Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Transport bicikla iz Hr u Srb (stavio temu skladistenje jbg)
STRANA 1 OD 1
duqp Transport bicikla iz Hr u Srb (stavio temu skladistenje jbg) 03.02.2021. 10:12 T68039

status: user
broj poruka: 3466

Kupljen biIcikl tamo, egzotican zanimljiv ali ga treba dopremiti ovde koliko je moguce jednostavnije bez cekanja na carini i tih peripetija

Otpakovace ga umuljati u blato da ne misle sverc komerc na granici

E da, treba mi preporuka za neku dobru anti theft zastitu ali bas bas dobru ako je neko ko procita post imao iskustva skoro ili nekad sa kupovinom...

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Transport bicikla iz Hr u Srb (stavio temu skladistenje jbg) 03.02.2021. 20:38 #668100

status: user
broj poruka: 6643
es` čuo ti za koronu kad?

Budale računaju na sreću.

::
:: Kupljen biIcikl tamo, egzotican zanimljiv ali ga treba dopremiti ovde koliko je moguce jednostavnije bez cekanja na carini i tih peripetij
::
:: Otpakovace ga umuljati u blato da ne misle sverc komerc na granic
::
:: E da, treba mi preporuka za neku dobru anti theft zastitu ali bas bas dobru ako je neko ko procita post imao iskustva skoro ili nekad sa kupovinom...
::
:: Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @pisko 03.02.2021. 21:20 #668103

status: user
broj poruka: 3466

Prvo sto sam pomislio je korona ali pomislio sam isto tako idu kombiji transport nekako bilo kako radi i mozda neko odavde slucajno zna. Eto nista vise. Ali hvala na odgovoru :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Inače 04.02.2021. 06:29 #668116

status: user
broj poruka: 6643
...Ako baš nije iz Rijeke ili tako dalje negde, odeš busom sa opremom i vratiš se na njemu preko grane. Ili ti ga dovezu blizu granice. Da nema karantina i komplikacija. Postoji i taj kombi prevoz, na crno, od izbeglih iz Krajine, kao divlji Uber, isključivo iz Vojvodine...ali ne sad.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re:... 04.02.2021. 08:51 #668118

status: user
broj poruka: 609


O cemu ti pricas? kakvo muljanje u blato?
Pozoves bilo kog speditera, ili vise njih da bi znao cene..kazes treba to i to da se doveze odatle i odatle..dimenzije kilaza...ulozis papire, platis carinu i sve ok...

Transport radi normalno, ja stalno vucem neku robu za firmu iz celog sveta..i sad kad su neke drzave zakljucane transport radi normalno (danas mi stize iz holandije, poslato u petak uvece odande)
Oni ako su mali paketi spajaju vise paketa i voze zbirno..za hrvatsku ti preporucujem cargopartner i lagermax , imaju 2 puta nedeljno kamion iz hr...

E sad ako si kupio od privatnog lica ,to je neka druga prica...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Bicikl je poklon 04.02.2021. 09:58 #668121

status: user
broj poruka: 3466

Od privatnog lica, nije firma.

Mislio sam zbog carinjenja i ono trgovina i da na tu vrednost bicikla koja je onako povelika, klepe carinu neku iskreno ne bi mi prijalo da placam tu stavku. Ok transport, dimenzije, kilazu, skladistenje sta god. Da me ne shvati narod pogresno ali besmisleno mi je da mi ocarine poklon (otpakovan, prsnut malo blatom, provozan par metara kilometara ako treba) samo da se uradi taj bypass :)

Eto o cemu se radi, a izvinjavam se ako sam nekog uvredio svojim nacinom razmisljanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re:... 04.02.2021. 20:36 #668150

status: user
broj poruka: 609

Nisam mislio da smo neato uvredjeni..nego to sa carinom je sve sad kulturiska...ja sam mislio da kazes da ce da ti bacaju bicikl po blatu,da ga otvaraju ,razbiju itd.. samo konstatujem da je sve to sad mnogo bolje i kulturnije nego sto je bilo pre 10-15 god..

A ako je poklon od privatnog lica ,stvarno ne znam proceduru..mozda neko drugi moze da pomogne...
Pozzz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs