Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Lian Li 011
STRANA 1 OD 1
Bobi4ever Lian Li 011 09.12.2020. 13:23 T67910

status: user
broj poruka: 4866

Da li neko zna mozda gde se mogu naci uopste varijacije ovog kucista?

Pitao sam na KP nekoliko njih, dvoje mi je odgovorilo kako ne mogu nista da nabave. Osim kucista, pitao sam i za jos neke komponente, isti je odg.
Fanta npr. ne donosi kucista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 09.12.2020. 14:09 #666713

status: user
broj poruka: 18940
Ukucao si ` Lian Li ` na kp i prelistao si sve? Vidim da ih ima dosta, najvise iz Subotice, mora da moze neko.

Inace, hteo sam i ja to kuciste, medjutim razocarao sam se zbog par stvari. Lian Li je oduvek bio poznat po kucistima od marinije, medjutim to nije vise tako, sada je unutra steel, a samo maska od aluminijuma. Imam kuciste iz 2008.god., kome su od aluminijuma izradjene nozice, stranice, maske, sve unutra, to su prestali da rade mozda zbog visoke cene, ali i dalje nije bas niska :)

Ajde nije los ni celik, ali drugo razocarenje, to kuciste ima jako malo rastojanje za cpu hladnjak, sto te primorava da moras da imas iskljucivo AIO ili vodeno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 09.12.2020. 16:41 #666714

status: user
broj poruka: 4866
Kontaktirao sam sve moguce prodavce na KP koji reklamiraju da imaju Lian Li 011 u prodaji.

Vecina mi je odgovorila da ne uvoze nista trenutno i shodno tome, kucista nema.

Znam sve prednosti i mane tog kucista, moj plan i jeste 360 AIO build.
Eno, NH-D14 mi uzima skoro pola trenutnog kucista, ne mozes prst da provuces izmedju gornje stranice kucista i hladnjaka a da ne zavrsis iskasapljen. xD

Drugo kuciste koje gledam je NZXT H510i Elite jer je ponuda u Srbiji nikakva, tu jedva pasuje i 280 AIO i to moras naopacke da ga okrenes da bi stalo ali onda skracujes radni vek pumpi jer ceo RAD stoji u polozaju u kojem ne bi trebalo da stoji.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 09.12.2020. 17:45 #666717

status: user
broj poruka: 18940
Jedino da sacekas, sada je bas zeznuto za uvoz, ja bih mozda isao na ROG XL :)
U odnosu na to NZXT mozda Fractal neki slican model, njega imaju u Viphouse.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: >> 09.12.2020. 19:49 #666720

status: user
broj poruka: 4866

Razlika izmedju RoG i Razer modela je tipa 20e.
Nije meni problem sta da kupim, problem je sto nema toga sto ja hocu. :)
Videcu jos, rekose mi njih dvoje da ce videti za dve nedelje kakva ce biti situacija sa
uvozom.

:: Jedino da sacekas, sada je bas zeznuto za uvoz, ja bih mozda isao na ROG XL :
:: U odnosu na to NZXT mozda Fractal neki slican model, njega imaju u Viphouse
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 09.12.2020. 20:32 #666721

status: user
broj poruka: 1958
ne znam koliko ti kosta ovo kuciste ali ovo mozes sam da napravis po meri od stakla i lima

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: re 09.12.2020. 20:58 #666722

status: user
broj poruka: 4866

Kosta oko 150€, Razer edicija je oko 190€.

Ja ne mogu da ga napravim jer nit imam alat, nit znanje za to, nit vremena.
Lakse mi je da ga kupim.

:: ne znam koliko ti kosta ovo kuciste ali ovo mozes sam da napravis po meri od stakla i lim
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 09.12.2020. 21:57 #666723

status: user
broj poruka: 18940
Ne moze to da se napravi ovako precizno, to rade nekoliko ozbiljnih cnc masina, sve uigrano, isprojektovano u mm. Kada bi ti ili ja to pravili, to bi izgledalo sklepano kao iz kamenog doba, a kada bih hteo na cnc-u, kostalo bi puno i nema sanse da bi uspelo iz prve. Plus, nema smisla, pored vec gotovih kucista.

@bobi, mislio sam na XL ROG kuciste, veliko, Razer 011 je manje, ali svejedno to kosta jos vise.
Verovatno ce moci da ti uvezu, samo sto ce biti jaca cena.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: >> 10.12.2020. 01:23 #666725

status: user
broj poruka: 4866
Znam na koje si mislio i napisao sam da je razlika mala, tipa 20e.

Mislio sam na cenu. A znam da je RoG XL mada ono sto ja planiram da smestim je ATX ploca, 360 AIO itd. Sve to staje i u manjeg brata.

Inace, ako ne bude nista od Lian Li, kupicu H510 Elite kod nas i neki 280 AIO i to je to. Ne mogu iskreno da se smaram sa `mozda bude` `videcemo` itd.

Jednostavno, barem u SK, imas kintu, kliknes i kupio si i to ti stize na adresu kada ti pise da ce stici.

Kod nas u Srbiji je uvek povuci-potegni, ispod ruke, preko veze, nema na stanju, `bice` i ostale gluposti.

Nema Ryzena 5600x, a neki lik prodaje ih ispred Monitora u tray pakovanju, a posebno ti proda kuler.

RTX 3060 Ti koja je 430e, kod nas je 75k.
10 dana su me zavlacili letos u Bgu za Samsung 860 EVO 1TB.
Evo porucujemo sutra, ostavih podatke itd, 10 dana kasnije, nista ne stize. Firma je na Zvezdari, ja na Vozdovcu. I nikada nije ni stigao, kupio sam na drugom mestu, ali sam izgubio 10 dana na retarde.

I tako xD, poenta moje price, ne treba meni ni veza, ni poklanjanje, ni zamlacivanje, ako ima to sto hocu, kupim, nema, bice na drugom mestu.

Eno meni se dva dana vec izvinjavaju sto ne znaju kada ce mi stici RTX 3060 Ti, a nije kriv shop, jer ni glavni uvoznik za Gigabyte za EU, ne zna ni kada ce doci graficke. Stalno dobijaju drugi datum.

Ja cekam do 15tog i posle idem u Bg. Ide Slovacima u korist da zarade od tebe, mene itd, zato te i maksimalno ispostuju, za razliku od nasih pilicara.


I da, par njih sa KP mi je reklo da ne uvoze trenutno robu, zbog pandemije. A to sto pandemija vlada od marta meseca a sada je decembar, to nema veze. Pricam ti price i te fore.


:: Ne moze to da se napravi ovako precizno, to rade nekoliko ozbiljnih cnc masina, sve uigrano, isprojektovano u mm. Kada bi ti ili ja to pravili, to bi izgledalo sklepano kao iz kamenog doba, a kada bih hteo na cnc-u, kostalo bi puno i nema sanse da bi uspelo iz prve. Plus, nema smisla, pored vec gotovih kucista
::
:: @bobi, mislio sam na XL ROG kuciste, veliko, Razer 011 je manje, ali svejedno to kosta jos vise.
:: Verovatno ce moci da ti uvezu, samo sto ce biti jaca cena
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.12.2020. 07:53 #666732

status: user
broj poruka: 18940
da, kod nas je nazalost pilicarenje standard. Bas tako, sve kako si napisao.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs