Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Autodesk (Cad, steel...) spor viewport
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Autodesk (Cad, steel...) spor viewport 28.01.2021. 23:42 T68018

status: user
broj poruka: 1372
Kao što naslov kaže, već duže imam ovaj problem ali sam mislio da je do matore grafičke ali izgleda da je nešto veće.
Bilo kakav rad u 3d (pomeranje, rotacija itd) u bilo kom Autodesk cad programu (ovde konkretno Autocad i Advance steel) je jako mučan usled seckanja, kočenja, zamrzavanja na nekoliko sekundi, itd. U drugim programima nemam navedene probleme.

Hardware acceleration je uključen oduvek.

Konfiguracija: Ryzen 2700, 16gb rama, rx570 (pre je bila 5670 512mb pa sam mislio da je do nje).

Ako neko zna u čemu je problem, unapred mu hvala.

__________________
https:--fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mozda glupo pitanje 29.01.2021. 09:01 #667847

status: user
broj poruka: 3466

Metn`o li si mu ssd? Ja svo seckanje i kocenje na bilo kojoj masini a da ima hdd pripisujem tome :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 29.01.2021. 10:29 #667851

status: user
broj poruka: 1372
Na ssd-u je.
Bukvalo je minimalna razlika u radu izmedju ovoga i 10+ godina stare dosta slabije platforme...
__________________
https:--fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alumiroi Re 29.01.2021. 11:50 #667857

status: user
broj poruka: 98
Imao sam problem sa brzinom kada sam prešao na ACAD Architecture 2019. Sporo je prebacivao layout tabove.
Pomoglo je isključivanje svega u Options/System/Hardware Acceleration osim hardware acceleration unutar Graphic performance.
Ne kažem da je ovo rešenje ali može da bude da je uključena neka opcija koja je problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re 29.01.2021. 12:08 #667858

status: user
broj poruka: 583


Jel direct x9 ili 10 default za gpu u tim programima?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kimikus re 29.01.2021. 14:16 #667866

status: user
broj poruka: 75

Jesi li probao da procistis crtez (purge)? Mozda imas nesto frizovano. Koliki je model? Jel solid (preracunava i masu itd...) ili plane? Smanji broj izohipsi za prikaz...to je ono sto mi prvo pada napamet,ali moze da bude svasta (oce da pobrljavi tek tako)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 29.01.2021. 22:31 #667891

status: user
broj poruka: 1372
@alumiroi
Nije pomoglo isključivanje

@Guest
Ne znam, nema opcija negde unutar programa da se bira da sam nasao. Nasao sam neka upustva za menjanje kroz win ali nista nije delovalo drugačije.

@Kimikus
Odradjeno naravno ali nema uticaja. I linijski i 3d preko, ali stvarno ne bi trebalo da je nešto toliko zahtevno da se novi komp muči. Evo čega sve ima u jednom fajlu konkretno http:--skr.rs/6BE, a mogu i da snimim da se vidi kako radi pomeranje i rotacija...

__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs