Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Sta je jos preostalo?
STRANA 1 OD 1
Veljazin Sta je jos preostalo? 29.01.2021. 15:31 T68020

status: user
broj poruka: 46
Dakle, baterija - checked, nova novcata, meni se par puta napunila do 100% od nule bez problema.
Drugo, juce zamenjen mUSB + flat kablic, ocigledno je to neko pre mene nabadao kontra, checked.
Trece, obrisani su iz TWRP file managera sledeci fajlovi - batterystats-checkin.bin, batterystats-daily.xml i batterystats.bin dok je telefon bio na punjacu i prikazivao 100%.

Naime, sta se desava, CPU-Z ispisuje 4318~4319 mV sto je indikator pune napunjenosti i toliko prikazuje kad je baterija na fabrickom punjacu. E sad, probani su i drugi punjaci, pre svega ovaj ludacki od ne znam koliko ne znam cega sve ne koji 1+ napuni za manje od 45 min. Ne mrda.

Da bi prikazao pun kapacitet mora da se ugasi, da se izvadi baterija, da se vrati i tad skoci na 96% dopuni do 100% i svaki put kad se puni iz pocetka da li od nule da li od nekog procenta - zakucava.

Kaze covek moze biti do starog kabla, ja imam Nokijin USB male na mUSB male kabl koji je sasvim korektno punio S5, S5 Neo i brdo telefona sa mUSB konektorom, izmedju ostalog i ovaj S3 Neo i sa unistenim mUSB-om i danas sa novim novcatim.

Ali S3 Neo nece. Zabode na 89%, 90%, 91%, 92%, jednostavno nesto nije kako treba, probao sa razdrndanim Samsung kablom medjutim on je toliko razglavljen da gubi kontakt...

Vise sam ocajan, toliko para za bateriju i nov mUSB sa flatom da mi se vise smucio, jednostavno ili da ga pustim da se puni dokle se napuni i obustavim ili da ga zavrljacim u Dunav sa sve punjacem, kablom, baterijom, SIM karticom i 64 GB microSD.

Zgadio mi se... Totalno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ... 29.01.2021. 16:15 #667867

status: user
broj poruka: 3466
To je takva tarabakula od telefona gde je greska uloziti 100din u film foliju kamoli nesto drugo.

Ja kad sam prvi put pisao da nije do baterije,ne kupuj bzvz bateriju ni kinesku ni originalnu, izvredjao si me najgore moguce ali ok je ne dotice me.

Problem je u ploci telefona, ne mozes to resiti .xml editorom ili drugim kablom. Bar 10 stvari moze biti

Potrebni su ti srafcigeri, pinceta, flux,duvaljka,unimer,lemilica,neki cip da prekuglas ili zamenis skroz ili da izlicnujes sa nekog mesta na neko mesto.

Sugestija,ako je do s3 neo kupi skrsen (nece niko da menja ekran pa prodaju za delove za bas male pare) i prepakuj plocu
Ali ostaje pitanje da li je jos nesto geknulo tom lupanom jbg.

U varijanti bacanja u Dunav, javljam se da uzmem gratis ili otkupim povoljno kablove kojih nikad dosta mada sam bas danas havarisao jedan type c ali nema veze, a pre svega memorijsku (malena je lagana ne bi doleprsala do vode haha) , bas mi fali jedna micro sd :)

edit
skr.rs/6B3
skr.rs/6BM

Samo ploca 1k din
A ovaj drugi svasta nesto 10e

Pozovi pitaj, idi negde neka ti to prepakuju, a ako za tu glupost ce ti naplatiti nesto, javi, prepakovacu ti ja to gratis (zameniti ploce) necu se baviti testovima, dijagnostikom, ni sa cim odmah da se ogradim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: ... 29.01.2021. 16:44 #667870

status: user
broj poruka: 46
Hahaahha sve je reko kralj. Pa znam brate da je kanturina, ali aj kao da mu dam jednu, drugu, petu, desetu sansu, i dzabe, jebe me pa me rastura... Pa kako si uspeo type-C kabl da razmontiras brate, to mi ne ulazi u mozak nikako, ali nikako, jbt za mene i tebe treba sve nesto specijalno...

I sta kao da prepakujem plocu iz ovih izlomljenih tj. ti da se cimas oko toga i kao mozda proradi... Daj mozak me boli vise, necu, prvo mi aktiviraj WeChat nalog na 060 i 061 broju i onda moze, samo ako i ti popijes block od kineza onda ces da me stvarno naduvas vo vjeki vjekova...

Joj majko sta sam Bogu zgresio, ja, duvaljka, flux i sve to oko toga... A ovaj iz servisa se kune da ga je par puta napunio do 100%... Ma nabijem ga na kur


:: To je takva tarabakula od telefona gde je greska uloziti 100din u film foliju kamoli nesto drugo
::
:: Ja kad sam prvi put pisao da nije do baterije,ne kupuj bzvz bateriju ni kinesku ni originalnu, izvredjao si me najgore moguce ali ok je ne dotice me
::
:: Problem je u ploci telefona, ne mozes to resiti .xml editorom ili drugim kablom. Bar 10 stvari moze bit
::
:: Potrebni su ti srafcigeri, pinceta, flux,duvaljka,unimer,lemilica,neki cip da prekuglas ili zamenis skroz ili da izlicnujes sa nekog mesta na neko mesto
::
:: Sugestija,ako je do s3 neo kupi skrsen (nece niko da menja ekran pa prodaju za delove za bas male pare) i prepakuj ploc
:: Ali ostaje pitanje da li je jos nesto geknulo tom lupanom jbg
::
:: U varijanti bacanja u Dunav, javljam se da uzmem gratis ili otkupim povoljno kablove kojih nikad dosta mada sam bas danas havarisao jedan type c ali nema veze, a pre svega memorijsku (malena je lagana ne bi doleprsala do vode haha) , bas mi fali jedna micro sd :
::
:: edi
:: skr.rs/6B
:: skr.rs/6B
::
:: Samo ploca 1k di
:: A ovaj drugi svasta nesto 10
::
:: Pozovi pitaj, idi negde neka ti to prepakuju, a ako za tu glupost ce ti naplatiti nesto, javi, prepakovacu ti ja to gratis (zameniti ploce) necu se baviti testovima, dijagnostikom, ni sa cim odmah da se ogradim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Ovaj 29.01.2021. 16:47 #667871

status: user
broj poruka: 908



Se opet svadja sam sa sobom, brate da li ti je toliko dosadno u životu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Ovaj 29.01.2021. 16:54 #667872

status: user
broj poruka: 46
Cekam da mi puste EON Premium da gledam HBO pa ako neko ima dobar TV 32`` bez mrtvih piksela za preporuku to bi bilo kul a ovaj Samsung da prodam sa sve telefonom ili da dam prostitutkama da piju kafu sa mnom, ja sam ispunjen covek, nisam normalan zna se i sta cu, zivim sa tim a i zabavno je.


::
::
::
:: Se opet svadja sam sa sobom, brate da li ti je toliko dosadno u životu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Moze on 29.01.2021. 16:58 #667873

status: user
broj poruka: 3466

Da ti se kune da je majka Jevrosima, ti kad izadjes iz lokala on ne zna sta ti radis i sta je moglo da se desi

To je poenta u krpljenju, jel ti dao neku garanciju na popravku? Ne verovatno.

Type c se raspao nakon 3god svakodnevnog punjenja minimum po 2 telefona ako nekad ne i vise. Radi on ali nema izolacoje vise. Samo zice i konektor. Rizik ga uzeti u ruke

A za wechat ne zelim da budem garancija za osposobljavanje tvog naloga. Izbegavam sva petljanja stresove i paranormalne aktivnosti. Nadji nekog drugog

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Aha 29.01.2021. 17:00 #667874

status: user
broj poruka: 908



Onda OK samo udri :-) sta kažu za eon premium, zna li se šta, kada će biti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Aha 29.01.2021. 17:06 #667876

status: user
broj poruka: 46
@duqp ma ebo WeChat drago mi je da sam te cuo posle 220 godina, mnogo se potresam oko kineskog sr... ma ko ga je.. ocu iPhone SE dvojku, to mi je zelja, bole me vise za 1+, tako sam cuvao i S5 pa sam ga razlupao o zid kad me uhvatilo ono moje

@nisavici cekaj bre, nece jos da puste, a kad se jednom navucem na HBO (Heroin Bodem Osobno) ima da me nema ni na kompu ni na telefonu

Zanimljiv je inace moj zivot, eto jedan telefon koji je ocito crkao, sto je onomad gilopile i rekao Power IC ili nesto... A i ovo duqp-ovo, pa tako je i bilo, dao mi je garanciju na kurac, uzeo pare, vratio kusur i aj vidimo se, a mene vise mrzi da zivkam i dosadjujem, sta imam od toga, covek radi, jurca, popravlja kompove televizore ludila, samo mu fali umobolni Veljko da ga jase oko telefona koji ne vredi 30-40 eur ganc nov


::
::
::
:: Onda OK samo udri :-) sta kažu za eon premium, zna li se šta, kada će biti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa za 29.01.2021. 17:13 #667877

status: user
broj poruka: 3466

Neki sakati, uspesno sredjeni za 500din si uzjahao kao smrt za vrat i navodio ljude da menjaju broj telefona nakon skoro 10god

Na jojfonu ce te nervirati ljubicasta ikonica podcasts npr i eto tebe nazad ovde da nas edukujes o .xml i TWRP iako nemaju veze sa iOs ali ok.

Uzivaj. Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Pa za 29.01.2021. 17:37 #667881

status: user
broj poruka: 46
Joj ti se secas onog Sen-sung-a i dalje,... eeee koja je ono zver bila za ono doba, android 2.3.6 ljudi moji, i naravno Veljazin aka Miljana Kulic gas... posle se cudim sto mi covek zamera, al sms bomber jbt, to je bila aplikacija i po, 1000 poruka dzabe u telenoru u okviru paketa...

odo gledam HBO, pomogao sam ti koliko sam mogao za prebacivanje fajlova, ima ovde i strucnijih od mene, a to WiFi direct povezivanje sa telefonom, stampacem, televizorom, Miracast i ostale gluposti nije nista novo, WLAN USB nadjes za smesne pare i resis problem sa desktopom a oko Macbooka i WiFi directa VMARC nek se javi, kad vec znaju ljudi za jojfon 12 pro nek pomognu i oko toga
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Sa vipa si slao 29.01.2021. 18:31 #667886

status: user
broj poruka: 3466

Oni su davali mnogo poruka uz novu karticu od 200din.

Sta ce mi usb wlan stick kad laptop ima wifi u sebi, da li si realan ti

Napisao sam da su uredjaji na istoj mrezi, samo trazim najjednostavnije moguce resenje drag&.drop bez ku*covanja bilo koje vrste ali kako je krenulo koristicu ili kabl ili airdroid i to je to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Sa vipa si slao 29.01.2021. 21:59 #667890

status: user
broj poruka: 46
ne pricam za dzabe za wlan usb, jer tako bacam sliku sa kompa na smart TV
znaci ako moze to bez HDMI kabla sto ne bi moglo i prebacivanje fajlova
ok, ako je lakse sa kablom onda ubadaj kabl, ali kazem ti da ima lagana fora sigurno samo sto je u ovom slucaju izgleda malo teza, WiFi direct postoji jos od matorih Samsung prvo flagshipova pa onda svih ostalih, a to je i nacin spajanja kompa / laptopa sa ostalim hardverom, stampacima npr. itd,, da ne smaram vec sam se tamo izlajao kod tebe na onog decka ebala ga mediafire, cuj da uploadujem sa kompa na mediafire da bi skinuo na mobu, pa u tom slucaju cu i ja da koristim kabl

vidim junaci se javise na ovoj temi, svi se razumeju sto krsina smrdljiva nece da se puni al cuvaju znanje, ma na kraju ce u dunav, samo da popizdim jos koji put, ili evo ti microSD karta daj zameni plocu ako budem zvao nekog od one dvojice, dokurcilo mi je vise, da vidimo prvo kako ce sad kad ga sravnim do nule da se ponasa sa novim mUSB i flatom, ako me naravno serviser nije napravio budalom al valjda nije, meni dosta i do 80-90% da se napuni svaki put, ionako toliko brzo sidje sa 100 na 90% da je to smesno vise i porediti,

a ovi ceo dan ne mogu da puste EON premium, sad cu da ih smaram



::
:: Oni su davali mnogo poruka uz novu karticu od 200din
::
:: Sta ce mi usb wlan stick kad laptop ima wifi u sebi, da li si realan t
::
:: Napisao sam da su uredjaji na istoj mrezi, samo trazim najjednostavnije moguce resenje drag&..drop bez ku*covanja bilo koje vrste ali kako je krenulo koristicu ili kabl ili airdroid i to je to.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa da 30.01.2021. 01:36 #667895

status: user
broj poruka: 3466

Ispravan tel treba da radi na 100% nije smak sveta 80 90 opusteno.

Natrpaj ga podacima i neka ti se ne upali jedno jutro i ekstra.

Problem je na ploci, ne na kutiji od sladoleda, retrovizoru od auta itd nema nauke tu. Krpi plocu ili je zameni ali nikad ne mozes znati da li nesto fali zamenskoj iz slupanog telefona i dokazati prodavcu da taj neki kvar nisi ti napravio pri zameni.
Posto prepakivati sam neces,sta god da bude i za 5god.ti ces kriviti nekog.

PONAVLJAM
prebacujem obradjene fotografije sa laptopa na telefon,ima milion resenja,sam imam nekoliko, a mozda ima nesto super prosto pa zato pitam.
Usb wlan da zabadam necu makar nikad ne.prebacio nista.

Imas racunar telefon probaj airdroid i vidi kakva je to.kvantna fizika.ludilo skroz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Pa da 30.01.2021. 02:01 #667896

status: user
broj poruka: 46
Ma da ja to bacim na livadu, au pm, 40-40 50-50 pa ko koliko da, ima snimac razgovora, dopasce se veeeeeelikoj vecini ljudi, dual SIM je, sa ovom unutra jos dve baterije, i da vise ne razmisljam, vratim ulozeno i budem u plusu nesto malo...

Samo ne znam ko ce da mi nadoknadi sate i sate jurnjave roma, rokanje twrp-a iz 10tog pokusaja, nalazenje pravog roma za njega, itd., odavno bi bio on u Dunavu da nisam zagrejao stolicu solidno.

A sto se podataka tice ja sam ti rekao da sam mozes da ukljucis ali na Windows 10 laptopu recimo Add device i onda dodas telefon na kome je WiFi direct ukljucen, prosto je i traje par sekundi. Problem je sta dalje a vidim ovde su svi mutavi, zato i necu vise da nista pricam dok ne provalim sam. Meni je to osim kabla i kacenja na razne fileshare sajtove najbolja opcija.

Taj tvoj Huawei sigurno ima fabricku podrsku za WiFi Direct share, kao i Samsung a ne ovaj moj 1+ za koji treba softver. Ne znam, ako nesto uspem javicu ti i napisacu ti postupno sta gde kako, i meni je sad interesantno kako da prebacim nesto bez bodenja kablova. Nekako je elegantnije preko vazduha.

helpdeskgeek.com/windows-10/what-is-wifi-direct-in-windows-10-and-how-to-use-it/

Skine se neki Feem app na telefon i na komp, debil friendly izgleda, isprobavam sutra tj. kad malo odspavam.

EDIT: Isprobao Feem, full full full sljaka, znaci slao sliku sa fona na komp, slao sa kompa na fon, sve uredno. Imas i za MacOS da skines i za Android. Prosto u pm. Evo link:

feem.io

Sad cu tek da se zezam celu noc posto nesto nesanica ili da progutam nesto al tek nakon sto iznesem djubre, uglavnom ovo ti radi provereno, ziv sam svedok.

Hvala svima koji ce ovo koristiti i kojima ce ovo olaksati zivot, sluzimo narodu.

::
:: Ispravan tel treba da radi na 100% nije smak sveta 80 90 opusteno
::
:: Natrpaj ga podacima i neka ti se ne upali jedno jutro i ekstra
::
:: Problem je na ploci, ne na kutiji od sladoleda, retrovizoru od auta itd nema nauke tu. Krpi plocu ili je zameni ali nikad ne mozes znati da li nesto fali zamenskoj iz slupanog telefona i dokazati prodavcu da taj neki kvar nisi ti napravio pri zameni
:: Posto prepakivati sam neces,sta god da bude i za 5god.ti ces kriviti nekog
::
:: PONAVLJA
:: prebacujem obradjene fotografije sa laptopa na telefon,ima milion resenja,sam imam nekoliko, a mozda ima nesto super prosto pa zato pitam
:: Usb wlan da zabadam necu makar nikad ne.prebacio nista.
::
:: Imas racunar telefon probaj airdroid i vidi kakva je to.kvantna fizika.ludilo skro
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ok za windows 30.01.2021. 07:51 #667898

status: user
broj poruka: 3466
Ali apple od 2009 prica kako ce omoguciti to ljudima da bude fabricki.uredjaji se jednostavno ne vide i mora nekim dodatnim programcicem servisom. A posto ne zelim da sedim za stolom i win računarom uzeo sam da trazim ovo resenje.

Imam feem jos od 2018 ali i njega hteo da zamenim.

Dok sam i izmedju linux menjao fajlove sa ostalim sistemima bio neki program kao ona zelena cev iz igrice super mario. Bas prosta bila i mozak mi stao ne mogu da se setim imena


Huawei share na oko i prvo podesavanje deluje ok, cak se uredjaj pojavi na mac u network ali nece da prihvati definisan username i password (kao da sam ja mentol i kucam pogresno) nisam probao da li bi radilo na win, jer mi nije bas bitno jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Baterija? 30.01.2021. 18:56 #667909

status: user
broj poruka: 1234
Kupi prvu klasu baterije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Za sada 31.01.2021. 18:58 #667962

status: user
broj poruka: 46
Puni do 100%, ne znam kako, ne znam zasto, prosto vise ne zabada, vise ne znam ko se sa kim igra, ja sa telefonom ili on sa mnom ili se igramo medjusobno, ono tipa multiplayer.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Meni je punilo do 25% 31.01.2021. 19:19 #667967

status: user
broj poruka: 3466

Ničim izazvano sve stock sve original ali produzni kabl bio faulty

Da mi se nije dogodilo a da mi je neko pomenuo to, nazvao bih ga ludim. Jbg paranormalne aktivnosti svuda oko nas.

@miki ako meni kazes, kad mi u status izbaci da je za zamenu i postane nepodnosljivo, uzecu je i zameniti. Pristojna je mašina iako skoro deceniju stara :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs