Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Preporuka za zaštitu za kola
STRANA 1 OD 1
Daum Preporuka za zaštitu za kola 01.02.2021. 19:25 T68032

status: user
broj poruka: 12785
Ispao sam malo iz priče pa me zanima šta se najviše sad preporučuje? Treba novi automobil da mi stigne za par nedelja, kasko je uzet ali bih svakako da ugradim još par stvari da bih mirno spavao.

OBD bih izmenio naravno jer je jeftina stvar, i razmišljam Zeder ili nešto drugo, Šapa sistem, Igla itd.

Naravno i alarm bih verovatno ugradio.

Znam da ako će da mi odnesu auto ne mogu da ga spasim ali bih što više zaštita da stavim da odbijem potencijalnog lopova da mi razbija auto.

Imam privatni parking dodatno pri zgradi sa kapijom ali naravno automobil mora da se vozi i parkira po potrebi drugde.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Koji automobil? 01.02.2021. 19:38 #668009

status: user
broj poruka: 9381
Vrlo bitno, zbog moguceg narusavanja garancije i tehnickih mogucnosti za montazu sistema.
Igla za menjac uz neki dobar alarm i to je to. Uz iglu ti ne treba izmena OBDa, nema svrhu, mada ako ti je jeftino, moze i to...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.02.2021. 19:40 #668010

status: user
broj poruka: 12785
Renault Kadjar, manuelni menjač.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 01.02.2021. 19:45 #668011

status: user
broj poruka: 9381
Onda ti je to to. Ubacis u rikverc, zabodes iglu i miran si.
Ove sape, kandze i sl. suvise su glomazne. Posle nekog vremena smorices se sa skidanjem i stavljanjem. Igla mozda pruza i bolju zastitu, jedino sto je nevidljiva, pa ne odbija lopove kao kandza. Medjutim u kombinaciji sa alarmom imas maksimalnu mogucu sigurnost.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: Renault Kadjar, manuelni menjač
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Obd 01.02.2021. 19:48 #668012

status: user
broj poruka: 3466

Ubija garanciju da znas samo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.02.2021. 19:49 #668013

status: user
broj poruka: 12785
Te kandže i slično na volan ne bih stavljao sigurno. Pošto bih hteo da zadržim keyless ulaz u kola bilo bi mi ok da imam dodatni ključ za Zeder, Iglu i slično. Alarm naravno moram ručno da deaktiviram.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pa imas i keyless alarme 01.02.2021. 20:00 #668014

status: user
broj poruka: 9381
Zato ti kazem, uzmes iglu, ona uopste nije skupa i odaberes neki bas dobar alarm i to ti je to. OBD ti ne treba, jer i ako zaobidju alarm, auto mogu da odvezu samo u rikverc.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.02.2021. 20:04 #668015

status: user
broj poruka: 12785
Šta ih sprečava kod manuelnog menjača da stisnu kvačilo i odvezu/odvuku ga u kojoj god da je brzini?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann ** 01.02.2021. 20:30 #668016

status: user
broj poruka: 58
Ovo sam napisao pre nekog vremena
Po mom skromnom misljenju, najbolja je mehanicka zastita
Predlozio bih ti dve varijante, obe imam na svom autu.

Prva
GPS tracker sa GSM modulom. Ako se, ne daj Boze desi kradja, postoji mogucnost da se preko releja prekine struja ili benzina i auto staje.. Posaljes poruku i on ti javi vrednosti za geografsku sirinu i duzinu gde se trenutno nalazi. Moze i da ti posalje poruku ako se auto udalji vise od, naprimer 100m, od mesta parkiranja... Mozes da namestis da ti dodatno ugradjena sirena, opet preko releja, non stop svira, bez mogucnosti vozaca da je ugasi. Ima mnogo opcija... Direktno povezano na akumulator, nema budzenja zica i prepravka instalacije.

Druga
Prijatelj mi je napravio masivnu konstrukciju od metalnih profila. Konstrukcija je takva da staje ispod papucica komandi kod vozacevih nogu i napunjena je betonom, teska je za medalju... Ima preklopnu sinu sa katancem, tako je konstruisana da se nijedna papucica ne moze pomeriti ni gore ni dole. Nema dodavanja gasa, nema kocenja, nema pritiskanja kvacila.

Naravno da su ove opcije nisu idealne i da imaju mane, ali ne bih ovde o tome...

Na Internetu kazu da svaka instalirana zastita smanjuje rizik kradje za 5 do 10 procenata.

U celoj ovoj prici u vezi sa zastitom, cini mi se da je vreme (potrebno da se vozilo ukrade) najznacajniji faktor.

Pozdrav




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 01.02.2021. 20:45 #668017

status: user
broj poruka: 302
I kad peres kola idi sam na samousluzno pranje, nikako u perionice gde ces da im ostavis kljuc pa da dodjes za sat dva (trzni centri itd).




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 01.02.2021. 20:53 #668018

status: user
broj poruka: 12785

To definitivno.

:: I kad peres kola idi sam na samousluzno pranje, nikako u perionice gde ces da im ostavis kljuc pa da dodjes za sat dva (trzni centri itd)
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 zeder i dobar alarm 01.02.2021. 21:06 #668020

status: user
broj poruka: 938
igla je efikasnija kod automatskog menjaca. Alarm protiv amatera sto kradu stvari iz gepeka ili sa sedista(ako ostavis torbu ili laptop nece ni on pomoci), zeder je prilicno pouzdan i uglavnom je dovoljan da odbije svakoga.
E sad postoji u Srbiji jedna jako cudna svar, izuzetno retko kradu automobile koji su kasko osigurani, bar prema prici pandura u BG. Da li postoji neki dobar razlog za to `bem li ga. Mozda panduri imaju prioritet da jure te maznute aute.
Skriveni prekidac za prekid napajanja pumpe goriva je isto preporucljiv, ali moras proveriti da li gubis garanciju(vrv da gubis)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 01.02.2021. 21:49 #668023

status: user
broj poruka: 9381
Ako ce da ga vuku, onda ti nista ne pomaze :))) Onda sigurno nece da ulaze unutra. Stave rolere na tockove i cao :)
Igla je jedan od najinteligentnijih izuma za zatitu auta. Blokra rikverc a prakticno ju je nemoguce izvaditi bez kljuca.


MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: Šta ih sprečava kod manuelnog menjača da stisnu kvačilo i odvezu/odvuku ga u kojoj god da je brzini
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ako te pikiraju 01.02.2021. 23:33 #668028

status: user
broj poruka: 3466

I ako se neko namerio, odnece i auto i zeder i relej i iglu i sve i blokirati gsm i resiti sve da ga teraju negde u komadu ili da ide u delove.

Uradi to malo osnovno i ne razmišljaj o tome ne prizivaj nesrecu :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 ... 02.02.2021. 05:59 #668030

status: user
broj poruka: 402


...šta god da (ug)radiš van OVLAŠĆENOG servisa najverovatnije može da naruši garanciju...iako ti kao kažu da možeš da radiš...

...ako je već nov auto, najbolje ti je KASKO (bar dok je garancija)...i nema o čemu da razmiljšaš...(jeste možda najskuplja varijanta...ali...)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 03.02.2021. 14:45 #668079

status: user
broj poruka: 1620
:: ...šta god da (ug)radiš van OVLAŠĆENOG servisa najverovatnije može da naruši garanciju...iako ti kao kažu da možeš da radiš..

Da, ovo je pogotovo slučaj kod Renoa. Pisao sam već u nekoj od starijih tema, ali upravo to je razlog što sam svojevremeno odustao od kupovine novog vozila ovog proizvođača (otvoreno mi rekli da čak ni alarm ne može da se ugradi naknadno, kao i da auto u tom slučaju sigurno ne podleže garanciji, a npr. nemaju svoj, fabrički alarm).

@Daum
Keyless entry jeste super stvar, ali je isto tako i prva stvar koje treba da se odrekneš zarad bezbednosti vozila i deaktiviraš je. Skoro je bila neka statistika oko toga koliko lakše se otvaraju i pale vozila sa beskontaktnim sistemom u odnosu na ona bez njega i zaprepašćujući su rezultati.

Po pitanju zaštite, nikad je nema dovoljno - slažem se sa Macann-om (osim što onaj drugi deo može i bez betona). Igla je relativno elegantno rešenje, naročito za nov auto, ali s druge strane svaki dodatni vid zaštite koji nije standardizovan i ustaljen u našem okruženju, ne može da bude loša stvar i smanjiće šanse za krađu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pokusacu da saznam 03.02.2021. 15:40 #668081

status: user
broj poruka: 3466

Za koliko bugari oteraju 2015 i mladje modele, sve zastite na disable.

Kad je c5 nekad pre par godina vazio za bezbedan i nemoguc za ukrasti, dosli ljudi i svaki koji je bio na vidnom mestu oterali.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs