Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Sta koristite za transfer fajlova sa racunara/laptopa a da nije kabl
STRANA 1 OD 1
duqp Sta koristite za transfer fajlova sa racunara/laptopa a da nije kabl 29.01.2021. 15:22 T68019

status: user
broj poruka: 3466

Konkretno sa macbook air laptopa bih slao fotke i muziku skoro pa svakodnevno. Količina, nema pravila (ako je free varijanta nema ni quota zar ne)
Dajte neku ideju ako imate


Godinama koristio airdroid ali poceo je da me nervira iako je bas lepo, radio.
Ali 200mb 1 month limit mi je glupo bas.


Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Sta koristite za transfer fajlova sa racunara/laptopa a da nije kabl 29.01.2021. 16:39 #667868

status: user
broj poruka: 46
Brate mislim da te ne shvataju najbolje, u kom smislu bi slao fotke i muziku? Mislis online pa da neko skine ili bi selio sa kompa na komp? Za ovo drugo evo ti, pa tebi ne bih uzeo vise od 50 evra za 128 GB ludacki brz kingston flash, daj neki br ili se javi na 0612777787 na vajber sta oces, osim naravno WeChat-a, to nece da moze, dam ti i type A na type C gratis konvertor pa ga rkaj kokaj, ja znam da ga necu otpakovati, dobio sam ga kao zamenu jer je tezak kao privezak od ... you name it, placen mozda 8K a danas gigashit trazi 12K za isti.
Eto ti ga imas upola cene bas zato sto sam te pljuvao i havarisao ovde po forumu, i ispadao debil i ostao bez omiljenog nicka.
I sta sam postigao? Daj se vise izmirimo, smorilo bre, alo kad je bila 2013-2014., 7 godina i ogledalo kad se slomi pa prodje nesreca haha :D

Ako mislis na online shareovanje fajlova otkud znam sta ti je za dzabe, nabavis lepo USBchugu od 128 GB, dam ti lepo model i sta god, isfotkam ti ovim 1+-om dok i njega nisam olupao i to je to, meni sto manje tehnike pod ruke, veruj mi, sve mi se kvari a da mi zdravlje oduzima neki tamo shuntavilo telefon ili neko njesra - haj pali ba, nisam u tom fazonu, necu oko govana sa stampanom plocom i chipovima da gubim zivce vise nego Boze zdravlja po iPhone SE 2 i to crveni, eventualno crni, samo da mi se priblizi rodjendan.


::
:: Konkretno sa macbook air laptopa bih slao fotke i muziku skoro pa svakodnevno. Količina, nema pravila (ako je free varijanta nema ni quota zar ne)
:: Dajte neku ideju ako imat
::
::
:: Godinama koristio airdroid ali poceo je da me nervira iako je bas lepo, radio.
:: Ali 200mb 1 month limit mi je glupo bas.
::
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Napisao sam 29.01.2021. 16:41 #667869

status: user
broj poruka: 3466

File transfer sa racunara na tel

Ne treba mi usb ni adapter, hocu da iskoristim wifi mrezu na kojoj su oba uredjaja istovremeno i da uradim copy/paste ili, drag`n`drop

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Napisao sam 29.01.2021. 17:01 #667875

status: user
broj poruka: 46
Znaci bezicnim putem sa MacBook-a na Android fon... Brate... Meni je to malo zahtevno, a u mreze se razumem koliko da promenim IP da li VPN programom ili paljenjem/gasenjem/resetovanjem rutera.

Zar ti nije lakse nekim bluetoothom sa laptopa na telefon nesto da se izmajmunise...

Ajde videcu, u desktop mi je ubodena USB WiFi mrezna da baca sliku na smart TV pa cu probati neke fazone, a ovo sam nesto iskopo ali nisam skontao sta je pisac hteo da kaze, naravno link ide bez https: zbog onih crtica sto forum nije svoj ovih dana...

https://www.techrepublic.com/blog/tablets-in-the-enterprise/transfer-files-between-your-android-tablet-and-pc-using-wi-fi/

Ako neko jos od forumasa uspe da da odgovor na ovo bilo bi gotivno, a ne svaki put kabliranje...

EDIT: Mislim da sam nasao nesto gotivno helpdeskgeek.com/windows-10/what-is-wifi-direct-in-windows-10-and-how-to-use-it/ samo ne znam kako ces sa Mac-a na telefon, WiFi direct je keva sto se tice prenosa i kad saljes na nesto i kad treba da ti se nesto posalje, brzine su brutalne.

Uparim telefon sa kompom preko WiFi Direct i nema gde dalje, to je ujedno i resenje tvog problema, samo sta dalje, sto komp ne prihvata fajl koji saljem i sto ne mogu na telefon da posaljem fajl, ...

::
:: File transfer sa racunara na te
::
:: Ne treba mi usb ni adapter, hocu da iskoristim wifi mrezu na kojoj su oba uredjaja istovremeno i da uradim copy/paste ili, drag`n`drop
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ima bezbroj 29.01.2021. 17:24 #667878

status: user
broj poruka: 3466

Varijanti za file transfer bezicno bez bt naravno.em je spor em gde cu ga sa mac na android
Rekoh koristio sam airdroid kako mi deluje nastavicu sa njim pa i platiti da povecam onaj transfer limit

Skoro sve sto ima za win ima i za mac sad , ako nekome naidje ideja neka, pisite slobodno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Ima bezbroj 29.01.2021. 17:33 #667879

status: user
broj poruka: 46
Evo sad sam napisao, ukljucim WiFi direct na telefonu i uparim tako sa kompom ali ne znam sta dalje, mora da ima neka fora, neki DLNA preko WiFi direct, to je sto puta brze od bluetootha, samo ne znam sta treba izmajmunisati a da se ne instalira dodatni softver koji kosta, ajmo strucnjaci da vas vidim, ja sam napravio prvi korak...

Znaci dignes na telefonu WiFi direct da pretrazuje a onda odes na add new device na Win10 i uparis telefon lagano, verovatno je na MacOS-u jos laganije nego sa raspalim Win10 gde sve mora neka nauka da bude, a posle sta i kako pojma nemam, al eto ti brzo da brze ne moze a nije kabl


::
:: Varijanti za file transfer bezicno bez bt naravno.em je spor em gde cu ga sa mac na androi
:: Rekoh koristio sam airdroid kako mi deluje nastavicu sa njim pa i platiti da povecam onaj transfer limi
::
:: Skoro sve sto ima za win ima i za mac sad , ako nekome naidje ideja neka, pisite slobodn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 pa prosto je ako nisu povervljivi fajlovi 29.01.2021. 17:36 #667880

status: user
broj poruka: 4659
samo Cloud, to je najbolje, Google, Windows, MediaFire. Za transfer preko wi-fi (davno sam tako prebacivao) islo je preko nekog FTP servera pa se zakacis i dovuces. Tj dva uredjaja se zakace na jedan isti FTP server. Sad mozda ima u telefonu opcija da se zakacis direktno preko wi fi na bilo koji PC, nesto tipa `direct connect`. Ne znam kako se zovu te opcija na novijim telefonima. Ja sve na Cloud prebacujem sto trebam negde da podelim.


Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: pa prosto je ako nisu povervljivi fajlovi 29.01.2021. 17:39 #667882

status: user
broj poruka: 46
ma sav si mi ti pametan :cmok:

A STA SAM JA NAPISAO? Sto volim vas sto sve znate pa to ti je, a ovaj decko stvarno sve zna oko telefona a vi koji ste lemilicu videli samo na buvljoj pijaci mi tu nesto mediafire itd.

duqp - udri po WiFi Direct-u i probaj nesto preko tog MacOS-a raspalog, na Win10 nesto mraci, ima fora sigurno neka, brzine su brutalne, za razliku od BT

:: samo Cloud, to je najbolje, Google, Windows, MediaFire. Za transfer preko wi-fi (davno sam tako prebacivao) islo je preko nekog FTP servera pa se zakacis i dovuces. Tj dva uredjaja se zakace na jedan isti FTP server. Sad mozda ima u telefonu opcija da se zakacis direktno preko wi fi na bilo koji PC, nesto tipa `direct connect`. Ne znam kako se zovu te opcija na novijim telefonima. Ja sve na Cloud prebacujem sto trebam negde da podelim
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD10EARS 1T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: XFX RX 580 GTS 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp :) 29.01.2021. 18:28 #667885

status: user
broj poruka: 3466

Nekad davno sam imao ideju tu sa cloud ali mi je komplikovano a up speed je iritantan.

Airdrop ima web a ima i instalacija, otvori se ekran bukvalno prealikan sa telefona, a meni je bitno samo file manager i ta dva foldera.

Lemilica mediafire i buvljak. Pa ludilo mozga.

Mozda da mi prelemi neko kabl od tel do laptopa i da napisem markerom mediafire i da takav budem u 21om veku?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ne znam 29.01.2021. 19:52 #667887

status: user
broj poruka: 1196
A što ne koristite SMB (samba share) po lokalnoj mreži? Relativno lako se podešava na Mac-u. Malo googlanja i rešen problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hvala za predlog 29.01.2021. 20:04 #667888

status: user
broj poruka: 3466

Isprobacu ovo :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
subzero88 lanxchange 29.01.2021. 21:57 #667889

status: user
broj poruka: 178
Probaj i ovo: https:--lanxchange.com/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD FX-6300/Asus M5A97 LE R2.0/16GB DDR3-1600/MSI Geforce 1650 4GB OC/Samsung U28E570

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hocu 30.01.2021. 01:23 #667894

status: user
broj poruka: 3466
Pobedice jednostavnija stvarcica. Hvala

Lanxchange super prosto jednostavno, sa racunara drag n drop i odmah, je tu u telefonu, ali iz nekog razloga kada se salje sa telefona samo zabode, pescani satic i ne mrda. Mora force quit.

Feem je ok, ali razna neka ogranicenja kao free user.


Da ne davim vise sa ovim, snalazicu se na koji god program, prvo nabasam na desktopu i cao :)

Hvala ljudi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 30.01.2021. 21:38 #667918

status: user
broj poruka: 1470
Probaj airmore, za mene najjednostavnije rešenja za sada.

http:--web.airmore.com/

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x3msvabo Share it 30.01.2021. 23:43 #667922

status: user
broj poruka: 291
Koristio sam jako dugo ovaj program za takve stvari, doduse ne sa mac-a, ali vidim da ima i app za mac, pa ono, probaj, besplatno je, jako brzo, nalazi sve sto je na mrezi tvojoj i to je to.

pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hvala ljudi 31.01.2021. 01:55 #667925

status: user
broj poruka: 3466


Sutra se zanimam time
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Re: - - - 01.02.2021. 22:03 #668025

status: user
broj poruka: 1033
Vrh, jako jednostavno i prekticno.

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Kingston A2000 1TB
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: Probaj airmore, za mene najjednostavnije rešenja za sada
::
:: http: - web.airmore.com
::
:: Black Wol
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: - - - 06.02.2021. 15:41 #668228

status: user
broj poruka: 3466
Isprobao brzinski airmore, ovo je jedna divnost :)

Fala Vi :)



:: Vrh, jako jednostavno i prekticno
::
:: ASUS STRIX B450-
:: Ryzen 260
:: CM Nepton 140X
:: Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @340
:: Kingston A2000 1T
:: Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750F
:: MSI RTX 2060 VENTU
::
::
::
:: :: Probaj airmore, za mene najjednostavnije rešenja za sada
:: ::
:: :: http: - web.airmore.com
:: ::
:: :: Black Wol
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Setio sam se konacno :) 24.04.2021. 05:04 #670119

status: user
broj poruka: 3466

Dukto

Win/Mac/Linux/Android :)

Transfer fajlova preko wifi :)

Zelena cev od kanalizacije iz Super Mario igrice haha a mesecima lupao glavu da se setim naziva i drndao se sa `send anywhere` :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs