Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Asus X541UJ aptop
STRANA 1 OD 1
stoler Asus X541UJ aptop 01.01.2021. 11:25 T67960

status: user
broj poruka: 324
Srećna Nova godian svima....sve najbolje vam želim

Moj problem je što ne mogu na pomenutom laptopu da stavim sistem windows 10. Ja sam prvi sistem i instalirao na njemu tj na ovom laptopu bez ikakvih problema pre jedno 2 godine. Sada kada pokušam da uradim klasičnu instalaciju sa usb-a , sve prođe kako treba ali kao da se ne kopira boot na hard i ne može se podići sistem nakon provog restarta. Ako ostavim usb on ponovo pokreće reinstalaciju u tako u krug. A sve prođe normalno, kopira fajlove , formatira (ceo hard sam obirisao) i sve ide i onda kada treba da krene sa harda sistem ide crna slika i mala crtica i to trepti tako pola sata i ništa...

Probao sam i sa Windows x86 onda izbaci grešku kao da se očekuje da bude x64 (to mi je takođe nejasno) pa sam onda probao sa GPT tj UEFi pa ne ide , pa sam napravio MBR i uvek ista priča...Kao da ploča ima zapamćen neki boot u sebi ili nemam pojma. Bios resetovao na standardne vrednosti.

Ima li neko ideju šta je u pitanju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 01.01.2021. 11:45 #667276

status: user
broj poruka: 3342
Ostao ti je USB u BIOSu kao primarni boot i zato vrti u krug. Desava seto neki put, na nekim `racunarima` zbog toga. U BIOSu podesi redosled USB, HDD pa sve ostalo. Kada ti zavrsi instalaciju i restartuje komp odmah istekaj USB fles. Posle promeni Boot redosled u BIOSu na HDD, pa USB.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A jel si u mogucnosti 01.01.2021. 11:51 #667277

status: user
broj poruka: 3466

Da obrises particije sve i da ih pravis ispocetka lepo sve u unallocated i ponovo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: ... 01.01.2021. 12:13 #667278

status: user
broj poruka: 324
Nije do toga, poslagao sam ja to kako treba i ne radim to prvi put tako da sam to uradio 100% kako treba. Takođe sve sam particije obrisao i ponovo delio na par načina i uvek ista priča. Ono što se meni čini je da ona particija koju on sam sebi podešava za funcionisanje sistema ne bude kako bi inače trebala da bude, oko 500mb nego joj on dodeli 50mb i mislim da je tu problem, da nema boot na hdd i ne može sistem da radi...


:: Ostao ti je USB u BIOSu kao primarni boot i zato vrti u krug. Desava seto neki put, na nekim `racunarima` zbog toga. U BIOSu podesi redosled USB, HDD pa sve ostalo. Kada ti zavrsi instalaciju i restartuje komp odmah istekaj USB fles. Posle promeni Boot redosled u BIOSu na HDD, pa USB
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 01.01.2021. 12:42 #667280

status: user
broj poruka: 563
Jesi radio podizanje sistema sa tim USB-om?

Ako jesi i sigurno je ispravan,kada dodje do biranja particije sve obrisi i nista ne kreiraj samo klikni na ne formatirani disk i on ce sam odraditi,takodje neka u biosu bude uefi i hard neka bude GPT,i sam USB flesh treba da bude u GPT. Cim se odradi prvi deo instalacije i restarutuje se izvadi flesh zato sto ti vise i ne treba...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja sam imao taj 01.01.2021. 12:59 #667282

status: user
broj poruka: 3466

Problem pre koju godinu i usb i cd instalacija od istog iso fajla, neispravna bila. Skinuo drugu i radilo lepo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.01.2021. 13:15 #667283

status: user
broj poruka: 18930
odradi sve ponovo:

- poslednji rufus i napravi UEFI instalaciju
- u biosu postoji CSM koji treba da bude ukljucen, ugasi safeboot
- u toku instalacije, pritisni SHIFT-F10, otvara se CMD, kucaj diskpart i nadji uputstvo kako da uradis CLEAN diska

- ne pravi nikakve particije, vec samo klikni `unallocated`, tj. na disk i next

Za MBR windows kreira particiju+ 500Mb za boot
Za UEFI windows kreira vise particija i to je normalno

Ako nece ovako, onda probaj kao legacy MBR, proveri samo kako treba da bude podesen CSM.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: >> 01.01.2021. 17:28 #667284

status: user
broj poruka: 324
Sve sam ja to uradio, ali neće. Glavno je to što on prilikom kreiranja particja sam dodeli samo 50mb i onda neće da digne sistem. U biosu sve podešeno.


:: odradi sve ponovo
::
:: - poslednji rufus i napravi UEFI instalacij
:: - u biosu postoji CSM koji treba da bude ukljucen, ugasi safeboo
:: - u toku instalacije, pritisni SHIFT-F10, otvara se CMD, kucaj diskpart i nadji uputstvo kako da uradis CLEAN disk
::
:: - ne pravi nikakve particije, vec samo klikni `unallocated`, tj. na disk i nex
::
:: Za MBR windows kreira particiju+ 500Mb za boo
:: Za UEFI windows kreira vise particija i to je normaln
::
:: Ako nece ovako, onda probaj kao legacy MBR, proveri samo kako treba da bude podesen CSM
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.01.2021. 17:43 #667285

status: user
broj poruka: 18930
Da li si procitao ceo post? I ovo sa diskpart si probao? CSM? Nesto si zaboravio 100%.

Windows 10 nikad ne pravi 50Mb particiju, vec 500Mb MBR, ili nekoliko malih particija za UEFI + Windows system.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Batalite te USB BOOT alate 01.01.2021. 18:32 #667286

status: user
broj poruka: 9369
Oni su dobri samo ako pravite multiboot jedinice.
Skini lepo instalaciju Windows 10 preko Media creation tool, pokreni instalaciju, pobrisi sve particije sa diska, klikni na slobodan prostor celog diska (unallocated) i neces imati nikakvih problema.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa sto bato 01.01.2021. 19:20 #667287

status: user
broj poruka: 3466

Rufus uvek to lepo smandrlja, osim ako iso nije untouched pa nesto shebali i onda dzabe magija bilo koje vrste ili dvd ili usb ili nero, jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: Batalite te USB BOOT alate 01.01.2021. 19:26 #667288

status: user
broj poruka: 324
Ceo post sam pročitao, i sve sam uradio sem disk parta ali sam sada stavio novi windows i to sedmicu, 64 bita. Stavio unllocated i stavio sistem. Ista priča , tj skoro ista pošto je došao do toga da podigne sisitem i onda se prebaci na onaj deo da gde ima da se kao windows nije startovao kako treba i da ima opcoka safe mod,...start windows normali i onda ide plavi ekran i u krug tako!
On dodeli i dalje 50 mb za sistem sam, znam i ja da ne treba toliko ali on tako uradi.
Gde bi mogao biti problem?!


:: Oni su dobri samo ako pravite multiboot jedinice
:: Skini lepo instalaciju Windows 10 preko Media creation tool, pokreni instalaciju, pobrisi sve particije sa diska, klikni na slobodan prostor celog diska (unallocated) i neces imati nikakvih problema
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall Imao 01.01.2021. 19:36 #667289

status: user
broj poruka: 101
sam lsican problem pre par godina i dok nisam izvadio disk i preformatiorao ga u drugom kompu samo se vrteo u kkrug.Jeste bio desktop ali cisto da podelim iskustvo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: Re: Batalite te USB BOOT alate 01.01.2021. 19:38 #667290

status: user
broj poruka: 808
Mozda HDD
Turbofolk will die very soon...!
:: Gde bi mogao biti problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Da moze biti da je hdd 01.01.2021. 19:43 #667291

status: user
broj poruka: 3466

Gecrkt ili pobrljavio pa da moras da ga dozivas u zivot nekim od alata. Desi se i jedno i drugo ponekad.

Ocigledno ne gresis kod postupka instalacije

Mada probaj i diskpart ne košta te nista

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: Da moze biti da je hdd 01.01.2021. 21:20 #667293

status: user
broj poruka: 324
Probao da stavim linux, Ednles x64 i radi! Ponovo da varim windows i neće. Ja ne znam majke mi....
Mora da je HDD nema šta drugo! Šta mislite?

::
:: Gecrkt ili pobrljavio pa da moras da ga dozivas u zivot nekim od alata. Desi se i jedno i drugo ponekad.
::
:: Ocigledno ne gresis kod postupka instalacije
::
:: Mada probaj i diskpart ne košta te nista
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Ja bih 01.01.2021. 21:34 #667294

status: user
broj poruka: 808
ubacio neki SSD, pa probao...
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .... 02.01.2021. 10:34 #667299

status: user
broj poruka: 324
Nemam ga, zato mi je i problem da vidim šta je pa da onda kupim ako treba..

Ima li još neki ideju pa ako ništa u ponedeljak da pazarim ssd....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: .... 02.01.2021. 11:40 #667300

status: user
broj poruka: 563
Izvadi hard i ubaci ga u desktop masinu i pokusaj


:: Nemam ga, zato mi je i problem da vidim šta je pa da onda kupim ako treba.
::
:: Ima li još neki ideju pa ako ništa u ponedeljak da pazarim ssd....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 LLF 02.01.2021. 16:42 #667301

status: user
broj poruka: 1234
Pusti LowLevelFormat. Pose njega instalaciju Win10 od nule.LLF imas na Sergei Strelecu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slične probleme sam skoro uvek rešavao 03.01.2021. 00:13 #667302

status: user
broj poruka: 4227
sa acronis disk director, pa disk clean. Dok nisam saznao da diskpart radi to isto.

Vredi probati.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs