Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Playstation 4 i 5
STRANA 1 OD 1
harry87 Playstation 4 i 5 20.10.2020. 22:24 T67800

status: user
broj poruka: 853
Imam pitanje vezano za accounte na PS i kako se koriste.
Posto ce izaci 5ica digitalna verzija zanima me sledece, jer bih uzeo dve konzole za mene i mladjeg brata.

1. Da li moze da se koristi isti PSN account bez Plus-a na obe konzole?
Ako ne moze....
2. Da li moze na dva razlicita PSN accounta da se koristi ista debitna/kreditna kartica za kupovinu na PS store-u?

Online gaming nije bitan toliko.

Hvala unapred

MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 Re 20.10.2020. 22:53 #665478

status: user
broj poruka: 295
Pozdrav harry
Sto se pitanja tice nisam siguran kako su resili PS5 acc ali znam da mozes da koristis acc na 2 konzole tipa dva PS4 s tim sto na jednom mora da taj acc bude stavljen kao primaran i da se koristi lokalni acc koji mozes da kreiras a na drugoj konoli da aktivno koristis isti acc.
Sto se kupovine tice nasu karticu nemozes da dodas trenutno na acc nego moras da kupijes gift kartice da bi kupovao preko PS Store a.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 20.10.2020. 22:58 #665479

status: user
broj poruka: 853
Hvala za brz odgovor.

Aha ako ne mogu da se dodaju nase kartice to onda menja i moja pitanja.
Onda mogu da imam dva PSN accounta i da kupujem igrice online tipa na kinguin i da ih claim-ujem po accountu.

Ili mogu da imam jedan PSN account na kome uzimam igrice a na ovaj drugi stavim kao sekundarni, je l moze on da im iste te igrice da ne uzimam duple?

Je l tako ljudi kod nas i imaju PS plus ili?

edit: Sad pogledah izgleda za to sto si ti opisao moras da imas PSplus account to je neki family sharing.

MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.10.2020. 01:32 #665480

status: user
broj poruka: 4741

Ne mora da se ima PS+ za sharing.

To važi za PS4, ali PS5 jos nije izašao. Verovatno će biti isto, ali malo je neuputno pričati o stvarima koje još ne postoje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 21.10.2020. 20:26 #665502

status: user
broj poruka: 3974
Prvo za kupovinu ides na CD keys, king, i slicne sajtove i kupujes dopune, dolare za US naloge, funte za UK naloge. Preporuka za US nalog jer ima je PS plus za godinu dana ispod 30$, tok je za UK preko 50$. Dopunu uzmes koliko zelis novca, ubacis kod i kupujes na storu, popuste imas stalno i dobri su.

Sto se tice naloga, mozes da imas dva naloga na dve konzole, a mozes i na jednoj dva razlicita. Takodje mozes da imas na jednom PS plus, a na drugom ne, mozes da ga sharujes na taj drugi bez ikakavih problema, takodje i igre koje kupis na jednom, mozes da igras i na drugom, samo taj na kom si uzeo, stavis kao primarni. Njega mozes da smatras kao main da kazemo. Takodje ako si igre uzeo na US nalogu, a drugi ti je UK, mozes da igras.

Ako imas jos pitanja, pitaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: ... 21.10.2020. 23:25 #665509

status: user
broj poruka: 853
Hvala na odgovoru, mislim da si mi resio dileme :)

Ako se setim neceg ili budem imao neku nedoumicu pitacu.


MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: Prvo za kupovinu ides na CD keys, king, i slicne sajtove i kupujes dopune, dolare za US naloge, funte za UK naloge. Preporuka za US nalog jer ima je PS plus za godinu dana ispod 30$, tok je za UK preko 50$. Dopunu uzmes koliko zelis novca, ubacis kod i kupujes na storu, popuste imas stalno i dobri su
::
:: Sto se tice naloga, mozes da imas dva naloga na dve konzole, a mozes i na jednoj dva razlicita. Takodje mozes da imas na jednom PS plus, a na drugom ne, mozes da ga sharujes na taj drugi bez ikakavih problema, takodje i igre koje kupis na jednom, mozes da igras i na drugom, samo taj na kom si uzeo, stavis kao primarni. Njega mozes da smatras kao main da kazemo. Takodje ako si igre uzeo na US nalogu, a drugi ti je UK, mozes da igras
::
:: Ako imas jos pitanja, pitaj
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs