Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Potreban majstor - za popravku gramofona
STRANA 1 OD 2  
duqp Potreban majstor - za popravku gramofona 31.10.2020. 14:19 T67822

status: user
broj poruka: 3466

Ako ima neki audiofil da je imao problem, treba mi majstor. Ne znam sta je crklo tacno ali verovatno je popravljivo kaoi sve oko nas.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 31.10.2020. 18:36 #665762

status: user
broj poruka: 18940
igla, nema sta drugo, sem napajanja :)
pitaj na hi-files.com domacem forumu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sasvim je sigurno da je popravljivo. Hajde, za pocetak... 31.10.2020. 19:14 #665763

status: user
broj poruka: 10985
popravi se ti, tako sto ces navesti marku i model pacijenta i dati kratak opis simptoma...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 31.10.2020. 19:19 #665764

status: user
broj poruka: 1991
dok ne proradi:

https://www.youtube.com/watch?v=G5jgIZLUCf8
https://www.youtube.com/watch?v=bBacl_L6_m0
https://www.youtube.com/watch?v=H7QE81Ok9ak
https://www.youtube.com/watch?v=aEOFy-YYbIQ
https://www.youtube.com/watch?v=I6MEhBU2xmY

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 31.10.2020. 19:34 #665765

status: user
broj poruka: 3796
Jel moze neko da me prosvetli i kaze koja se spodoba krije iza nika micika988?


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nemoj tako Adzo - Mici je ponekad... 31.10.2020. 20:00 #665766

status: user
broj poruka: 10985
spodoban, ali je uglavnom podoban i podroban. Mnogo puta pogodio je metu (temu), sve u zelji da je promasi... Barem se meni tako cini...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 31.10.2020. 20:16 #665768

status: user
broj poruka: 1991
evo ga vule, strah i trepet, ajde de pricajte o iglama i plocama/kondenzatorima itd., prodje mi stivo kroz ruke pre neki dan, izbacili 25god. ediciju pa rekoh da podelim na nazovi muzickoj temi, kad ono neki se uvredili .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp E jbg 31.10.2020. 21:52 #665773

status: user
broj poruka: 3466

Ne znam, drugarica kaze gramofon gecrkt treba mi majstor. Ja se javio ovde, nemam snage nesto da se bavim tematikom. Ali pokusacu da saznam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed OK, saznaj od drugarice, ili je uputi na mene... 01.11.2020. 02:03 #665774

status: user
broj poruka: 10985
(``Girlfriend is better``, he, he!), ako se radi o ``analognom`` gramofonu (turntable, gramophone, phonograph). Ukoliko nije riknuo motor (narocito direct-drive tipa, sto se desava jako retko), popravicemo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 pitaj> 01.11.2020. 02:17 #665775

status: user
broj poruka: 456
gilopile-ta, možda on ima rešenje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 01.11.2020. 04:39 #665777

status: user
broj poruka: 1620
Verovatno može da se popravi, samo je pitanje isplativosti, ali ako ipak to ne bude slučaj, ja imam topao predlog za nov gramofon: Audio-Technica AT-LP120X USB
Skoro sam se malo ponovio i prezadovoljan sam dobijenim za novac koji sam dao.
Premišljao se dugo oko polovnih nakon što mi je matori `belt-driven` Technics spaljen pre jedno 2 god. i od tada patim... a polovni: te loše igle, te neusklađenost brzine obrtaja, te prsnute/dotrajale gumice (ako nije dd), te slomljene šarke, te ni nema poklopac... konstantna borba s našim prodavcima... na kraju sam popizdeo i letos kupio ovaj AT, s kojim se nikako nisam prevario. Jedan je od jeftinijih novih uređaja, a mnooogo pruža i prelep zvuk daje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @torto 01.11.2020. 09:30 #665779

status: user
broj poruka: 3466

Traviata iz 70ih godina

Kaze sve je crklo :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.11.2020. 10:16 #665780

status: user
broj poruka: 18940
Daj joj kostruktivan predlog - novi gramofon.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed +++luja/Igor 01.11.2020. 18:59 #665785

status: user
broj poruka: 10985
Jer, radi se o ``all-in-one`` modelu (slicno legendarnim Tosca-ma). Drugarica treba da bude zahvalna sudbini - najzad ce da cuje kakvu to muziku na sebi nose LP, EP i single ploce. To jest, one koje su prezivele, odnosno ne krckaju toliko da bi i njih trebalo baciti...

Verovatno je to ovaj model:
https://is.gd/cOU3W0

Pravac na oglase, po dobar gramofon (moze i ovaj kojeg predlaze Luja). Razmotriti i ovaj (ugradjen je phono preamp, tako da `ide` i na novije surround pojacavace, koji nemaju ulaz za analog. gramofon):
https://is.gd/1pnw1p

Ako je preskupo, onda ova sirotinjska varijanta:
https://is.gd/dt3VNe

Ili klasika - hifi gramofon i pojacavac sa phono ulazom ili pojacavac bez phono ulaza a pretpojacavac obaska. Na primer:
https://is.gd/92RZGG
https://is.gd/po7WUb

Polovnu robu kupovati uz ``radnu garanciju``!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Prosledio sam linkove 01.11.2020. 19:16 #665786

status: user
broj poruka: 3466

Verovatno ce da ostavi ovaj kao ukras a da kupi neki. Deluje bas fino ovaj AT od luje

Hvala svima na odgovorima i torti posebno :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.11.2020. 19:28 #665787

status: user
broj poruka: 18940
neka razmotri i Project, ranije je prodavala firma avimpuls, zaboravih ime nove firme istog vlasnika...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Neka razmotri i ovo 01.11.2020. 20:07 #665788

status: user
broj poruka: 1492
Ne znam koliko para može (hoće) da izdvoji za to zadovoljstvo pa neka pogleda Lenco.
Stara, dobra švajcarska firma koja radi gramofone srednjeg kvaliteta. Moj prvi kršteni gramofon, krajem `60 i početkom `70 bio je Lenco sa Shure zvučnicom. Posle sam prešao na Technics.

https://www.metropolismusic.rs/prodaja-gramofona.html?sortby=up

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 01.11.2020. 21:00 #665789

status: user
broj poruka: 1588
Nekad je bila jaka firma BG elktronik. Meni su nasli stampanu plocu za pojacalo iz 80tih godina. Doduse nisu garantovali da ce je naci, ali su uspeli. Potrajalo 2-3 nedelje, ali sa odlicnim rezultatom.

Podrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed BG elektronik - cini mi se da je Ljuba Magocevic 01.11.2020. 22:08 #665790

status: user
broj poruka: 10985
stavio katanac na vrata firme, pre nekoliko godina. Mozda ``Beli - elektronik``, na uglu Vojislava Ilica a prekoputa stadiona Sindjelic. Nisam ga video vec dve-tri godine, ko zna da li je jos aktivan...

Medjutim, problem je u tome shto ni jedan profi majstor nece ovaj uredjaj uzeti u obzir za popravku jer je posredi zastarela masinerija koja bi, da je skroz ispravna, vredela par k dinara. A ovako izgorela/izandjala, nikome ne treba ni na poklon, ``za delove``...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.11.2020. 22:21 #665791

status: user
broj poruka: 18940
Ladno je ovo RIZ iz Zagreba, portabl varijanta sa zvucnicima :)

BG Elektronik je bio za te varijante dok je bio u Bulevaru, sada je na Karaburmi i vodi drugacije poslovanje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: +++luja/Igor 02.11.2020. 01:28 #665792

status: user
broj poruka: 1620
::
:: Pravac na oglase, po dobar gramofon (moze i ovaj kojeg predlaze Luja). Razmotriti i ovaj (ugradjen je phono preamp, tako da `ide` i na novije surround pojacavace, koji nemaju ulaz za analog. gramofon

Ovaj AT isto ima ugrađeno predpojačalo - pozadi, pored činčeva za audio izlaz, ima prekidač za uključenje/isključenje predpojačala. To je bila još jedna od presudnih stvari za kupovinu baš ovog modela. Džaba 50€ jeftiniji gramofon ako isto toliko treba da se da na predpojačalo, a u mom slučaju bi trebalo, pa još da stoji budža sa strane.

Inače, baš pre par dana sam video da je izašao novi model (AT-LP120XBT-USB), koji pored USB-a ima i povezivanje preko bluetooth-a, ali mislim da je i USB suvišan... BT je možda čak i korisniji, zbog velike količine BT zvučnika u ponudi poslednjih godina, ali isto tako pretpostavljam da postoji mogućnost da ta dodatna elektronika unese nepoželjan šum (ne)savršenom analognom zvuku. Pretpostavljam da postoje i druge razlike, kao što je bilo sa ovom mojom revizijom, ali iskreno nisam ulazio dublje u detalje da bih znao koje su to razlike. AT-LP120X-USB je već dovoljno poboljšan u odnosu na prethodnika, a ima i opciju da se nekad u budućnosti dodatno poboljša sa jednom Ortofon 2M Blue iglom (moja želja, iako ima još dosta dobrih opcija), što bi ga ponovo učinilo novim uređajem kada je zvuk u pitanju.

@duqp
U mejlu sam ti poslao link od čoveka sa KP od kog sam ja kupio - izgleda da i dalje drži najnižu cenu pa nek se nađe, ako nekim čudom dođe do kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hvala :) 02.11.2020. 07:09 #665794

status: user
broj poruka: 3466

Prosledio sam i to :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.11.2020. 10:57 #665796

status: user
broj poruka: 9460
Sve moze da se sredi.
Ako joj je od sentimentalne vrednosti, ok.
Ako je samo za slusanje ploca, onda neka batali i kupi neki sa polovine 80-ih sa MC zvucnicom i predpojacalo. Moze za 50-ak eur da se nadje nesto upotrebljivo i jos nesto para za neko osredje predpojacalo i to bi lepo sviralo na nekom pristojnom ozvucenju.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Culi smo se 02.11.2020. 11:57 #665797

status: user
broj poruka: 3466

Ne zna sta ce, ne stize da slusa muziku. Kad se odluci sta ce raditi kipovati ili popravljati zvace opet pa cemo ispocetka :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 03.11.2020. 08:29 #665815

status: user
broj poruka: 1620
Samo lagano, i ne treba da žuri - ja sam i znao šta hoću pa mi je opet trebalo relativno dugo vremena da prelomim. A na kraju mi ni za to nije žao pošto sam se samo još više uželeo analognog zvuka pa je kompletan utisak još bolji (a i dalje po sećanju primećujem nedostatke starog gramofona kada iste ploče preslušavam na novom).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Aleksandrovac 05.11.2020. 22:53 #665868

status: user
broj poruka: 170
https://bit.ly/38dZBEO
Mozda ovo moze da pomogne.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs