Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Koji budzet ssd 120 za stari laptop..
STRANA 1 OD 2  
Guest Koji budzet ssd 120 za stari laptop.. 24.01.2021. 04:15 T68001

status: user
broj poruka: 583

Patriot Burst

Transcend

ADATA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Transcend 24.01.2021. 04:31 #667688

status: user
broj poruka: 3737
...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Koji budzet ssd 120 za stari laptop.. 24.01.2021. 07:47 #667691

status: user
broj poruka: 1327
Najjeftiniji, specijalno ako je SATA2, i najbrži i najskuplji će raditi istom brzinom. Ako je zamena za neki 5400rpm HDD onda tek nema veze.


::
:: Patriot Burs
::
:: Transcen
::
:: ADATA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 24.01.2021. 09:21 #667693

status: user
broj poruka: 4225
Bilo koji samo da nije Patriot ti jeftini iInno i razlilčite švabske marke. A data bilo koji , osim 630. Transend ili Kingston, osim onih A300 i A400 za naše trđište.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.01.2021. 10:13 #667698

status: user
broj poruka: 9460
Slobodno jeftini A400, radi za sve pare.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 24.01.2021. 11:59 #667707

status: user
broj poruka: 1992
nznm sto se pljuje Pejtriot, seljakao sam ga iz jedne krsine od lapsitopsija u drugu i jos mrda, a probio garanciju odavno, sto pilence rece uzmes prvu najobicniju brlju koja ti dodje pod sape i teraj dok tera, mada meni cesce crkavaju RAM memorije od njih/hardova, valjda zato sto ih maximalno koristim :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi U principu bilo koji 24.01.2021. 12:57 #667712

status: user
broj poruka: 7695
a koji ima vecu brzinu transfera,ono sto je bitno je da tebe zakon stiti dok traje garancija ,a posle mozes i nesto drugo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.01.2021. 15:34 #667713

status: user
broj poruka: 9460
Ma jasta. Nema losih SSD.
Koji god da ubodes radice na maksimumu Sata2.
Ja imam 2 kom a400 120GB, jedan akan do iznemoglosti kopiranjem, downloadom...i rade kao i prvog dana.
Ubacivao bar jedno 5,6 komada ljudima u lap i niko da se javi da ima problem sa istima.
Lapici progledali kada se izbaci ubogi HDD. Razlika nebo zemlja.
Ne znam kako vama crkavaju. Mozda jednostavno nemate srece, jbmlga.

Sada su bukvalno dzaba, pa i nije steta i da crkne. Ja se ne licno ne bih ni sa garancijom baktao. Kubis drugi i zavrsena prica za 5 min. Bolje nego da se natezes oko garancije, gubis zivce i vreme za tu sicu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.01.2021. 16:19 #667714

status: user
broj poruka: 4741

A šta je sreća? Nije sreća jednostavna, nego je sreća stvar brenda, serije i količine. Tih par komada što ste probali je smešan uzorak. Ali ako na 1000 komada ne radi 30 Patriota i Kingstona, a samo jedna ADATA, onda ne može da se kaže da nema loših. Ima.

Ni sa garancijom se ne bi baktao... al si postao galantan. Jel si se obogatio?

A podaci na disku?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Kad se setim 24.01.2021. 16:40 #667715

status: user
broj poruka: 3466

Pojave ssd i €/1gb odnosa bilo kao bas luksuz kupiti neki.

A sad sta znam, ssd za sistem i to nesto nebitno, storage na par drugih mesta pa ako si baksuz i treba da ostanes bez podataka nece pomoci svemirski m8nvme sa zlatnim cipovima i ne znam kojom specifikacijom ni 5 backup lokacija jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 24.01.2021. 16:41 #667716

status: user
broj poruka: 9460
Izem li ga onda.
Kako god, ali bar ja nemam losih iskustva sa tim SSDom, zato i predlozih.

Nisam se obogatio, ja sam daleko od civilizacije i trebao bih da saljem, pa postarina bi me izasla kao pola diska. Mrzi me da se bakcem, a i pitanje je da li ce da uvaze garanciju, jer im se moze...kazu pokiso ti je i cao dovidjenja.

Podtke uglavnom nemam bitne, a ono malo sto imam cuvam na 2 HDD-a. Sa SSD povremeno bekapujem bitno i to je to.
Ne prepustam slucaju, jer sam se i sam xxx puta zajebo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.01.2021. 16:59 #667717

status: user
broj poruka: 4741

Ne treba kupovati najjeftinije. Postoji ogromna verovatnoća da je naletela škart serija koje pokušavaju da se reše bombastično niskom akcijom. Uzmeš prvo sledeće, pa makar i samo 50 dinara bilo skuplje.

Jednostavno, kad malo razmisliš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: 24.01.2021. 17:26 #667722

status: user
broj poruka: 7695
Dobra je to logika ,u principu treba da vidi da je 3d nand tehnologija

Ovaj mu nije los po meni

http:--www.novicomp.rs/kupi/ssd-120gb-crucial-bx500-ct120bx500ssd1-3d-nand-540-500-mb-s-sata3-1158

::
:: Ne treba kupovati najjeftinije. Postoji ogromna verovatnoća da je naletela škart serija koje pokušavaju da se reše bombastično niskom akcijom. Uzmeš prvo sledeće, pa makar i samo 50 dinara bilo skuplje
::
:: Jednostavno, kad malo razmisliš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.01.2021. 19:00 #667726

status: user
broj poruka: 4741

Šta je bre ovo, ni link više ne može da se postavi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re 24.01.2021. 22:43 #667734

status: user
broj poruka: 583

Geil zenith

Wd green

Crucial

Ako je to nesto bolje od Transcenda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 25.01.2021. 14:22 #667737

status: user
broj poruka: 1661
ko zna sta oni rade sa njima pa im crkne :D


:: Ma jasta. Nema losih SSD
:: Koji god da ubodes radice na maksimumu Sata2
:: Ja imam 2 kom a400 120GB, jedan akan do iznemoglosti kopiranjem, downloadom...i rade kao i prvog dana
:: Ubacivao bar jedno 5,6 komada ljudima u lap i niko da se javi da ima problem sa istima
:: Lapici progledali kada se izbaci ubogi HDD. Razlika nebo zemlja
:: Ne znam kako vama crkavaju. Mozda jednostavno nemate srece, jbmlga
::
:: Sada su bukvalno dzaba, pa i nije steta i da crkne. Ja se ne licno ne bih ni sa garancijom baktao. Kubis drugi i zavrsena prica za 5 min. Bolje nego da se natezes oko garancije, gubis zivce i vreme za tu sicu
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 26.01.2021. 04:36 #667752

status: user
broj poruka: 1620
:: nznm sto se pljuje Pejtriot, seljakao sam ga iz jedne krsine od lapsitopsija u drugu i jos mrda, a probio garanciju odavno, sto pilence rece uzmes prvu najobicniju brlju koja ti dodje pod sape i teraj dok tera, mada meni cesce crkavaju RAM memorije od njih/hardova, valjda zato sto ih maximalno koristim :

U mom bliskom okruženju crkla 3 komada u poslednjih pola godine... toliko imam da kažem za Patriot, dok ih lično baš gotivim kao proizvođača još od vremena DDR2...
Adata sam lično video samo jedan zveknut do sada.
Kingston - čuo jesam za više slučajeva (ovde, a i na drugim mestima), ali u svom okruženju nisam video crknute diskove, dok relativno često kupujem A400.

Najprivrženiji sam Samsungu, a nemam realno objašnjenje za to (u početku su koristili bolje kontrolere od drugih, pa posle i 3D V-NAND-ove, i tako, ali sad sve to dođe na isto).

WD je, uslovno rečeno, nov po pitanju SSD-ova, iza toga stoji SanDisk koji je njihov, a u pitanju je kompanja sa izuzetnim renomeom kada se radi o fleš memorijama - šta znam, nisam imao prilike da ih koristim, ali sam itekako spreman da jedna od narednih kupovina bude upravo WD.

::Sada su bukvalno dzaba, pa i nije steta i da crkne. Ja se ne licno ne bih ni sa garancijom baktao. Kubis drugi i zavrsena prica za 5 min. Bolje nego da se natezes oko garancije, gubis zivce i vreme za tu sicu

@gilopile
Iako si delimično u pravu, zašto bismo im poklanjali svoj novac? Bez uvrede, ali upravo zbog takvog stava kod dosta ljudi, ovi papani i daju sebi za pravo da nas mažu i zavrću, što im ne treba dozvoljavati ni za jedan dinar, a ne čak nekoliko hiljada.

Garancija je garancija, i niko njima lično ne izbija pare iz džepova, već to proizvođač pokriva u 95% slučajeva, dok oni nastavljaju da zavrću ljude (to što naš zakon diktira 2 god. garantnog roka od strane prodavca, dok su su pojedini proizvodi pokriveni sa fabričkom garancijom od samo godinu dana, sami su prihvatili svojim poslovanjem i apsolutno nisu primorani da prodaju uređaje tih proizvođača ako smatraju da im ne ide u korist).

U poslednje vreme mi se dosta reklamacija pozitivno završavala jedino mejlom čiji naslov počinje sa: ".opomena pred utuženje, po savetu Sektora za zaštitu potrošača".... dotle smo sebe doveli - da za svaku glupost moramo da ".pretimo"., uslovno rečeno.

Ja guram do kraja, makar koštalo koliko i utrošeno vreme (ili, u tvom slučaju, dvosmerna dostava) - pokloniću posle dotični uređaj nekom kome je stvarno potreban, ili ga prodati za manje pare, ali krvopijama ne dam ništa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.01.2021. 04:39 #667753

status: user
broj poruka: 1620
Je l` zna neko šta su admini radili sa kodom? Kakve su ovo dodatne tačke uz navodnike, šta je sa boldovanjem itd. ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @luja-88 26.01.2021. 09:41 #667754

status: user
broj poruka: 1992
nznm moj Pejtriot je uzet pre skoro 10-tak god. i jos mrda, moguce da se u medjuvremenu nesto promenilo, sto neki rekose zalomi se losa serija, a400 isto ima jedan radi za sve pare, obrni okreni krs je krs i svejedno je sta se uzme, nema pravila, nece ni samsung jos dugo da se sepuri, ljudi ce kupovati prema dubini dzepa, a kako je hrana bila i ostala prioritet sve ostalo ce ici na kartu dok radi radi, mogao bih da te uputim na globalisticke knjige gde su manje vise ".prorekli". buducnost u kojoj zivimo, ali ne znam koliko bi to realno pomoglo, neki bi se odmah pozvali na ".trolovanje"., ako imas super, ako ne, gledaj da kupis neko parce zemlje i pocni da izucavas zemljoradnju (negde blize gradu tj. polu-urbana prica), ako je jos i IT dotvikujes tim bolje, mislim ne bi Mr. Bili bio najveci zemljoposednik u USA bez razloga

a sto se foruma tice, sta ce ti link-ovi, a boldiranje jos manje, obican/ne engleski tekst je i vise nego dovoljan, pa dok izgura izgura .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 26.01.2021. 11:30 #667757

status: user
broj poruka: 4741

Eto micika, kako ti razmišljaš. Imaš čitav JEDAN komad nečega što radi i zato misliš da su svi komadi toga dobri. Sjajna logika. To je ko ono, zahvatiš čašu iz okeana i kažeš ovde nema kitova, znači nema ih ni u moru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: @luja-88 26.01.2021. 12:02 #667760

status: user
broj poruka: 3466

Prekjuce cini mi se, cujem sto pored mene neka dva studenta pomenuli Barajevo ili nesto okolo parcad zemlje ali ne moze gradnja tu (sad) promenice se mozda nekad kao i sve ono oko aerodroma
100e komad, nista ogromno ni specijalno nisam obracao paznju ali micikin post me podseti :)
Kad odem opet na to blejaliste mogu da pitam jer se i meni dopada ideja makar da sadim cherry paradajz i luk vlašac :)


A za kod i linkove i tacke kose crte pretpostavljam neka prevencija od botova i njihovih linkova i da se ljudi ne zalecu automatski i da jedan click bude fatalan.

Kasnije javljam model MOBO iz jednog racunara pa da mi predložite neku kupovinu sta nataknuti tu, da nije overkill a da nije nesto slabije nego sto ploca moze da propusti :)



:: nznm moj Pejtriot je uzet pre skoro 10-tak god. i jos mrda, moguce da se u medjuvremenu nesto promenilo, sto neki rekose zalomi se losa serija, a400 isto ima jedan radi za sve pare, obrni okreni krs je krs i svejedno je sta se uzme, nema pravila, nece ni samsung jos dugo da se sepuri, ljudi ce kupovati prema dubini dzepa, a kako je hrana bila i ostala prioritet sve ostalo ce ici na kartu dok radi radi, mogao bih da te uputim na globalisticke knjige gde su manje vise "..prorekli".. buducnost u kojoj zivimo, ali ne znam koliko bi to realno pomoglo, neki bi se odmah pozvali na "..trolovanje".., ako imas super, ako ne, gledaj da kupis neko parce zemlje i pocni da izucavas zemljoradnju (negde blize gradu tj. polu-urbana prica), ako je jos i IT dotvikujes tim bolje, mislim ne bi Mr. Bili bio najveci zemljoposednik u USA bez razlog
::
:: a sto se foruma tice, sta ce ti link-ovi, a boldiranje jos manje, obican/ne engleski tekst je i vise nego dovoljan, pa dok izgura izgura .
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.01.2021. 13:25 #667762

status: user
broj poruka: 1992
@otporas

pazi nemam ja nista protiv da se momci koji rade sa lager listama iz Kimteka, Pin-a i ko god vec bio uvoznik jave, sta vise, objave iste sa ukupnim brojem prodatih/reklamiranih modela i lako ce se neuki plebs obrazovati sta da kupi/izbegava, ali nesto mi govori se do tako necega dolazi samo preko Mike/Slavujke/Dragise "..preko veze".., tako da autor-u teme ne gine da radi aproksimaciju, narocito za 120GB modele koji su opste poznati kao najskuplji .)

u medjuvremenu, prvo sta mi dodje pod ruke, a uklapa se u cenovni rang i ima standardnu 2god. fiskalnu garanciju zavrsice posao...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Micika 26.01.2021. 13:33 #667763

status: user
broj poruka: 3466

Slaji na mejl štivo za čitanje to za buducnost i ako imas nesto oko fotografisanja neke udzbenike. Hvala unapred


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 26.01.2021. 13:41 #667764

status: user
broj poruka: 4741

@smoraš
Javljaju se, samo nema ko da sluša.

duqp, ovo nije poljoprivredni forum.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.01.2021. 14:12 #667765

status: user
broj poruka: 1992
@otporas

ma pusti mi te Mejsonske fore, javljaju se, ja samo verujem zvanicnoj overenoj/pecat/zig dokumentaciji (moze biti i ona elektronski potpisana), a rekla kazla, nema od toga nista, a sto se poljoprivrede tice, ne tako davne oko 2000. jos dok je PC Impuls bio kod Vukov-og spomenika, pazarih ja neku Logi multimedijalnu tastaturu i nekoliko USB eksternih HDD rack-ova i pomenu momcima kako sam cuo za njih (preko kog foruma), kad ono nesto slezu ramenima, a i u neobrojani broj drugih radnji kad sam pomenuo mesto oglasavanja/izvor i oni slezu ramenima, posle sam prestao dalje da reklamiram forum i dosao do zakljucka da mozda poljoprivreda i ne zvuci tako lose :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @alrad 26.01.2021. 14:55 #667766

status: user
broj poruka: 3466

Znam ja koji je ovo forum i za sta je. Ali nije smak sveta nadovezati se na nesto pomenuto a nekome interesantno u trenutku.

Na kraju krajeva, ako se pricom o bilo cemu drugom osim pc net audio video itd itd remeti harmonija na forumu, moze da mi skrece paznju vlasnik, administrator ili moderator i to editovanjem mog posta ili cak brisanjem ili da banuje moj nalog i to je to.
Ti bato gledaj svoja posla i ne sekiraj se da li ja znam koji je ovo forum.

Ako imas nesto protiv micike slucajno pa je frka sto sam se nadovezao bas me briga iskreno da ti kazem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs