Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Dva ista TV-a jedan pored drugog i oba reaguju na daljinac
STRANA 1 OD 1
Antilohije Dva ista TV-a jedan pored drugog i oba reaguju na daljinac 23.10.2020. 20:15 T67804

status: user
broj poruka: 683

Imam dva android televizora (TCL) jedan do drugog i oba reaguju na svaki od daljinskih upravljaca.
Kako resiti problem po ogucstvu bez dodatnih ulaganja, da igh razdvojim?!
Da rade nezavisno, npr jedan ima screen sa PC a na drugom ide Vucic, Kon, Darija, Djilas, Solak?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nikako. 23.10.2020. 20:27 #665561

status: user
broj poruka: 9369

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Ozbiljno molim za savet 23.10.2020. 20:29 #665562

status: user
broj poruka: 683
Sto ja u Lazu?!

Za sada se snalazim tako sto premestam prepreku ispod jednog pa drugog TV-a, tako da onaj koji ima prepreku ne reaguje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ozbiljno molim za savet 23.10.2020. 20:43 #665563

status: user
broj poruka: 9369
To je jedini nacin.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Sto ja u Lazu?
::
:: Za sada se snalazim tako sto premestam prepreku ispod jednog pa drugog TV-a, tako da onaj koji ima prepreku ne reaguje.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub svemogući IC senzor 23.10.2020. 21:07 #665565

status: user
broj poruka: 1006
Pa ako jedan prikazuje `screen sa PC` (HDMI, pogađam), onda taj neće reagovati na klasične TV komande (ch +-, vol +-) koje može drugi TV da prima, nesmetano. Input (source) se razlikuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: svemogući IC senzor 23.10.2020. 21:21 #665566

status: user
broj poruka: 683
polako, prvo da krenemo od on/off, kad god palis/gasis jedan pali se i gasi i drugi...
pa onda kad podesavas input na jednom, ide i drugi, i tako redom.

evoluirao sam do drzanja prepreke na jednom tv-u i taj tv se remotuje preko weba, sa nekom T-cast aplikacijom preko mobilnog, dpk drugi ide preko daljinca, za sada fercera osim sto doticni T-Cast kad ugasi tv wise ga ne vidi jer se ovaj naravno diskonektuje sa wi-fi-ja

grrr....


:: Pa ako jedan prikazuje `screen sa PC` (HDMI, pogađam), onda taj neće reagovati na klasične TV komande (ch +-, vol +-) koje može drugi TV da prima, nesmetano. Input (source) se razlikuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Procesljaj dokumentaciju - ako su daljinci, kao i odgovarajuci... 23.10.2020. 21:52 #665567

status: user
broj poruka: 10984
prijemnici u teveima, ``kodirani``, onda mozes da ih podesis tako da 1 daljinac+1 teve rade na jednom ``kanalu`` a drugi daljinac+drugi teve na drugom ``kanalu``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 23.10.2020. 23:10 #665570

status: user
broj poruka: 3342
To ti je normalno. I to manje-vise vazi za svakog proizvodjaca televizora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Nece covek 24.10.2020. 07:23 #665577

status: user
broj poruka: 3466

Da se bavi raskodiravanjem ic prijemnika ili ra radi bilo sta, a magijom ne moze.

To sa preprekom je okej

Ali prva i osnovna stvar je da niko pri zdravoj svesti ne uzima dva ista tv, cak ni one ciji se daljinci kolju iako su drugi proizvodjaci. Jbg


Prepreku na taj sa pc i njega upalis, nastelujes i ne diras a u drugi nisani daljincem.

Jbg valjda se taj sa pc source i ne gasi po par dana sta ce ti daljinski :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Suludo je raditi bilo sta 24.10.2020. 09:03 #665578

status: user
broj poruka: 7694
Morao bi da menja kristal na daljinskom ,a onda i kanal na risiveru predmetnog tv-a ,jedino moze da prekrije IR diodu sa necim da slabije baca ,sa selotejpom ili slicno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Suludo je raditi bilo sta 24.10.2020. 12:29 #665580

status: user
broj poruka: 683
najbolja opcija je ta aplikacija T-Cast koja igra ulogu kao wifi remote. Koristim je na mobilnom telefonu.

upalim oba TV-a normalno daljinskim, bacim ga u stranu, oni se konektuju na net, onda se T-Cast remote konektuje na TV koji ja odaberem, a ovaj drugi ostane dormant dok ne odaberem njega.

kad gasim TV mogu i mobilnim, dakle daljinac mi treba samo za paljenje, kad on crkne imam rezervni :)

Inace hvala svima, narocito za ovo sto sam upucen u mental assylum a i za ono da je suludo to sto sam uradio uzevsi dva ista TV-a, ipak ne zameram, znam da je u pitanju sala. sega. :)


:: Morao bi da menja kristal na daljinskom ,a onda i kanal na risiveru predmetnog tv-a ,jedino moze da prekrije IR diodu sa necim da slabije baca ,sa selotejpom ili slicno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 moguce resenje za hedoniste 24.10.2020. 13:55 #665581

status: user
broj poruka: 1986
ako je daljinac problem:

https://ibb.co/3ccPBMF

USB-UIRT w/additional 56KHz IR Sensor
+
Girder ili EventGhost
+
prepreka treba da reaguje na IR kod, a da se ne poklapa sa TV-om (ili neko bolje resenje)
=
igrao sam se malo, moze svasta nesto da se napakuje,
a ima pristojne drajvere i kvalitet izrade
i da wifi nije neophodan

tako da u neku ruku podrazumeva dalje ulaganje, ali daje neverovatnu slobodu stelovanja (ko zna kojih jos dodatnih akcija/radnji)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub offtopic info 24.10.2020. 18:20 #665586

status: user
broj poruka: 1006
TCL? Koji?
Zadovoljan?
Daj neku recenziju, u par rečenica

Thx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: offtopic info 24.10.2020. 19:15 #665587

status: user
broj poruka: 683
Uzeo sam dva TCL android televizora, prvi je 40` full HD (40ES560) a drugi 32` (32ES560) nesto manje rezolucije HD ready.
Oba uzeo u winwinu dok su bili na akciji. Za dva razlicita mesta boravista, ali kako je poceo zimski period bicu samo na jednoj adresi zbog grejanja pa sam premestio jedan TV na tu adresu dok je zima. Eto zato imam dva TV-a. :)

Posto je vid otisao u offsajd, ne koristim monitor jer bi mi trebale naocare, nego prikacim TV na PC i laptop pa gedam poizdalje malko i to mi godi.

Boje su mi lepe, slika je ostra. Cena je bila mala, bas pristupacno, recimo oba za 450 ojra.
Ima igrice na sebi (preinstalled je neki `beach buggy`)
USB da bocnes flash, dva HDMi prikljucka, prikljucak za antenu i kablovsku i LAN.
Sve mi je smooth.


:: TCL? Koji
:: Zadovoljan
:: Daj neku recenziju, u par rečenic
::
:: Thx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs