Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Freeze nekon instaliranja Win-a
STRANA 1 OD 1
djokosrb Freeze nekon instaliranja Win-a 16.01.2021. 12:29 T67988

status: user
broj poruka: 6875
Uzeh juce novi SSD za main drive. Bocnem, instaliram Win 10 i kada dodjem do instalacije ili cak downloada AMD adrenalin drivera bilo automatski kroz Win update ili manuelno ako pokusam da skinem i instaliram, nailazim na problem:

Slika se zamrzne na desku, na taskbaru izleti prozorcic gde izbacuje hardware changed, please reboot your computer. Samo mogu dole kursor na taskbar i nista drugo, da otvorim bilo koji prozor/direktorijum ne mogu. Ako probam task manager dobijem crni ekran samo sa kursorom....Na restartu, prodje win logo i crni ekran...
Probao sam nekoliko varijanti sto sam nasao online od starijih drivera, preko blokade automatskog downloada third party drivera kroz win update i nista...
Totalno cu da poludim od ovoga 7-8 puta sam brisao i instalirao, i uvek isto....
Probao sam stari SSD i neki matori HDD na kojima je sve radilo kako treba, isti slucaj. A petnaest minuta pre nego sto sam stavio novi SSD sve radilo kako treba, poslednji win update, azurirani driveri....Igrao i presao Metro Exodus i tad resio da podignem.
U safe mode isto ne mogu uci, crn ekran nakon win logoa.
Probah i Win 7...ista prica...
Razlika je sto nece odmah da se zamrzne, nego odbije da instalira driver, kad odem na restart black screen...I ovde mogu da pristupim safe mode-u....
Da li je mogu ce da je grafa ipak out?

Neki predlog?

edit: Grafa mi ne deluje da je out, msm sve je sljakalo kako treba momenat pre.



Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ništa 16.01.2021. 12:42 #667528

status: user
broj poruka: 1196
Probaj grafičku na drugom računaru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A meni bas deluje kao da je grafa out 16.01.2021. 17:50 #667533

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb ..... 17.01.2021. 10:27 #667541

status: user
broj poruka: 6875
Na kraju grafu sam prosledio jednom liku na test i sutra/prekosutra cemo videti kako stoje stvari.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Koja je graficka u pitanju? 17.01.2021. 10:45 #667543

status: user
broj poruka: 7695
Meni lici na napajanje .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.01.2021. 16:33 #667549

status: user
broj poruka: 4225
Meni djeluje da je do verzije Windowsa. Naime, dosta ljudi je prodavalo grafičke kao neispravne, a bilo je do verzije windowsa 1909 i 2003, s određenim modelima grafičkih problema nikada dosta. Evo sada sa ovom verzijom iz januara rade kao blesave i prikazuju sliku na sva 4 monitora sa različitim rezolucijama, a ranije samo na jednom. U pitanju su amd 290, r9 380, nvidia 680, 770, 980, 2060. Interesqantno, sqa nVidia karticama 3-će generacije nisam imao ni jednu anomaliju u radu, ali sam imao gluposti u PUBG i Fortnite, poput niskog FPS za te grafičke) oko 120 umjesto oko 300 do 500 fps.
.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs