.rar
2- connect ur flash only
3-look for ur flash name in the listed usb devices in the program and click it
4-enter russian site http://www.flashboot.ru
5-click iflash and enter vid and pid of ur flash and click button next to it
6-the site will show u a list, try to locate the entry that have same name(e.g dt 101)
and same chip vendor – chip part number(located to the right of pid vid) returned from chip gui program if applicable and locate same size(not very important – the same chip program can repair different sizes in most cases) when u find ur flash entry note the name of the utilty to repair it in last column
7- click the menu left of iflash
8- click ur chip provider from left list
9- locate the utilty u got from step 6 click it and click button at bottom – enter code and download
10- if utility is true it shoud detect ur drive and repair /format it
sometimes chip provider supplied by chipgui maybe incorrect ,if so do the following:
1-in iflash list locate chip providers and try to download last version of utility for each
2-try utility see if it recognized ur flash or not ,the one that does may be providing the info u need like (card info button) in SSS_MP_Utility_v2173 from sss chip provider -take ur part number and return to iflash list to locate the right tool for ur flsh version – for SSS_MP_Utility_v2173 u can save card info to file – note isp version – locate bin file that have same isp version in isp code directory -copy its name to ini file in the root program directory and also redefine provider vif pid in that ini according to info u read put u must convert hexadecimal vid pid to decimal through windows calculator and type decimal values in the ini- u can make a copy of ini and name it as u want
3- start program again and choose ur ini and flash ur disk



`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs